Rio Ave – Arouca 1:1 (kon.) | Olhanense – Marítimo 1:1 (kon.) | Porto – FC Ferreira 3:0 (kon.)
Braga – Gil Vicente 4:1 (kon.)
SC Braga
4:1 (2:0)
Gil Vicente FC
Neděle 09.02.2014, 21:45 • Estádio AXA • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:45.

SC Braga
    Výkony Bragy letos zůstávají za očekáváním. Tým je až na 7. příčce, na druhou stranu na 4. místo ztrácí relativně stažitelných 5 bodů.

Braga v posledním kole prohrála na půdě Belenenses, týmu bojujícího o záchranu, 1:0. Body ztratila i o kolo dříve při domácí remíze s Pacosem Ferreira. Nyní budou chtít hráči zaváhání jistě odčinit, zvláště na domácí půdě a s přijatelným soupeřem z Gil Vicente.

Nejlepším střelcem letos ve všech ohledech průměrného týmu je s 5 góly Alan. Pokud bude chtít Braga uspět, buď on, nebo Felipe Pardo, budou nejspíše muset skórovat.

Gil Vicente má stejně daleko ke klidnému středu tabulky, jako k bojům o záchranu. Záleží pouze na hráčích, na kterou stranu se tým ve druhé polovině sezony přikloní.

Problémem týmu jsou góly. V kádru není žádný útočník, který by byl schopen utkání sám rozhodnout. Nejlepší střelec týmu João Vilela má na kontě pouze 3 trefy. Celý tým se v dosavadním průběhu sezony prosadil pouze 14krát, tedy v průměru ani ne jednou na zápas.

Pokud bude chtít Vicente Bragu zaskočit, bude muset podat zodpovědný výkon v defenzivě a věřit v dávku štěstí v soupeřově šestnáctce.

SC Braga: Eduardo – Miljković, Santos, Sasso, Núrio – Custódio, Mauro, Rafa – Pardo, Kappel, Rusescu
    Náhradníci: Cristiano – Nuno Coelho, Luiz Carlos, Alan, Battaglia, Diogo Ribeiro, Tomás Dabó

Gil Vicente FC: Adriano – Gabriel, Halisson, Danielson, Luís Martins – Luan, César Peixoto – Diogo Viana, João Vilela, Brito – Hugo Vieira
    Náhradníci: Caleb – Avto, Pedró, Pecks, Luís Silva, Mosquera, Caetano

Rozhodčí: João Capela – Garcia, Soares.

-3
    Na hřišti už se vše připravuje k začátku zápasu.

-1
    Domácí fotbalisté nastoupí k zápasu v červeno-bílých dresech, hosté z Gil Vicente v černém provedení.

1
    Utkání mezi Bragou a Gil Vicente právě začíná.

1
    O výkop utkání se postarali fotbalisté Bragy.

2
    Domácí fotbalisté zůstávají u míče, obléhají pokutové území soupeře.

3
    Braga se dostala do zakončení, ale brankář Adriano mohl zůstat v klidu. Nyní bude vykopávat.

3
    Hosté míč rychle odevzdali, na půlce hřiště kombinují stopeři Bragy.

5
    O průnik do pokutového území se snažil Hugo Vieira a Santosovi nezbylo nic jiného, než ho skluzem poslat k zemi. Za to musí přijmout žlutou kartu i přímý kop proti svému týmu z nebezpečné pozice.

6
    Střela ze standardky uvízla pouze ze zdi a hráči domácích ihned míč vyvezli do bezpečí.

8
    Braga právě vstřelila branku!
    Na skvělou přihrávku za obranu si naběhl RAFA a tvrdou střelou z úhlu nedal brankáři Adrianovi šanci. Braga se v samém úvodu utkání ujímá očekávaného vedení.

12
    Nedovoleně si ve vzdušném souboji počínal hostující obránce Luís Martins a Gil Vicente bude muset čelit přímému kopu z nevelké vzdálenosti, ale velkého úhlu.

13
    Obrana se s centrem vypořádala a hosté sami vyrazili na zteč.

13
    Problémem Gil Vicente v tomto zápase je, že nedokážou dlouho udržet míč na půlce soupeře. U míče je proto opět domácí tým.

14
    A je tady druhá trefa v síti Gil Vicente a znovu se o ni postaral RAFA. Tentokrát mu stačilo dopravit míč do sítě po skvělé týmové práci na hranici šestnáctky.

16
    Braga ani po dvou vstřelených brankách neubírá na obrátkách a znovu se tlačí k brance soupeře. Nasazení domácích je příkladné.

18
    Průběh zápasu je pořád stejný, Braga začne pozvolna akci od vlastních beků, postupně se tlačí dopředu a hledá skuliny v obraně soupeře. Dvakrát už z toho byl gól.

20
    Braga zahrávala přímý kop prakticky hned vedle rohového praporku. Exekuce se ujal už dvougólový střelec Rafa, ale jeho centr našel pouze připravené rukavice brankáře Adriana, jenž míč vyrazil daleko do bezpečí.

20
    Žlutou kartu dostává Mauro (SC Braga).

21
    Naopak přímý kop teď bude zahrávat i Gil Vicente.

21
    Hosté s ním ale naložili o poznání hůře. Míč zamířil vysoko do prázdných ochozů.

22
    Velice tvrdě nyní narazil na soupeře domácí Pardo. Bude však v pořádku.

24
    Jednoznačně aktivnějším týmem jsou stále domácí, hosté se musejí bránit stále novým a novým výpadům fotbalistů v červeno-bílé kombinaci.

26
    Před krátkou chvíli si další připsal brankář Gil Vicente Adriano. Jednalo se ovšem tentokrát o rutinní zákrok.

28
    Nyní si naopak jeden z mála zákroků připsal brankář Eduardo. Ale ani tato střela gólové parametry neměla.

29
    Ve sprinterském souboji dvojice Hugo Vieira – Sasso byl úspěšnější prvně jmenovaný hráč Gil Vicente, které tak bude zahrávat rohový kop.

31
    Braga se stále snaží dobývat obrannou tvrz hostů, ale v posledních minutách se ji to nedaří tak snadno, jako v první polovině poločasu.

33
    Akci Rucesca zatavil zdvižený praporek postranního sudího. Ofsajd.

34
    Diogo Viana další útočné choutky domácích zastavil jen za cenu faulu. Vše se ale obešlo bez žlutého napomenutí.

36
    Právě skončila pasáž utkání, kdy hosté drželi míč prozatím nejspíše nejdéle bez přerušení. K zakončení se ale opět nedostali.

37
    Žlutou kartu nejspíše za zastavení útoku soupeře vidí domácí Custódio. Právem se ale diví, také domácí fanoušci hlasitě pískají. V tomto případě se rozhodčí nejspíše díval jinam.

39
    K zakončení se dostali hosté, ale Braga během několika málo vteřin dostala míč na opačnou stranu hřiště. Ke střele se ale, byť v přečíslení, pořádně nedostala.

41
    V posledních minutách se na hřišti spíše fauluje, nátlakový fotbal Bragy z předešlých desítek minut na chvíli ustoupil do pozadí.

41
    Gil Vicente se osměluje. Po tvrdé střele nedaleko pravé tyče Eduardovy svatyně zahrávali hosté také rohový kop. Centr ale adresáta nenašel.

43
    A další rohový kop pro hosty. Ti zahrávali už 4, domácí Braga prozatím žádný.

45
    U míče Braga, domácí už budou chtít první poločas dohrát v klidu. Gil Vicente totiž v posledních pěti minutách pořádně vystrčilo růžky.

45
    První poločas skončil. Rozhodčí nenastavoval ani minutu. Do šaten odcházejí týmy po zaslouženém vedení domácí Bragy 2:0. Gil Vicente se na něco zmohlo až v posledních 5 minutách.

Druhý poločas začne přibližně v 22:47.

Vše je připraveno pro začátek druhého poločasu, ten za pár vteřin začne.

46

47
    V úvodu druhého dějství zatím hrají hosté.

49
    Až na několik krátkodobých pasáží nadále určují tempo zápasu po přestávce fotbalisté hostů.

51
    Zatím to vypadá, že bychom se možná mohli dočkat zdramatizování zápasu. To za předpokladu, že hostům elán z prvních minut po přestávce vydrží.

53
    K prvnímu rohovému kopu zápasu se dostávají hráči Bragy.

53
    Míč sice dopadl na hlavu jednoho z fotbalistů v bílo-červeném provedení, ale brankář si na míč nemusel ani sáhnout.

55
    Braga se začíná rozehřívat. Do šance se prodral Rucescu, ale Danielson mu skvělým defenzivním zákrokem vzal šanci na přímé ohrožení branky Adrianovy.

56
    Žlutou kartu dostává Sasso (SC Braga).

57
    Z 22 metrů budou zahrávat přímý kop na branku Bragy hosté.

57
    Míč zblokovala zeď, Gil Vicente bude vhazovat.

60
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází Brito, přichází Caetano.

61
    Střídají také domácí, ze hřiště odchází Kappel, nahrazuje ho Luiz Carlos.

62
    Gil Vicente právě vstřelil branku!
    Hosté snižují. K překvapivé střele prakticky od brankové čáry se odhodlal DIOGO VIANA a jeho pokus zapadl přesně za záda ke vzdálenější tyči překvapeného brankáře Eduarda.

63
    Domácí nenechali inkasovaný gól bez povšimnutí a ještě než se radost hostů ze snížení zklidnila, udeřili také. Po centru z pravé strany si s několika obránci soupeře pohrál PARDO a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok.

64
    Střídání v týmu Gil Vicente FC: ze hřiště odchází João Vilela, přichází Mosquera.

65
    Žlutou kartu dostává Luan (Gil Vicente FC).

77
    Bragu chycená penalta zřejmě posílila v posledních minutách se tlačí do zakončení.

66
    Hosté se na další inkasovaný gól snaží zreagovat. Jejich poslední snahu o ohrožení soupeřovy branky utnul ofsajd.

69
    Přímou červenou kartu vidí defenzivní záložník Gil Vicente a kapitán týmu César Peixoto za nebezpečný skluz pod nohy soupeře. Kapitánskou pásku odevzdal brankáři Adrianovi.

72
    Trenér na červenou kartu musí samozřejmě reagovat. Proto ze hřiště stahuje hrotového útočníka Huga Vieiru a na hřiště posílá záložníka Luíse Silvu.

73
    V posledních 15 minutách se na hřišti odehrávají snad všechny fotbalové možnosti. Za stažení soupeřova hráe ve vápně nařídil rozhodčí penaltu ve prospěch Gil Vicente.

75
    Hosté dostali jedinečnou šanci stáhnout dvoubrankové vedení domácích, jenže střídající Mosquera na brankáře Eduarda nevyzrál. Střelu poslal více méně doprostřed branky, kde ji Eduardo nohou vykopl mimo tři tyče.

77
    Braga se po chycené penaltě dostala už do několikáté šance. Brankář Eduardo zneškodněním kopu týmu vliv do žil novou energii.

80
    V další slibné šanci se nyní ocitl Pardo, gól z toho ale nebyl, křídelník domácího týmu mířil nepřesně.

83
    Braga tlak z posledních minut proměnila v další gól. Z levého rohu pokutového území napřáhl ke vzdálenější tyči PARDO a svým druhým gólem v zápase posílá tým už do vedení 4:1.

85
    O výhře domácího týmu už je nějakou dobu rozhodnuto, ale Braga nadále pokračuje v trpělivém vyčkávání a hledání mezer v obraně hostů. Nějaký gól by ještě ráda přidala a vylepšila si své skóre.

87
    Ze hřiště odchází dvougólový střelec Rafa, hattrick tedy nevstřelí. Nahrazuje ho Alan.

88
    Ze hřiště odchází v krátkém sledu i druhý dvoubrankový muž zápasu Pardo, kterého nahrazuje 22letý Argentinec Rodrigo Battaglia. Trenér mu dopřeje debut.

89
    Žlutou kartu dostává Mosquera (Gil Vicente FC).

90+1
    Za přišlápnutí soupeře vidí žlutou kartu Luís Silva z Gil Vicente.

90+1
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec druhého poločasu. Rozhodnuté utkání už nechce zbytečně prodlužovat, ačkoliv by mohl nastavit větší příděl minut. Ve druhém poločase se na hřišti děly divy.

90+3
    A v krátkém sledu přichází druhá žlutá karta pro hráče hostů. Tentokráte ji vidí Luís Martins za prakticky totožný přestupek jako před chvíli jeho spoluhráč Silva.

Je tady konec utkání 18. kola portugalské ligy mezi Bragou a Gil Vicente. Domácí podle očekávání zvítězili. V prvním poločase se velmi brzy dostali už do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do přestávky. Po návratu na hřiště hosté v 62. minutě snížili, načež na to domácí dvěma brankami zareagovali. Kromě toho Gil Vicente zahodilo penaltu a utkání také dohrávalo v deseti. Druhému poločasu nechybělo z fotbalových možnosti takřka nic, sledovali jsme zajímavý fotbal, v němž domácí potvrdili roli favorita a zvítězili vysoko 4:1.

Přeji Vám hezký zbytek večera, popřípadě dobrou noc, a u portugalské, či jiné ligy, zase někdy na shledanou. (23:41:15)