Jablonec n/N – Nymburk 4:3 (kon.) | Nový Jičín – Orlová 3:2 (po pr.) | Val. Meziříčí – Přerov 1:0 (kon.)
Frýdek-M. – SHK Hodonín 0:4 (kon.) | Opava – Poruba 2011 2:1 (kon.) | Prostějov – Technika Brno 1:3 (kon.)
Břeclav – Vsetín 2:3 (kon.) | Sokolov – Bílina 5:3 (kon.) | Klatovy – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Tábor – Milevsko 8:1 (kon.) | Klášterec nO – Mor. Budějovice 4:1 (kon.) | Kobra – Řisuty 6:1 (kon.)
Žďár n/S – Kolín 6:4 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 4:2 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
Středa 15.01.2014, 18:002. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V rámci 27. kola se utkají tradiční soupeři, jejichž zimní stadiony jsou od sebe vzdáleny 41 kilometrů. Oba celky na sebe ve druhé lize pravidelně narážejí, poprvé se utkali v ročníku 2002/2003. Ze zatím 37 odehraných zápasů jich Vajgar vyhrál osmnáct, dvanáctkrát se radoval Pelhřimov a v sedmi přpadech se body dělily. Vajgar disponuje aktivním skóre 148:116.

První letošní měření sil vyšlo Pelhřimovu. Domácí Lední Medvědi si v první a druhé třetině vybudoval slušný čtyřbrankový náskok, který i přes tři góly Vajgaru ve třetím dějství udržel. Pelhřimov vyhrál proti prořídlé sestavě Vajgaru 6:3.

Pelhřimov je aktuálně na desátém místě tabulky, se ziskem 36 bodů. Vajgar je třináctý a na svém kontě má o devět bodů méně.

Oba týmy o víkendu nebodovaly. Vajgar v Nymburce nevstřelil jediný gól a prohrál 0:4. Pelhřimov dokázal vstřelit čtyři góly, ale proti osmi táborským zásahům to bylo málo.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Bláha, Kudrfalec – Procházka, Kolařík, Jasečko, Štěpán, Dvořák A., Pekárek, Kohút, Kocar, Voříšek, Tomšík, Kotrla, Skokan, Mavrojanidis, Mazanec, Přibyl, Bárta, Jasanský, Dvořák M.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Čekal, Brabec – Mečiar, Jelínek A., Adam, Beneš, Kasalý D., Pecen, Jelínek Z., Plachý, Hadrava Marek, Kubát, Hadrava Martin, Votápek, Vylíčil, Kopic, Kasalý F., Štěpánek, Kozlík.

Rozhodčí: S. Mertl – J. Štětina, D. Štětina..

Zápasu bude předcházet minuta ticha za tři tragicky zesnulé hráče místního basketbalového klubu.

V brance hostů Daniel Brabec, v té hradecké Ondřej Bláha.

00:01

00:27
    První hradecká formace zkusila hned dvakrát pozornost Brabce.

00:47
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Jenže branka padla na druhé straně kluziště. JIŘÍ KUBÁT zakončil zblízka nad Bláhovu vyrážečku, Asistence Tomáš Plachý.

02:06
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Průnik Mazance s Přibylem využil z druhé vlny pálící JAKUB PEKÁREK, který dopravil puk do branky od levé Brabcovy tyče. Asistence Josef Mazanec a Adam Přibyl.

02:49
    Luboš Voříšek se pomalu zvedá z ledu, ale vylučovat se nebude.

03:28
    Pelhřimovská nepřesnost končí icingem.

03:40
    Bárta se chytře proháčkoval před Brabce, ale ten skulinku mezi betony nenechal.

06:49
    Tomšík faulován po pasu Voříška zpoza branky, Pavel Beneš dvě minuty za držení.

07:31
    Vajgar tlačí, ale přihrávka rukou je připravila o pásmo.

08:42
    Skokan promáchl před Brabcem.

09:00

09:25
    Procházka vedle, na druhé straně v tutovce Plachý, který si na Bláhu nepřišel.

10:02
    Štěpán Štěpánek dvě minuty za sekání Jiřího Bárty.

10:19
    Pekárek jen do hrudního koše Daniela Brabce.

11:00
    Puk ve středním pásmu.

11:22
    Štěpánovo nahození nikdo z domácích před Brabcem netečoval.

12:05
    Hosté kompletní a Vajgar v ofasjdu.

13:00
    Kopic z jízdy do Bláhova betonu.

15:19
    Kocar s Voříškem zahrozili, Brabec přerušuje hru.

15:51
    Tomšíkovi se zapletl při zakončení puk pod nohy, na druhé straně měl práci Ondřej Bláha po ráně jednoho z hostů.

16:49
    Skokan našel před brankou Kotrlu, ten z první minul.

17:18
    Mečiarovu ránu od modré Bláha moc neviděl, ale stačil betony rychle srazit.

17:39
    Filip Kasalý se dlouze zvedá z ledu po zákroku ramene Jakuba Pekárka, který od sudích dostal dvě minuty za vysokou hůl.

18:09
    Jasečko dostal puk ze třetiny.

18:39
    Richard Adam od modré do lapačky Ondřeje Bláhy.

18:46
    Kotrla vyhazuje, Přibyl šetří vteřiny.

19:39

20:00

Sledujeme rychlý a pohledný hokej, bojuje se o každý kousek ledu. Pelhřimov bleskurychle otevřel účet utkání, hned v první minutě se trefil Kubát. O dvě minuty později vyrovnal Jakub Pekárek a tento stav po první třetině trvá. Druhé dějství začne cca v 18:46.

20:01

21:16
    Vajgar se tlačí před Brabce, který ale situaci vyřešil zásahem lapačkou.

22:35
    Štěpánovu ránu vytáhl Bláha ramenem.

23:26
    Puk mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

25:03
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez vyložených šancí.

25:59
    Štěpán doslova trefil Bláhovu lapačku, domácí vyhazují na icing.

27:08
    Kotrla sám ani nadvakrát Brabce nepokořil.

27:28
    Část hradeckého kotle odchází do sousední sportovn haly se rozloučit se zesnulými basketbalisty.

28:42
    Přibyl se natlačil před Brabce, Mazanec nezakončil, byl důkladně pokryt. Hosté vyhazují na icing.

29:39
    Hradecká obrana včas nevyhodila puk a Robert Procházka musel faulovat. Dvě minuty za hákování.

30:01
    Puk po zásahu Přibyla ve středním pásmu.

30:51
    Pelhřimov tlačí, Plachý to slušně zkoušel z kruhu.

31:12
    Kocar zabojoval, puk ve středním pásmu.

31:39

32:15
    Icing hostů.

32:54
    Obrovská šance hostů, Pavel Kolařík dvě minuty za hákování.

33:20
    Kubát v tutovce, Bláhovy betony byly však připraveny.

34:42
    Šance Vajgaru v oslabení, brejk tři na jednoho nevyšel. Mezitím je Vajgar kompletní.

37:01
    Kotrla se procpal před Brabce, ale bez kloudného zakončení.

38:38
    Mečiar vystřelil v dobré pozici, pak si chtěl s Bláhou cosi vyříkat.

39:20
    Vhazuje se před Brabcem.

40:00

Druhá třetina branku nepřinesla a rozhodnutí bude muset přinést třetina třetí. Ta odstartuje cca v 19:28.

40:01

40:33
    Kocar s Voříškem se hned vrhli do útoku.

41:05
    Jasečko vyslal do brejku JINDŘICHA KOTRLU, jehož bekend po ledě kolem tyče našel cestu do brány. Asistence Stanislav Jasečko.

41:39
    Petr Votápek měl pěknou šanci, z mezikruží bekendem trefil Bláhovu výstroj.

45:03
    Hru přerušuje pelhřimovský icing.

46:14
    Aleš Skokan zavezl puk do třetiny, přiťukl za sebe a STANISLAV JASEČKO se z první nemýlil. Asistence Aleš Skokan a Aleš Dvořák.

47:34
    Plachý z úhlu nemířil přesně.

47:59
    Pelhřimovský icing.

48:58
    Mavrojanidis o fous minul. Na druhé straně si Filip Kasalý nepřišel na Ondřeje Bláhu,

49:42
    Sudí už toho asi dnes moc nepísknou.

50:27
    Luboš Voříšek to zkusil golfem, Brabec vytěsnil mimo.

51:18
    Adamovu pumelici Bláha chytá.

51:51
    Smůla stála na straně Vajgaru, když se přihrávka TOMÁŠE PLACHÉHO odrazila od bruslí jednoho z domácích zadáků do branky. Asistence Richard Adam.

53:29
    Hosty druhý gól nakopnul.

53:54
    Kubát pěkně vystřelil, Bláha chytá lapačkou.

54:22
    Plachého dělovka protáhla pravý beton Ondřeje Bláhy.

54:31
    Icing Vajgaru.

55:13
    Kocarův pokus z dálky sražen do ochranné sítě.

56:54
    Votápek v šanci, Bláha lapačkou.

58:04
    Puk za bránou hostů.

58:45
    Votápkova rána sražena vysoko nad, vhazuje se před Blánou.

58:45
    Oddechový čas pro hosty.

58:45
    Brabec na střídačce.

58:50
    Martin Hadrava střílel hned z buly, Bláhova lapačka byla na svém místě.

59:17
    GEORG MAVROJANIDIS přidává pojistku do prázdné brány hostů. Asistence: Přibyl.

60:00

Vajgar šel ve třetí třetině do dvoubrankového vedení díky trefám Kotrly a Jasečka. Hosté sice snížili šťastnou trefou, ale Mavrojanidis potvrdil tři hradecké body ranou do prázdné branky. Končí napínavé a pohledné utkání. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:02:15)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 3. Pekárek (Mazanec, Přibyl), 42. Kotrla (Jasečko), 47. Jasečko (Skokan, Dvořák), 60. Mavrojanidis (Přibyl) – 1. Kubát (Plachý), 52. Plachý (Adam)

Rozhodčí: S. Mertl – J. Štětina, D. Štětina.