NY Islanders – Calgary 2:4 (kon.) | NY Rangers – Edmonton 1:2 (kon.) | Philadelphia – Colorado 3:1 (kon.)
Washington – Winnipeg 4:2 (kon.) | Montreal – Vancouver 5:2 (kon.) | Ottawa – Buffalo 3:2 (kon.)
Tampa – Toronto 1:4 (kon.) | Florida – Detroit 1:3 (kon.) | St. Louis – Boston 3:2 (po pr.)
Minnesota – Nashville 3:2 (po pr.) | Los Angeles – Columbus 2:1 (po pr.)
Montreal Canadiens
5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Vancouver Canucks
Pátek 07.02.2014, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou. (04:24:47)

Montreal byl v dnešním utkání lepším týmem a zaslouženě vítězí. Za stavu 2:0 hrál Vancouver nejlepší pasáž v zápase a vysloužil si snížení, na body dnes ale Canucks nedosáhli. Raritou dnešního utkání je hat-trick Maxe Paciorettyho, první hvězdy utkání, který neproměnil dvě trestná střílení ve druhé třetině. Oba případy dělilo pouze 111 vteřin.

Montreal právě vstřelil branku!
    A je to hat-trick! Do prázdné branky se trefil MAX PACIORETTY. Připomínám, že se hat-tricku podařilo dosáhnout i přes dvě neproměněná trestná střílení! Asistence: Brandon Gallagher, Alexej Jemelin.

58:49
    Keslerovi nevyšla stahovačka, puk se tak dostává ven z obranného pásma Habs.

58:12
    Trenér Vancouveru Tortorella odvolává brankáře!

57:34
    Price chytá puk a přerušuje hru, vhazovat se tak bude před brankou Habs.

57:00
    Do konce třetiny schází tři minuty, hosté stále ztrácí dvě branky. Montreal zatím pokračuje v pečlivé defenzivě a soupeře do šancí nepouští.

55:45
    Vhazuje se po levici Price, ten dnes inkasoval zatím dvakrát.

54:57
    Pacioretty tečuje nahození na Luonga těsně před bránou Vancouveru, puk ale letí jen vedle levé tyče.

54:19
    K dalšímu zakončení se tentokrát probojoval Hansen, Price byl ale připraven a puk chytá.

53:19
    Sedinovi utekl puk, Price tak hru raději přeruší.

52:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a snižují stav. ALEX EDLER využil toho, že Price nic nemohl vidět, a prudce trefil k pravé tyči z pravého kruhu. Asistence: Raphael Diaz, Alex Burrows.

52:00
    Canucks mají puk v útočném pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci...

51:16
    Gallagher atakoval Luonga, ten padá na záda. Hosté si tak zahrají přesilovku.

50:27
    Gorges rozehrál na Briera, je z toho ale jen další icing.

49:40
    Puk na tribuně, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:00
    Domácí po nepřesnosti zahráli jen na icing.

48:14
    Domácí jeli dva na jednoho, Desharnais přihrál TOMÁŠI PLEKANCOVI. Ten nebyl v ideální pozici, bekhendem ale trefil beton Luonga. Dojíždějící obránce hostů Edler si ale srazil puk do vlastní odkryté branky. Asistence: David Desharnais.

47:39
    Hansen se dostal k teči před Pricem, ten ale zasahovat nemusel.

46:53
    Domácí vyhazují puk až k brankáři Priceovi.

46:30
    Puk končí na tribuně, Canucks se zatím nedokáží dostat do přesilovkové kombinace.

45:55
    V šesti hráli Habs, přesilovku si tak zahrají Canucks.

45:44
    Diaz vypálil tvrdě, Price byl ale připraven a vyráží.

44:45
    Velmi nepříjemný okamžik pro Canucks, domácí jdou do dvoubrankového trháku. Obránce Vancouveru ztratil puk za vlastní brankou, Desharnais tak mohl vyzvat MAXE PACIORETTYHO ke skórování z pravé strany. Luongo byl už na ledě a na ránu, která směřovala pod víko, tak nemohl dosáhnout. Asistence: David Desharnais, Brendan Gallagher.

43:51
    Gionta vybojoval puk v rohu útočného pásma, Markov se ale poté se svou střelou z úhlu neprosadil.

42:47
    Centr čtvrté lajny Habs White se dostal ke střele z levého kruhu, Luongo nebezpečnou ránu vyráží.

42:03
    Hosty zastavuje v dalším útočném výpadu odpískaný ofsajd.

41:34
    Burrows se ocitl v zajímavé pozici za brankou Price, nikoho v dobré střelecké pozici ale nenašel.

40:01

Ve druhé třetině byl výrazně lepší Vancouver, hosté se však zmohli jen na jediný gól. Za domácí, a to je velká rarita, jel během velmi krátké chvíle dvě trestná střílení Pacioretty, ani jedno ale neproměnil. Rozhodne tak třetí třetina.

Třetí třetina začne cca ve 3:36.

40:00

39:00
    Minuta do konce třetiny...

38:49
    Edler vyváží puk do bezpečí, puk ale rychle získal domácí obránce Subban.

38:00
    Dvě minuty do konce třetiny, Montreal může být velmi rád za průběžné vedení.

37:22
    Na střely už vedou hosté 25:16. To jen dokazuje, že je to Vancouver, kdo je ve druhé části lepším týmem.

36:25
    Kesler byl blízko vyrovnání, puk se mu ale na poslední chvíli svezl na holi a centr hostů tak nezakončil přesně.

35:29
    Nebude to icing, Subban musí hrát a založit útočnou akci – ta ale končí ofsajdem.

34:30
    Domácí si nerozuměli v rozehrávce, puk tak získali hosté.

33:38
    Ani tentokrát ne. Pacioretty prudce zabrzdil před Luongem, následný bekhendový blafák ale chytá Luongo betonem!

33:38
    Tak tohle se příliš často nestává – Pacioretty byl podruhé faulován v úniku, znovu tak pojede trestné střílení! Obrovská rarita NHL, realita je ale taková, že bude Luongo čelit podruhé Paciorettymu v souboji muže proti muži!

33:03
    Price střelu z levého kruhu vyráží betonem, hraje se v obranném pásmu Habs.

32:27
    Sestito se dostal k nečekané střele z mezikruží, puk jde těsně nad!

31:47
    Pacioretty ale branku při trestném střílení přestřelili, kotouč šel hodně nad.

31:47
    Pacioretty byl v úniku faulován, pojede tak trestné střílení!

30:57
    Subban hodil "kostičku" Prustovi do útočnéo pásma, domácí brousek puk vybojoval a založil tak kombinaci Habs v pásmu.

30:07
    Habs jsou kompletní, Luongo se hned musel činit, když vyrážel prudké nahození z pravého křídla.

29:38
    Po kombinaci Edlera s Danielem Sedinem puk hostům utíká, Montreal se tak dostal k bezpečnému vyhození puku.

28:21
    Habs dostávají puk ven z obranné třetiny, hostům se zatím přesilovka nedaří.

27:53
    Bude se vylučovat, přesilovku si zahrají hosté. Za podražení je vyloučen Prust.

26:11
    Dalším hráčem, který odchází zraněný do kabiny je domácí útočník Bournival

25:08
    Píská se další icing Vancouveru.

24:03
    Píská se icing hostů. Do kabiny mezitím míří zraněný obránce Montrealu Murray.

23:45
    Hostů je nyní plné obranné pásmo Habs, Canucks touží po rychlém vyrovnání skóre.

22:31
    Hosté naznačují klasické pravidlo – nedáš – dostaneš v praxi. Prust neproměnil gólovku v oslabení, nyní kontruje snižující brankou CHRIS HIGGINS. Ten totiž úspěšně tečuje nahození od mantinelu za záda Price. Asistence: Jason Garrison, Jordan Schroeder.

22:18
    Domácí jeli v oslabení dva na jednoho, Plekanec skvěle zahrál u mantinelu a nabil na pravý kruh Prustovi, jeho volej ale fantasticky chytá přesouvající se Luongo!

21:55
    Montrealu se ale daří puk vyhodit do bezpečí až za branku Luonga.

21:47
    Obránce Montrealu Jemelin je vyloučen za podražení.

20:01

První třetina byla dlouho vyrovnaná a méně záživná. Canucks poté ale využili přesilovou hru a v následné euforii přidali i další branku. Mezi střelce se zatím zapsali Subban a White.

Druhá třetina začne cca ve 2:39.

20:00

19:46
    Plekanec vyloučen za hákování. Přesilovka Canucks však nebudí velký respekt, je 2. nejhorší v lize.

19:24
    Kassian vyslal hodně nemastnou neslanou střelu od modré čáry, Price odražený puk s klidem přikrývá svou lapačkou.

18:38
    Domácí to nyní neudělali dobře s přechodem do útoku, v ofsajdu se ocitl Weise.

17:33
    Na druhé straně kluziště chytá střelu Dalpeho připravený Price.

16:02
    Tak to je velmi nepříjemné pro Vancouver. Prust vypálil od modré čáry, před Luongem nastal velký zmatek, nikdo nevěděl, kde je puk – včetně brankáře Canucks. Ke kotouči se dostal na pravé straně volný RYAN WHITE, který bekhendem trefil pod víko. Luongo nereagoval, nevěděl, kde je puk. Asistence: Michael Bournival, Dale Weise.

15:49
    Vhazovat se bude po pravici Luonga...

14:59
    Habs využívají první přesilovou hru v utkání, faul na českého centra Plekance je tak rychle potrestán. Luongo měl špatný výhled na střelu Subbana od modré a puk, který tečoval MAX PACIORETTY, tak nemohl chytat. Asistence: P. K. Subban, Andrej Markov.

14:41
    Canadiens kombinují v útočném pásmu, zatím beze střelby.

13:52
    Kesler hákoval Plekance a míří tak na trestnou lavici, první přesilovku si zahrají domácí Habs.

13:26
    Vhazuje se po pravici Price, ten je zatím o něco méně zaměstnanějším mužem.

12:58
    Booth pohotově vypálil z pravého kruhu, Price vyráží kotouč špičkou ramene těsně nad!

12:38
    Gallagher vypálil z voleje z velkého úhlu, Luongo byl ale připraven a puk vyráží.

11:32
    Obránce Vancouveru Diaz zkusil střelu z pravého kruhu, trefil ale jen brusle obránce Murrayho.

10:47
    Z levého kruhu vypálil Briere, Luongo ale puk, který směřoval mezi jeho betony, chytá bez potíží.

09:27
    Další útočný výpad Habs zakládá obránce Markov...

08:31
    Vancouver se dostává pod tlak, Montreal začíná hýřit pohybem a napadáním v útočném pásmu.

07:07
    Garrison napálil puk na branku z hranice pravého kruhu, kotouč ale končí jen v rohu kluziště.

06:29
    Luongo si musel pohlídat svou pravou tyč, překvapit brankáře Canucks se pokusil Weise.

05:52
    Dalpe prověřil pozornost domácího brankáře z levé strany po střele z otočky, Price ale potvrzuje své kvality a v klidu puk kryje.

04:43
    Gallagher už natahoval ke střele z levého kruhu, Garrison ale puk včas zblokoval.

03:57
    Price chytá střelu Stantona od modré a přerušuje hru.

03:16
    Canadiens vyhazují puk, do dalšího útoku se tak ženou hosté.

02:35
    Vancouver neudržel útočné pásmo, vhazovat se bude před Luongem.

01:31
    Desharnais chtěl najít Paciorettyho před brankou Luonga, obrana Canucks ale tento pas včas zlikvidovala.

00:27
    Hosté začínají nepřesností, je z toho icing.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Murray, Beaulieu – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Prust, Eller, Bourque – Weise, White, Bournival.

Vancouver Canucks: Luongo (Lack) – Garrison, Edler, Stanton, Diaz, Corrado, Sauve – Burrows, Kesler, Sedin D. – Hansen, Richardson, Higgins – Kassian, Schroeder, Booth – Lain, Dalpe, Sestito.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Cormier, Mach.

V Montrealu fanoušci tleskají reprezentantům pro ZOH v Soči. V NHL je totiž tradicí, že v posledním domácím zápase daného týmu se právě reprezentantům takto projeví uznání. Mezi tyto nejlepší hokejisty patří i Tomáš Plekanec, největší potlesk si získal domácí obránce P. K. Subban.

Utkání začíná v 1:30, nenechte si ujít podrobnou onlajn reportáž.

Češi a Slováci

Tomáš Plekanec – 57 zápasů: 16+16

Vzájemné zápasy

Z pěti posledních vzájemných zápasů má Montreal na kontě hned čtyři výhry, Canucks jedinou. Naposledy se hrálo 13. října 2013 v Rogers Areně ve Vancouveru, kde zvítězil Montreal 4:1. Tehdy se gólově prosadili Pacioretty, Eller, Plekanec, Gorges a za domácí H. Sedin.

Vancouver patřil léta k nejúspěšnějším týmům Západní konference, alespoň co se tedy základní části týče. Letos s novým koučem Johnem Tortorellou jsou však Canucks až na poslední pozici, která zaručuje účast v play-off – tedy na osmé...

Po 58 zápasech mají 63 bodů, devátý Phoenix a desátý Dallas mají jen o bod méně. Vancouver se navíc nachází aktuálně ve velké krizi. Z posledních sedmi zápasů tým vyhrál jen jednou – 5:4 v prodloužení doma s Phoenixem. Posledních pět zápasů ale body do Vancouveru neputovaly.

Montreal je po 57 odehraných zápasech na 4. pozici ve Východní konferenci, na kontě mají Canadiens 66 bodů. Náskok na pozice, které play-off nezaručují, ale není natolik výrazný, aby mohli v Montrealu polevit z tempa, a to se v posledních týdnech několikrát projevilo.

A ani ta nejaktuálnější forma není nejlepší – čtyři prohry z posledních semi zápasů. Naposledy hrál však Montreal doma s Calgary, které zdolal 2:0.

Příjemnou noc s NHL, dnes nás čeká souboj domácího Montrealu Canadiens proti Vancouveru Canucks. Pojďme si oba soupeře představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 15. Pacioretty (Subban, Markov), 17. White (Bournival, Weise), 45. Pacioretty (Desharnais, Gallagher), 49. Plekanec (Desharnais), 59. Pacioretty (Gallagher, Jemelin) – 23. Higgins (Garrison, Schroeder), 53. Edler (Diaz, Burrows)

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Cormier, Mach

Diváci: 21 273