Kometa Brno – Olomouc 6:2 (kon.) | HC Plzeň – Chomutov 3:9 (kon.) | Třinec – Liberec 3:1 (kon.)
Slavia – Vítkovice 3:1 (kon.) | Zlín – Sparta 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 5:3 (kon.)
po s.n. (0:1)
Berani Zlín
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 23.02.2014, 16:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů

Utkání skončilo vítězstvím pražské Sparty, která v nájezdech vybojovala druhý bod. Zlín dnes musí před svým soupeřem sklonit hlavu. Ode mě je to pro dnešek všechno, ze Zimního stadionu Luďka Čajky přeji příjemný nedělní večer. (18:15:49)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Jediným úspěšným střelcem je VÁCLAV KRUDENC, který zajistil hostům bod navíc.

Matulův pokus skončil nad brankou, je rozhodnuto!

Krudenc si rozhýbal Svobodu a ve stylu Petera Forsberga posílá hosty do vedení – 1:0.

Ani Urbanec není úspěšný, Neužil byl na ledě včas – 0:0.

Litera na druhé straně jen trefil Svobodu – 0:0.

Buchta se rozjel na Neužila, ale bekhendovou kličkou si na něj nepřišel – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak bude utkání po krátké úpravě ledu pokračovat samostatnými nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:48
    Urbanec zavezl puk do útočného pásma, odkud trefil boční síť branky.

64:09
    Puk skončil v ochranné síti, buly před Svobodou.

63:38
    Černoch stál na začátku útočné akce hostů, která ovšem měla jepičí život.

62:57
    Útočnou akci hostů zastavil ofsajd.

62:35
    Matula projel s pukem až do útočného pásma a z mezikruží zamířil těsně nad branku.

62:05
    Březina od modré čáry netrefil branku.

61:43
    Rychlá pasáž končí zakázaným uvolněním Sparty.

60:42
    Neužil dostal pukem do masky, i přes tuto komplikaci si však poradil s tlakem domácího Zlína.

60:01

Utkání nenašlo po šedesáti minutách vítěze, a tak se bude prodlužovat. Sparta má nyní jistý první bod do tabulky. Zda zůstane jen u něj, nebo přídá také druhý, to určí následující minuty.

60:00

59:55
    Svoboda vyrazil nahozený puk do ochranné sítě.

59:43
    Oddechový čas pro Zlín.

59:43
    Brémova střela vypadla Svobodovi z výstroje, proskákala kolem brankové čáry a jen tak tak neskončila v brance! Zlín měl nyní velké štěstí.

59:21
    Zbořil u puku v obranném pásmu.

58:52
    Nepřesná rozehrávka Sparty končí zakázaným uvolněním. Buly před Neužilem.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Augustin měl na hokejce třetí gól hostů, ale nepovedlo se mu zakončit přes ležícího Svobodu do sítě!

55:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! K puku se dostal TOMÁŠ BRÉM, který vyjel zpoza branky a protlačit puk za Svobodu. Střelec Sparty při své akci inkasoval tvrdý střet do obličeje a těžce se sbírá z ledu. Asistence: Filip Chlapík, Daniel Schwamberger.

54:51
    Pěkné střídaní má za sebou sparťanská pětka. Po Černochově střele se bude vhazovat před Svobodou.

53:49
    Matula zavezl puk do útočného pásma, puk se dostal až k Talánovi, jehož střela skončila v ochranné síti.

52:32
    Zakázané uvolnění hostů, tempo hry teď naopak trochu opadlo.

52:22
    Buly před brankářem Neužilem.

51:46
    Zlín se ubránil a hraje v plném počtu.

50:53
    Chlapík z dorážky trefil jen boční síť! Utkání začíná mít spád!

49:46
    Dalajka se provinil faulem, za který je vyloučen na dvě minuty. Přesilovka pro hosty.

49:19
    Velký tlak Sparty! Litera dostal přihrávku před poloodkrytou branku, ale přestřelil.

48:35
    Tvrdá rána Urbance skončila jen na boční síti.

47:40
    Stránský a Slavíček bojují u mantinelu o kotouč.

46:57
    Zlínští opět u puku v útočném pásmu, z mezikruží střílel Hlaváč, ale Neužil si poradil.

45:52
    Brém dostal dobrou přihrávku z rohu, jeho rychlou střelu mezi nohy zastavil ještě rychlejší Svoboda.

45:05
    Hladiš z otočky nevyužil dobrou šanci.

43:37
    Zaremba v rohu vybojoval kotouč a hledá některého ze spoluhráčů.

43:06
    Zakázané uvolnění Sparty.

41:50
    Literova střela byla zpomalena, a tak s ní Svoboda neměl problém.

41:05
    Hladišova střela skončila v náruči brankáře Neužila.

40:38
    Ofsajd domácích a buly ve středním pásmu.

40:30
    Zlín se hned po vhazování vydal do útočného pásma.

40:01

Zatímco v první třetině byla lepším týmem Sparta, v té druhé měl více ze hry domácí Zlín a druhou trefou Lukáše Buchty v přesilové hře se dostal do vedení. Stav 2:1 vydržel až do přestávky a Sparta má nyní dvacet minut na to, aby s tím něco udělala. Utkání stále není rozhodnuté, a proto si nenechte ujít jeho vyvrcholení.
    Další třetina začne přibližně v 17:25.

40:00

39:45
    Gremlica střílel z pravého kruhu a Karola dokonce dvakrát dorážel, ale Neužil všechno ustál a drží hosty nad vodou.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

37:50
    Sparťané jeli ve dvou na jediného obránce Zbořila, který však zblokoval přihrávku a zmařil tím celou akci.

37:25
    Talán tvrdou ranou vyprášil Neužilovu vyrážečku.

37:13
    Puk skončil po teči jednoho z hostů v ochranné síti. Vhazování před Neužilem.

36:08
    Arnošt je vyloučen na dvě minuty za podražení, početní výhoda pro domácí.

35:59
    Arnošt dostal přihrávku do ideální střelecké pozice, jeho střela prolétla těsně nad brankou.

34:59
    Hladiš u puku, Zlín zakládá útočnou akci.

34:10
    Zlín je kompletní, přečkal také Soumelidisovu nepříjemnou střelu ze závěru přesilovky.

33:31
    Hosté opět musí začít zpoza své branky.

33:04
    Zlín se osvobozuje.

32:10
    Kužílek dostal dvě minuty za vražení a jde si sednout na trestnou lavici. Sparta má příležitost k vyrovnání.

30:51
    Hosté v plném počtu, Zlín zbytek klasické přesilovky nevyužil.

29:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    Domácí velmi rychle nabídnutou výhodu využili. LUKÁŠ BUCHTA si několikrát vyměnil s Patrikem Urbancem puk na modré čáře a poté tvrdou ranou propálil brankáře Neužila. Asistence: Patrik Urbanec.

28:51
    Vokurka je za podražení vyloučen na 2 + 10 minut! Zlín bude hrát v pěti proti třem.

27:35
    Brejcha se provinil nedovoleným zákrokem, za což je vyloučen. Zlín si zahraje přesilovou hru.

27:12
    Zlín pokračuje v aktivní hře, nebezpečně střílel Hlaváč, ale Neužil drží vyrovnaný stav.

25:44
    Brzobohatý využil další mezery v domácí obraně a jel sám na Svodobu, ale jeho střela mezi nohy si cestu do sítě nenašla!

25:05
    Matouš Kratochvíl se dostal k dorážce, kterou však nezakončil mezi tři tyče.

24:21
    Zlínští se prudkou přihrávkou dostali sami z útočného pásma.

24:04
    Neužil byl trefen do masky, rozhodčí přerušuje hru.

22:58
    Gremlica s Hlaváčem stáli volní před sparťanskou brankou, ale přihrávka z rohu šla přesně mezi ně a ani jeden z nich na ni nedosáhl.

22:13
    Buly v útočném pásmu Zlína.

21:35
    Zlín teď dlouho držel Spartu v obranném pásmu, ale hosté tlak úspěšně přečkali.

21:12
    Neužil vyrazil střelu od modré čáry.

20:32
    Zlínští se provinili ofsajdem.

20:01

Je za námi úvodní třetina, ve které jsme viděli na každé straně po jedné využité přesilovce. Aktivnějším celkem byli hosté, kteří si vytvořili více šancí a zásluhou Tomáše Brejchy šli také do vedení. Zlínští však nezůstali pozadu a v závěru vyrovnal Lukáš Buchta.
    Další třetina začne přibližně v 16:45.

20:00

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

17:58
    Schwamberger se řítil sám Svobodu, který však vytáhl výborný zákrok lapačkou!

17:30
    LUKÁŠ BUCHTA přesnou střelou z prostoru mezi kruhy využil přesilovku a srovnal stav. Asistence: Dominik Matula, Filip Stránský.

17:12
    Mikliš je vyloučen a Zlín si zahraje přesilovou hru.

16:42
    Pulkrab prokličkoval mezi zlínskými hráči a předložil puk volnému Literovi, který ale nedal!

15:56

13:45
    Postavení útočícího hráče v brankovišti a rozhodčí vykazuje hosty z pásma.

13:56
    Gremlica si jde sednout za podražení a hosté si zahrají druhou přesilovku v zápase.

12:21
    Hosté úspěšně zakončili rychlý výpad do útočného pásma. Filip Chlapík našel přesně TOMÁŠE BREJCHU, který nikým nehlídaný otevírá skóre zápasu. Asistence: Filip Chlapík, Daniel Schwamberger.

11:33
    Dalajka jde na dvě minuty za hákování. Sparta si zahraje přesilovku.

11:15
    Stuchlík se dostal ze středního pásma až do zakončení, které musel řešit brankář Neužil. Ten byl v tomto souboji úspěšnější, a tak je stav stále 0:0.

10:53

10:15
    Matula jen nahodil do útočného pásma a šel střídat.

08:48
    Hosty ubráněné oslabení nabudilo a mají nyní více ze hry.

07:55
    Soumelidis z dobré pozice trefil pravý beton gólmana Svobody.

07:04
    Závěr přesilové hry nabídl stupňující se tlak Zlína, ale Neužil puk za svá záda nepustil. Hosté v plném počtu.

06:21
    Domácí u puku, kombinují v útočném pásmu.

05:47
    Zarembovi v dobré pozici sjel kotouč z hole.

05:02
    Vokurka fauloval zlínského Hlaváče, který stál před odkrytou brankou. Je vyloučen za nedovolené bránění.

04:50
    Svoboda raději přikryl kotouč a přerušuje hru.

04:22
    Schwamberger zavezl puk až do útočného pásma, kde o něj ale přišel.

03:58

03:12
    Zlín si vytvořil tlak, největší šanci měl Matula, stav se ovšem nemění.

02:42
    Hosté se zatím velmi dobře brání.

01:58
    Soumelidis je vyloučen na dvě minuty a Zlín si zahraje první přesilovou hru.

01:08
    Schwamberger ujížděl sám na Svobodu, ale domácí brankář jeho pokus zastavil! První velká šance zápasu zůstala nevyužita.

00:32
    Augustin se tlačil do zakončení, domácí obrana jej však nakonec odzbrojila.

00:05
    Rozhodčí hned v úvodu přerušuje hru, protože jeden z hráčů přihrával rukou.

00:01

Oba týmy jsou už na ledové ploše, utkání za okamžik začne.

Hosté zatím po reprezentační přestávce hledají optimální formu. Ze čtyř únorových zápasů vyhráli pouze jeden, když v prodloužení přetlačili Vsetín. V posledním utkání prohráli 1:3 s městským rivalem, s pražskou Slavií. O to více tedy budou chtít Zlínu vrátit porážku a dostat se na vítěznou vlnu.
    Sparta ve skupině B stále čeká na první body, a proto nyní na 6. místě celou tabulku uzavírá.

Poslední zápasy:
    Sparta – Slavia 1:3
    Litvínov – Sparta 2:1
    Sparta – Vsetín 4:3pp (základní část)

PSG Zlín

Domácí mužstvo stihlo po reprezentační přestávce čtyři utkání, z čehož jedno bylo právě proti Spartě, dvě proti Slavii a poslední v Mladé Boleslavi. Dnes tedy opět soupeř z Prahy a Zlínští budou zcela jistě chtít navázat na nedávný vzájemný duel, který v Holešovicích vyhráli 2:1.
    Tabulka skupiny B je po dvou zápasech logicky ještě vyrovnaná, Zlínu aktuálně patří 4. pozice se ziskem tří bodů.

Ml. Boleslav – Zlín 5:3
    Slavia – Zlín 1:2
    Slavia – Zlín 5:4 (základní část)

Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje. Už za několik hodin se proti sobě na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky postaví Zlín a Sparta.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Jurák

Branky a nahrávky: 18. Buchta (Matula, Stránský), 30. Buchta (Urbanec) – 13. Brejcha (Chlapík, Schwamberger), 56. Brém (Chlapík, Schwamberger), rozh. náj. Krudenc

Berani Zlín: Svoboda – Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýsek, Buchta, Talán, Urbanec, Kužílek – Hlaváč, Kratochvíl M., Dalajka, Gremlica, Kratochvíl Š., Zaremba, Karola, Haničinec, Stránský, Matula, Hladiš, Galuška
    HC Sparta Praha: Neužil – Mikliš, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Arnošt, Soumelidis, Litera, Brzobohatý, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc