Toronto – Vancouver 3:1 (kon.) | Carolina – Montreal 1:4 (kon.) | Tampa – Detroit 4:2 (kon.)
NY Islanders – Colorado 2:5 (kon.) | Washington – New Jersey 3:0 (kon.) | Nashville – Anaheim 2:5 (kon.)
Dallas – Arizona 2:1 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Detroit Red Wings
Neděle 09.02.2014, 01:00 • Tampa Bay Times Forum, Tampa • NHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji pěkný nedělní den. (03:45:09)

Dnešní utkání sledovalo 19 204 diváků.

Dnešní utkání končí vítězstvím Tampy Bay 4:2, když porazila Detroit hlavně díky dobrému závěru utkání. Dnešní utkání bylo naprosto vyrovnané a více by mu slušela remíza, ale hokej se hraje na góly a těch dnes dali více domácí hokejisté. V tuto chvíli začíná pro Tampu a Detroit olympijská přestávka. Uvidíme, v jaké formě se týmy ukážou po jejím skončení.

Střely na branku: 28 – 33.

60:00

59:45
    Jurčo nahodil z pravé strany kotouč na branku, Bishop si připisuje úspěšný zákrok.

59:30
    Detroit se ještě pokouší vstřelit branku, ale nedaří se mu dostat do útočného pásma.

58:57
    Tampa právě vstřelila branku!
    Detroitu se hra v šesti hráčích vůbec nevyvedla, když velmi rychle přišla o kotouč a nakonec toho využil český útočník ONDŘEJ PALÁT, který střelou do prázdné branky dává svůj dnešní druhý gól. Asistence: Tyler Johnson, Sami Salo.

58:45
    Detroit zkouší hru bez brankáře!

58:24
    Kučerov se pomalu rozjel a zkusil kličku do bekhendu, což nebylo nejlepší řešení, když branku vůbec netrefil.

58:24
    Uvidíme trestné střílení! Hostující obraně ujel Kučerov, který byl poté zahákován Lashoffem. Ruský útočník může rozhodnout!

58:15
    Detroitu se nedaří dostat do potřebného tlaku.

57:39
    Tampy měla v útočném pásmu slušný tlak, ale do zakončení se dostat nedokázala.

57:16
    Detroit má tedy velmi krátkou dobu na to, aby dokázal vyrovnat.

56:49
    Tampa se poprvé v utkání dostává do vedení a nutno dodat, že ve velmi dobrou chvíli. Na brankovišti prokázal velký důraz ALEX KILLORN, který se dokázal dostat k odraženému kotouči a poslat ho za bezmocného Howarda. Asistence: Teddy Purcell, Tom Pyatt.

56:17
    Po přerušení hry přichází na řadu poslední komerční přestávka. Oba celky tak můžou nabrat síly na poslední minuty základní hrací doby.

55:11
    Glendening našel na pravém kruhu postaveného Millera, který střelou z první branku netrefil.

54:17
    Z levé strany nahodil kotouč na Howarda Brown a brankář Detroitu měl problémy, aby kotouč vyrazil.

53:02
    Tampa se při rychlém postupu do útočného pásma dopustila postavení mimo hru.

52:44
    Tak to byla zajímavá situace ze strany Detroitu. Tatar si v přečíslení dva na jednoho stáhl kotouč do středu a střelou zápěstím branku minul. Následně Zetterberg najel do Bishopa, který se skácel opět k ledu. Hosté se ho zřejmě pokoušejí rozhodit .

51:40
    Helm poslal k ledu domácího brankáře, ale Radko Gudas ho nešel potrestat, ačkoliv byl na ledě.

51:00
    Střela Purcella z pravého kruhu proletěla vedle levé tyče.

50:42
    Komerční přestávka.

50:14
    Johnson našel z pravé strany před brankou úplně volného St. Louise, který si kotouč zpracoval a šel do kličky do bekhendu, po níž trefil levou tyč branky Howarda.

49:27
    Sheahan se dostal ke střele přes obránce, která skončila až na výstroji Bishopa.

48:30
    Střelu Quinceyho od modré čáry dokázala Bishop vyrazit do rohu.

47:55

47:18
    Howard bravurním zákrokem lapačkou udržel výsledek nerozhodný. Hedman stál na levém kruhu úplně osamocen, ale proti brankáři Detroitu neuspěl.

46:57
    Zetterberg nahodil kotouč před branku, kde se k němu nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

46:25
    Kronwall vystřelil z levého kruhu pouze do Bishopa.

46:10
    Detroit se usadil v útočném pásmu.

45:55
    Detroit dostává šanci dostat se do vedení, když bude hrát přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Purcell.

44:44
    Hraje se velmi bojovně, takže v posledních střídáních nejsou k vidění pohledné kombinace.

43:16
    Johnson se pokoušel objet okolo branky a zasunout kotouč k pravé tyči. Howard dokázal včas zareagovat a kotouč přidržel.

42:42
    Střela Brewera od modré čáry branku těsně minula.

41:52
    Dacjuk přistrčil v útočném pásmu kotouč Helmovi, který se pokoušel dostat až před Bishopa. Bránící hráč mu ale kotouč vypíchl.

41:25
    Detroit vstoupil do třetí třetina aktivněji. Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

40:37
    Bishop tentokrát už musel zasahovat, když na něj vystřelil Abdelkader.

40:26
    Z pravého kruhu vystřelil nepřesně Nyquist.

40:01

Tampa dokázala ve druhé třetině dvakrát vyrovnat a tak je stav po dvou třetinách 2:2. Kouč Detroitu Mike Babcock se určitě musí po této třetině zlobit na Howarda, který pustil velmi laciný gól. O osudu utkání tak bude muset rozhodnou až třetí třetina, která začne přibližně v 3:01.

Střely na branku: 21 – 26.

40:00

39:39
    Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.

39:21
    Obrana Detroitu nechala vystřelit z mezikruží Kučerova, který poslal kotouč pouze do připraveného Howarda.

38:24
    Detroit mohl jít znovu do vedení. Helm našel z pravého rohu před brankou úplně volného Alfredssona, který střelou z první nedokázal prostřelit přesouvajícího se Bishopa, který kotouč betonem vyrazil.

37:14
    Obrovská chyba Howarda a v Tampě je opět vyrovnáno. Z velkého úhlu nahodil kotouč z nouze na branku TOM PYATT a kus černé gumy propadl brankáři Detroitu až do branky. Asistence: Sami Salo, J.T. Brown.

37:10

36:48
    Zetterberg se pokoušel o střelu bekhendem, ale tu dokázala domácí obrana zablokovat.

36:21
    Detroitu se v této přesilové hře zatím moc nedaří.

35:52
    Kotouč se momentálně nachází u branky Howarda a hosté rozjíždí útok.

35:33
    Střela DeKeysera od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.

35:25

35:10
    Před přesilovou hrou přichází na řadu komerční přestávka.

35:10
    Detroit si zahraje přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Carle.

34:15
    Killorn se dokázal dostat z levého křídla až před Howarda, kterého střelou zápěstím nepřekonal.

33:24
    Od modré čáry neuspěl se svým pokusem Quincey.

32:59
    Helm se pokoušel najít z levé strany mezi kruhy postaveného Alfredssona, ale k tomu se kotouč nedostal.

31:55
    Z velkého úhlu zkusil štěstí Miller, který poslal kotouč pouze do boční konstrukce.

31:19
    Detroit právě vstřelil branku!
    Detroit se po přesilové hře vrací do vedení. TOMÁŠ JURČO získal na pravém kruhu kotouč, popojel si blíž k brance a bekhendem poslal kotouč přesně pod horní tyčku. Bishop nedokázal zasáhnout. Asistence: Riley Sheahan, Danny DeKeyser.

31:05
    Z mezikruží střílel Tatar, ale Bishop jeho pokus vyrazil.

31:00

30:18
    Po střele Kronwalla vznikl před Bishopem velký závar, ale domácí ho dokázali ve zdraví přečkat.

29:49
    Hosté se ale dokázal vrátit do útočného pásma.

29:28
    Tampa se osvobozuje a posílá kotouč za branku Howarda.

29:12
    Krowallova střela od modré čáry proletěla vedle pravé tyče.

29:00
    Přesilovou hru si pro změnu zahraje poprvé v utkání Detroit. Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Thompson.

28:32
    Dvě střely během krátké doby vyslal na branku Tampy DeKeyser. Zatímco ta první branku minula, tak tu druhou musel Bishop udržet na své hrudi. Komerční přestávka.

27:16
    Detroit se dostává v posledních střídáních pod tlak. Nyní se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

26:30
    Kučerov obdržel přihrávku do mezikruží a pohotově vystřelil těsně vedle pravé tyče.

25:31
    Z pravého kruhu na druhé straně střílel Palát, ale Howard dokázal úspěšně zasáhnout.

25:02
    Quincey vystřelil od modré čáry, ale Bishop dokázal jeho pokus vyrazit, i když mu velmi dobře clonil Alfredsson.

23:48
    Tatar našel na modré čáře postaveného Ericssona, který střelou zápěstím nedokázal trefit branku.

23:21
    Tampa se pokoušel o rychlé přečíslení, ale to skončilo postavením mimo hru.

22:45
    Nyquist hledal z pravé strany před brankou Zetterberga, který na kotouč těsně nedosáhl.

22:16
    Od modré čáry vystřelil Salo, jehož pokus dokázal Howard zastavit.

21:44
    V Tampě máme vyrovnáno, když domácí celek využívá přesilovou hru. St. Louis našel na levém kruhu ONDŘEJE PALÁTA, který nadvakrát dokázal poslat kotouč za Howarda. Asistence: Martin St. Louis, Victor Hedman.

21:09
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za vražení na hrazení je vyloučen Jurčo.

20:01

Po první třetině prohrává Tampa na vlastním ledě s Detroitem 0:1. Prozatím jedinou branku utkání vstřelil v 18. minutě po přihrávce Dacjuka švédský veterán Daniel Alfredsson. První dějství bylo velmi vyrovnané, ale Detroit si vstřelení branky zasloužil i malinko více. Druhá třetině začne přibližně v 2:02.

Střely na branku: 10 – 14.

20:00

19:37
    Střela Quinceyho od modré čáry byla domácí obranou zablokována.

18:58
    Za Howardem zazvonila levá tyč! Před brankou tečoval střelu od modré čáry Pyatt, jenž nasměroval kotouč do konstrukce branky.

18:02
    Z mezikruží pokusil Bishopa propálit Nyquist, ale brankář Tampy tentokrát úspěšně zasáhl.

17:18
    Detroit se dostává na ledě Tampy Bay do vedení. Dacjuk našel zpoza branky na pravém kruhu volného DANIELA ALFREDSSONA, který střelou z první poslal kotouč do levé šibenice. Asistence: Pavel Dacjuk.

16:34
    Do velmi slibné šance se dostal Jurčo, který se dostal před Bishopa, kterého po kličce do bekhendu nepřekonal.

16:11

16:11
    Tatar nahodil kotouč na Bishopa z červené čáry, ale i přesto domácí brankář hru raději přerušil.

15:57
    Tampa se dopouští zakázaného uvolnění.

15:11
    Po přihrávce Zetterberga se dostal do zakončení Nyquist, který trefil pouze klečícího Bishopa.

14:42
    První lajna Detroitu hraje v útočném pásmu, ale pouze okolo mantinelů.

13:54
    Bishop si po střele Helma nepočítal příliš jistě, když mu kotouč propadl vedle branky.

13:44
    Quincey nahodil hned po přejetí modré čáry kotouč na Bishopa, který jej raději podržel v lapačce a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

13:12
    Obrana Detroitu ale útočníky Tampy velmi dobře hlídá a ti se nemohou dostat do zakončení.

12:45
    Domácí se snaží využít tlaku, který mají po přesilové hře a kombinují v útočném pásmu.

11:54

11:15
    Z levého kruhu vystřelil razantně Malone, ale Howard jeho pokus ramenem vyrazil.

11:02
    Tampě se zatím přesilová hra příliš nedaří, když se nedokáže udržet v útočném pásmu.

10:36
    Kotouč je u branky Bishopa a hosté prchají na střídačku.

10:06
    Z pravého kruhu vyslal na Howarda střelu po ledě St. Louise, ale americký brankář si s tímto pokusem poradil.

9:54
    Tampa bude hrát přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty Kronwall.

9:44

9:21
    Po špatné rozehrávce Dacjuka ujížděl sám na Howarda Brown, který jako způsob zakončení tohoto úniku zvolil přímou střelu, kterou ale brankář Detroitu dokázal vyrazit.

8:30
    Od modré čáry se ke střele dostal DeKeyser, ale Bishop jeho pokus bez problémů vyrazil.

7:27
    Abdelkader vystřelil z levé strany tak nenápadně, že překvapený Bishop měl se zastavením střely značné problémy.

7:03
    Následuje komerční přestávka.

7:03
    Ve střehu musel být opět Bishop. Smith se vydal na útočný výlet a dostal se velmi blízko brance domácího brankáře, kterého slabou střelou bekhendem nepřekvapil.

6:23
    Po levé straně si najel do útočného pásma Tampy Purcell, jenž obdržel dobrou přihrávku, sjel si do středu a vystřelil. Obětavý DeKeyser dokázal tento pokus zablokovat.

5:35
    Detroit je usazen v útočném pásmu a má tlak. Ericsson se svým pokusem od modré čáry neuspěl.

5:15
    Z otočky vystřelil z mezikruží Alfredsson, který poslal kotouč vedle branky.

4:00
    První lajna Detroitu způsobila domácí obraně mírné problémy a těžit z toho mohl Abdelkader, který pálil z levého kruhu. Bishop jeho pokus dokázal ramenem zastavit.

3:31
    Hokejisté Tampy se dostali při zakládání útoku do postavení mimo hru.

3:12
    Utkání má zatím velmi vysoké tempo.

2:15
    Ke střele přes obránce se dostal Helm, ale jeho rána byla sražena nad branku.

1:42
    Do útočného pásma se dokázali dostat také domácí, ale Howard zatím zasahovat nemusel.

1:15
    Detroit vstoupil do utkání hodně aktivně, když se drží v útočném pásmu.

0:58
    Střela Sheahana z levého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

0:30
    Z velkého úhlu se pokusil překvapit Bishopa Abdelkader, ale brankář domácího celku byl pozorný.

00:01

Na řadu přichází státní hymna.

Utkání začne o malý okamžik později.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Desjardins) – Salo, Hedman, Gudas, Carle, Brewer, Barberio – St. Louis, Johnson, Palát – Purcell, Thompson, Killorn – Naměstnikov, Kučerov, Brown – Crombeen, Pyatt, Malone

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Lashoff, Smith – Abdelkader, Zetterberg, Nyquist – Alfredsson, Dacjuk, Helm – Jurčo, Sheahan, Tatar – Miller, Glendening, Andersson

Rozhodčí: Dwyer, O'Halloran – Cherrey, Shewchyk.

Vítám Vás u sledování dalšího zápasu z nejlepší hokejové ligy světa. Kanadsko-americká NHL je v plném proudu a každou noc nám přináší opravdu zajímavé zápasy. Dnešní noc tomu nebude výjimkou, když do Tampa Bay Times Forum, tedy stánku Tampa Bay Lightning zavítá Detroit Red Wings. Mé jméno je Jan Šlapáček a tímto utkáním Vás podrobně provedu.

Úvodní vhazování je naplánováno na 1:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 22. Palát (St. Louis, Hedman), 38. Pyatt (Salo, Brown), 57. Killorn (Purcell, Pyatt), 59. Palát (Johnson, Salo) – 18. Alfredsson (Dacjuk), 32. Jurčo (Sheahan, DeKeyser)

Rozhodčí: Dwyer, O'Halloran – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 19 204