Třinec – Pardubice 4:2 (kon.) | K. Vary – Slavia 0:2 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Sparta – Zlín 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 1:2 (0:1 po s.n.)
Plzeň – Chomutov 5:3 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Berani Zlín
Neděle 12.01.2014, 17:00 • Tisport Aréna • Tipsport extraliga

Tentokrát nešlo v utkání proti Zlínu o žádnou atraktivní přestřelku jako na ledě soupeře, kde sparťané nakonec prohráli. Holešovičtí po dvanácti minutách vedli díky Kumstátovi a Přibylovi 2:0 a tento náskok jim vydržel až do třetí třetiny, ve které inkasovali. Nejtěsnější vedení ale udrželi i přes závěrečný zlínský tlak a přiklonili v této sezoně dosud vyrovnanou bilanci s defenzivně laděným soupeřem na svoji stranu. (20:47:25)

Spartě se podařilo v nervydrásajícím závěru zápasu ubránit se náporu Zlína a zvítězila se skóre 2:1.

60:00

59:30
    A nyní vyhazuje sám sparťanský gólman.

59:16
    Švrčkovi se podařilo vyhodit.

59:12
    I Sparta si vyžádala timeout. Pokračuje se v šesti proti čtyřem.

59:12
    Pöpperle chytá Leškovu střelu a před jeho branou vzniká strkanice.

58:55
    Zlín bez brankáře.

58:44
    Jan Buchtele jde pykat za svůj tým na dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě a PSG Zlín si logicky vyžádal oddechový čas. Tohle je velká šance hostů na vyrovnání.

57:36
    Ofenziva Holešovických není příliš důrazný, nyní už časomíra hraje významně v jejich prospěch. Zlín bude mít na vyrovnání jen minutu a půl.

56:32
    Domácí vybojovali aspoň přesilovku. Na trestné sedí Petr Holík na dvě minuty za sekání.

56:14
    Druhý útok Sparty nyní motá hlavu zlínské obraně. Pech, který před chvílí vypadal otřesen po souboji s Köhlerem, nyní vypadá v pořádku.

54:52
    Čajánek nyní mířil nepřesně. Zlín má ve třetí třetině více ze hry, čas ale rychle ubývá.

53:33
    Pech se těžko zvedá po souboji s Köhlerem, rozhodčí vylučují na obou stranách. Vyloučeni jsou Bedřich Köhler za podražení a mstitel Jan Buchtele za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

53:06
    Dnešní utkání sleduje 5327 diváků, což je zhruba poloviční návštěva oproti pátečnímu derby.

52:16
    Zakázané uvolnění Sparty. Na buly Čajánek s Hlinkou.

50:17
    Začínají se ozývat i zlínští fanoušci. Sparta nyní těžce hledá cestu z vlastního pásma.

49:38
    Radek Philipp se těžce zvedá z ledu poté, co pomohl ubránit nebezpečnou akci Balaštíkova útoku.

48:18
    Pöpperle nyní přerušuje. Zlín je čím dál kousavější, a v této chvíli je těžké odhadnout, kdo si nakonec odveze kolik bodů.

Pavel Hrdina

Branky a nahrávky: 2. Kumstát (Buchtele), 12. Přibyl (Klimek, I. Rachůnek) – 41. Veselý

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Pilař (A), Krejčík, Sičák, Švrček, Philipp, Kubát, Polášek – Ton, Hlinka (A), Rolinek (C) – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, I. Rachůnek – Forman, Simon, T. Rachůnek – Chlapík. Trenér: Josef Jandač.
    Berani Zlín: Kašík (Horčička) – Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček – Balaštík, Leška (A), Köhler – Honejsek, Holík, Čech – Okál, Čajánek (C), Veselý – Ondráček, Fořt, Kubiš.Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Polák, Pavlovič – Frodl, Charvát