Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Sparta – Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC VERVA Litvínov
1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 12.01.2014, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga

S přáním klidného zbytku víkendu se s Vámi loučím s chladného severu Čech. (20:11:07)

Vítkovice se v polovině poslední třetiny ujali vedení, když Vandas trefil kotouč do růžku snad nejpřesněji jak to jen šlo. Litvínov v heroickém závěru vrhl všechny síly do přesilové hry umocněné hrou bez brankáře a Trávníček nakonec vyrovnal. Barinka pak ještě rozvlnil síť, ale bylo to těsně po závěrečném klaksonu. Vítězný nájezd pak provedl hned v první sérii Kolouch a nikdo další se již neprosadil.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Autorem branky je PETR KOLOUCH.

LIT3 – Jánský mířil pod horní tyč, ale přestřelil.

VIT3 – Roman jel pomalu, Francouz si vybruslil až mezi kruhy a nedal mu možnost zakončit mezi betony.

LIT2 – Lukeš střílí do brankáře.

VIT2 – Kucsera si položil Francouze, ale nedokázal zakončit nad beton.

LIT1 – Trávníček zkoušel forhendovou kličku, ale ta se mu nepovedla.

VIT1 – Kolouch si rychle najel po středu a forhendem trefil nad lapačku!

Samostatné nájezdy začínají.

Hosté neprotestují, probíhá úprava ledové plochy především na straně domácích musí být horko, když klasičtí exekutoři Hübl s Hanzlem chybí a střelcům se dnes příliš nedařilo.

Barinka sice stihl vystřelil před koncem prodloužení, ale do branky se puk dostal až po závěrečné siréně. Francouz vše od počátku signalizoval, jakoby snad kotouč nechytil schválně!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    Sudí rozpažuje, je konec! Uvidíme nájezdy.

64:59
    Barinka pálí s koncem prodloužení přesně pod víko! Bude se zkoumat video!

64:10
    Černý riskoval, když hledal Trávníčka mezi dvěma soupeři. Přihrávka vyšla, ale z akce nebylo nic.

63:39
    Naopak Burger na druhé straně donutil Francouze přikrýt kotouč.

63:15
    Burger na buly zkušeně zablokoval Gerháta a z výhody není nic.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 60. Trávníček (Posmyk, Ručinský) – 48. Vandas (Hlinka), rozh. náj. Kolouch

HC VERVA Litvínov: Francouz – Zeman, Pavlík – Šlégr, Stříteský – Kousalík, Posmyk – Ručinský, Piroš, Jánský – Lukeš, Gerhát, Černý – Pšurný, Smolka, Rapáč
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář – Barinka, Hruška – Kudělka, Sloboda – Pastor, Kovář – Bail – Hůževka, Burger, Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hlinka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Němec

Rozhodčí: Jeřábek, Šindler – Barvíř. Blümel