Toronto – Vancouver 3:1 (kon.) | Carolina – Montreal 1:4 (kon.) | Tampa – Detroit 4:2 (kon.)
NY Islanders – Colorado 2:5 (kon.) | Washington – New Jersey 3:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 2:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Detroit Red Wings
Neděle 09.02.2014, 01:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (03:45:09)

Dnešní utkání sledovalo 19 204 diváků.

Dnešní utkání končí vítězstvím Tampy Bay 4:2, když porazila Detroit hlavně díky dobrému závěru utkání. Dnešní utkání bylo naprosto vyrovnané a více by mu slušela remíza, ale hokej se hraje na góly a těch dnes dali více domácí hokejisté. V tuto chvíli začíná pro Tampu a Detroit olympijská přestávka. Uvidíme, v jaké formě se týmy ukážou po jejím skončení.

Střely na branku: 28 – 33.

60:00

59:45
    Jurčo nahodil z pravé strany kotouč na branku, Bishop si připisuje úspěšný zákrok.

59:30
    Detroit se ještě pokouší vstřelit branku, ale nedaří se mu dostat do útočného pásma.

58:57
    Tampa právě vstřelila branku!
    Detroitu se hra v šesti hráčích vůbec nevyvedla, když velmi rychle přišla o kotouč a nakonec toho využil český útočník ONDŘEJ PALÁT, který střelou do prázdné branky dává svůj dnešní druhý gól. Asistence: Tyler Johnson, Sami Salo.

58:45
    Detroit zkouší hru bez brankáře!

58:24
    Kučerov se pomalu rozjel a zkusil kličku do bekhendu, což nebylo nejlepší řešení, když branku vůbec netrefil.

58:24
    Uvidíme trestné střílení! Hostující obraně ujel Kučerov, který byl poté zahákován Lashoffem. Ruský útočník může rozhodnout!

58:15
    Detroitu se nedaří dostat do potřebného tlaku.

57:39
    Tampy měla v útočném pásmu slušný tlak, ale do zakončení se dostat nedokázala.

57:16
    Detroit má tedy velmi krátkou dobu na to, aby dokázal vyrovnat.

56:49
    Tampa se poprvé v utkání dostává do vedení a nutno dodat, že ve velmi dobrou chvíli. Na brankovišti prokázal velký důraz ALEX KILLORN, který se dokázal dostat k odraženému kotouči a poslat ho za bezmocného Howarda. Asistence: Teddy Purcell, Tom Pyatt.

56:17
    Po přerušení hry přichází na řadu poslední komerční přestávka. Oba celky tak můžou nabrat síly na poslední minuty základní hrací doby.

55:11
    Glendening našel na pravém kruhu postaveného Millera, který střelou z první branku netrefil.

54:17
    Z levé strany nahodil kotouč na Howarda Brown a brankář Detroitu měl problémy, aby kotouč vyrazil.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 22. Palát (St. Louis, Hedman), 38. Pyatt (Salo, Brown), 57. Killorn (Purcell, Pyatt), 59. Palát (Johnson, Salo) – 18. Alfredsson (Dacjuk), 32. Jurčo (Sheahan, DeKeyser)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Desjardins) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Brewer, Barberio – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Thompson, Killorn – Naměstnikov, Kučerov, Brown – Crombeen, Pyatt, Malone
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Alfredsson, Dacjuk, Helm – Jurčo, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Andersson

Rozhodčí: Dwyer, O'Halloran – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 19 204