Vladivostok – Čerepovec 4:1 (kon.) | Chabarovsk – Atlant 2:3 (1:2 po s.n.) | Novokuzněck – Petrohrad 3:2 (kon.)
Novosibirsk – Jaroslavl 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Riga 6:2 (kon.)
Ufa – Lev 1:5 (kon.) | Nižněkamsk – HC Slovan 4:3 (po pr.) | Viťaz – Chanty-Mansijsk 3:4 (2:3 po s.n.)
Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Kazaň – Barys 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 5:3 (kon.)
Dynamo Moskva
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Úterý 07.01.2014, 14:00 • Lužniki Palace of Sports • KHL

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek úterního dne. U dalších on-line přenosů se těším na shledanou. (16:28:26)

Českým brankářům se dnes vůbec nedařilo, Salákův Petrohrad podlehl Novokuzněcku 2:3, Štěpánkův Čerepovec Vladivostoku 1:4, v tomto zápase Jekatěrinburg celku z hlavního města také poměrem 2:3 a Slovan Bratislava, za který chytal Jakub Kopřiva, prohrál v Nižněkamsku 3:4 v prodloužení. Na obranu posledně jmenovaného je ale třeba dodat, že do hry naskočil v 10. minutě zápasu, kdy po dvou inkasovaných brankách střídal svého parťáka Jaroslava Januse.

Favorit si nakonec připisuje těsné vítězství, když v úvodu třetí třetiny vstřelil vítězný gól Konstantin Volkov, hvězda tohoto zápasu, neboť se podílel na všech brankách svého mužstva. Domácí sice byli favority, ale žádná procházka růžovým sadem to pro ně dnes rozhodně nebyla, Jekatěrinburg byl více než důstojným soupeřem, ale doplatil na chyby a také neproměňování šancí. Solidní zápas odchytal i Jakub Kovář, ovšem ani jeho dobrý výkon porážce nezabránil.

60:00

59:58
    Hosté vyvinuli na branku Dinama velký tlak, ale Šaryčenkov, i s trochou štěstí, náporu odolal a těsný náskok uhájil.

59:32
    Až nyní se hostujícímu týmy podařilo odvolat brankáře a nasadit šestého hokejistu.

59:24
    Oddechový čas pro Jekatěrinburg.

59:01
    Už běží poslední minuta.

58:30
    Domácí zůstávají v pásmu soupeře a nedovolují mu jít do power play.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    Dinamo toho ovšem v přesilovce moc nepředvedlo, hosté jsou kompletní.

55:37
    Kokarev pálil skrz obránce, Kovář ale puk včas viděl a vyrazil jej.

55:15
    Vyloučen Žuravljov (JEK) na dvě minuty za držení, navíc dostává, podobně jako před chvílí Karsums, desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

54:30
    Už mohlo být vyrovnáno, Novák udělal v obraně obrovskou hrubici a sám na brankáře jel Megalinskij, mířil mezi betony, ale Šaryčenkov jeho záměr vystihl a sklapl je včas. Teď mohou domácí, a hlavně český obránce, svému brankáři hodně děkovat.

53:54
    Kokarev pálil bez přípravy, Kovář byl na místě.

53:28
    V oslabení si domácí vedli velice jistě a nyní jsou již v plném počtu.

52:48
    Dinamo se zatím velice dobře brání, hosté se do žádné šance nedostali.

51:28
    Vyloučen Karsums (DMS) na dvě minuty za nedovolené bránění. Navíc dostává osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Svému týmu tak bude chybět do konce základní hrací doby.

49:37
    Další dobrou šanci spálil Antonov, který střílel do dolního rohu branky, avšak Šaryčenkov stačil včas puk vykopnout betonem.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 18. Mosaljov (Volkov), 26. Volkov (Graňák, Novák), 41. Volkov (Graňák) – 4. Černov (Malychin), 29. Děmagin (Fjodorov, Simakov)

Dynamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Graňák, Derljuk, Rjazancev, Jalasvaara, Solovjov, Barancev, Korjagin – Volkov, Pestuško, Komarov – Sojn, Babenko, Kokarev – Cvetkov, Karsums, Karpov – Pestunov, Mosaljov, Kvapil.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Rybnickij, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Postnikov – Lewandowski, Jefimov, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Děmagin, J. Fjodorov, Simakov – V. Strelcov, Gorbunov, Arkalov.

Rozhodčí: Naumov, Romasko – Metalnikov, Sirotkin.

Diváci: 5 221