Rio Ave – Arouca 1:1 (kon.) | Olhanense – Marítimo 1:1 (kon.) | Porto – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Braga – Gil Vicente 4:1 (kon.)
SC Olhanense
1:1 (0:1)
CS Marítimo
Neděle 09.02.2014, 17:00 • Estádio José Arcanjo, Olhão • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý večer, dámy a pánové, Vítám Vás u sledování utkání 18. kola portugalské Primeira Ligy. V něm dnes nastoupí domácí SC Olhanense proti CS Marítimo. Utkání začne v 17 hodin.

CS Marítimo

Hosté jsou na 11. místě tabulky, když získali 20 bodů za 5 výher, 5 remíz a 7 porážek. Jejich bilance činí 25 vstřelených branek a 30 obdržených. Na hřištích soupeřů získali 8 bodů při celkovém skóre 10:15.

Nejlepší střelec: Derley – 9 branek

Domácí jsou na 16. místě ligové tabulky se ziskem 12 bodů a celkovým skóre 11:28. Na domácím hřišti získali pouze 9 bodů za 3 výhry, při celkovém skóre 7:11.

Marítimo – Olhanense 2:1

SC Olhanense: Ricardo – Sampirisi, Mladen, Kroldrup, Jander – Paulo Sérgio, Lucas, Obodo, Femi – Santana, Mehmeti. Trenér: Giuseppe Galderisi.
    Náhradníci: Belec, Diakhite, Luís Filipe, Rui Duarte, Celestino, Tozé Marreco, Vojtus.

CS Marítimo: Salin – Gegé, Patrick Bauer, Márcio Rozário, Rúben Ferreira – Weeks, Danilo Pereira, Nuno Rocha – Danilo Dias, Derley, Artur. Trenér: Pedro Martins.
    Náhradníci: Wellington, Luís Olim, Fransérgio, Marakis, Sami, Fidelis, Jorge Chula.

Rozhodčí: Manuel Oliveira – Bruno Rodrigues, Alexandre Freitas.

1

2
    Zatím se ani jeden tým nedostal na dostřel branky toho druhého.

3
    Hra se zatím udržuje uprostřed hřiště. Hosté budou vhazovat.

3
    Byla nařízena penalta. Marítimo bude mít výhodu pokutového kopu.

3
    Lucas Souza dostává za svůj zákrok žlutou kartu.

4
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Penalty se zhostil DERLEY a s jeho exekucí nezaváhal.

6
    Hosté se provinili ofsajdem.

7
    Derley mohl zvýšit na dvoubrankový rozdíl, ale Ricardo byl proti.

9
    Theo Weeks dostává žlutou kartu.

11
    Míč se zatím přelévá mezi šestnáctkami, oba týmy však nedokázaly vystřelit.

13
    Obraz hry se zatím příliš nezměnil, spoustu soubojů ve středu hřiště.

14
    Hosté začínají svého soka tlačit před jeho šestnáctku. Olhanense se zatím úspěšně brání.

16
    Zatím oba týmy nepředvádějí nějakou hezkou podívanou. Opravdu spoustu urputných soubojů u středového kruhu, to je v současnosti obrázek na dnešní utkání.

19
    Olhanense se pokusilo o výpad, ale ztroskotalo těsně před šestnáctkou Marítima, které ihned přesouvá hru na polovinu domácího celku.

20
    První roh utkání měl na svědomí domácí celek. Marítimo se však ubránilo.

21
    Hosté si přenesli hru až před branku Olhanense, ale jejich pokus mířil pouze mimo tři tyče domácí branky.

22
    Vzápětí se hosté dočkali i rohového kopu, ale stejně jako domácí se z něj neprosadili.

24
    Hosté drží častěji míč na svých kopačkách, ale v uctivé vzdálenosti od branky Ricarda.

26
    Marítimo postupuje po pravé straně sérií autových vhazování.

28
    Oba týmy jsou si zatím vyrovnaným soupeřem a není poznat, že mezi nimi je v tabulce takový rozdíl. Nebýt penalty ve 4. minutě, pak by byl stav stále bezbrankový.

30
    Půlhodina hry je téměř za námi, tempo hry opadlo a spadlo až do podprůměru. Hosté vedou zásluhou Derleye o jednu branku, ale Olhanense se nechce nechat zahanbit a vývoj skóre otočit.

31
    Marítimo nachytáno v dalším ofsajdu.

32
    První příležitost pro domácí, ale Santana střílel pouze mimo.

35
    Hra se po několikerých šancích na obou stranách vrátila zpět ke středovému kruhu. Zatím vidíme opravdu vyrovnané střetnutí.

37
    Další z drobných faulů u poloviny hřiště. Míč zůstane hostům, kteří asi 5 metrů za půlící čárou budou rozehrávat přímý kop.

39
    Míč z něj jen prosvištěl okolo branky Olhanense. Ricardo si došel pro míč a bude odkopávat.

40
    Do konce první půle bez nastavení zbývá nějakých 5 minut, hosté stále vedou o jednu branku, když se ve 4. minutě trefil z penalty Derley.

41
    Domácí se nebezpečným útokům hostů brání odkopy, které směřují co nejdál od vlastní branky.

42
    Žlutou kartu dostává Rúben Ferreira (CS Marítimo).

43
    Domácí vybojovali rohový kop, již druhý v tomto utkání, ale ani s ním nenaložili tak jak by si představovali.

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu. Oba týmy již očekávají závěrečný hvizd, které by je nasměroval do kabiny.

45+1
    Domácí se provinili proti pravidlům ofsajdem.

45+1
    Marítimo to zkusilo z velké dálky. Ricardo zasahovat nemusel.

45+2

Je za námi první poločas, ve kterém padla pouze jediná branka, která zatím ovlivnila dosavadní vývoj utkání. Domácí hned ve 3. minutě zavinili pokutový kop, který Derley proměnil a poslal Marítimo do vedení. Po zbytek poločasu se hrál vyrovnaný zápas se spoustou osobních soubojů.

46

47
    Domácí se do svého soupeře vyloženě pustili a ten se nyní musí bránit seč mu síly stačí. Domácí nakonec svoji akci zakončili ranou mimo tři tyče Salinovy branky.

49
    Třetí žlutá katra hostujícího týmu, nyní ji má na svědomí Danilo Pereira

49
    Následný přímý kop se domácímu týmu nepovedl, míč jen prosvištěl okolo levé tyče hostující svatyně.

51
    Žlutou kartu dostává Jander (SC Olhanense).

52
    Nepříliš pohledná hra z prvního poločasu se vrátila i v poločase druhém, převládají souboje uprostřed hřiště.

53
    A další žlutá karta domácího týmu, provinil se Per Billeskov Kroldrup.

55
    Vyrovnaný stav v počtu karet nevydržel příliš dlouho, rozdílovou kartu právě fasuje Derley.

57
    šance Olhanense zpoza vápna skončila mimo hostující branku.

59
    Thea Weekse střídá Fransérgio.

60
    Další možnost domácích opět končí mimo. Hosté budou kopat od své branky.

61
    Hra se ani nepřelévá mezi šestnáctkami, pořádně se hraje v oblasti středového kruhu. Marítimo je evidentně spokojenější, protože vede.

63
    Tozé Marreco nahrazuje Albánce Agona Mehmetiho.

63
    Leocísio Júlio Sami nahradil Artura.

66
    Domácí se mocně snaží alespoň o vyrovnání, ale zatím se jim nedaří střelecky. S lepší muškou už by určitě byl stav vyrovnaný.

67
    Jakub Vojtus nahrazuje Maria Alberta Santanu.

68
    Domácí stále hrají před brankou Marítima, ale jejich obléhaní zatím ovoce nenese.

70
    Tak konečně se Marítmo vymanilo z tlaku a hned zahrozilo, ale Ricardo zatím zasahovat nemusel.

72
    MAritímo po několika nebezpečných pokusech Olhanense odehrálo míč do bezpečí. Domácí se vždy vrací do blízkosti Salinovy branky.

74
    Maritímo se při přechodu do útoku provinilo ofsajdem.

76
    Tempo hry se přeci jen více rozproudilo, domácí se snaží o vyrovnání, kdežto hosté využívají okének v domácí obraně k rychlým protiútokům. Zatím však oba týmy vychází naprázdno.

78
    Útoky se přelévají od šestnáctky k šestnáctce, ale tam vždy končí, ani jeden z brankářů zatím zasahovat nemusel.

80
    Bez nastavení chybí do konce utkání ještě deset minut. Hosté stále vedou o jednu branku, domácí se snaží o vyrovnání, ale hostující obrana jim zatím kazí jejich plány.

82
    Další šance domácího týmu přišla vniveč. Salin ani teď zasahovat nemusel.

84
    Marítimo, když získá míč na vlastní polovině tak již nikam nespěchá, Čas teď hraje pro ně. Domácím se pomalu doba na vyrovnání krátí.

85
    Znovu nepřesná střela domácího týmu, který se opravdu snaží, ale takto se z poslední příčky nedostane.

86
    Zatím to tedy vypadá, že se vše podstatné událo ve 4. minutě dnešního utkání. Po zákroku Lucase Souzy kopala penalta, kterou Derley proměnil.

87
    Poslední střídání v celku domácích. Na hřiště přichází Diakhite a to naopak opouští Femi Balogun.

88
    I hosté střídají. Luís Olim nahrazuje Danila Diase

89
    Olhanense právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen se domácí dočkali, po érii nepřesných střel se trefili mezi tři tyče a vyrovnávají stav na 1:1. Autorem branky je střídající OUMAR DIAKHITE.

90
    Začala poslední minuta utkání.

90+2
    Domácí chtějí dát ještě jednu branku a znovu se nastěhovali před Salina. Stále ještě není nic hotového.

A je tu konec! Domácí šli celý druhý poločas za vyrovnáním. To se jim nakonec po několika nepřesných pokusech povedlo. V 87. minutě na hřiště přišel Oumar Daikhite a o další 2 minuty později domácím vystřelil bod. Jenže ten je od posledního místa stejně neodtrhne, vše bude záviset na tom, jak bude hrát Ferreira s Portem. Hosté jsou zatím na 10. místě, ale ještě je může přeskočit Rio Ave, u Gil Vicente se to nepředpokládá, protože hraje na půdě Bragy.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek dne a u dalších utkání Primeira Ligy napočtenou. (18:55:00)