Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 2:1 (po pr.) | New Jersey – Colorado 1:2 (po pr.)
Detroit – Vancouver 2:0 (kon.) | Anaheim – Columbus 2:4 (kon.) | Los Angeles – Chicago 3:5 (kon.)
San Jose – Philadelphia 2:5 (kon.)
Anaheim Ducks
2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
Columbus Blue Jackets
Úterý 04.02.2014, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

To už je z utkání mezi Anaheimem a Columbusem vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů z NHL se někdy v budoucnu těším opět na počtenou! (06:43:12)

1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 34 zák., 2 góly, 94,4%
    2. Nick Foligno (CBJ) 2+0
    3. Ben Lovejoy (ANA) 0+0

Je konec! Třetí část přinesla nejbohatší gólovou úrodu, když jsme viděli po dvou brankách na obou stranách. Ve 46. minutě nejprve zrušil nulu na kontě Bobrovského Perreault, který snížil na rozdíl jediného gólu. Místo vyrovnání však padly další dva kousky do klece Kačerů. To se Nick Foligno nejprve prosadil dorážkou z předbrankového prostoru a poté stejný hráč zamířil přesně v závěru dlouhé hostující přesilovky 5 na 3. Kačerům se v čase 56:41 ještě podařilo nepříznivé skóre korigovat, ale více zdramatizovat závěr již domácí nestihli. Columbus tak překvapivě vítězí na ledě lídra NHL 2:4 a o něco více si upevnil místo v elitní osmičce tabulky Východní konference.

Střely na branku ve 3. třetině – 15:13, celkem – 36:33

60:00

59:46
    Domácí v útočném pásmu, ale v rohu.

59:18
    A domácí gólman opět zamířil na střídačku, aby pustil do hry šestého hráče.

59:12
    Ducks zahráli na icing, Andersen musí zpět do branky.

59:01
    Poslední minuta.

58:49
    Zakázané uvolnění Columbusu, hostující kouč si bere time-out.

58:27
    Domácí hrají bez gólmana!

58:01
    Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Další postavení mimo hru, provinil se Palmieri.

57:30
    Ofsajd domácích.

56:41
    Anaheim právě vstřelil branku!
    RYAN GETZLAF ještě svému týmu vykřesává jiskřičku naděje! Penner nahrál na modrou Lindholmovi, jehož ránu Bobrovskij vyrazil pouze ke Getzlafovi, který puk dostal za brankovou čáru. Asistence: Hampus Lindholm a Dustin Penner.

55:59
    Nahození Tjutina od modré vyrazil Andersen do rohu.

55:28
    Domácí konečně kompletní, po zákroku Andersena je hra přerušena.

54:00
    Nabuzení hosté pokračují v náporu, Murrayho dělovku vyrazil Andersen.

53:26
    Nyní začal běžet trest Beauchemina, takže Kačeři pokračují v oslabení 4 na 5.

53:07
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec dlouhou přesilovou hru 5 na 3 využívají. Atkinson si vyjel až před branku a po jeho střele se dostal na zadní tyčce ke kotouči NICK FOLIGNO, který dorážel do prázdné branky. Asistence: Cam Atkinson a Fjodor Tjutin.

52:31
    Domácí vyhazují.

52:22
    Domácí se zatím ve dvojnásobném oslabení drží, Blue Jackets se nyní dopustili postavení mimo hru.

51:26
    Beauchemin po buly vyhodil kotouč do hlediště, další vyloučení na straně Anaheimu!

51:24
    Saku Koivu zasáhl holí tvář Foligna a ve stejné chvíli Lindholm krosčekoval Dubinského. Dvouminutová přesilovka 5 na 3 pro hosty!

51:16
    Atkinson v dobré příležitosti, ale domácí branku netrefil.

49:18
    Střelu Vatanena od modré zastavil Bobrovskij.

48:48
    Místo vyrovnání udeřilo na druhé straně! Umbergerovo nahození z rohu vyrazil Andersen jen před sebe. Dojíždějící NICK FOLIGNO se přes obránce Beauchemina dokázal k volnému puku protlačit a poslal ho do odkryté části domácí klece. Asistence: R.J. Umberger a Arjom Anisimov.

48:11
    Palmieriho střelu Bobrovskij vyrazil pouze k Winnikovi, který však nedokázal neposedný kotouč vrátit do volné branky. To byla velká příležitost pro domácí.

47:59
    Máme tu strkanici za brankou Anaheimu. Obejde se to bez vyloučení.

47:49
    Ofsajd hostí.

47:18
    V dobré pozici Palmieri, Bobrovskij vyráží.

45:45
    Domácí se dočkali gólu! Maroon našel od brankové čáry efektní zadovkou před brankou volného MATHIEUA PERREAULTA, který se nemýlil a vrací tak Kačery do hry – 1:2. Asistence: Patrick Maroon a Teemu Selänne.

45:19
    Mohlo to být 0:3! Nejprve Letestu zblízka nepřekonal Andersena a krátce poté MacKenzie jen těsně minul branku.

44:44
    Andersen raději podržel nahozený kotouč před dojíždějícími protihráči.

43:14
    Nádherný zákrok hostujícího brankáře! Ten nejprve vyrazil střelu Palmieriho, která přišla hned po buly, přímo na hůl Winnika, jenž mohl dorážet do téměř prázdné branky. Bobrovskij se však natáhl a v leže lapil bekhend domácího forvarda do lapačky. Nádhera!

43:09
    Koivu střílel z levé strany, Bobrovskij vyrazil. Následně to od modré zkoušel Lindholm, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

42:37
    Nahození Nikitina srazil Silfverberg mimo ledovou plochu, buly v domácím obranném pásmu.

41:52

41:46
    Velký závar před brankou Columbusu, hosté však dokázali uklidit kotouč do bezpečí.

41:20
    Nyní už Getzlaf vypálil, ale mimo. Hosté poté vyhodili.

40:59
    Domácí přesilovce schází střelba, Anaheim jen krouží v útočném pásmu.

40:21
    Hostům se podařilo vyhodit.

40:01

V úvodu třetí třetiny čeká Anaheim ještě minutu a 51 sekund dlouhá početní výhoda.

Další třetina začne přibližně v 5:52.

Ve druhé třetině si už domácí vytvořili šance. Především v jejím úvodu Ducks soupeře zatlačili, ale Bobrovského překonat nedokázali. Ruský gólman předvedl nejhezčí zákrok proti Coglianovi, který už střílel do odkryté poloviny branky, ovšem Bobrovskij se stačil bleskově přesunout. Ve 37. minutě tak udeřilo na druhé straně, když v hostující přesilovce tečoval Wisniewského střelu bruslí Umberger.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:10, celkem – 21:20

40:00

39:59
    Od modré pálil Fowler, poté střílel Perry nepřesně.

39:51
    Ještě vyloučení na hostující straně. Po Lovejoyově ráně a následném závaru je za nedovolené bránění potrestán Anisimov.

39:22
    Palmieri se ze strany natlačil až před Bobrovského, trefil jen betony hostujícího gólmana.

39:05
    Necelou minutu před pauzou Andersen přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.

38:03
    Tohle už s domácími nevypadá moc dobře. Vedoucí tým celé NHL prohrává těsně před koncem druhé třetiny již o dva góly.

36:43
    Využitá přesilovka a Modrokabátníci vedou 0:2! Z levého kruhu z první vypálil Wisniewski a kotouč před Andersenem bruslí tečoval R.J. UMBERGER. Dánský brankář neměl šanci zareagovat. Asistence: James Wisniewski a Mark Letestu.

36:28
    Nahození Johnsona domácí zablokovali.

35:31
    Wisniewski pálil od modré hodně nebezpečně. Andersen nemohl mnoho vidět, ale kotouč končí v jeho lapačce. Pěkný zákrok.

35:20
    Na trestnou lavici usedá Allen, který podrazil Umbergera.

35:13
    Hra přerušena kvůli ofsajdu Kačerů. Reklamní přestávka.

34:54
    Dva domácí hráči se srazili na útočné modré...

33:46
    Calvert se po naskočení z trestné lavice hnal do dobré příležitosti. Jeho střelu však obětavě zablokoval Allen.

33:38
    Velmi nepovedená přesilovka domácích je u konce.

32:57
    Ducks opět přišli o útočné pásmo.

32:39
    Pennerovi odpískána vysoká hůl a domácí jsou vykázáni až do svého obranného pásma.

31:58
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

31:37
    Domácí si zahrají přesilovku, na trestnou již usedá Calvert za hákování.

30:54
    Palmieri se před brankovištěm hnal k volnému kotouči, ten však odklidila do bezpečí obrana Blue Jackets.

30:37
    Pokusy Koiva i Silfverberga pochytal Bobrovskij. Ten svému týmu stále drží nejtěsnější vedení.

29:53
    Nahození MacKenzieho z ostrého úhlu vyrazil Andersen.

29:21
    Střela Murrayho byla sražena.

28:02
    Steckel vypálil z velkého úhlu, Bobrovskij byl pozorný.

27:15
    Střely na branku ve 2. třetině – 7:2.

27:03
    Další zákrok Bobrovského, tentokrát po střele Vatanena. Reklamní přestávka.

25:26
    Tak tohle byla obrovská šance domácích! Obrana Columbusu propadla a Kačeři se dostali do přečíslení 3 na 1. Silfverberg nahrál před branku Coglianovi, který měl před sebou z poloviny odkrytou klec, ale Bobrovskij se stačil přesunout a výtečným zákrokem svůj tým spasil!

24:21
    Po předávce od Getzlafa střílel vedle vzdálenější tyče Perry.

23:42
    Domácí se dostávají do ráže, Steckel pálil mimo.

23:17
    Opět Selänne a po něm ještě bekhendem dorážel Maroon, Bobrovskij vše vyřešil.

23:07
    Před brankou se objevil Selänne, ael zblízka trefil jen Bobrovského!

22:23
    Icing Anaheimu.

22:06
    Po Nikitinově střele se ještě snažil dorážet Johansen, ovšem kotouč končí pod Andersenem.

21:24
    Winnikovu střelu od levého mantinelu vytěsnil Bobrovskij.

20:18
    Od modré pálil Tjutin, mezi tyče se však netrefil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:00.

První třetina vyšla lépe hostujícím Modrokabátníkům, kteří vedou na ledě Anaheimu 0:1. Po úvodní oťukávací pasáži se ve 12. minutě trefil nejproduktivnější hráč hostí Johansen, který využil dobrou nahrávku Hortona. Kačeři si za dvacet minut vyloženou šanci nevytvořili a v šatně tedy mají o čem přemýšlet.

Střely na branku v 1. třetině – 8:10

20:00

19:42
    Hosté drží puk za svou brankou a nikam s ním nepospíchají.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:21

17:40
    Z voleje pálil Nikitin, Andersen puk zachytil.

17:04
    Kačeři vyhazují.

16:30
    Po buly střílel zápěstím Johansen, trefil tyč!

16:21
    Palmieri krosčekoval obránce hostí Wisniewského a jde na trestnou lavici.

15:23
    Rodící se přečíslení 3 na 2 zastavil Savard, který vypíchl Perreaultovi kotouč do středního pásma.

14:02
    Od modré vypálil Allen, Bobrovskij máchl lapačkou a přerušil hru. Další reklamní brejk.

13:46
    Zakázané uvolnění Columbusu. Hosté si v případě problémů situaci nijak nekomplikují a puky prostě vyhazují.

13:10
    Palmieri hledal zpoza branky Steckela, přihrávku však zachytil pohotový Bobrovskij.

12:35
    Nahození Maroona skončilo v lapačce Bobrovského. Následuje reklamní přestávka.

12:26
    Kačeři odpovídají pobytem v útočném pásmu.

11:10
    Hosté se ujímají vedení! Horton našel z rohu kluziště RYANA JOHANSENA, který se z levého kruhu trefil mimo dosah Andersenovy lapačky. Asistence:Nathan Horton a Boone Jenner.

10:25
    Z pravé strany vypálil Letestu, Andersen vyráží.

09:44
    Palmieri byl v útočném pásmu sám, tak vystřelil. Nemířil ale přesně.

09:13
    Akci Blue Jackets zastavilo postavení mimo hru.

08:47
    Po nahození ze středního pásma puk nadvakrát zachytil Bobrovskij. Vhazovat se bude před jeho brankou.

08:14
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

08:08
    Selänneho zastavil hvizd čárového, byl v postavení mimo hru.

07:06
    Koivu se dostal do souboje 1 na 1 s krajenem Vatanenem. Pokusil se domácího zadáka obhodit, ale ten jeho úmysl přečetl a o kotouč ho připravil.

06:19
    Lovejoy vytáhl ostrý hit na Anisimova.

05:39
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Perry, bohužel pro domácí mířil přímo do hrudi Bobrovského.

05:14
    Tropp zahrál puk přes všechny čáry – icing.

03:59
    Od modré střílel Jenner, Andersen drží kotouč.

03:24
    Zahrozila první lajna Kačerů. Getzlaf u mantinelu vybojoval puk a předložil ho na levý kruh Pennerovi, jehož střelu zlikvidoval Bobrovskij.

02:17
    Utkání se rozjíždí pozvolna, větší šanci jsme zatím neviděli.

01:33
    Další icing Modrých Kabátů.

01:23
    Střela Fowlera branku minula a odraz od zadního mantinelu si pohlídal Bobrovskij, který volný kotouč přikryl.

01:16
    Zakázané uvolnění hostí.

00:26
    Johnson napřáhl od modré, jeho ránu zablokoval Getzlaf.

00:01

Nyní je již vše připraveno na úvodní vhazování.

Arénou zní hymna Spojených států amerických.

Anaheim Ducks: Andersen (Hiller) – Lindholm, Beauchemin, Fowler, Lovejoy, Vatanen, Allen – Perry, Getzlaf, Penner – Selänne, Perreault, Maroon – Cogliano, Koivu, Silfverberg – Winnik, Steckel, Palmieri. Trenér: Bruce Boudreau

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Tjutin, Johnson, Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Umberger, Anisimov, Foligno – Horton, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Tropp, Letestu, MacKenzie. Trenér: Todd Richards

Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Lazarowich, Wheler.

Vzájemné zápasy
    19. 02. 13: Anaheim – Columbus 3:2
    01. 04. 13: Columbus – Anaheim 2:1 po prodl.
    18. 04. 13: Anaheim – Columbus 2:3 po prodl.
    27. 10. 13: Columbus – Anaheim 3:4

Kačeři hrají v letošní sezóně skvěle a s 85 body jsou na čele tabulky celé NHL. Anaheim nezpomalila ani rozsáhlá marodka, kdy v jednu chvíli scházeli oba brankáři a čtyři beci ze základního kádru. Zraněné hráče totiž dokázali plnohodnotně nahradit hokejisté povolaní z farmy. Z nastoleného tempa Ducks trochu slevili až v posledních týdnech, ale bilance šesti výher a čtyř proher z posledních deseti zápasů zase není žádnou tragédií. Anaheim táhne zejména dvojice Ryan Getzlaf – Corey Perry, která dokáže rozebrat každého soupeře.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 63 bodů (26+37)
    Nejlepší střelec: Corey Perry – 29 gólů

Modré Kabáty se v tabulce Východní konference nacházejí na sedmé příčce s bilancí 60 bodů z 55 zápasů. V boji o play-off však Columbus nemá vůbec nic jistého. Na místa v elitní osmičce je totiž na Východě obrovská tlačenice a sedmí Blue Jackets tak mají pouze dvoubodový náskok na třinácté New Jersey. Hráči Columbusu dokázali zvítězit v posledních dvou zápasech, naopak předtím třikrát v řadě prohráli. Tým bodově i gólově táhne zejména mladý útočník Ryan Johansen.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Johansen – 42 bodů (22+20)
    Nejlepší střelec: Ryan Johansen – 22 bodů

Vítám tu všechny příznivce NHL. Dnes v noci přivítají Anaheim Ducks na svém ledě Columbus Blue Jackets. Oba týmy mají odlišné starosti. Zatímco Kačeři prožívají skvělou sezónu a jsou nejlepším týmem v celé soutěži, Blue Jackets dělají vše proto, aby si vybojovali účast v play-off. V tuto chvíli se v elitní osmičce v tabulce Východní konference opravdu nacházejí, ale před konkurenty mají jen minimální náskok. Columbusu se tak hodí každý bodík, ale uspět na ledě Anaheimu bude velmi těžký úkol.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) – 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Tjutin)

Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Lazarowich, Wheler

Diváci: 14044