Manchester Utd. – Cardiff 2:0 (kon.) | Norwich – Newcastle 0:0 (kon.) | Southampton – Arsenal 2:2 (kon.)
Swansea – Fulham 2:0 (kon.) | Crystal Palace – Hull City 1:0 (kon.) | Liverpool – Everton 4:0 (kon.)
Liverpool FC
4:0 (3:0)
Everton FC
Úterý 28.01.2014, 21:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League

V tabulce si Liverpool pojistil čtvrtou příčku a na šestý Everton má nyní čtyřbodový náskok. To je z mé strany již vše. Děkuji, že jste toto utkání sledovali a u dalších online přenosů se opět těším na počtenou!

Toto Merseyside derby bylo nečekaně jednoznačné. Liverpool si již v první půli vypracoval tříbrankový náskok, když se trefili Gerrard a dvakrát Sturridge. Na konečných 4:0 pak pečetil hned v úvodu druhého dějství Luis Suárez. V 55. minutě navíc Sturridge neproměnil pokutový kop. Everton vyhořel především v defenzivě, která nedokázala zachytávat bleskurychlé kontry domácích, a také v koncovce. Toffees si totiž také pár šancí vytvořili, ale Mignoleta o nulu nepřipravili.

90+3
    Moses se již ocitl s míčem v zámezí, autové vhazování pro Everton.

90+3
    Domácí rozehráli nakrátko a drží balón na svých kopačkách.

90+2
    Střela Hendersona byla sražena na roh.

90+2
    Alberto obral Osmana o míč jen za cenu faulu, akce Liverpoolu je tedy zastavena.

90+1
    Sudí Atkinson nastaví minutu.

90
    Podobně uspěl i Kelly v souboji s Mirallasem. Opět rozehrává Mignolet.

89
    McGeady se neprosadil přes Cissokha. Je z toho odkop od domácí brány.

88
    Domácí příznivci oslavují svou hymnou. Anfield Road zní You'll never walk alone.

86
    Rychlý protiútok LFC zakončoval Moses. Z levé strany velkého vápna mířil pouze do boční sítě.

86
    Hráči Liverpoolu utkání v poklidu dohrávají. Evertonu není nic platné, že se teď většinou hraje na jeho útočné polovině.

84
    Naismithovo sklepnutí do křídla bylo pro Bainese moc dlouhé, vykopávat bude Mignolet.

83
    Po rohu Mirallase hlavičkoval Stones, ale jen lehce poslal míč do náručí Mignoleta.

82
    Centr Osmana z druhé strany pro změnu odvrátil Škrtel.

82
    Mignolet sebral Stonesův centr z pravé strany.

80
    Suárez se v šestnáctce dostal do souboje s Bainesem. Vše končí útočným faulem domácího kanonýra.

Martin Augustin

Branky: 21. Gerrard (Suárez), 33. Sturridge (Coutinho), 35. Sturridge (Touré), 50. Suárez

Karty:   38. Pienaar (EVE), 45+2. Barry (EVE), 52. Mirallas (EVE)

Neproměněná penalta: 55. Sturridge (LIV), mimo

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 8:6.
    Liverpool FC: Mignolet – Flanagan (73. Kelly), Škrtel, Touré, Cissokho – Sterling, Gerrard (C), Henderson, Coutinho (79. Alberto) – Suárez, Sturridge (72. Moses).
    Náhradníci: Jones – Kelly, Smith, Ibe, Alberto, Aspas, Moses.

Everton FC: Howard – Stones, Alcaraz, Jagielka (C), Baines – Mirallas, McCarthy, Barkley (76. McGeady), Barry, Pienaar (46. Osman) – Lukaku (25. Naismith).
    Náhradníci: Robles – Hibbert, Garbutt, McGeady, Osman, Naismith, Gueye.