HC LERAM Orli Znojmo
5:6 (2:1, 1:0, 2:4 - 0:1)
spusu Vienna Capitals
Středa 15.01.2014, 18:00 • Zimní stadion Znojmo • Erste Bank Young Stars League

Tak to byl hodně nešťastný závěr utkání pro Znojmo, které ještě jedenáct minut před koncem základní hrací doby vedlo o tři branky. Nakonec se muselo rozhodovat až v prodloužení, v němž bonusový bod pro Vídeň vystřelil Mario Seidl.

Hezký zbytek večera ze Znojma! (20:14:08)

64:35
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    A o vítězi je rozhodnuto. MARIO SEIDL ujel po křídle znojemské obraně a střelou na lapačku nedal Dovinovi šanci. Asistence: Ali Wukovits.

64:25
    Vídeň v útoku.

63:54
    Pelikánovo nahození nadělalo Kickertovi problémy, nakonec však našel puk ve své výstroji.

63:49
    Síly na ledě se vyrovnají, menší trest si odpyká Bauer (VIE) za krosček.

63:26
    Vídeň ve svém útočném pásmu hledá příhodnou střeleckou pozici.

63:03
    Trest pro Žemličku (ZNO) – hákování. Tak to bude tvrdá zkouška pro Znojmo, která se dostalo pod tlak.

62:23
    Fellinger trefuje horní tyčku Doviny svatyně. Ten se za pukem jen ohlédl...

61:29
    Hackl pálil od modré čáry, před bránou ještě číhal na dorážku Clemens Znenahlik. Dovina oba pokusy kryje.

60:46
    Vídeň jen zavezla puk před Dovinu a odjíždí střídat.

60:21
    Orli pokračují ve hře v útočném pásmu, zatím však opět jen kombinují.

60:01

Základní hrací doba rozuzlení nepřinesla. Orli sice měli utkání výborně rozehrané, ale obrovské hrubky v obraně zapříčinily tři rychlé branky Vídně, která si tak vynutila prodloužení.

60:00

59:54
    Ještě poslední vhazování po levici vídeňského brankáře.

59:46
    Hra u Kickertovy klece.

59:16
    Tísněný Wukovits pálí vysoko nad znojemskou klec.

58:51
    Puk ve středním pásmu na holích Vídně.

58:27
    Theimer trochu otálel se střelou od modré čáry, nakonec spíše jen nahodil, puk kryje Kickert svými betony.

58:13
    Znojmo u puku, ale začíná váznout zakončení.

57:35
    Tak toto se Znojmu opravdu vůbec nepovedlo. Ještě nás čekají horké poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:14

57:02
    Orli se zamotali do svých přihrávek, kterých už bylo opravdu hodně. Švandova žabička pak končí v lapačce Kickerta.

56:34
    Špačkova rána od modré čáry lehce tečována do rohu kluziště.

56:20
    Orli se usadili před Kickertem.

55:41
    Kotouč stále na hokejkách vídeňských hráčů, kteří sbírají čas ve středním pásmu.

55:17
    Hosté vyhráli buly a posílají puk přes všechny čáry.

55:14
    Oddechový čas pro domácí.

55:14
    Žemlička inkasoval těsně po buly zásah hokejkou do obličeje a hosté jdou do čtyř. Dvě minuty inkasuje Pospisil (VIE) – faul vysokou holí.

55:08
    Rozhodčí posílá na dvě minuty Perktolda (VIE) za faul loktem.

54:19
    Další zajímavá kombinace Hložka a Horáka, zakončující Horák ale netrefil puk přesně.

53:59
    Nováček tečuje těsně před brankovištěm, hostující obrana si musela sjednat pořádek.

53:40
    Michalica pálí od modré čáry, puk míří mimo bránu.

53:26
    Opět se nám začíná přiostřovat. Horkou situaci před Kickertem musí uklidňovat rozhodčí.

52:50
    Fellinger se probíjel podél mantinelu před Dovinu, dobrý obranný zákrok Theimera jej ale od puku odstavil.

52:28
    Na druhé straně to zkoušel z mezikruží Hložek, Kickert kryje.

51:08
    Tak to je ohromně studená sprcha pro Orly. Výtečná kombinace Seidla a Pospisila, na jejímž konci MARIO SEIDL lehkou tečí před brankovištěm posílá puk mezi betony Doviny do sítě. Asistence: René Pospisil.

50:42
    Nepřehledná situace před klecí Vídně, kde se první znojemský útok pokoušel přehodit ležícího Kickerta. Ten nakonec získává puk do své moci.

50:28
    Perktold v úniku po křídle volí střelu na lapačku, kterou Dovina kryje.

50:00
    Z vcelku jasně rozehraného utkání pro Znojmo je tu během pár vteřin drama. Ještě nás čeká zajímavá podívaná...

49:18
    Obrovská hrubka znojemské obrany, která je po zásluze potrestána. SASCHA BAUER získal puk po zaváhání Košťála a sám před Dovinou opět bekhendem posílá puk tentokrát nad vyrážečku. Bez asistence.

48:22
    Další krásná individuální akce. STEPHAN FELLINGER se prosmýkl mezi dvojicí bránících hráčů Znojma a bekhendem poslal puk nad lapačku Doviny. Asistence: Oscar Marchhart.

47:54
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo se opět vrací do třígólového náskoku. Individuální únik okořenil MAREK ŠPAČEK přesnou střelou mezi betony. Asistence: Michael Theimer.

47:19
    Stále se hraje ve středním pásmu.

46:47
    Znojmo otálelo s rozehrávkou a nabídlo puk soupeři, ten bez váhání přijal. Ovšem útočná akce končí při přechodu modré čáry.

45:25
    Theimerovi proklouzl puk mezi bruslemi a zamířil si to do středního pásma.

44:33
    Ou, to byl zase smolný gól ve znojemské síti. SASCHA BAUER nahodil před brankoviště Znojma a Cílek si bruslí tečoval puk za záda Doviny. Bez asistence.

44:20
    Sascha Bauer přihrával do zajímavé šance Wukovitsovi, ten míjí.

44:07
    Tečovaný kotouč končí v ochranné síti za brankou Znojma.

42:53
    Žemlička přihrál před branku od pravého mantinelu, jeden z bránících protihráčů kotouč minul, ten se tak dostal ke Špačkovi, jenž vzápětí předložil před téměř zcela odkrytou branku LUKÁŠI NOVÁČKOVI, který měl už snadnou práci.
    Asistence: Marek Špaček a Vojtěch Žemlička.

42:36
    Po vyhraném buly pálil od modré Theimer, mířil mezi betony, které stačil Kickert včas dát k sobě.

42:32
    Icing Vídně.

42:19
    Indruch tak dlouho míchal kotoučem na hokejce, až o něj přišel.

41:35
    Dovina špatně rozehrál, do šance se následně dostal Hackl, který z bezprostřední blízkosti zamířil pod horní tyč, ale těsně ji minul.

41:13
    Znojmo vyhodilo k brance hostů, ale icing se nepíská.

40:43
    Nováček za brankou dobře vybojoval puk, poté přihrál před Kickerta, ale žádného ze spoluhráčů nenašel. Puk končí až u Doviny.

40:14
    Hosté se hned v úvodu třetí části provinili icingem.

40:01

Třetí třetina začne v 19:26. Prostřední část hry přinesla jen jednu branku, které docílili Orli zásluhou důrazu Hačeckého. Znojmo má zatím převahu, ovšem je vidět, že Vídeň ještě nesložila všechny zbraně. Hlavně v závěru třetiny bylo k vidění několik zajímavých střeleckých příležitostí na obou stranách.

40:00

39:41
    Pelikán se pokoušel najít přihrávkou najíždějícího si Michalicu, ten však na kotouč před bránou nedosáhl.

39:00
    Rychle se ale dostávají zásluhou Špačka zpět, ten se však zamotal do kliček v kruhu a puk také ztrácí.

38:28
    Na druhé straně kluziště byla Theimerova rána od modré čáry zblokována a Orli ztrácí útočné pásmo.

37:51
    Znenahlik v přečíslení s Forstnerem, ten nepřekonal Dovinu tečí, která směřovala mezi betony.

36:44
    Z brejku také v obrovské příležitosti Hačecký, sám před gólmanem volil střelu na lapačku, kterou Kickert pevně sevřel.

36:39
    Sascha Bauer v dobré šanci před Dovinou, ten vyráží jeho puk do rohu kluziště.

36:00

35:33
    Špaček trochu ležérně pokazil přihrávku o mantinel za bránou Kickerta, hosté tak opět odpalují puk přes všechny čáry.

35:11
    A nyní hra dokonce za klecí Doviny.

34:40
    Tentokrát zase neprošel puk směřovaný z hole Nováčka kolem dvojice Vídeňských. A hra je opět posunuta do střední třetiny.

34:25
    Orli zpět před Kickertem.

34:12
    Nepodařená přihrávka Hložka na modrou čáru končí ve středním pásmu.

34:00
    A je tu další vyloučení, menší trest si odsedí Hackl (VIE) za hákování.

33:40
    Znojmo opět převzalo iniciativu a vídeňská obrana se má co otáčet. Následuje další vhazování u Kickerta.

33:05
    Hezká kombinace Špačka a Nováčka, který střílel z mezikruží po ledě jen těsně vedle tyčky.

32:38
    Theimer vypálil od modré čáry jen do mantinelu za klecí Kickerta.

31:51
    Opět se hraje delší dobu bez přerušení, tentokrát však zatím bez nějaké zajímavější akce.

31:00
    Hodně nepovedná početní výhoda v podání Vídně, která se prakticky ani nedostala před Dovinu.

30:49

29:46
    A stále stejná situace...

29:25
    Puk stále za bránou Kickerta, Vídeňští se nemohou dostat přes střední třetinu.

29:09
    Vídeň ztrácí útočné pásmo, začíná až zpoza vlastní klece.

28:49
    Vzápětí inkasuje dvě minuty Švanda (ZNO) za podražení.

28:29
    Znojmo odskakuje do dvougólového trháku. TOMÁŠ HAČECKÝ se dostal k odraženém puku a z prostoru před brankovištěm doráží puk do sítě. Asistence: Lukáš Nováček.

27:47
    Indruch pálil z otočky z vrcholu kruhu hodně nepřesně.

27:10
    Orli mají nyní problémy ve své obranné třetině, hosté se naštěstí pro Znojmo zatím neodvážili ke střelbě.

26:24
    Trochu nepokoje ve středním pásmu, které nakonec ovládli Vídeňští. Clemens Znenahlik ale z kruhu nemíří přesně.

25:44
    Žemličkova teč jen proletěla kolem vzdálenější tyče vídeňské svatyně!

25:18
    Po buly se pokoušel bekhendem prosadit Špaček, Kickert dobře pokryl prostor u své tyčky.

25:08
    Zakázané uvolnění Vídně, vhazuje se u Kickertovy klece.

24:34
    Ranftl se pokoušel prosadit zblízka před znojemskou klecí, domácí obrana ale zapracovala včas.

24:00
    Přestože byl Wukovits bráněn Michalicou, podařilo se mu vystřelit. Dovina kryje puk svými betony.

23:15
    Hložek se pokoušel podél mantinelu prosmýknout kolem Forstnera, ten si však na znojemského útočníka počíhal a odzbrojil jej.

22:37
    Znojmo se žene do útoku, teď ale dvakrát ztroskotalo při přechodu útočné modré čáry.

21:46
    Také Dovina si připisuje první zákrok ve druhé třetině, střelu i dorážku Hackla si však pohlídal.

21:02
    Dva znojemští hráči stíhali puk, který si to mířil před klec Vídně. Kickert ale včasným vyjetím z brány zalehává puk.

20:48
    První zákrok Kickerta, ten si s přehledem pohlídal nepříliš tvrdou ránu Pelikána, který si po křídle najel do pásma.

20:01

Druhá třetina začne v 18:42. Úvodní dějství přineslo poměrně svižný hokej, který nám nabídl dvě branky. Ve chvíli, kdy se Orli dostávali do tlaku, inkasovali z rychlého protiútoku. Poté ale sebrali síly a skóre otočili. Jistě nás ještě čeká zajímavá podívaná.

20:00

19:34
    Puk za bránou Znojma, kde se ještě pokusí začít jeden útok domácí hokejisté.

19:00
    Dobrá příležitost také na druhé straně, Fellinger z vrcholu kruhu vyprášil Dovinovy betony.

18:19

17:57
    Další vyhození z hokejek Vídně přes všechny čáry.

17:29
    Vídeň se na chvíli osvobodila, ale Znojmo už je opět zpět před hostující klecí.

16:45
    Nováček dostal krásně namazáno křižnou přihrávkou od Theimera do pravého kruhu, střela bez přípravy ale postrádala potřebnou razanci.

16:19
    Dvě minuty pro gólmana Kickerta (VIE) – podražení. Navíc Seidl (VIE) inkasuje osobní trest za nesportovní chování.

15:25
    Trochu nedbalá hra Vídně v obranném pásmu znamená gól. Hložek dokázal sklepnout odražený puk před bránou a přesnou zadovkou našel ZBYŇKA HORÁKA, který se z první nemýlí. Asistence: Matyáš Hložek.

14:32
    Zápas velmi emotivně prožívá i skupina cca patnácti znojemských fanoušků, kteří si donesli vlaječky, šály a neúnavně povzbuzují.

14:32
    Kalovo lehké nahození drží Dovina v lapačce a přerušuje hru.

13:49
    Kickert nedokázal zkrotit na betonech poskakující kotouč a k dorážce se dostal Špaček, ale o kousek míjí bránu.

13:24
    Už delší dobu se hraje bez vyloučení, hra se přelévá ze strany na stranu.

12:35
    Hložek přihrával dobře postavenému Horákovi před klec Vídně, puk bohužel pro Znojmo na hůl Horáka nedoputoval, jelikož ho zachytil vídeňský bránící hráč.

11:43
    Hra se začíná trochu přitvrzovat, rozhodčí zatím ponechávají zákroky na hraně pravidel bez vyloučení.

10:13
    Výborný moment VOJTĚCHA ŽEMLIČKY, který vybojoval puk ve středním pásmu, najel si před gólmana a ránou mezi rameno a lapačku skóruje. Bez asistence.

09:56
    Trochu zmatky ve středním pásmu, do kterých se zamotali hráči obou týmů. Nakonec puk získali Orli.

09:24
    Další snahu Znojma o útok maří ofsajdová past. Vhazování ve střední třetině.

08:54

08:51
    Nevydařená kombinace Orlů za svatyní Vídně a puk je opět na druhé straně kluziště.

08:36
    Švanda vyzkoušel pozornost Kickerta, pro toho ale byla jeho střela z kruhu jen lahůdkou.

08:04
    A puk je ve středním pásmu. Přesilovky Znojma zatím nejsou efektivní.

07:34
    Znojemští hráči se dostali do přečíslení tři na dva, vše na sebe vzal Nováček a pálí z kruhu. Gólman vyráží.

07:11
    Orli prohráli buly před klecí Vídně a následně jsou vyhnáni až do svého obranného pásma.

07:07
    Hosté hrají ve čtyřech.

06:54
    Menší trest pro Bauera (VIE) – podražení.

06:54
    Znovu Křípal, tentokrát už musel zasáhnout Kickert. Orli se ještě snažili dorážet, ale hosté faulovali. Bude se vylučovat.

06:40
    Křípal pálí od modré , jeho puk je však zblokován.

06:09
    Nepodeřená střela od modré čáry končí za bránou, odkud kotouč odpaluje přes všechny čáry Schneider.

05:47
    Pokážená přihrávka vyhání Znojmo z útočného pásma.

05:34
    Orli v útoku, zatím jen kombinují.

05:07
    Až nyní budou mít šanci. Menší trest pro Kalu (VIE) – hákování.

03:57
    Orli se pokouší hned odpověďět, zatím ale nedokázali vystřelit skrz dobře sestavenou vídeňskou obranu.

02:54
    Trochu smolný gól v síti Znojma. Dovina puk jen nešťastně ztlumil na svých betonech, poté ale puk přeci jen proklouzl s přispěním MARIA SEIDLA mezi bruslemi znojemského gólmana za brankovou čáru. Asistence: René Pospisil.

02:40
    Špaček pálí z dorážky, Kickert chytá.

02:31
    Vhazování po Kickertově levici.

01:55
    Orli opět útočí, tentokrát zavezl puk do pásma Indruch. Jeho spoluhráči jej však nepodporovali a sám proti přesile kotouč ztrácí.

01:28
    První zákrok na druhé straně kluziště. Kickert vyřešil střelu z úhlu, pohlídal si i dorážku Hložka.

01:01
    Bauer za bránou Doviny ztratil puk a Theimer tak může v klidu rozehrát.

00:37
    Vídni se přeci jen podařilo vybojovat útočné pásmo, ale ani Dovina nemusel zasahovat.

00:04
    Úvodní buly vyhráli hosté, přesto se poprvé k útoku probili Orli. Vystřelit na gólmana však nedokázali.

00:01

UPC Vienna Capitals: Kickert (Bauer J.) – Pospisil R., Strempfl, Forstner, Hackl, Marchhart, Kala – Gigler, Znenahlik C., Seidl – Ranftl, Wukovits, Bauer S. – Szabad, Perktold, Fellinger – Znenahlik O., Schneider, Kafka..

Tři vzájemná měření sil v právě probíhajícím ročníku se vždy nesla ve vyrovnaném duchu. Znojmo vyhrálo na jihu Moravy 5:2, dvě utkání ve Vídni skončila lépe pro domácí v poměru 2:1 a 3:2 po samostatných nájezdech.

Znojmo je, jak již bylo řečeno, na třetí příčce (50 bodů), ovšem extrémně vyrovnané čelo tabulky (kromě suverénně vedoucího Fehérváru) slibuje ještě napínavý závěr základní části. Orli teď budou s radostí vítat každý bod, který se může v konečném zúčtování velmi hodit. Domácí vítězství by tedy mělo být povinností...

Vídeň se na jihomoravském ledě představí v tradičním derby. Capitals mají za sebou již tři zápasy roku 2014. A dařilo se jim poměrně slušně. Dvě vítězství nad Innsbruckem a týmem LA Stars vystřídala domácí prohra s Linzem.

I tak jsou Vídeňští se ziskem čtyřiceti sedmi bodů na celkovém 5. místě soutěžní tabulky. Na třetí Orly ztrácí pouhé tři body, ale na druhou stranu mají Rakušané o tři zápasy více.

Hezký den! Znojemská juniorka nezahálí ani uprostřed pracovního týdne. V podvečerních hodinách se mladí Orli utkají ve svém třicátém duelu letošní sezony s Vídní.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 11. Žemlička, 16. Horák (Hložek), 29. Hačecký (Nováček), 43. Nováček (Špaček, Žemlička), 48. Špaček (Theimer) – 3. Seidl (Pospisil), 45. Bauer, 49. Fellinger (Marchhart), 50. Bauer, 52. Seidl (Pospisil), 65. Seidl (Wukovits)

HC LERAM Orli Znojmo: Dovina (Daňo) – Koňařík, Theimer, Křípal, Michalica, Cílek, Hloupý, Švanda – Žemlička, Nováček, Špaček – Horák, Pelikán, Hložek – Indruch, Košťál, Hačecký – Kacetl, Cerovečki, Holub.
    spusu Vienna Capitals: Kickert (Bauer J.) – Pospisil R., Strempfl, Forstner, Hackl, Marchhart, Kala – Gigler, Znenahlik C., Seidl – Ranftl, Wukovits, Bauer S. – Szabad, Perktold, Fellinger – Znenahlik O., Schneider, Kafka.