Pittsburgh – NY Rangers 3:4 (1:2 po s.n.) | Carolina – Florida 5:1 (kon.) | New Jersey – Edmonton 2:1 (po pr.)
Arizona – Chicago 2:0 (kon.) | San Jose – Columbus 3:2 (kon.) | Philadelphia – Calgary 2:1 (kon.)
St. Louis – Winnipeg 4:3 (2:0 po s.n.) | Boston – Ottawa 7:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
St. Louis Blues
4:3 (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Winnipeg Jets
Sobota 08.02.2014, 20:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. Zámořská NHL dnes nabídne poslední porci zápasů před olympijskou přestávkou a v jednom z nich se proti sobě postaví St. Louis Blues a Winnipeg Jets.

Domácí dnešním duelem zakončí sérii čtyř zápasů před vlastními fanoušky a proti Winnipegu budou chtít potvrdit svoji dobrou formu. Z posledních tří zápasů zaváhali jen proti Ottawě, které podlehli v prodloužení. Blues dosud nasbírali dvaaosmdesát bodů, což je řadí na 2. místo v Centrální divizi a 3. místo v Západní konferenci.

St. Louis – Nashville 4:3sn

Hosté naopak v St. Louis zakončí svoji šňůru venkovních zápasů a budou si dnes dělat zálusk na bodový zisk. Naposled sice podlehli Washingtonu, ale solidní forma z posledních utkání dokazuje, že Jets nehodlají vzdát boj o play-off. Winnipegu aktuálně patří s celkovým počtem jednašedesáti bodů 6. místo v Centrální divizi a 11. místo v Západní konferenci.

Vzájemné zápasy
    Dnešní utkání je čtvrtým z pěti soubojů, které spolu tato mužstva v základní části odehrají. Hned v tom prvním byli úspěšnější Jets, kteří vyhráli po samostatných nájezdech, poté se však dvakrát radovali Blues. Páté střetnutí je na programu v polovině března

Winnipeg – St. Louis 1:2
    St. Louis – Winnipeg 3:2
    Winnipeg – St. Louis 4:3sn

Češi a Slováci v utkání
    V dresu domácích působí hned dva čeští hráči a jeden Slovák. V základní sestavě Blues se by se měli objevit Roman Polák, naopak zraněný Vladimír Sobotka do zápasu nezasáhne. Jaroslav Halák nastoupí dnes pouze v pozici náhradního gólmana a Dmitrij Jaškin zřejmě dnes další start v NHL nepřidá.

Že bude dnešní utkání pro českého fanouška zajímavé dokládá i to, že další dva krajánci oblékají dres Jets. V akci uvidíme Michaela Frolíka, brankář Ondřej Pavelec dnes začne na střídačce.

Domácí obránce Barret Jackman, který strávil celou svoji dosavadní kariéru v dresu Blues, dnes nastoupí ke svému 700. zápasu v NHL!

Předpokládané sestavy:

St. Louis Blues: Elliott (Halák) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman, Leopold, Polák – Steen, Backes, Stewart – Schwartz, Roy, Tarasenko – Paajarvi, Berglund, Oshie – Morrow, Lapierre, Reaves

Winnipeg Jets: Montoya (Pavelec) – Bogosian, Enstrom, Stuart, Trouba, Pardy, Postma – Ladd, Little, Frolík – Thorburn, Scheifele, Wheeler – Setoguchi, Jokinen, Byfuglien – Wright, O'Dell, Peluso

Rozhodčí: Kozari, McIsaac – Murchison, Nowak.

Na ledě začíná úvodní ceremoniál, během kterého jsou divákům představeni hráči, jenž budou už za pár dní reprezentovat svoji zemi na olympijských hrách v Soči.

Na ledě se objevuje také Vladimír Sobotka, který byl sice nominován do českého výběru, ale do Soči jej nakonec nepustí zranění.

00:01

00:43
    Domácí začínají úvodním tlakem.

01:20
    Jets získali kotouč na své hole a rozehrávají.

01:38
    Domácí se dostali do přečíslení tři na dva, které však nesehráli ideálně a nakonec ani brankáře hostů neohrozili.

02:32
    Tarasenko se šikovným pohybem dostal až do zakončení, Montoya zasahuje lapačkou.

02:32
    Zároveň je na světě první vyloučení v zápase. Wright zastavil pronikajícího Tarasenka nedovoleným způsobem a je vyloučen za hákování.

03:50
    Blues zavřeli hosty v útočném pásmu, obrana Jets zatím odolává.

04:32
    Winnipeg v plném počtu.

05:02
    Brankář Montoya přerušil hru po další šanci domácího celku.

05:45
    V úvodu jsou zatím aktivnějším celkem domácí, k čemuž jim ale také pomohla přesilová hra, kterou hráli.

06:32
    Elliott si připisuje první zákrok, když vyrazil betony nepříjemnou Byfuglienovu střelu.

07:39
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí otevírají skóre zápasu. BRENDEN MORROW dostal přihrávku do ideální pozice a přesnou střelou, která se otřela o tyč, poprvé rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Vladimír Tarasenko, Derek Roy.

08:31
    Stuart je vyloučen za podražení, domácí mužstvo si zahraje další přesilovou hru.

10:33
    Domácí svoji přesilovku však nevyužili a naopak jsou nyní sami vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Morrow.

11:56
    Elliott vytáhl pohotový zákrok proti střele Littla.

12:33
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté předvedli pohlednou akci, na jejímž konci stál MARK SCHEIFELE, který srovnává stav utkání. Asistence: Devin Setoguchi, Zach Bogosian.

12:35
    Hned po vhazování se do sebe pustili Reaves a Thorburn!

12:35
    Sudí oba borce vylučuje na pět minut za bitku.

15:07
    Elliot si poradil se střelou útočníka Wheelera.

15:38
    Montoya na druhé straně zastavil Backesův pokus.

16:28
    Průnik domácího mužstva byl zastaven, Winnipeg se zmocnil puku a vydává se vpřed.

16:50
    Blues se provinili zakázaným uvolněním, hra se přesouvá před Elliotta.

17:20
    Vyhozený kotouč skončil na lavičce Winnipegu. Vhazování ve středním pásmu.

17:38
    Rychlá akce domácích končí brankou. Morroow našel chytrou přihrávkou DEREKA ROYE, který střelou do horního rohu branky posílá Blues opět do vedení. Asistence: Brenden Morrow, Alex Pietrangelo.

18:47
    Scheifele vyloučen za krosček, další přesilovka pro domácí celek.

18:50
    Další bitku, do které se pustili Stewart a Stuart, velmi rychle ukončili rozhodčí!

18:50
    Oba hráči dostávají pětiminutový trest za bitku, Stewart je navíc vyloučen za napadení.

19:01
    Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

19:36
    Little poslal tvrdě k zemi domácího Shattenkirka.

20:00

V první třetině jsme viděli atraktivní hokej, kterému nechyběly šance, góly, ani tvrdé střety. St. Louis je zatím o krok vpřed díky gólu Dereka Roye, ale Winnipeg má stále dost času na to, aby s nepříznivým stavem něco udělal.

20:57
    Byfuglien hledal v útočném pásmu některého ze spoluhráčů, slibná šance nakonec zůstala nevyužita.

21:50
    Blues v útočném pásmu, Polák zachytil puk na modré čáře.

22:14
    Bouwmeester přehnal svoji aktivitu a rozhodčí jej posílá na trestnou lavici za sekání. Přesilová hra pro hosty.

23:15
    Elliott s drobnými problémy nakonec zastavil nepříjemnou střelu, kterou vyslal Setoguchi.

23:44
    Domácí gólman opět zasahuje proti šanci hostů.

24:14
    Domácí se ubránili, pokračuje se v plném počtu.

25:00
    Jokinen sice nechtěně, ale velmi nepříjemně trefil Morrowa do obličeje. Domácí útočník odchází rovnou na ošetření, Jokinen je naopak vyloučen na 2 + 2 minuty za vysokou hůl.

25:53
    Domácí vyslali na Montoyu několik nebezpečných střel, brankář hostů zatím odolává!

28:00
    Thorburn je vyloučen za sekání, domácí si zahrají minutovou přesilovku pět na tři!

28:04
    Hned po buly se hosté osvobozují.

28:37
    Pietrangelova střela končí mimo.

29:00
    Jokinen je zpět a hosté jsou z nejhoršího venku.

30:03
    Wheeler se dostal za domácí obranu, Elliotta však nepřekonal!

30:22
    Hosté přeci jen vyrovnávají. Další chybu v domácí obraně potrestal MARK SCHEIFELE, jenž se protlačil do zakončení a bekhendovou střelou rozvlnil síť Elliottovy branky. Asistence: Blake Wheeler, Chris Thorburn.

32:07
    Blues se tlačí do útoku a snaží se o rychlou odpověď.

33:13
    Elliott rozehrává zpoza branky.

34:28
    Domácí brankář si poradil s pokusem O'della a přerušuje hru.

34:44
    Oshie vyrazil hned po vhazování do útoku, jeho pokus zastavil gólman Montoya.

34:56
    Na druhé straně výborný zákrok Elliotta proti šanci Frolíka.

36:31
    Byfuglien zamířil jen do výstroje gólmana Elliotta, rozhodčí přerušuje hru.

36:47
    Elliott se rychle přesunul a ramenem vyrazil Jokinenovu nebezpečnou střelu.

37:25
    Pobyt Jets v útočném pásmu neměl příliš dlouhého trvání. U puku jsou opět domácí.

38:10
    Vhazování před domácím brankářem.

38:46
    Blues nezvládli přechod do útočného pásma, odpískán ofsajd.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    Montoya vyjel za branku, aby pomohl hostům s rozehrávkou.

39:59
    V poslední vteřině to ještě zkusil Wheeler, Elliott výborně zasáhl lapačkou.

40:00

Krasná hokejová podívaná pokračovala také ve druhé třetině, diváci musí být jistě spokojeni. V prostřední části jsme viděli jediný gól, o který se postaral Mark Scheifele. Pro útočníka Jets to byl druhý zásah dnešního večera. Stav je tedy nerozhodný a utkání stále otevřené.

40:31
    Bouwmeesterova střela od modré čáry nadělala v brankovišti hostů mnoho problému.

40:34
    Domácí se prosadili hned po vhazování a ujímají se vedení. Rychlou akci rozehrál z buly Patrik Berglund, puk se následně dostal přes Jackmana až k JADENU SCHWARTZOVI, který celou kombinaci přesně zakončil. Asistence: Barret Jackman, Patrik Berglund.

42:05
    Jokinen si na Elliotta nepřišel.

42:57
    Stewart tvrdě srazil Enstroma.

44:05
    Berglundův pokus zastaven brankářem Montoyou.

45:00
    Blues tlačí hosty v útočném pásmu.

46:51
    Jets se dostali do útočného pásma, ale nepodařilo se jim ohrozit brankáře Elliotta.

47:40
    Útočná akce domácích končí zakázaným uvolněním a hra se přesouvá zpět před branku St. Louis.

48:15
    Hraje se nahoru dolů a prakticky bez přerušení.

49:05
    Frolík střílel z dobré pozice, ale brankář Elliott jeho střelu dobře viděl a neměl potíže s jejím zastavením.

49:18
    Střela jednoho z hostů byla sražena do ochranné sítě.

49:37
    Hráči Winnipegu jsou nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se vyrovnat.

49:43
    Pietrangelo jde na dvě minuty za podražení a Winnipegu se otevírá zajímavá příležitost k vyrovnání.

51:01
    Little tečoval střelu od modré čáry jen do horní tyče!