Havlíčkův Brod – Liberec 3:2 (1:0 po s.n.) | Třinec – Opava 4:5 (kon.) | Jihlava – Slavia 9:1 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 6:5 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 2:3 (kon.) | Žďár n/S – Č. Budějovice 3:2 (po pr.)
Piráti Chomutov
6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
HC Litvínov
Neděle 12.01.2014, 12:00 • SD ARÉNA • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Po poděkování divákům odchází oba týmy do šaten a zápas definitivně končí. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne. (14:06:56)

Závěr třetiny mohl být ještě dramatický, ale Piráti se tlaku ubránili a po třetinách 1:1, 2:2, 3:2 získávají cenné vítězství nad svým regionálním rivalem. Nutno pochválit i hosty z Litvínova, kteří zvládli dvakrát vyrovnat a byli velice nepříjemný soupeř pro mladé Piráty.

60:00

59:49
    Závěrečný tlak přichází! Kožnar je na střídačce!

59:39
    Oddechový čas pro hosty.

59:39
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Nakonec se hosté dokázali přiblížit na rozdíl jediného gólu! FILIP HELT našel puk u odkryté brány a poslal jej za brankovou čáru. Asistence: Martin Kučera, Zdeněk Vébr.

59:06
    Probíhá pravděpodobně poslední minuta zápasu. Kožnár si připisuje další zákrok. Nevypadá to, že by Piráti chtěli dopustit ohrožení svého vedení.

58:58
    Kožnár raději podržel puk a bude se vhazovat po jeho pravé straně.

58:49
    Nyní již Piráti kontrolují kotouč v útočném pásmu.

58:22
    Vyvezení kotouče nezvládli Piráti ideálně a přenechali kotouč soupeři.

57:59
    Další vhazování před Poláškem.

57:37
    Po menší úpravě Poláškovo výstroje se bude vhazovat po jeho levici.

57:37
    Lehce nervózní Litvínov právě získal pásmo díky icingu Pirátů.

57:01
    Piráti právě vstřelili branku!
    Šestý gól Chomutova přichází v pravou chvíly. JAROSLAV KULICH se nemýlil a poslal puk do odkryté klece. Asistence: Ondřej Buchtela, Matyáš Svoboda.

56:24
    Helt ujel všem a čelil Poláškovi, který jeho kličku s přehledem vychytal!

55:50
    Kožnar se svým menším výletem ke střídačce nerozhodil. Dejmekovu střelu lapil reflexním zákrokem.

55:22
    Domácí v plném počtu. A zároveň zmatky na střídačce hostů na kterou rychle spěchal z neznámých důvodů brankář Kožnar. Po důrazném okřiknutí trenéra se vrací do brankoviště.

54:38
    Bečvář krouží za brankou a hledá své spoluhráče.

53:56
    Zákrok Kožnára po nahození puku zapříčinil vhazování v útočném pásmu Pirátů. Ti zatím skvěle brání.

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 6. Palička (Dejmek, Svoboda J.), 22. Kulich (Stínil), 24. Svoboda M. (Kulich, Hajič), 42. Bukač (Palička, Novák), 54. Palička, 58. Kulich (Buchtela, Svoboda M.) – 3. Helt (Vébr, Kučera), 30. Kučera (Drašar, Helt), 36. Bečvář (Drašar), 49. Bečvář (Vopat), 60. Helt (Kučera, Vébr)

Piráti Chomutov: Polášek – Buchtela, Hajíč, Petržílka, Studený, Novák – Šilar, Svoboda J., Kulich, Svoboda M., Bukač, Palička, Dejmek, Jindra, Chlán, Stínil.
    HC Litvínov: Kožnar – Cikánek, Kubeš, Pleva, Havlík, Macháč, Kučera, Balász – Pech, Pavlíček, Vébr, Vopat, Drašar, Vacín, Helt, Myšák, Klika, Bečvár.

Rozhodčí: Plachý – Lindner, Majerčin