Chabarovsk – Čerepovec 1:3 (kon.) | Vladivostok – Atlant 2:3 (kon.) | Novokuzněck – Jaroslavl 1:2 (kon.)
Novosibirsk – Petrohrad 4:0 (kon.) | Čeljabinsk – Riga 2:5 (kon.) | Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:1 (kon.)
Ufa – HC Slovan 4:2 (kon.) | Nižněkamsk – Lev 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Barys 7:2 (kon.)
Viťaz – Jekatěrinburg 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 09.01.2014, 14:00 • Metallurg Ice Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezké čtvrteční odpoledne z Magnitogrosku. V rámci čtvrtečního programu Kontinentální hokejové ligy budeme společně sledovat zápas Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva.

CSKA Moskva

Armádní klub se po odehraných 43 zápasech usadil na 6. místě Západní konference s 71 body a účast v play off by mu tedy neměla uniknout. Nevýhodou CSKA je, že všechny týmy okolo něj mají odehrány méně utkání, než oni, takže se může velice brzy s 6. místem rozloučit.

Naopak bojuje ve Východní konference s Kazaní a Astanou o vedoucí pozici. Aktuálně však ztrácí na Lední medvědy ze 3. pozice se ziskem 84 bodů pouhé dva.

Vzájemné zápasy

Dnes se dá ale očekávat velice vyrovnané utkání, poněvadž poslední 3 zápasy se vždy rozhodovali až v prodloužení nebo samostatných nájezdech. Mírným favoritem však i přes to zůstává Magnitogorsk.

11.10.13 CSKA Moskva – Magnitogorsk 2:1 (PP)
    10.01.13 CSKA Moskva – Magnitogorsk 3:2 (PP)
    01.10.12 Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:2 (PP)
    05.12.11 Magnitogorsk – CSKA Moskva 3:2.

Československá stopa

Na každé straně najdeme po jednom krajánkovi. Za Magnitogorsk nastupuje nejlepší nahrávač celé soutěže a český reprezentant Jan Kovář. V dresu CSKA by se mohl objevit mezi třemi tyčemi Slovák Rastislav Staňa.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Těreščenko, Malenkich, Ibragimov, Chabarov – Mozjakin, Kovář, Zaripov – Pare, Timkin, Kazionov – Brent, Plationov, Potěchin – Shenfeld, Osala, Malinovskij – Kameněv.

CSKA Moskva: Proskurjakov (Staňa) – Denisov, Zajcev, Mišarin, Rylov, Eminger, Jegoršev, Ogurtsov – Lisin, Prochorkin, Frolov – Filppula, Morozov, Radulov – Žarkov, Nepryjajev, Muršák – Ljubimov, Grigorenko, Fjodorov – Saprykin.

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Michel, Šichanov.

Vše je připraveno na úvodní vhazování.

00:01

0:26
    Zajcev od modré prověřil lapačku Košečkina.

0:57
    Až nyní se povedlo domácímu celku získat kotouč a dostat se ven z obranného pásma.

1:44
    Do útočné třetiny se zatím však Magnitogorsk dostává pouze díky nahození po mantinelu.

2:42
    CSKA zastavuje v útočné akci ofsajd.

3:21
    Mozjakin se dostával před Proskurjakova, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč.

4:02
    Zakázané uvolnění na straně CSKA.

4:41
    Střela Nepryjajeva od modré byla sražena do ochranné sítě.

5:35
    Osala z otočky netrefuje branku.

6:28
    Fjodorov z ostrého úhlu nepřekvapil Košečkina.

7:30
    Na druhé straně nenašel z půlky hřiště Zaripov mezeru mezi betony Proskurjakova.

8:39
    Hostující tým opět špatně přešel přes útočnou modrou čáru.

9:12
    S nahozením Brenta si věděl rady v klidu gólman CSKA.

10:05
    Mozjakin to zkoušel objetím branky, ale na Proskurjakova si nepřišel.

11:08
    Pokus Leeho od modré míří mimo.

12:39
    Prvním vyloučeným za držení je hostující Eminger.

13:20
    Hosté se ale dokázali osvobodit.

13:39
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitogorsk se ale velice brzy dostal zpět do pásma a na kruhy dostal přihrávku SERGEJ MOZJAKIN, který příklepem nedal brankáři CSKA šanci. Asistence: Danis Zaripov.

15:30
    Mohlo to být 2:0, ale Kazionov z bekhendového blafáku trefuje pouze tyč!

17:02
    Tlak domácího mužstva přerušil až Proskurjakov svým zákrokem.

17:58
    CSKA se jen marně snaží dostat z obranné třetiny.

18:47
    Lisin to zkoušel sám, ale u mantinelu si na něj počkali hned tři domácí hráči.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

A v té se nic zaváženého nestalo. Je tedy za námi úvodní dějství, ve kterém jsme viděli jedinou branku, o kterou se postaral v přesilové hře Magnitogorsku Sergej Mozjakin. Jinak je to zatím ale vyrovnané utkání, což se před zápasem čekalo. Druhá třetina začne přibližně ve 14:45.

20:01

20:56
    Košečkin udržel mezi betony střelecký pokus Radulova.

21:45
    RUský útočník to zkoušel nyní bekhendem, ale netrefil zařízení.

22:48
    Hra je nyní přerušena, poněvadž z branky vypadla branková kamera, kterou nechtěně vykopl Eminger.

23:12
    Zakázané uvolnění armádního celku.

23:22
    Ihned po buly rozehrál Magnitogorsk útočnou akci, na jejímž konci stál SERGEJ MOZJAKIN, jehož střela byla sice sražená, ale udělala přesně takový oblouk, aby přeletěla Proskurjakova a zapadla do brány. Asistence: Jan Kovář, Jevgenij Birjukov.

25:05
    Pokus Ibragimova tentokrát sražen do rohu.

25:53
    Košečkin si po dlouhé době sáhl na kotouč. Z mezikruží ho prověřil Radulov.

27:31
    Proskurjakov nyní svými zákroky podržel svůj tým od další inkasované branky.

28:16
    Proskurjakov se opravdu nenudí. Teď si připsal další tři důležité zákroky.

29:26
    Malinovskij našel pouze lapačku gólmana CSKA.

30:40
    Ojedinělá šance CSKA 3 na 1 končí přihrávkou do rohu.

31:17
    Kombinace Magnitogorsku končí sraženou přihrávkou do ochranné sítě.

31:40
    Filppula se dostal až před Košečkina, mezírku mezi jeho betony ale nenašel.

32:21
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Timkin (MET).

33:00
    Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry.

34:00
    CSKA se nedaří po celou dobu přesilovky udržet v pásmu.

34:21
    Magnitgorsk je kompletní.

35:40
    Zaripov se objevil sám před Proskurjakovem, ale bezmocně ležícího hostujícího brankáře nedokázal přehodit.

35:58
    Hostů bylo na ledě šest. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odchází odsedět Radulov.

36:02
    Bleskově využitá přesilovka v podání domácích. SERGEJ TĚREŠČENKO využil vyhraného vhazování Brenta a ihned poslal kotouč na Proskurjakova, což gólman CSKA nečekal a puk tak skončil v síti. Asistence: Tim Brent.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

40:00

Druhá perioda je za námi, kterou dokázali vyhrát domácí v poměru 2:0. Nejprve přidal druhou branku v zápase Mozjakin. Ke konce třetiny pak velice rychle využil přesilovku Magnitogorsku Těreščenko. Třetí třetina začne přibližně v 15:33.

40:01

41:22
    Magnitogorsk již nikam nespěchá a čeká, s čím přijde CSKA.

43:01
    CSKA však zatím nenašlo způsob, jak překonat obranný val na modré čáře Magnitogorsku.

44:10
    Lee z velké dálky vyzkoušel pozornost Proskurjakova.

44:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté se ale přeci jen prosazují. Útočnou akci založil skvělým pasem přes dvě třetiny hřiště Eminger. Filppula pak předložil kotouč na druhou stranu ALEXANDRU RADULOVOVI, který neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Ilari Filppula, Steven Eminger,

47:20
    Magnitogorsk po delší době zatlačil hosty před jejich branku.

49:00
    Oba týmy nyní nejsou schopny vymyslet překvapivou přihrávku a tak si posílají puk po mantinelech.

50:13
    Domácí se vystavili postavení mimo hru.

51:33
    Magnitogorsk drží puk na svých holích a nikam nespěchá, pouze kombinuje v útočeném a obranném pásmu.

52:37
    Nepryjajev vystihl rozehrávku domácích a zkoušel to objetím branky, Košečkin se ale k tyči přesunul včas.

54:00
    Hosté jsou sice v pásmu, ale puk si posílají pouze po mantinelech.

55:27
    Prosti střele Grigorenka vytáhl svůj pravý beton Košečkin.

57:30
    CSKA už moc času na zkorigování zápasu moc nezbývá.

58:01
    Poslední 2 minuty zápasu.

58:50
    Hosté se ale nemohou dostat z pásma, aby mohli odvolat gólmana.

59:15
    Daří se jim to až teď. Hrají v šesti.

59:25
    Frolov z bezprostřední blízkosti nedokázal prostřeli Košečkina.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Kotouč je však v obranném pásmu hostů. Je rozhodnuto.

60:00

Hosté sice dokázali snížit na začátku třetí třetiny zásluhou Radulova, ale to bylo od nich vše. Místo toho, aby následně vrhli všechny síly do útoku, tak nedokázali držet delší dobu puk na hokejkách, což byl hlavní důvod, proč dnes neuspěli. (16:01:35)

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 14. Mozjakin (Zaripov), 24. Mozjakin (Kovář, Birjukov), 37. Těreščenko (Brent) – 45. Radulov (Filppula, EMinger)

Rozhodčí: Gašilov, Cyplakov – Michel, Šichanov