SHK Mustangové – Studénka Sledge 3:0 (kon.) | HC Sparta Praha Sledge – Karlovy Vary 3:2 (3:1 po s.n.) | SOHO Olomouc – Zlín sledge 0:8 (kon.)
SOHO Olomoučtí Kohouti
0:8 (0:2, 0:1, 0:5)
SHK LAPP Zlín
Neděle 05.01.2014, 17:10 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Česká para hokejová liga

Poslední utkání základní části je u konce. Zlín na Hané zvítězil hladce 8:0, a tak po celou dobu soutěže zatím neprohrál. Obě mužstva se střetnou znovu, a to za dva týdny v semifinále play-off. (18:41:19)

45:00

44:06
    Zlín právě vstřelil branku!
    Sám před brankou domácích zůstal MARIAN LIGDA, který neměl problém zavěsit. Asistence: Zdeněk Šafránek, Kamil Šnajdar.

43:04
    Domácí brankář nyní musel řešit hned tři střely během několika pár vteřin. Všechny pokusy Hulín ustál.

40:11
    Sedmou branku vsítil chvíli po té šesté MARIAN LIGDA, který stejně jako jeho kolega před chvílí, zamířil pod horní tyčku. Asistence: Kamil Šnajdar.

39:41
    Rychlý přechod hostů do útočného pásma končí další brankou v síti Hulína. Do volného prostoru obdržel puk PAVEL JULINA, který zakončil do horní části branky. Asistence: Marian Ligda, Kamil, Šnajdar.

38:20
    Šafránek dostal nabídku mezi kruhy, jeho následný pokus mířil nad domácí klec.

36:58
    Hulín dokázal zneškodnit příležitost Šnajdara, který se proti domácímu brankáři řítil po pravé straně.

35:02
    A hned vzápětí přidal pátou branku hostujícího celku PETR FOJTÍK. Asistence: Marian Ligda.

34:10
    Hosté využívají početní výhodu. Na levém křídle přenesl hru do útočného pásma Štít, který nabídl kotouč DAVIDU PALÁTOVI. Ten střelou pod horní tyčku vsítil čtvrtou branku Zlína. Asistence: Peter Štít, Jan Matoušek.

33:20
    Fojtík se řítil po levém křídle k domácí brance, byl však nedovoleně zastaven Černochem (OLO), který musí na dvě minuty ze hry.

32:05
    Už to vypadalo, že Flídr bude moc zakončovat do odkryté klece, v jeho snaze mu ale zabránil obránce Kohoutů, který puk na poslední chvíli poslal do bezpečí.

31:12
    Hra pokračuje trendu nastoleném během prvních dvou třetin. Hraje se v obranném pásmu Kohoutů.

30:01

Druhá část duelu mezi Olomoucí a Zlínem je u konce. Ve vedení je tým hostů, který skóroval během třiceti minut celkem třikrát. Třetí dějství začne po úpravě ledové plochy, a to zhruba v 18:17.

30:00

28:39
    Fojtík proplul do útočného pásma po levém křídle a zastavil se až před brankářem. Jeho pokus branku Olomouce netrefil.

26:32
    Ligda svým pokusem Hulína neprostřelil. Gólman Hanáků schoval kotouč v lapačce.

25:50
    Fojtík poslal kotouč naslepo před brankoviště, kde čekal Šnajdar. Hostující hráč ale ve velké příležitosti selhal, puk poslal těsně vedle domácí klece.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 1. Stodůlka (Palát), 8. Šnajdr (Štít), 19. Stodůlka (Štít), 35. Palát (Štít, Matoušek), 36. Fojtík (Ligda), 40. Julina (Ligda, Šnajdar), 41. Ligda (Šnajdar), 45. Ligda (Šafránek, Šnajdar)

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín – Geier, J. Veselý, Prášil, Mi. Černoch, Novák, Brix, Stodola, Bejvl, Tichý, Rozkopal (C), Jedlička.
    SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Štít, Hábl (C), Stodůlka, Palát, Ligda, Šnajdar, Flídr, Fojtík, Hábl, Šafránek.

Rozhodčí: Cik, Novotná