NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal Canadiens
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Vancouver Canucks
Pátek 07.02.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (04:24:47)

Montreal byl v dnešním utkání lepším týmem a zaslouženě vítězí. Za stavu 2:0 hrál Vancouver nejlepší pasáž v zápase a vysloužil si snížení, na body dnes ale Canucks nedosáhli. Raritou dnešního utkání je hat-trick Maxe Paciorettyho, první hvězdy utkání, který neproměnil dvě trestná střílení ve druhé třetině. Oba případy dělilo pouze 111 vteřin.

Montreal právě vstřelil branku!
    A je to hat-trick! Do prázdné branky se trefil MAX PACIORETTY. Připomínám, že se hat-tricku podařilo dosáhnout i přes dvě neproměněná trestná střílení! Asistence: Brandon Gallagher, Alexej Jemelin.

58:49
    Keslerovi nevyšla stahovačka, puk se tak dostává ven z obranného pásma Habs.

58:12
    Trenér Vancouveru Tortorella odvolává brankáře!

57:34
    Price chytá puk a přerušuje hru, vhazovat se tak bude před brankou Habs.

57:00
    Do konce třetiny schází tři minuty, hosté stále ztrácí dvě branky. Montreal zatím pokračuje v pečlivé defenzivě a soupeře do šancí nepouští.

55:45
    Vhazuje se po levici Price, ten dnes inkasoval zatím dvakrát.

54:57
    Pacioretty tečuje nahození na Luonga těsně před bránou Vancouveru, puk ale letí jen vedle levé tyče.

54:19
    K dalšímu zakončení se tentokrát probojoval Hansen, Price byl ale připraven a puk chytá.

53:19
    Sedinovi utekl puk, Price tak hru raději přeruší.

52:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují stav. ALEX EDLER využil toho, že Price nic nemohl vidět, a prudce trefil k pravé tyči z pravého kruhu. Asistence: Raphael Diaz, Alex Burrows.

52:00
    Canucks mají puk v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci...

51:16
    Gallagher atakoval Luonga, ten padá na záda. Hosté si tak zahrají přesilovku.

50:27
    Gorges rozehrál na Briera, je z toho ale jen další icing.

49:40
    Puk na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 15. Pacioretty (Subban, Markov), 17. White (Bournival, Weise), 45. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 49. Plekanec (Desharnais), 59. Pacioretty (Gallagher, Jemelin) – 23. Higgins (Garrison, Schroeder), 53. Edler (Diaz, Burrows)

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Murray, Beaulieu – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Prust, Eller, Bourque – Weise, White, Bournival.
    Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Stanton, Diaz, Corrado, Sauve – Burrows, Kesler, Sedin D. – Hansen, Richardson, Higgins – Kassian, Schroeder, Booth – Lain, Dalpe, Sestito.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Cormier, Mach

Diváci: 21 273