Rio Ave – Arouca 1:1 (kon.) | Olhanense – Marítimo 1:1 (kon.) | Porto – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Braga – Gil Vicente 4:1 (kon.)
FC Porto
3:0 (1:0)
FC Paços Ferreira
Neděle 09.02.2014, 19:45 • Estádio Do Dragão • Portugalská Primeira Liga

Přeji Vám hezký zbytek večera. Pokud se však rozhodnete sledovat za okamžik následující duel portugalské ligy mezi Bragou a Gil Vicente, budu se na vás těšit. (21:42:44)

Ačkoliv místy hosté trochu kousali a především v prvním poločase měli dvě solidní příležitosti, nakonec po zásluze opouštějí Porto bez bodů. Domácí zásluhou Quaresmy v závěru prvního poločasu šli do vedení, na konci zápasu pak přidali dvě pojistné trefy a nadále tak zůstávají v těsném boji o první příčku tabulky. Dnešní duel Benfiky se Sportingem byl kvůli větrnému počasí odložen.

90+4
    Porto v posledních minutách zápasu Pacos zcela rozložilo a přidalo poslední dva hřebíčky do rakve. Nakonec z toho přeci jen bude poměrně jednoznačné vítězství.

90+3
    Rozhodčí nastavují 4 minuty nad rámec druhého poločasu. Tři čtvrtiny nastavení už téměř vypršely.

90+1
    Porto právě vstřelilo branku!
    Jen po několika málo vteřinách pobytu na hřišti se prosazuje RICARDO. Na počátku celé akce stál i tentokrát Licá, jehož záludnou střelu brankář Degra jen vyrazil před sebe, do prostoru, kde už operoval Ricardo a ten pohodlně míč zasunul do odkryté branky.

90
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Varela, přichází Ricardo.

89
    Těch několik tisícovek fanoušků Porta na stadionu může začít slavit. Domácí kráčí vstříc důležitému vítězství.

88
    Domácí využili chyby v rozehrávce Pacosu a udeřili. Míče se zmocnil Licá a namazal do jasné šance JACKSONU MARTÍNEZOVI, který se střelou pod brankářem Dergou nemýlil.

87
    Fotbalisté ve žlutém se sice ještě pokoušejí propracovat k brance Porta, ale příliš se jim to nedaří.

85
    V posledních minutách Pacos kapituloval na jakékoliv útočné snahy, hosté se jen bránili náporům Porta.

83
    Střet a následný spor obou zmíněných protihráčů musel rozseknout až žlutými kartami rozhodčí.

82
    Žlutou kartu dostává Seri (FC Paços Ferreira).
    Žlutou kartu dostává Fernando (FC Porto).

81
    Po autovém vhazování se do dobré šance dostal Jackson Martínez, ale v pádu se mu nepodařilo zakončit nejlépe.

80
    Do šance se řítil Quintero, ale čistým zákrokem byl o míč připraven, respektive po čistém zákroku ho nechal uniknout za brankovou čáru.

78
    Ještě před střídáním se Porto dostalo do další slibnější šance před brankou soupeře, v závaru se ale o míč postarali beci hostů.

78
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Quaresma, přichází Licá.

75
    Nastává přesně mnou nastíněná situace z před pár minut. Hra je teď hodně otevřená a Pacos se ihned dostal do samostatného úniku na brankáře Heltona. Vracející se Abdoulaye však pohotově zasáhl.

74
    Rohový kop však zahrává Quintero, hlavičkující Abdoulaye fauluje.

73
    Hosté si uvědomují, že jestli chtějí na Estádio do Dragão překvapivě bodovat, musejí s tím začít nyní. Hra se proto začíná opět přehupovat zleva doprava, protože bušení do zkonsolidované obrany Porta zatím v 70 minutách úspěch nepřineslo.

71
    Je tomu tak. Quaresmovu tvrdou střelu však lapil Degra. Mířila totiž více méně přímo na něj.

70
    Při dalším průniku byl faulován Quaresma, jenž nařízený přímý kop pravděpodobně opět sám rozehraje.

69
    Aktivní hra v podání hostů z posledních minut je s posledními přerušeními hry pryč, ušetřené síly teď hodlají prodat hráči Porta.

68
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Josué, přichází Quintero.

65
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází po zákroku Sandra zraněný André Leão, nahrazuje ho Romeu. Hosté už využili všechna střídání.

65
    Hráči Porta ve zdi míč zblokovali, následovat bude rohový kop.

64
    Nic to nemění na tom, že Pacos bude zahrávat přímý kop ze slibné pozice.

64
    Soupeře zákrok ale evidentně bolel, ze hřiště je odnášen na nosítkách.

62
    Alex Sandro zastavil další z ofenzivních výpadů hostů a za mírně tvrdší vražení ramenem vidí žlutou kartu. Pochopitelně se diví.

61
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Rodrígo António, přichází Sérgio Oliveira.

60
    Stále však narážejí na na neprostupnou obrannou hráz Porta.

59
    V posledních okamžicích se hosté oklepali a jejich hra je daleko živější.

58
    Ve vzdušném souboji zahrál rukou Fernando, kopat se bude proti brance Porta.

56
    K prvnímu rohu po přestávce se propracovali hosté, ale ke gólu to nevedlo. Obrana Porta je zatím velmi pozorná.

56
    Tím zmíněným hráčem, který zůstal ležet na trávníku, byl domácí Fernando, ale vypadá to, že ve hře bude pokračovat. Mezitím vystřídali hosté.

55
    Střídání v týmu FC Paços Ferreira: ze hřiště odchází Minhoca, přichází Fernando Neto.

54
    Naposledy však za cenu faulu, tudíž hosté budou směrem k Heltonově svatyni zahrávat přímý kop. Při obranném zákroku se evidentně zranil také jeden z hráčů Porta.

54
    Hosté se také k pár průnikům dostali, ale až do pokutového území je hráči Porta po přestávce nepustili.

53
    Varela se hnal k brance s další akcí, ale o míč byl beky připraven.

51
    Za obránce byl přesným pasem vyslán Varela, ale soupeři byl odstaven tak tvrdě, že až zboural reklamní panely za brankou hostů. Předtím však stihl odcentrovat a jeho spoluhráči zakončit, přičemž po pumelici zůstal otřesen také brankář Pacosu.

50
    Vstup do druhé části hry je poněkud vlažnější, ale je zřejmé, že na rozložení sil se alespoň v úvodu nebude oproti prvnímu poločasu nic měnit.

48
    Pacos se ve druhém poločase zatím pouze brání.

46
    Rozehrávku obstarali hosté, ale Portu netrvalo dlouho a už je opět u míče.

46

Hráči jsou připraveni na hřišti, druhý poločas začíná.

Druhý poločas za chvíli začne. Hráči co nevidět zamíří zpět na hřiště.

Druhý poločas začne přibližně v 20:46.

45+1
    První poločas skončil. Aktivnějším celkem v něm bylo domácí Porto, které mělo míč často na svých kopačkách a snaha domácích byla v závěru poločasu odměněna. Z Penalty se prosadil Quaresma. Dvěma slibnými šancemi se ale blýskli i hosté.

45+1
    V posledních vteřinách ještě Pacos rozjíždí poslední akci první půle, avšak Porto vedení podle všeho už udrží.

45+1
    Rozhodčí Machado nastavuje jednu minutu.

45
    Držení míče je 66% – 34% ve prospěch Porta.

45
    Do zakončení se prodral Varela, avšak hlavou branku o nějaké dva metry minul.

45
    K dispozici navíc budou mít rohový kop.

44
    Portu se vstřelit gól do přestávky přeci jen podařilo. Teď budou chtít domácí vedení udržet a poločas pokud možno dohrát s míčem na kopačkách.

43
    Exekuce pokutového kopu po hře rukou se ujal RICARDO QUARESMA a brankáři Degrovi nedal šanci. Míč poslal na opačnou stranu, než gólman skákal.

42
    Máme tady další hru rukou na straně Pacosu, provinil se Seri. Následovat bude penalta.

41
    Obléhání soupeřovy branky ukončil střelou Quaresma, ta však byla zblokována vysoko nad branku a následovat bude roh.

41
    Do poslední pětiminutovky vstupují domácí s další akcí.

40
    První poločas se odehrává ve vysokém tempu. V jednu chvíli je míč před brankou Heltona, za 10 vteřin na opačné straně hřiště. Góly však zápasu stále scházejí.

39
    Varelovu akci zastavuje ofsajd.

37
    Pomalu ale jistě se blíží konce prvního poločasu, do jehož závěru by Porto ještě rádo vstřelilo branku. Je na čase velké procentuální držení míče se slibnými centry proměnit v gól.

36
    Do šestnáctky Porta přilétl další centr, který bekům nadělal drobné potíže, proto ho stoper Abdoulaye raději odklidil do bezpečí, a to i za cenu rohového kopu.

35
    A to ani Jackson Martínez o chvíli později se svým centrem z levé strany. Hosté okamžitě rozjeli další akci a míč je teď u rohového praporu na polovině Porta.

34
    Oblíbenec domácích fanoušků a navrátilec Quaresma tak měl možnost zahrávat další přímý kop, z větší vzdálenosti ale neuspěl.

33
    Fauluje se ale i na druhé straně. Za sražení Quaresmy zezadu vidí žlutou kartu Hélder Lopes.

32
    Soupeřovu akci ještě v jejím úplném počátku utnul Josué, ale jen za cenu faulu.

32
    O kombinační hru se spoluhráči se snažil nejaktivnější hráč domácích v prozatímním průběhu zápasu Quaresma, ale nebyl pochopen.

31
    Mangala se sice dostal do zakončení, ale brankář mohl zůstat v klidu. Teď bude vykopávat od své svatyně.

31
    Porto ovšem prostor před brankou soupeře nevyklízí, následovat bude rohový kop.

30
    Šajtlí se teď pokoušel ohrozit soupeřovu branku ze střední vzdálenosti Quaresma. Míč branku nezasáhl.

29
    V úvodní půlhodině hrají trochu více domácí fotbalisté, ale paradoxně do dvou solidních gólovek se dostali hosté. Na obou stranách se navíc v pokutových územích hrálo (bez povšimnutí rozhodčího) rukou.

27
    Opakované záběry ukázaly, že rukou před krátkém okamžikem při odvrácení rohového kopu hráli také obránci Porta, tudíž na neodpískané penalty je to spravedlivě 1:1.

26
    Porto se ubránilo a rozjíždí další postupnou akci.

25
    Další důležitý zákrok si připsal gólman Porta Helton proti samostatnému nájezdu Del Valleho z levé strany. Pacos bude kopat rohový kop.

24
    Žlutí si s centrovaným míčem do vápna poradili, Porto neuspělo ani z dorážky a vykopávat bude Degra.

23
    Tentokrát standardka pro Porto, ale z o něco větší vzdálenosti, než měl před chvíli Pacos. Zahrávat ji bude opět Quaresma.

23
    Poslední okamžiky se hraje na území nikoho, míč už se několikrát ocitl v autu.

22
    S míčem už na půlce opět kombinují domácí.

21
    Bebého pokus však končí až téměř u rohového praporku. Tahle střela mu vůbec nesedla.

20
    Seriho nedaleko od šestnáctky Porta fauloval Fernando a Pacos bude zahrávat přímý kop z ne úplně beznadějné pozice.

18
    A hned následuje i druhý, obrana se ovšem o oba centry od rohového praporku postarala.

17
    První důležitý zákrok si připisuje Helton proti dalekonosné střele zpoza pokutového území. Konečky prstů míč vyrazil na roh.

16
    Porto v dalším zakončení. Z levé strany centroval na branku Jackson Martínez, ale míč už se dostal do zámezí za Degrovou brankou.

14
    A máme tady první žluté napomenutí v zápase. Kartu si vysloužil pravý bek Pacosu Jaílson, když se při snaze prodrat k brance Porta až příliš opřel do Quaresmovy tváře.

13
    Týmy se v úvodní necelé čtvrthodince střídají v ofenzivních výpadech, nebezpečnější jsou zatím podle očekávání domácí.

11
    Porto se poměrně záhy po rozehrávce dostalo také do zakončení, Quaresmova střela ovšem mířila vedle branky.

10
    Po ledabyle zakončené akci hostů bude rozehrávat kapitán a brankář domácích Helton.

8
    O další centrovaný míč na branku Pacosu se postaral Fernando, jenž v posledních hodinách dosáhl s klubem dohody ohledně smlouvy a, ač klub prohlašoval, že je zraněný, okamžitě se objevuje v základní sestavě Draků.

7
    Rodrigo António ovšem při obranném zákroku zahrál míč rukou a hráči Porta se oprávněně dožadovali odpískání pokutového kopu!

6
    Obrana centr odvrátila a hosté míří do útoku.

6
    Při snaze proniknout do pokutového území byl faulován Varela a Quaresma bude zahrávat přímý kop.

4
    Porto trpělivě kombinuje na půlicí čáře, hru se snaží trochu zklidnit.

4
    V úvodních minutách sledujeme hru nahoru dolů, avšak brankáři si zatím vystačí se zákroky základní úrovně.

3
    Rychlým protiútokem se Porto dostalo až k do šestnáctky Pacosu. Akci ne příliš nebezpečnou hlavičkou zakončil Quaresma.

2
    Porto o míč přišlo a k první akci uvnitř šestnáctky soupeře se propracovali fotbalisté ve žlutém.

1
    A Porto zůstává u míče. Snaží se rozjet akci po levém křídle.

1
    Úvodní výkop zápasu obstarali domácí Dragoes.

1

-4
    Hráči už se trousí na hřiště. Porto bude pochopitelně hrát v modro-bílém pruhovaném provedení, hosté z Ferreiry ve žlutém.

FC Porto: Helton (c) – Danilo, Abdoulaye, Mangala, Alex Sandro – Fernando, Herrera, Josué – Quaresma, Jackson Martínez, Varela
    Náhradníci: Fabiano – Maicon, Defour, Quintero, Ricardo, Licá, Ghilas

FC Paços Ferreira: Degra – Jaílson, Tiago Valente, Boaventura, Hélder Lopes – André Leão, Rodrígo António, Seri – Del Valle, Bebé, Minhoca
    Náhradníci: António Filipe – Ricardo, Nuno Santos, Romeu, Manuel José, Fernando Neto, Sérgio Oliveira

Rozhodčí: Cosme Machado – Braga, Pereira.

Paços má v této sezoně jen jeden cíl – záchranu v nejvyšší soutěži. Se 13 body je tým na předposlední příčce, jen bod před Olhanense, které v posledním odehraném kole v přímém souboji porazil 3:1. O zápas dříve pak Paços remizoval na půdě Bragy.

Možná týmu Henriqueho Calista svítá na lepší časy, ale v tomto duelu s Portem se s body nepočítá. Navíc, když se hraje na Estádio do Dragao, kde se před 10 lety a jedním měsícem odehrálo první soutěžní utkání Porta.

FC Porto
    Nejlepší portugalský klub posledních let je v tuto chvíli na 3. příčce se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Benfiku. Dva body pak ztrácí na druhý Sporting. A jelikož tyto týmy hrají teď spolu a Porto s předposledním týmem tabulky na domácí půdě, je hodně pravděpodobné, že se Dragoes prvnímu místu bodově přiblíží.

Porto na tom mohlo být daleko lépe, nebýt porážky s Marítimem v posledním kole. Na jeho hřišti Dragoes padli 1:0 a nabrali ztrátu. Tu dnes budou chtít smazat.

Uprostřed týdne Porto postoupilo přes Estoril do semifinále Taça de Portugal, kde se střetne s Benfikou. V onom zápase si ovšem Carlos Eduardo poranil kotník a dnešní zápas tak jistojistě vynechá. Porto nastoupí také bez Nicolase Otamendiho, jenž před pár dny odešel za 12 milionů eur do Valencie. Očekává se také absence Fernanda, jenž podle zprávy klubu netrénuje kvůli zranění, množí se však také spekulace, že je to kvůli vyjednávání o smlouvě.

Nejlepším střelcem týmu i ligy je se 13 góly Jackson Martínez.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.