Orlová – SHK Hodonín 3:2 (1:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Přerov 4:6 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Břeclav – Frýdek-M. 3:8 (kon.) | Prostějov – Opava 2:1 (1:0 po s.n.) | Klášterec nO – Milevsko 2:1 (kon.)
Řisuty – Bílina 4:3 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 6:1 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 3:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 9:8 (kon.)
Mor. Budějovice – Kolín 0:6 (kon.) | Kobra – Pelhřimov 5:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
MSK Orlová
3:2 (0:0, 1:2,1:0)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 08.02.2014, 17:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítám Vás z Orlové, kde dnes zdejší Orli, kterým patří desátá příčka vyzvou čtvrtý Hodonín. Domácí zažili vydařený leden a odlepili se od ligového dna, ale v posledních dvou kolech nestačili na Porubu a Opavu. Oproti tomu hostující drtiči jsou v ráži. Vyšlápli si na Techniku a přemohli i druhou Porubu.

HC Orlová: Iláš (Urbánek) – Sznapka, Vydra, Hegegy, Hoďa, Zientek – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Badžo, Mráz – Szajter, Voznica, Diviš – Plášek, Galgonek, Matějíček

SHK Hodonín: Kotvan (Barus) – Pokorný, Skočovský, Miklík, Směřička, Koukal, Kříž – Rudiger, Špok, Smetana, Škorík, Peš, Grman, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika.

Hráči už jsou na ledě a k úvodnímu buly se sklání Libor Pavliš a Pavel Kříž.

00:01

0:18
    Kříž byl úspěšnější, ale Orlová první útok hostů odrazila.

0:45
    Jurásek pronikl před branku, ale Iláš si s jeho zakončením poradil. Orli vyhazují na zakázané uvolnění.

1:09
    Hoďa před branku prostrčil na Studeného, ale ten před Kotvanem nezpracoval.

2:10
    Drtiči natlačili puk do orlovského brankoviště, ale Iláš se ve změti hokejek a nohou zorientoval nejrychleji a přerušil hru.

3:04
    Studený právě předvedl parádní kličkovanou mezi obránci, ale když už se zbavoval posledního, byl odpískán offside, protože Szajter byl za modrou dříve.

3:30
    Rovněž Pavliš si dokázal proti převaze obránců udělat prostor a zakončoval zápěstím. Kotvan si připisuje první zákrok.

3:42
    Charvát vypálil z hrotu pravého kruhu, Iláš vyráží.

4:25
    Blatoň to zkusil z ostrého úhlu, ale Pokorný jeho střelu ztlumil holí, takže Kotvan pak už jen přikryl klouzající puk.

4:32
    Střela Mráze byla zablokována.

5:04
    Peš sice zachytil domácí rozehrávku, ale už to bylo těsně za modrou, takže mu byl při následném pokusu o útočný výpad odpískán offside.

5:37
    Hoďa parádní přihrávkou o mantinel poslal Pavliše osamoceného na branku. Pavliš přehodil Kotvana, lehkým bekhendovým přistrčením, ale branku minul!

5:55
    Iláš drží nahozený puk a vhazuje se před domácí brankou.

6:19
    Nyní byl po pěkné kombinaci sám před brankou Blatoň. Krátkou kličkou do bekhendu chtěl poslat puk mezi betony, ale Kotvan je srazil k sobě včas.

6:57
    Drtiči hrozili z protiútoku, ale Iláš si poradil. Následně puk vypadl ze hřiště a vhazuje se ve středním pásmu.

7:06
    Sporné zakázané uvolnění Orlů musel odpískat hlavní.

7:22
    Další icing Orlové, ale tentokrát šlo o jednoznačnou záležitost.

7:26
    Pokroný to zkusil hned po buly, ale branku minul.

7:47
    Špok to zkusil od mantinelu, Iláš vyrazil. Následně neobstála ani dělovka Pokorného.

8:26
    Diváci obdivně tleskali dalšímu průniku Libora Pavliše, ale Zdenko Kotvan se opět vyznamenal.

9:14
    Studený nejprve vybídl Grepa, ale jeho střela neprošla přes brusle obránce. Poté to vzal Studený po pár kličkách na sebe, ale Kotvan jeho dělovou ránu i přes mírné problémy udržel.

9:19
    Blatoň střílel rovnou z buly, ale Kotvan se nenechal nachytat.

9:33
    Sznapka se na modré opřel do puku, ale minul.

9:51
    Jurásek nebezpečně pálil. Iláš připraven.

10:03
    Po další střele Zdeňka Juráska Iláš přerušuje hru.

10:06
    Miklík si po buly najel na střed útočného pásma a dělovou ránou vyprášil Ilášovi betony.

10:25
    Mráz se hnal do protiútoku a Miklík po svém útočném výpadu mírně zaostával. Proto si musel pomoct nedovoleným bráněním.

10:48
    Špok odzbrojil Studeného a vyhazuje přes všechny čáry.

11:26
    Orli se musejí vracet po dalším vyhození hostů.

11:55
    Domácím se nedaří rozehrát a Hodonín se brání s přehledem.

12:16
    Špok se dokonce dostal kře střele, ale na Iláše si nepřišel.

12:25

13:25
    Špok se prokličoval před branku a dlouhou kličkou do forhendu chtěl puk dostat za Iláše. Ten se stihl přesunout.

13:31
    Hoďa si však musel pomoct krátkým háčkem a dostává dvě minuty.

14:09
    Orlům se povedlo vyhodit a kdyby navíc Pavliš zpracoval, mohl jet sám na branku.

14:57
    Pokorného rána od modré byla před brankou sražena do rohu a Orlová může vyhodit.

15:20
    Drtiči se znovu vracejí za svou branku.

15:31

16:01
    Směřičkova rána přizvednuta nad branku.

16:16
    S ránou Grmana už měl Iláš více práce, ale poradil si.

16:28
    Peš a Skočovský si rychle vyměnili puk, ale Iláš měl proti Pešově ráně dorbý výhled, takže mu nečinilo problémy ji lapit.

16:52
    Petr Peš měl před sebou odkrytou bránu, ale Iláš se stihl přesunout i přesto, že byl rozhozen předchozími střelami!

17:34
    Hostům puk při rozehrávce utekl, ale jelikož Jurásek dobrusloval, nepustil Iláš puk na zakázané uvolnění a pro jistotu jej přikryl.

17:50
    Iláš nyní ránu Miky neviděl! Puk ale ovšem změnil směr o clonícího hráče a skončil v ochranné síti. Proto se Drtiči musí stěhovat ven z útočného pásma.

18:34
    Blatoň se prosmýkl okolo Charváta a ten jej následně sekl přes kolena.

18:49
    Zientek chtěl zachytit vyhozený puk, ale puk se od jeho hole zvedl na Hodonínskou střídačku. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

19:07
    Szajter se na modré utopil ve svých kličkách a způsobil offside.

19:24
    Pavliš mezi kruhy našel Grepla, který pálil z první na vzdálenější tyč. Kotvan se natáhl přes celou branku a puk vyrazil.

19:45
    Hosté vyhazují puk až za Iláše.

20:00

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli pěkný hokej. Hosté byli sice pohyblivější a působili organizovaněji hlavně v defenzivě, ale když na to přišlo, uměli domácí také pořádně zahrozit, takže zápas byl do této chvíle vyrovnaný jak na střelecké pokusy, tak na vyložené šance. Branku jsme bohužel neviděli.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:34

21:31
    Drtičům odpískán icing.

22:13
    Peš stál sám před Ilášem! Ten jeho střelu srazil pod sebe a Petr mohl dorážet. David Iláše blýskl druhým skvělým zákrokem a sebral mu šanci večera!

23:30
    Rovněž Kotvan na druhé čáře předvedl nádherný zákrok proti Mrázovi.

23:48
    Zakázané uvolnění Orlové.

24:26
    Domácí jeli tři na dva. Voznica předložil puk Mrázovi, ale Kotvan se perfektně přesunul.

25:11
    Jurásek a Skočovský se nedomluvili, kdo přihrávku příjme a je z toho zakázané uvolnění hostujícího celku.

25:17
    Orlová právě vstřelila branku!
    Sznapkova střela od modré Kotvanovi vypadla a na dorážku už čekal LIBOR PAVLIŠ, který zametl puk do sítě! Asistence: Jan Sznapka.

25:58
    Hosté se dostali do přečíslení, ale domácí je dojeli, a tak pálil až z druhé vlny Vrba. Iláš jej vychytal a stejně tak si poradil i s Krížem, který to zkusil od modré.

26:05
    Hegegy dostává dvě minuty za sekání.

26:10
    Orlová vyhrála buly a hned vyhazuje.

26:58
    Od Hoďovy brusle se puk odrazil na Ilášovu branku, ale ten si s nečekanou prací poradil.

27:28
    Domácí jeli dva na jednoho, ale Voznica nedokázal na Hoďu prostrčit puk, následně si Jakub Voznica znovu zajel pro kotouč do rohu a vybruslil si do střelecké pozice. Kotvan puk schoval pod betony a přerušil hru.

27:50
    Domácím se daří držet hosty daleko od své brány.

28:05

28:12
    Dlouho to nevydrželo. Studený dohrál Velechovského, který byl k jeho smůle přikrčen, a dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

28:20
    Špok pálil z první, Iláš chytá.

28:48
    Pokorného střela zablokována.

28:59
    Miklík natlačil puk do brankoviště, ale orlovský gólman jej i přes tvrdý atak hostujícího útočníka udržel před čarou.

28:59
    Miklík poté shodil přilbu a rukavice a pustil se do Blatoně, který je od orlovského gólmana tvrdě odstavil. žádná rána však nepadla. Miklík vyvázl se dvěma minutami za hrubost, ale stejný trest dostal i Blatoň.

29:10
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Hostující přesilovka pokračovala a před branku dostal puk FILIP VELECHOVSKÝ, který Iláše propálil pod vyrážečkou. Asistence: Petr Peš, David Skočovský.

30:27
    Škoríkova střela končí v ochranné síti za Ilášem. Buly ve středním pásmu.

30:38
    Útok domácích zastavil těsný offside.

30:58
    Nahozený puk se od zadního mantinelu odrazil před Iláše, který pro jistotu přerušil.

31:09
    Voznica schoval střela za brusle obránce. Kotvan si však našel skulinku, který kotouč viděl a dokázal ho zastavit.

31:18
    hra je přerušena po dalším zákroku Zdenka Kotvana.

31:24
    Po buly z otočky pálil Plášek, ale minul.

31:44
    FILIP VELECHOVSKÝ se ocitl sám před brankou a Iláše překonal dlouhou kličkou do forhendu, čímž dnes zaznamenal už svou druhou branku a otáčí průběh zápasu. Asistence. Petr Peš, David Skočovský.

34:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale střely nevidíme.

34:50
    Až nyní z bezprostřední blízkosti pálil Charvát, ale Iláš si vyjel a zmenšil střelecký úhel natolik, že Charvát neměl šanci.

36:04
    Zakázané uvolnění domácích.

37:32
    Iláš si poradil s bekhendovou střelou Škoríka.

37:51
    Sznapka chtěl vyhodit puk o mantinel, ale puk zvedl příliš vysoko a dostává dvě minuty za zdržování.

38:10
    Orli se osvobozují dlouhým vyhozením.

38:38
    Mika střílel třikrát za sebou, ale ani jednou jeho střela neprošla až k Ilášovi.

39:04
    Hoďa posílá puk přes všechny čáry.

39:25
    Pavliš posílá hosty zpět dalším vyhozením.

39:51

39:55
    Znovu to nebylo na dlouho. Dvě minuty pro Szajtera za sekání.

40:00

Máme za sebou čtyřicet minut a v druhém dějství nabídlo několik zvratů. Lépe začali domácí, kteří soupeře přehrávali i v oslabení a dostali se do vedení, ale Hodonín postupem času dokázal obrátit jak hru, tak i skóre a do třetí třetiny si nese jednogólové vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:37.

Dnešní utkání sleduje 212 diváků.

Hráči už jsou na ledě a za chvíli začne třetí třetina, do které si drtiči nesou ještě minutu a 55 sekund přesilovky.

40:01

40:11
    Orlová vyhazuje puk za Kotvanovu klec.

40:27
    Drtiči v offsidu.

41:29
    Orlům se daří hosty nepouštět do střeleckých pozic.

41:52
    Až teď pálil Škorík, ale Iláš střelu dobře viděl a neměl problém ji chytit.

41:55

42:18
    Studený byl v rohu napadán trojicí hráčů, ale dokázal se ze sevření vymanit a před prázdnou klec předložil LIBORU PAVLIŠOVI, který se nemýlil a vyrovnává! Asistence: Václav Studený.

42:46
    Galgonkovu tvrdou ránu Kotvan vyrazil ramenem.

43:27
    Matějíček to zkusil z úhlu, Kotvan vyráží.

45:03
    Jurásek jednou rukou natlačil puk do brankoviště, ale Ilášovi nedělalo problém jej připlácnout lapačkou.

45:29
    Mika puk příliš zvedl a Iláš zasahovat nemusel.

46:56
    Libor Pavliš byl sám před brankou a měl na holi hattrick! Kotvan byl však proti jeho zakončení i Studeného dorážce!

48:19

48:45
    Stejný prohřešek tentokrát na straně hostů.

48:56
    Další icing Drtičů.

49:01
    Voznica po buly netrefil Kotvanovu branku.

50:09
    Pavliš dostává dvě minuty za hákování.

50:17
    Kotvan zastavuje puk za svou brankou po vyhození Studeného.

50:35

51:17
    Pokorný to zkusil od modré a puk před brankářem ještě dvakrát změnil směr. David Iláš se však stihl zorientovat a po krátkém boji skotačící kotouč přemohl.

51:38
    Voznica vyhazuje.

51:57
    Hosté pěkně kombinovali a Kříž pálil z první. Iláš se stačil přesunout.

52:09

52:17
    Tvrdý zákrok na jednoho z domácích nechal sudí bez odezvy stejně jako strkanici, která se po něm semlela.

52:39
    Studený vyjel zpoza branky, ale trefil pouze Skočovského brusle.

53:49

53:58
    Znovu stejný prohřešek.

54:26
    Petr Peš přejel přes modrou a zkusil štěstí zápěstím. Iláš připraven.

54:49
    Drtičům odpískán offside. Třetí třetina se přehoupává do své poslední pětiminutovky. Uvidíme, jak budou v závěru stačit síly orlovským obráncům, kteří dnes celý zápas dřou ve čtyřech.

55:02
    Voznica zůstal ležet u mantinelu a poté, co jej Mika udeřil do obličeje. Jelikož zranění bylo krvavé, dostává čtyři minuty za hrubost.

35:35
    Drtiči vyhazují až za orlovskou branku.

56:11
    Hoďa se na modré opřel do puku, ale trefil jen obránce před sebou, od kterého se puk odrazil do středního pásma.

56:19
    Orlová v offsidu.

56:30
    Miklík poslal puk přes všechny čáry.

57:05
    Iláš opět zastavuje puk za svou brankou.

57:53
    Škorík vyvezl puk a teď dobrým forčekingem zdržuje domácí rozehrávku.

58:43
    Domácí se nyní zlobí, protože jejich krásnou akci zastavil hvizd rozhodčího, který viděl offside. Pokud se domácí proti čarám skutečně provinili, pak to muselo být hodně těsné.

59:02

59:20
    Hegegyho střela končí v rohu.

59:52
    Špok minul branku.

60:00

Třetí třetina je za námi, ale vítěze nám neurčila, neboť v ní Orlová dokázala srovnat. Trefil se Libor Pavliš, který tímto zároveň vyrovnal na 2:2 i minizápas mezi ním a Filipem Velechovským. Právě tito dva se totiž dnes postarali o všechny góly. Rozhodne některý z nich hattrickem v prodloužení?

60:01

60:21
    Špok to zkusil po přechodu přes modrou. Iláš chytá.

60:43
    Hegegy se vydal na útočný výlet a vynutil si hákování Peše.

60:45
    Špok dokázal přímo z buly vyhodit.

60:58
    Sznapka vyloučen za nedovolené bránění.

61:14
    Studený před odkrytou brankou hledal Pavliše! Od jeho brusle se puk odrazil těsně vedle brány!

61:47
    Chvíli se hrálo tři na dva. Szajter při střele, kterou Kotvan kryl, zlomil hůl.

62:17
    Na ledě je hodně místa a to se divákům líbí! Hraje se ze strany na stranu a Iláš právě zlikvidoval Křížovu střelu od modré.

62:43

62:58

63:08
    Iláš lapil střelu Skočovského.

63:40
    Studený se znovu předváděl kouzla, kterými omámil bránící hráče. Kotvan však jeho následnou ránu lapil a Pavlišovi dorážet nedovolil.

64:00
    Neuvěřitelné, co Václav Studený dnes předvádí! Znovu si udělal z beků kašpárky a předkládal Pavlišovi před branku. Orlovského kapitána od puku odstavil Kříž.

64:33
    Grman to zkusil z úhlu, ale Iláš si tyč pohlídal.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám vítěze neurčilo, takže se nám napětí ještě trochu vystupňuje. Na řadě jsou nájezdy. Kromě souboje Pavliš – Velechovský nám graduje i bitva Iláš vs. Kotvan. Oba gólmani dnes jsou oporami svých celků a nyní bude osud zápasu zase o kus více v jejich rukou.

Úprava plochy se nám zřejmě trochu, protáhne, protože rolbaři se zřejmě zalíbily Studeného kličky a chtěl si jich pár také vyzkoušet.

za domácí se jako první rozjede Voznica.

Chtěl předvést Forsbergovu kličku, ale neuspěl.

Za hosty pojede Špok.

Iláš mu vypíchl puk holí.

Orlová posílá na led Studeného.

Tentokrát toho moc nevymýšlel a volil střelu. Kotvan hrotem lapačky zvedl puk nad horní tyč.

Jurásek to zkusil podobně a rovněž neuspěl.

Rozjíždí se Pavliš!

Škubnutím ramen poslal Kotvana do kolen a zamířil k tyč! – 1:0

65:01
    Velechovský symbolicky dostal možnost pokračovat v souboji s Pavlišem, ale Iláš jej vychytal a pomohl k vítězství, jak svému týmu, tak svému kapitánovi. Autorem rozhodujícího nájezdu je LIBOR PAVLIŠ, který tímto završil hattrick!

Konec zápasu. (19:32:13)

Tomáš Salamon

Branky a nahrávky: 26. Pavliš (Sznapka), 43. Pavliš (Studený), 66. Pavliš – 30. Velechovský (Peš, Skočovský), 32. Velechovský (Peš, Skočovský)

MSK Orlová: Iláš (Urbánek) – Sznapka, Hegegy, Hoďa, Zientek – Pavliš, Studený, Grepl – Blatoň, Badžo, Mráz – Szajter, Voznica, Diviš – Plášek, Galgonek, Matějíček
    SHK Drtiči Hodonín: Kotvan (Barus) – Pokorný, Skočovský, Miklík, Směřička, Koukal, Kříž – Rudiger, Špok, Smetana, Škorík, Peš, Grman, Velechovský, Jurásek, Vrba, Charvát, Mika

Rozhodčí: Fiala