NY Rangers – Tampa 1:2 (kon.) | Boston – Toronto 3:4 (kon.) | Washington – San Jose 1:2 (0:1 po s.n.)
Buffalo – Philadelphia 3:4 (kon.) | Montreal – New Jersey 1:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 4:2 (kon.)
Minnesota – Ottawa 0:3 (kon.) | Chicago – Colorado 2:3 (po pr.) | St. Louis – Arizona 2:1 (kon.)
Nashville – Calgary 4:2 (kon.) | Dallas – Edmonton 5:2 (kon.)
New York Rangers
1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 15.01.2014, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Ode mne je to v tuto chvíli vše, přeji krásný zbytek dnešního večera! (03:43:41)

Richard Pánik (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:21

Hosté dnes vítězí na ledě Rangers v těsném poměru 2:1, když o své výhře rozhodli dvěma slepenými góly na začátku druhé třetiny.

60:00

59:40
    Hedman se pokusil trefit odkrytou klec domácích střelou přes celé hřiště, místo toho se po icingu bude vhazovat před Bishopem.

59:33
    Oddechový čas pro domácí.

59:33
    Offside zastavuje snahu domácích o přechod do útočné třetiny.

59:15
    Domácí hrají bez brankáře se šesti hráči v poli!

58:40
    Hosté drží pásmo a nedovolují domácím vytvořit si závěrečný tlak.

58:00
    Gudas vyváží puk do střední zóny a následně se hráči Tampy dostávají až k Lundqvistově kleci.

57:39
    Domácí trefili střelou z pravého kruhu tyč hostující branky!

57:26
    Tampa hraje v plném počtu.

57:05
    Hosté posílají puk alespoň do středního pásma.

56:39
    Bishop přerušuje hru poté, co chytá do lapačky pokus Brassarda.

56:25
    Zuccarello pálí mimo z prostoru mezi kruhy.

56:10
    Domácí obléhají útočné pásmo, hostující gólman ale předvádí skvělý výkon.

55:50
    Richards vypálil tvrdě zpoza pravého kruhu, Bishop vyráží.

55:21
    Nyní to ale hosté nezvládli, Alex Killorn (TBL) je vyloučen za podražení, domácí budou mít k dispozici přesilovou hru.

55:10
    A ani teď se to nepovedlo, kombinaci třetí domácí formace zastavují hosté mezi kruhy.

54:30
    Čas pro Rangers v tuto chvíli rychle utíká, přerušuje se minimálně a do šancí se hokejisté New Yorku nemohou dostat.

54:00
    Ani teď se nepíská zakázané uvolnění, hosté šikovně posílají kotouč pomalu k domácí brance.

53:30
    Následný pokus domácího týmu zastavují hráči Tampy vyhozením puku do středního pásma.

53:00
    Hosté vybojovali puk a velmi pomalu zakládají kombinaci od Bishopa.

52:30
    Brassard posílá puk z levého kruhu mimo hostující klec.

52:04
    Nash prověřil pozornost hostujícího gólmana, ten jeho pokus chytá a přerušuje dění ve třetí třetině.

51:27
    Gudas nahazuje puk do útočného pásma, jeho spoluhráči o něj nadále bojují a sbírají cenné vteřinky.

50:53
    McDonagh posílá kotouč od modré čáry pouze za branku hostů, kde jej sbírá Bishop a rychle rozehrává.

50:17
    Velký závar na brankovišti domácího celku, kde Lundqvist vyrazil maskou střelu Johnsona před sebe, dorazit se neúspěšně pokusil St. Louis, do branky dostal kotouč až Palát, ale stalo se tak až po odpískání. Tento verdikt následně potvrzují rozhodčí po shlédnutí videozáznamu z onoho momentu.

50:04
    Hosté trochu přidali na aktivitě, jejich pokus o přechod do útočné zóny ale končí záhy – čároví sudí pískají offside.

49:39
    Po následné potyčce za brankou domácího týmu se vylučovat nebude.

49:39
    Tvrdá rána Malonea končí v lapačce domácího gólmana, puk však neudržel ihned a hosté se hodně důrazně drali za volným kotoučem.

49:00
    Nepovedená rozehra hostů stěhuje hru před Bishopa – zakázané uvolnění.

48:37

48:20
    Brassard trefuje střelou z levého kruhu pouze mantinel za brankou hostů.

47:30
    Palát se při vlastním oslabení prohnal s pukem na holi po pravé straně, Lundqvist dobře vyrazil puk po jeho střele.

47:08
    McDonagh trefuje střelou od modré čáry pravou tyč hostující branky!

46:48
    Hostům se chvíli po vyhraném buly v obranném pásmu daří vyhodit kotouč daleko od Bishopovy klece.

46:37
    Radko Gudas (NYR) zastavuje útok domácích jen za cenu faulu, dvě minuty za podražení. Domácí budou hrát svojí vůbec první přesilovou hru v zápase.

46:15
    ..kde však dlouho nepobyli a u puku jsou opět domácí.

46:05
    Palátův dlouhý pas napříč kluzištěm adresáta nenašel, hosté ale i tak získávají pásmo..

45:50
    Kotouč se odrazil na střídačku hostů a následně zpět do hry, ta je vzápětí přerušena.

44:30
    Nash zakončoval z mezikruží, levý beton Bishopa ale zastavil puku cestu do sítě.

44:10
    Hosté se pokouší uklidnit hru v jinak rozbouřené třetí periodě.

43:11
    A dění je opět před Lundqvistem, Johnson ale přestřeluje jeho svatyni.

42:56
    Hraje se ale opět na druhé straně, v pádu se pokusil zakončit Richards, netrefil ale dobře puk.

42:42
    Puk se dostal poprvé v periodě i k Lundqvistovi, jenž raději přikryl odražený kotouč před dojíždějícími hráči soupeře.

42:31
    Bishop vyráží další střelu z řad domácích hráčů do ochranné sítě za svou brankou.

42:10
    McDonagh pálí mimo hostující klec, domácí mají veliký tlak v úvodu třetí části.

42:03
    Zuccarello pálí z mezikruží, do jeho střely se ale položil jeden z bránících hráčů.

41:15
    Bishop vytahuje další zásah, následně odpaluje puk obrana hostů.

40:40
    Staal se dostával ke kotouči před hostující brankou, obránci Tampy mu ale stačili zablokovat hůl.

40:30
    Brad Richards pálí pouze do připravených betonů brankáře Bishopa.

40:16
    Offside zastavuje první pokus domácích o založení útoku ve třetí třetině.

Zblokované střely: 18 – 9

Hostům se během devíti sekund na začátku dvaadvacáté minuty povedlo dvěma slepenými góly otočit stav zápasu ve svůj prospěch a skóre 1:2 je platné i po čtyřiceti minutách hry. Zda hosté udrží své vedení až do závěrečné sirény či se domácím povede alespoň vyrovnat, sledujte ve třetí třetině, která začíná přibližně v 02:58.

40:00

39:45
    Puk se po chvíli odrazil do prostoru před brankou, kde stál zcela osamocený Purcell, jeho backhandové zakončení ale pohotově odráží domácí gólman!

39:38
    Killorn střílel z prostoru pravého kruhu pro vhazování, Lundqvist vyráží.

39:17
    Bishop si během předchozích chvil připsal na své konto skvělé zákroky proti ráně McDonagha od modré a následné dorážce Boylea z předbrankového prostoru.

39:17
    Domácí ostřelují branku soupeře, ale ne a ne se trefit toušem do branky.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:43
    Bishop chytá střelu Brassarda zpoza levého kruhu a rychle posílá puk zpět do hry.

38:22
    Hokejisté hostujícího celku jsou následně zastaveni již na modré čáře – offside.

38:10
    Callahanovu střelu z pravého kruhu sráží hostující obrana za Bishopovu klec.

37:50
    Hosté mají puk na svých holích, Gudas rozehrává od vlastní branky..

36:40
    Zuccarello našel nalevo Brassarda, ten ještě poslal puk před branku, kde zakončoval Pouliot, jenž trefil tyč hostující branky!

35:51
    Hostující tým při přechodu do útočného pásma zastavuje odpískaný offside.

35:28
    Hagelin pálí od modré čáry vedle levé tyče hostující branky.

35:12
    Carcillo se pokusil překonat Bishopa, ten drží puk na svých chráničích a přerušuje hru.

35:00
    Hosté rozbíjejí další domácí útok a posílají puk daleko od své branky, zakázané uvolnění se ale nepíská.

34:32
    Lundqvist si připisuje zákrok proti střele hostujícího Malonea zpoza levého kruhu.

34:15
    Druhá formace hostů drží domácí před jejich brankou, do zakončení se ale hráči Tampy prozatím nedostali.

33:09
    McDonagh dokázal zastavit tělem ostrou ránu Šustra od modré.

32:44
    Mezihra obou týmů ve středním pásmu během poslední minuty nic vážnějšího nepřinesla.

31:44
    Domácí zvyšují aktivitu a hosté raději posílají puk přes všechny čáry, hra se poté vrátí před Bishopa.

31:33
    Rychlá kombinace domácích, kterou dobře vyřešil Kreider, jenž ze středu hřiště ještě poslal pas napravo na Nasha, jeho ránu chytá však Bishop do své výstroje.

30:55
    Domácí hráči se dostali do další šance, přečíslení vyřešil prudkou střelou z levého kruhu Callahan, Bishop vytahuje pohotový zákrok lapačkou.

30:40
    Gudas neudržel pas na útočné modré a musel vyklidit pásmo.

30:16
    Carcillo se dostal do úniku, který se rozhodl zakončit prudkou střelou švihem z levého kruhu, ta však skončila pouze na břevně Bishopovy klece!

29:59
    Pyatt vystřelil z levého kruhu, Lundqvist vyráží jeho pokus mimo.

28:42
    Stralman pálí tvrdě od modré, hostující gólman si připisuje další dobrý zásah na své konto.

28:28
    Bishop vyráží betony Staalovu nepříjemnou střelu.

28:05
    Domácí v útočné snaze přibržďuje postavení mimo hru, dění na ledové ploše se v posledních minutách hodně kouskuje.

27:54
    Brewer pálí od modré čáry, Lundqvist chytá kotouč a opět přerušuje hru.

27:46
    Lunqvist tak zasahuje až po následném pokusu Pyatta, jenž zakončoval backhandovou stranou hole.

27:46
    Hedman poslal puk mimo domácí klec poté, co vypálil z levého kruhu.

27:05
    Bishop si připisuje další úspěšný zákrok, puk ale zastavil těsně před brankovou čarou po Richardsově šanci!

26:53
    Po dlouhé době se hráči New Yroku podívají do obranného pásma Tampy, hráči hostí totiž zahráli puk na icing.

26:17

26:15
    Gudasovu ránu od modré zastavila domácí obrana.

26:01
    Lundqvist kryje střelecký pokus Killorna.

25:30
    Domácí měli možnost přečíslení tří proti jednomu, to ale vyřešil střelou Callahan střelou z levého kruhu pouze do Bishopových betonů.

24:55
    Domácím se po sérii odrazů puku v pásmu nakonec daří vyhodit až k Bishopovi.

24:17
    Chris Kreider (NYR) vyloučen za hákování, druhá početní výhoda pro Tampu.

24:00
    Brewer pálí z mezikruží, Lundqvist vyráží kotouč mimo, bude ale opět vylučovat..

23:25
    Callahan ještě hledal před brankou volného Boylea, tomu ale sjel puk z hole v nejnevhodnější okamžik.

22:51
    McDonagh zablokobal střelu St. Louise, Lundqvist tentokrát zůstal bez práce.

22:28
    Domácí nepřesně rozehrávají a po jejich zakázaném uvolnění se hra opět vrátí před domácí klec.

21:34
    Lundqvist musí opět zasahovat po tečované ráně Killorna.

21:19
    Tampa právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné, hosté během devíti sekund otáčí stav zápasu! Hosté se po vyhraném buly dostali ke kotouči, NIKITA KUČEROV si najel za domácí obranu, kde dostal přesný pas od Gudase a sám proti Lunqvistovi posílá Tampu do vedení! Asistence: Radko Gudas, J. T. Brown.

21:10
    VICTOR HEDMAN dostal přesný pas na hůl a z pozice zpoza kruhů vypálil z první přesně k levé tyči domácí branky! Asistence: Martin St. Louis, Teddy Purcell.

20:29
    Ryan Callahan (NYR) je vyloučen za vysokou hůl, přesilovka pro Tampu.

20:29
    McDonagh vypálil tvrdě na branku hostů, Bishop vyráží, ale je faulován při svém zákroku.

20:01

Na ledě vidíme před začátkem třetiny i Hedmana, který, jak se zdá, bude v pořádku pokračovat.

Další třetina začne přibližně v 01:58.

Rychlá úvodní dvacetiminutovka je za námi a úspěšnější v ní byli domácí, kteří se zásluhou branky Richardse ve 12. minutě ujali vedení v zápase.

20:00

19:25
    Ostrou ránu Puliota vyrazil Bishop pouze před sebe, následně si poradil i s nepříjemným pokusem Zuccarella.

19:09
    Bishop vyráží backhandový pokus Brassarda.

19:00
    Poslední minuta zbývá odehrát v první třetině.

18:44
    Puk rozehrává Bishop za vlastní brankou, jeho spoluhráči si ale dobře nevedli a tak může pro změnu hrát domácí brankář.

18:17
    Kreider v dobré pozici mezi kruhy posílá kotouč mimo hostující klec!

18:07
    Snahu hostů o přechod do útočné zóny zastavuje hvizd čárového sudího – offside, následuje krátká reklamní pauza.

17:45
    Callahan pálí z pravého kruhu hodně nepřesně, puk letí dobrý metr vedle levé tyče Bishopovy branky.

17:17
    Domácí vyhazují kotouč šikovně do středního pásma, aby se vyhnuli icingu, hrají hosté..

16:46
    Hraje se převážně ve středním pásmu, akce obou týmů končí velice rychle po nahození do třetiny.

16:12
    Hra se po vstřelené brance uklidnila a žádný z týmů se nedokáže výrazněji prosadit v obranném pásmu soupeře.

15:40
    .. tu hosté ale rychle zastavili a otáčí hru směrem k Lundqvistově brance.

15:25
    Domácí zakládají další útočnou akci od své branky..

14:32
    Johnson vypálil z levého kruhu, před brankou se ještě pokusil tečovat Palát, Lundqvist ale dobře přečetl hru a puk vyrazil.

13:46
    Hedman se jen těžce sbírá z ledu po střetu za brankou Tampy, sudí raději přerušili hru.

*** Brad Richards dnešním gólem prodloužil svojí bodovou sérii již na šest utkání v řadě.

13:08
    Malone se pokusil s pukem objet domácí klec a zakončit, brankář Rangers ale dobře zasáhl.

12:40
    Hosté se snaží o rychlou odpověď, po jejich útoku ale puk končí u Lundqvista.

11:55
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí vyhráli buly před Bishopem, McDonagh pálil od modré, jeho pokus ještě Bishop vyrazil za branku,kde se k puku dostal Callahan, který jej rychle poslal na BRADA RICHARDSE, jenž poslal puk do hostující sítě! Asistence: Ryan Callahan, Carl Hagelin.

11:38
    Domácí jen poslali puk za hostující klec, hokejisté Tampy mohou založit vlastní útok, nepřesnost a následný icing ale přesunou děj utkání před Bishopa.

11:29
    Lundqvist si připisuje úspěšný zákrok proti ráně Ondřeje Paláta, hra bude pokračovat po krátké komerční přestávce.

10:45
    Zuccarello dobrým napadáním získal kotouč v útočném pásmu a poslal prudký pas před branku, tam nechybělo mnoho, aby jej za Bishopova záda protečoval Brassard.

10:17
    Zuccarello vypálil trochu nečekaně z pravého kruhu, Bishop pouze vyrazil puk před sebe.

09:46
    Podobně si vel na druhé straně i McDonagh proti ráně Hedmana.

09:12
    Další střelu Richardse už zablokoval Cote.

08:50
    Nepříjemnou střelu pro Bishopa vyslal na klec hostí Richards z pravého kruhu, jeho švih vyrazil Bishop svými betony.

08:29
    Šustr zavezl puk do třetiny po pravé straně a následně vypálil z pravého kruhu, Lundqvist vyrazil jeho ránu mimo mantinely.

08:18
    Velký závar před domácí brankou, kde se ani nadvakrát nedokázal prosadit Malone, jeho druhý pokus zastavil domácí gólman již vleže!

07:45
    Na druhé straně hřiště vypálil tvrdě od modré obránce Hedman, Lundqvist vyráží jeho střelu.

07:36
    Další backhandový pokus míří na Bishopa, jeho autorem tentokrát Dominic Moore, ale i nyní dobře zasahuje brankář Tampy.

06:35
    A další velká šance domácích přichází vzápětí, v přečíslení dvou proti jednomu Zuccarello s Kreiderem, druhý jmenovaný ale špatným zpracováním kotouče po Zuccarellově pasu doslova "zazdil" celou situaci!

05:48
    Kreider se dostal do brejku, sám proti Bishopiovi ale neuspěl, brankář hostů vychytal jeho backhandový pokus mířící mezi betony!

05:20
    Brewer si sjel k brance hostů, puk měl ale na dlouhou hůl a nedokázal razantně zakončit, Lundqvist vyráží.

05:04
    Bishop chytá další střelu domácího forvarda, tentokrát střílel z pravého kruhu, pouze však do betonů hostujícího brankáře.

04:35
    Callahanova backhandova rána končí mimo hostující klec.

04:21
    Nepřesnosti na obou stranách teď ve středním pásmu, u puku jsou nakonec domácí.

03:47
    Bishop chytá do své lapačky střelecký pokus Carcilla, hra je přerušena.

03:10
    Více ze hry mají v úvodních minutách hosté, ale zatím se jim nepodařilo vypracovat si vyloženější šanci.

02:44
    Domácí se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, Tampa bude pokračovat i nadále v obranném pásmu Rangers.

02:10
    Gudasova tečovaná střela od modré čáry končí na chráničích Lundqvista, hosté okupují útočné pásmo.

01:15
    Sražený pokus Callahana z levého kruhu končí vedle hostující branky, domácí začali aktivně dnešní utkání.

00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal (A), Del Zotto, Moore J. – Nash, Stepan, Kreider – Callahan (C), Richards (A), Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore D., Boyle.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Lindback) – Gudas, Hedman, Cote, Carle (A), Šustr, Brewer (A) – St. Louis (C), Johnson, Palát – Purcell, Filppula, Killorn – Brown, Pánik, Kučerov – Barberio, Pyatt, Malone.

Rozhodčí: Morton, Rooney – Sharrers, Shewchyk.

Češi a Slováci v akci

Za hosty nastoupí hned několik tváří, které budeme dobře sledovat. Obránci Radko Gudas s Andrejem Šustrem a útočníci Ondřej Palát a Richard Pánik. V domácím dresu žádného hráče s českými či slovenskými kořeny nenalezneme.

Vzájemné zápasy

Na týmy dnes čeká poslední vzájemný duel v základní části soutěže, první dva zápasy hrané na ledě Tampy měly vždy jiného vítěze.

25.11.2013 Tampa Bay – NY Rangers 5:0
    29.12.2013 Tampa Bay – NY Rangers 3:4

NEW YORK RANGERS

Domácí tým zaostává za svým dnešním soupeřem o sedm bodů, s 51 body patří domácím šestá příčka na Východě, ale díky vyrovnanosti tabulky mají Rangers například pouze čtyři body k dobru na třináctou Carolinu. Hokejistům New Yorku se však v posledních duelech daří, zvítězit dokázali již třikrát po sobě.Dobrou formou se v posledních zápasech prezentují Chris Kreider (5 bodů v 5 zápasech) či Rick Nash (4 góly ve 4 zápasech). Mimo hru zůstává pouze zraněný forvard Derek Dorsett.

TAMPA BAY LIGHTNING

Hostující tým se v tomto ročníku prezentuje dobrými výkony a díky tomu se nachází na průběžné třetí pozici tabulky Východní konference se ziskem 58 bodů. "Bleskům" se krom domácího prostředí daří pravidelně bodovat i na kluzištích soupeřů a i dnes budou chtít z New Yorku odvézt nějaké ty body. Bodovou sérii již na čtyři utkání může v dresu Tampy prodloužit Tyler Johnson, daří se však i ostatním útočníkům v kádru. Kvůli zranění budou hostům chybět útočník Steven Stamkos a obránci Salo, Aulie, Lee a Ohlund.

Columbus – Tampa Bay 3:2
    Philadelphia – Tampa Bay 3:6
    Tampa Bay – Washington 3:4

Martin St. Louis 43 (20+23)
    Valtteri Filppula 36 (18+18)
    Alex Killorn 28 (12+16)

Krásný pozdní večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL mezi týmy New York Rangers a Tampa Bay Lightning.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Richards (Callahan, Hagelin) – 22. Hedman (St. Louis, Purcell), 22. Kučerov (Gudas, Brown)

Rozhodčí: Morton, Rooney – Sharrers, Shewchyk