Prievidza – Michalovce 5:3 (kon.) | SR 18 – Prešov 2:5 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trnava 6:0 (kon.)
Topoľčany – Spišská N. Ves 0:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Bardejov 1:7 (kon.) | Detva – Senica 4:1 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
HK Gladiators Trnava
sk Středa 15.01.2014, 17:00 • ZŠ Liptovský Mikuláš • 1. liga (SR)

Ďakujem za pozornosť, teším sa na vás pri piatkovom prenose. Liptovský Mikuláš na domácom ľade privíta Topoľčany. (19:07:40)

Je dobojované! Domáci hráči prvýkrát v tejto sezóne zdolávajú súpera z Trnavy a rovno mu uštedrili poltucet, pričom domáci gólman Hollý puk dnes zo svojej siete nelovil!

Víťazstvo domáceho mančaftu je úplne zaslúžené, keď na raketový úvod nadviazali gólom z 8. minúty. Vyšla im aj druhá tretina, keď v nej za 24 sekúnd vsietili dva góly.

Prostredná časť hry priniesla už len jeden gól, jeho autorom bol v 53. minúte Devečka.

59:05
    Mega šanca hostí. Hollý bol mimo bránky, no Reho ju netrafil.

58:30
    Janči posiela puk do bezpečia, Mikulášania sú na ľade štyria.

58:00
    Hrajú sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:25
    Hostia hrajú minútu proti trom domácim. "Chlapci bojovať!," ozýva štadiónom.

57:25
    Opäť vylúčenie na domácej strane. Holiga si posedí na trestnej lavici za nedovolené bránenie.

56:26
    Spomínaný Devečka inkasuje dve minúty za podrazenie.

56:15
    Devečka sa chcel natlačiť pred bránku súpera, no jeho kolegovia z trnavskej obrany mu vzali puk.

55:00
    Do konca tretej tretiny zostáva päť minút a o výhre domáceho Liptovského Mikuláša snáď už nikto nepochybuje, i keď v športe je možné všetko.

54:35
    Vylúčenie na strane Trnavy. Dvojminútový trest za napadnutie inkasoval Hluch.

54:35
    Leskovjanský a Hluch si vymieňajú názory po tom, čo domáci útočnik sa dostal až pred brankára Trnavy.

52:38
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Po čase si diváci opäť zakričali gól. Jeho autorom je TOMÁŠ DEVEČKA, ktorý elegantne prekonal trnavského brankára. Prihrával mu Peter Bartík.

52:10
    Dudáš len nahodil puk, zmocnili sa ho domáci. Z protiútoku ohrozil Petroviča vekom ešte len junior Lištiak, syn bývalého výborného obrancu MHK 32 Petra Lištiaka.

51:10
    Školiak tvrdo vystrelil po tom, čo sa dostal k puku, Petroviča ale jeho strela neprekvapila, prikryl ju.

50:29
    Poliaček a spol v pásme Trnavy, tá situáciu vyriešila len za cenu zakázaného uvoľnenia.

49:24
    Domáci sa ubránili a sú na ľade v plnom počte.

48:53
    Hlinka sa teraz prezentoval nepresnou strelou.

47:47
    Vartovníkov rozbeh prerušila píšťalka rozhodcu, hralo sa vysokou hokejkou.

47:23
    Po dlhšom čase tu máme vylúčenie. Bartík inkasuje dve minúty za seknutie.

45:35
    Školiakova strela, spomínať na ňu bude ako na nepresnú.

44:06
    Bakošova strela po akcii Bartíka s Kuricom minula bránku. Z následného protiútoku pohrozila aj Trnava, Hollý v bránke Liptovského Mikuláša má zatiaľ status neprekonaného.

43:10
    Na ľade "juniorský" útok Mikulášanov, šancu si však nevypracoval.

40:50
    Macík urobil prievan v obrane Trnavy. Hoci skončil na zemi, vylučovať sa nebude.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj druhá časť hry patrila hráčom Liptovského Mikuláša. Pokračovali v dobrom výkone z druhého dejstva a súperovi z Trnavy vsietili ďalšie dva góly.

Podarilo sa im to v rozpätí 24 sekúnd na prahu 23. a 24. minúty. Najskôr sa presadil po prihrávke Vartovníka Roháč, o minútu sa o slovo prihlásil najlepší strelec tímu Poliaček.

Záverečná tretina sa začne približne o 11 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Do konca druhej časti hry zostáva minútka, Mikulášania sú v obrannom pásme svojho súpera.

38:05
    Trnava v pásme Liptovského Mikuláša, no domáca obrana nepripustila zakončenie a ohrozenie svojho brankára.

36:20
    Teraz boli diváci svedkami takej nezáživnej minútky, bodku jej dalo až zakázané uvoľnenie domácich.

35:01
    Efektným zákrokom sa teraz predviedla lapačka domáceho gólmana Hollého, ktorý dnes zatiaľ nevyťahoval puk zo svojej siete.

34:00
    Janček zblízka míňa odkrytú časť trnavskej bránky!

33:19
    Devečkova strela sa neujala, rovnako ani dorážka Kurica.

32:12
    Na trestnej aj domáci obranca Školiak, rozhodca ho potrestal dvojminútovým trestom za údery.

32:12
    Hráč Trnavy Baran dostal dve minúty za napadnutie.

32:07
    Broska nahrával Poliačkovi, ten pred bránkou nezachytil puk.

30:51
    Domáci Kuric inkasuje dvojminútový trest za bránenie.

30:51
    Devečka to vyskúšal z rohu klziska, prácu dostali betóny Petroviča.

30:34
    Devečkom nahodený puk trafil domáceho kapitána Kurica.

27:35
    Trnava bude pykať za to, že na ľade mala veľa hráčov.

29:17
    Strelou to v domácom drese skúsil aj domáci talent Lištiak, brankár Trnavy ju vyrazil.

29:07
    Hráč Trnavy Rosa teraz vystrelil, puk ale končí v lapačke Hollého.

28:20
    Leskovjanský zblízka míňa bránku Petroviča.

27:39
    Liptovskému Mikulášu presilovka nevyšla podľa predstáv, bránku Trnavy počas nej neohrozili. Sily na ľade sa vyrovnali.

26:15
    Mikulášania nasťahovaní v pásme Trnavy, uvidíme, čo to prinesie.

25:35
    Prvé vylúčenie v dnešnom meraní síl. Na trestnú lavicu mieri hráč Trnavy Poláček za seknutie.

24:04
    Mikulášania vedú už 5:0! Autorom gólu je FRANTIŠEK POLIAČEK, najlepší strelec mikulášskej hokejovej družiny.

23:40
    IVAN ROHÁČ veľmi šikovne umiestnil do bránky prihrávku, ktorú mu adresoval Lukáš Vartovník.

22:45
    Devečka teraz pekne vystrelil z boku.

21:57
    Domaev proti Hollému v bránke Liptovského Mikuláša neuspel, skóre sa nemení.

21:57
    Hostia idú zahrávať samostatný nájazd, po tom, čo domáci obranca Školiak podrazil hráča Trnavy.

20:50
    Ako sa mi podarilo posondovať, hráč Trnavy je momentálne v liptovskomikulášskej nemocnici, kde mu robia potrebné vyšetrenie. Po súboji s domácim hráčom zostal v bezvedomí, nemohol dýchať...

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina začne približne o 12 minút.

Úvodná tretina jednoznačne patrila domácim hráčom, ktorí už za 56 sekúnd vyhrávali dvojgólovým rozdielom, keď Macíka napodobnil druhým gólom Piatka.

Liptáci, hrajúci v pohode, pridali druhý gól v 8. minúte, keď sa nemýlil Macík. Hostia domáceho gólmana Hollého prakticky neohrozili.

V závere hráča hostí museli lekári odviezť na nosidlách, stalo sa tak po súboji s domácim hráčom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:05
    Hostia v pásme domácich, no bez zakončenia.

17:47
    Toto vyzerá vážnejšie! Trnavského hráča odviezli z ľadu na nosidlách prítomní záchranári.

17:47
    Na ľade po súboji zostal ležať ďalší hráč Trnavy, už je v opatere lekára.

16:50
    Domáci Poliaček sa pekne uvoľnil, v nájazde proti Petrovičovi v bránke trnavských Gladiátorov neuspel.

16:25
    Na striedačku sa dostal bez pomoci spoluhráčov, snáď to nebude nič vážne!

16:24
    Na ľade leží hosťujúci Hluch, hra je prerušená...

14:56
    Bartík sa pekne dostal až pred brankára Petroviča, strela z boku ale našla jeho betóny pripravené.

13:50
    Strela Juráka Hollého vážne neohrozila, bez problémov ju vyrazil.

12:01
    Holiga teraz urobil rozruch pred bránkou Trnavy, no k zakončeniu, aké by si určite želal, sa nedostal.

11:35
    Macháč vystrelil, no domáci gólman Hollý nemusel zasahovať.

10:29
    Hráč Trnavy Poláček vystrelil, no veľmi nepresne, puk končí v hľadisku...

10:00
    Polovica úvodnej časti hry je za nami, zatiaľ jednoznačne patrila hráčom v domácich dresoch.

08:50
    Macháč chcel vystreliť, no bol blokovaný dvojicou bekov v drese MHK 32.

07:11
    Už je to 3:0! Autorom gólu je opäť RADOSLAV MACÍK, na ktorom je vidieť, že hrá v pohode. Trafil z väčšej vzdialenosti po prihrávke od Tomáša Devečku.

05:40
    Hostia sa nasťahovali do obranného pásma Liptovského Mikuláša, nedostali sa však ani len k strele.

05:05
    "Šlapeme Eška šlapeme!," povzbudzuje domáci fanklub, ktorý s úvodom musí byť spokojný.

04:00
    Roháč teraz vystrelil z ľavej strany, puk síce trafil sieť, ale len z vonkajšej strany.

02:45
    Domáci Bartík sa ocitol v dobrej pozícii pred brankárom Trnavy, trafil však len do Petroviča.

00:56
    Raketový nástup domácich. Autorom druhého gólu je MAROŠ PIATKA, ktorý využil výbornú prihrávku od Roháča z pravej strany.

00:27
    Prvá šanca Liptovského Mikuláša sa končí gólom. Autorom gólu je RADOSLAV MACÍK, ktorý sa dobre zorientoval pred bránkou po prihrávke, ktorú mu adresoval Peter Bartík.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Rozhodcovská trojica na ľade, o chvíľu ju budú nasledovať aj hráči obdivoch mančaftov.

Mužstvá dnes zabojujú o body v nasledovných zostavách:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Bakoš, Devečka, Holiga, Špila, Nitriansky, Školiak, Janči, Mezovský – Macík, Kuric, Bartík, Vartovník, Piatka, Roháč, Leskovjanský, Broska, Poliaček, Števuliak, Lištiak, Janček.

HK Gladiators Trnava: Petrovič – Poláček, Reho, Hronec, Macháč, Hluch, Loydl – Kovaľ, Čunderlík, Jurák, Baran, Hlinka, Dudáš, Domaev, Schmidt, Grman, Hano, Bachratý, Rosa.

Príjemný podvečer zo zimného štadióna v Liptovskom Mikuláši. Mužstvá práve skončili rozcvičku, na ľad sa dostáva rolba. Stretnutie sa začne o približne 20 minút.

Stretnutie 36. kola prvej hokejovej ligy medzi MHK 32 Liptovský Mikuláš a HK Gladiators Trnava bude meraním síl medzi siedmym a tretím tímom súťaže.

Domáci hráči sa usilujú o čo najlepšie umiestnenie pred play-off. Z ostatných siedmich stretnutí v riadnom hracom čase neprehrali, v pozitívnom trende by radi pokračovali aj v tomto stretnutí.

„Vieme, že nebude ľahké. Našich verných fanúšikov ale určite nechceme sklamať,“ vyjadril sa tréner MHK 32 Marián Horváth.

V ostatnom kole sa jeho zverenci predstavili v Prešove. I po predĺžení sa zápas skončil 2:2, rozhodovala tak nájazdová lotéria. V nej o výhre Liptákov rozhodol František Poliaček, s dvadsiatimi gólmi najlepší strelec tímu a druhý najlepší kanonier súťaže.

Trnava sa v ostatnom stretnutí s Topoľčanmi výsledkom 6:3 rehabilitovala za domácu prehru 1:3 z predchádzajúceho kola, keď hostila Prešov. Hostia z Trnavy sa môžu oprieť aj o vzájomnú bilanciu s Mikulášanmi z tejto sezóny. Hokejky si spolu skrížili trikrát a zakaždým odchádzali z ľadu ako víťazi.

V treťom kole Trnava zdolala Liptovský Mikuláš 2:0, v 14. kole hráči MHK 32 doma prehrali 2:4. Domáce víťazstvo Trnavy 3:1 prinieslo 25. kolo.

V drese Trnavy je zatiaľ najproduktívnejším hráčom útočník Martin Baran. Z 32 odohraných duelov sa môže pochváliť 27 kanadskými bodmi. Nazbieral ich za deväť gólov a osemnásť asistencií.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Michal Paška

Branky a nahrávky: 1. Macík (Bartík), 1. Piatka (Roháč), 8. Macík (Devečka), 24. Roháč (Vartovník), 25. Poliaček, 53. Devečka (Bartík)

Rozhodčí: Píšťanský – Frimmel, Vido.