Košice – Nitra 2:5 (kon.) | Skalica – Trenčín 4:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 4:1 (kon.)
Poprad – Martin 4:3 (kon.) | Piešťany – Žilina 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (1:1, - 2:0, 1:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Neděle 12.01.2014, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

Zvolen získava prvé body v tomto roku, Banskobystričania doplatili na nepremieňanie šancí.

Prajeme príjemný zvyšok dňa ! (19:08:34)

60:00

59:31
    Zvolen sa hrá s pukom za vlastnou bránkou, nasleduje buly po pravici Šimka.

59:15
    Mucha z ľavého kruhu triafa iba Kalembu.

58:59
    Čaká sa na koniec zápasu, o víťazovi zápasu je už rozhodnuté.

58:27
    Zvolen v plnom počte.

58:14
    Peter Zuzin vykorčuloval s pukom do útočnej tretiny a nazbieral tak cenné sekundy.

57:58
    Pokovič padá v súboji pri mantineli, hostia sú naďalej rozostavení v útočnej tretine.

57:30
    Zvolen sa oslobodzuje, hostia pôsobia bezmocne.

57:04
    Banskobystričania sa hrajú s pukom za domácou bránkou, po krátkom čase Ján Ťavoda oslobodzuje svoj tím.

56:27
    Presilovú hru si zahrajú aj hostia, Hraško je vylúčený za držanie.

55:51
    Zvolen dal gól!
    PETER ZUZIN využíva nepozornosť Kalembu, ktorý najprv iba sledoval, ako Kamil Brabenec netrafil odkrytú bránku hostí bez prípravy, puk sa však následne odrazil na Zuzinovu hokejku a ten skóruje po ľade. Asistencie: Kamil Brabenec, Michal Chovan.

55:40
    Z pravého kruhu v oslabení strieľa White, Šimko radšej prikrýva puk.

55:17
    Kadura odchádza na trestnú za podrazenie, nasleduje presilová hra Zvolena.

54:55
    Martin sa neprebojoval do medzikružia s pukom, na druhej strane vzniká protiútok domácich.

54:17
    White neuspel ani tentoraz, mohol prihrávať na ľavú stranu,neurobil však tak a iba po blafáku triafa Šimka.

53:39
    Postavenie mimo hry hostí, vhadzuje sa v strednom pásme.

53:06
    Zvolen sa musí brániť, po čase získava puk v súboji pri mantineli Chovan, ten sa následne radšej otáča a korčuluje za vlastnú bránku.

52:30
    Zvolenčania už netvoria, čakajú na záver stretnutia a teda aj ich zisk 3 bodov.

51:58
    Handlovský a Heizer sa po vzájomných prihrávkach dostali do útoku, vystreliť ale nedokázali.

Marian Fiam

Branky a nahrávky: 1. Chovan (Brabenec, Pokovič), 25. Ťavoda (Chovan, Ďaloga), 38. Brabenec (Chovan), 56. Zuzin Peter (Brabenec, Chovan) – 17. White (Hudec)

HKM Zvolen: Šimko (Cibuľa) – Pokovič, Obšut, Hraško, Pichnarčík, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Chovan, Brabenec (C), Zuzin Peter – Baláž, Jurík (A), Podkonický (A) – Ďaloga, Bortňák, Síkela – Škvaridlo, Čanky, Puliš
    HC´ 05 Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Saracino, Lepine, Martin, Bambúch (A), Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Macík – Konečný, White, Hudec (C) – Handlovský, Heizer (A), Bendík – Lunter, Zigo, Lamper – Wilson, Gašpar, Kadura

Rozhodčí: Jonák, J.Konc – Holienka, Valach