Vladivostok – Jaroslavl 3:0 (kon.) | Chabarovsk – Petrohrad 1:6 (kon.) | Novokuzněck – Čerepovec 1:2 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Mytišči 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Lev 4:2 (kon.)
Ufa – CSKA Moskva 5:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 1:2 (po pr.) | Kazaň – Jekatěrinburg 1:3 (kon.)
N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 4:5 (kon.) | Viťaz – Omsk 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Barys 3:2 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Atlant Mytišči
Neděle 05.01.2014, 11:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je konec! Vše podstatné se dnes událo až ve třetí třetině. Čekání na první gól ukončil ve 43. minutě Dmitrij Monja, který poslal domácí do vedení. To ještě navýšil pět minut před koncem v přesilovce Kopeikin, ale hosté zápas taktéž v početní výhodě, jež byla navíc podpořena odvoláním brankáře, zdramatizovali, když se přesně trefil Batyršin. Poslední slovo si však vzal v čase 58:35 útočník Sibiru Alexej Kopeikin, jenž do opuštěné branky pečetil vítězství svého celku 3:1.

Střely na branku ve 3. třetině – 17:14, celkem – 51:31 (13:35:15)

60:00

59:15
    V závěru si ještě vykoledoval dvouminutový trest Jevgenij Arťuchin.

58:35
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté to opět zkusili bez gólmana a tentokrát se jim to nevyplatilo. S kotoučem do útočného pásma se dostal ALEXEJ KOPEIKIN a už mu nedělalo problém bekhendem trefit opuštěnou klec. Je rozhodnuto! Asistence: Jori Lehtera.

57:57
    Mytišči právě vstřelilo branku!
    Hned po buly hosté snižují! Střela RAFAELA BATYRŠINA propadla za záda Koskinena, který přes stínícího obra Arťuchina nemohl vidět vůbec nic – 2:1. Bez asistence.

57:52
    Je to tak, branka Atlantu je prázdná!

57:52
    Oddechový čas Atlantu. Hosté to asi zkusí bez brankáře.

57:52
    Ránu Arťuchina schoval ve výstroji Koskinen.

57:42
    Hosté se zatím nemohou dostat ani do útočného pásma.

57:21
    A znovu.

57:04
    Domácím se podařilo vyhodit.

56:24
    Ivan Lekomcev vyloučen za držení. To je šance pro hosty.

55:07
    Pět minut do konce a domácí mají dvoubrankový náskok. Tohle už se bude Atlantu těžko otáčet.

54:41
    Domácí přesilovou hru využívají a zvyšují na 2:0! Kugryševovu bombu z levého kruhu ještě Borisov stačil vyrazit, ale pouze před ALEXEJE KOPEIKINA, který už kotouč dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Dmitrij Kugryšev.

53:38
    Hosté dostali kotouč do středního pásma.

53:14
    Teď už se vylučuje. Na trestnou odchází Michnov. Domácí tak čeká přesilovka.

52:29
    Hra se pořádně přitvrdila. Kugryšev dostal u mantinelu úder loktem od Arťuchina, ale nevylučuje se. Tady myslím rozhodčí chybovali. To byl jasný faul.

52:01
    Hráči Novosibirska se již soustředí především na obranu. Ještě je však poměrně dost času do konce a přílišná pasivita by se mohla Sibiru vymstít.

50:25
    Rozhodčí uklidnili situaci a vše přešli bez vyloučení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Monja (Lehtera), 55. Kopeikin (Kugryšev), 59. Kopeikin (Lehtera) – 58. Batyršin

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Bespalov) – Alexejev, Kudroč, Lekomcev, Ožiganov, Ignatovič, Karavajev, Kutuzov – Monja, Lehtera, Enlund – Kugryšev, Kopeikin, Koskiranta – Karamnov, Nesterov, Ignatuškin – Šumakov, Gubin, Romanov – Sannikov.
    Atlant Mytišči: Borisov (Galimov) – Novopašin, Batyršin, Aťušov, Rukavišnikov, Dyblenko, Michnov, Niskala – Kablukov, Jašil, Kolcov – Engqvist, Majorov, Haataja – Michnov, Trubačjov, Sošnikov – Levickij, Arťuchin, Kadeikin – Šmeljov.

Rozhodčí: Zacharov, Sergejev – Koposov, Otmachov