Prievidza – Michalovce 5:3 (kon.) | SR 18 – Prešov 2:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trnava 6:0 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 0:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Bardejov 1:7 (kon.) | Detva – Senica 4:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 15.01.2014, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga (SR)

Ďakujem za pozornosť, teším sa na vás pri piatkovom prenose. Liptovský Mikuláš na domácom ľade privíta Topoľčany. (19:07:40)

Je dobojované! Domáci hráči prvýkrát v tejto sezóne zdolávajú súpera z Trnavy a rovno mu uštedrili poltucet, pričom domáci gólman Hollý puk dnes zo svojej siete nelovil!

Víťazstvo domáceho mančaftu je úplne zaslúžené, keď na raketový úvod nadviazali gólom z 8. minúty. Vyšla im aj druhá tretina, keď v nej za 24 sekúnd vsietili dva góly.

Prostredná časť hry priniesla už len jeden gól, jeho autorom bol v 53. minúte Devečka.

59:05
    Mega šanca hostí. Hollý bol mimo bránky, no Reho ju netrafil.

58:30
    Janči posiela puk do bezpečia, Mikulášania sú na ľade štyria.

58:00
    Hrajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:25
    Hostia hrajú minútu proti trom domácim. "Chlapci bojovať!," ozýva štadiónom.

57:25
    Opäť vylúčenie na domácej strane. Holiga si posedí na trestnej lavici za nedovolené bránenie.

56:26
    Spomínaný Devečka inkasuje dve minúty za podrazenie.

56:15
    Devečka sa chcel natlačiť pred bránku súpera, no jeho kolegovia z trnavskej obrany mu vzali puk.

55:00
    Do konca tretej tretiny zostáva päť minút a o výhre domáceho Liptovského Mikuláša snáď už nikto nepochybuje, i keď v športe je možné všetko.

54:35
    Vylúčenie na strane Trnavy. Dvojminútový trest za napadnutie inkasoval Hluch.

54:35
    Leskovjanský a Hluch si vymieňajú názory po tom, čo domáci útočnik sa dostal až pred brankára Trnavy.

52:38
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po čase si diváci opäť zakričali gól. Jeho autorom je TOMÁŠ DEVEČKA, ktorý elegantne prekonal trnavského brankára. Prihrával mu Peter Bartík.

52:10
    Dudáš len nahodil puk, zmocnili sa ho domáci. Z protiútoku ohrozil Petroviča vekom ešte len junior Lištiak, syn bývalého výborného obrancu MHK 32 Petra Lištiaka.

51:10
    Školiak tvrdo vystrelil po tom, čo sa dostal k puku, Petroviča ale jeho strela neprekvapila, prikryl ju.

50:29
    Poliaček a spol v pásme Trnavy, tá situáciu vyriešila len za cenu zakázaného uvoľnenia.

Michal Paška

Branky a nahrávky: 1. Macík (Bartík), 1. Piatka (Roháč), 8. Macík (Devečka), 24. Roháč (Vartovník), 25. Poliaček, 53. Devečka (Bartík)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček.
    HK Gladiators Trnava: Petrovič – Poláček, Reho, Hronec, Macháč, Hluch, Loydl – Kovaľ, Čunderlík, Jurák, Baran, Hlinka, Dudáš, Domaev, Schmidt, Grman, Hano, Bachratý, Rosa.

Rozhodčí: Píšťanský – Frimmel, Vido.