Rio Ave – Arouca 1:1 (kon.) | Olhanense – Marítimo 1:1 (kon.) | Porto – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Braga – Gil Vicente 4:1 (kon.)
SC Braga
4:1 (2:0)
Gil Vicente FC
Neděle 09.02.2014, 21:45 • Estádio AXA • Portugalská Primeira Liga

Přeji Vám hezký zbytek večera, popřípadě dobrou noc, a u portugalské, či jiné ligy, zase někdy na shledanou. (23:41:15)

Je tady konec utkání 18. kola portugalské ligy mezi Bragou a Gil Vicente. Domácí podle očekávání zvítězili. V prvním poločase se velmi brzy dostali už do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do přestávky. Po návratu na hřiště hosté v 62. minutě snížili, načež na to domácí dvěma brankami zareagovali. Kromě toho Gil Vicente zahodilo penaltu a utkání také dohrávalo v deseti. Druhému poločasu nechybělo z fotbalových možnosti takřka nic, sledovali jsme zajímavý fotbal, v němž domácí potvrdili roli favorita a zvítězili vysoko 4:1.

90+3
    A v krátkém sledu přichází druhá žlutá karta pro hráče hostů. Tentokráte ji vidí Luís Martins za prakticky totožný přestupek jako před chvíli jeho spoluhráč Silva.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec druhého poločasu. Rozhodnuté utkání už nechce zbytečně prodlužovat, ačkoliv by mohl nastavit větší příděl minut. Ve druhém poločase se na hřišti děly divy.

90+1
    Za přišlápnutí soupeře vidí žlutou kartu Luís Silva z Gil Vicente.

89
    Žlutou kartu dostává Mosquera (Gil Vicente FC).

88
    Ze hřiště odchází v krátkém sledu i druhý dvoubrankový muž zápasu Pardo, kterého nahrazuje 22letý Argentinec Rodrigo Battaglia. Trenér mu dopřeje debut.

87
    Ze hřiště odchází dvougólový střelec Rafa, hattrick tedy nevstřelí. Nahrazuje ho Alan.

85
    O výhře domácího týmu už je nějakou dobu rozhodnuto, ale Braga nadále pokračuje v trpělivém vyčkávání a hledání mezer v obraně hostů. Nějaký gól by ještě ráda přidala a vylepšila si své skóre.

83
    Braga právě vstřelila branku!
    Braga tlak z posledních minut proměnila v další gól. Z levého rohu pokutového území napřáhl ke vzdálenější tyči PARDO a svým druhým gólem v zápase posílá tým už do vedení 4:1.

80
    V další slibné šanci se nyní ocitl Pardo, gól z toho ale nebyl, křídelník domácího týmu mířil nepřesně.

77
    Braga se po chycené penaltě dostala už do několikáté šance. Brankář Eduardo zneškodněním kopu týmu vliv do žil novou energii.

75
    Hosté dostali jedinečnou šanci stáhnout dvoubrankové vedení domácích, jenže střídající Mosquera na brankáře Eduarda nevyzrál. Střelu poslal více méně doprostřed branky, kde ji Eduardo nohou vykopl mimo tři tyče.

73
    V posledních 15 minutách se na hřišti odehrávají snad všechny fotbalové možnosti. Za stažení soupeřova hráe ve vápně nařídil rozhodčí penaltu ve prospěch Gil Vicente.

72
    Trenér na červenou kartu musí samozřejmě reagovat. Proto ze hřiště stahuje hrotového útočníka Huga Vieiru a na hřiště posílá záložníka Luíse Silvu.

69
    Přímou červenou kartu vidí defenzivní záložník Gil Vicente a kapitán týmu César Peixoto za nebezpečný skluz pod nohy soupeře. Kapitánskou pásku odevzdal brankáři Adrianovi.

66
    Hosté se na další inkasovaný gól snaží zreagovat. Jejich poslední snahu o ohrožení soupeřovy branky utnul ofsajd.

77
    Bragu chycená penalta zřejmě posílila v posledních minutách se tlačí do zakončení.