Olomouc – Třinec 2:7 (kon.) | Jihlava – Pardubice 4:0 (kon.) | Ústí n/L – Chomutov 1:9 (kon.)
HC Olomouc
2:7 (1:0, 0:7, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Neděle 23.02.2014, 11:25 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • ELIOD extraliga mladšího dorostu

60:00
    Konec zápasu. (13:25:00)

57:53
    Hosté se třetí přesilové hře svého soupeře v dnešním utkání ubránili, do konce zápasu zbývají poslední dvě minuty.

55:53
    Mach (TRI) v rohu obranného pásma nešetrně zasáhl domácího Beiera, který se v bolestech svíjel na ledě. Dvě minuty za faul kolenem.

54:53
    Hra už postrádá jakékoli nasazení, souboje již nemají téměř žádný náboj.

52:33
    Přestože se hosté v početní výhodě hodně tlačili do zakončení, branku Mory se jim nedařilo vůbec trefovat. I proto Hanáci přežili oslabení bez inkasované branky.

50:33
    Plitko se hnal do střelecké pozice, byl ale přidržen Mádrem (OLO). Dvě minuty pro domácího hráče.

48:50
    Hajšman se dostal do samostatného nájezdu, Ovčaří ale jeho úmysl umístit puk nad lapačku vystihl a ránu zneškodnil.

46:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se dočkali své druhé brankové radosti v utkání. Střelecký pokus PETRA MÁDRA skončil až za zády hostujícího brankáře. Asistence: Martin Urban.

46:22
    Na hráčích obou celků je vidět, že se utkání jen z povinnosti dohrává. Oba týmy by nejraději už nyní celý zápas ukončily.

40:01
    Olomoučtí nastupují do třetího dějství s náhradním brankářem. Mezi tři tyče se postavil Tobiáš Urban.

40:01

40:00

39:50
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak ještě jednu branku střílí hosté ve druhé dvacetiminutovce. Pár vteřin po skončení početní výhody využil nedůslednosti domácí defenzivy RENÉ NAJSAR. Asistence: Grzegorz Radzienciak, Lukáš Kaukič.

37:45
    Podlaha (OLO) se dopustil podražení, jeho tým bude nyní hrát dvě minuty ve čtyřech.

36:41
    Skopal mohl alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu. Domácí hráč se dostal s pukem až do brankoviště soupeře, bekhendovým blafákem ale minul odkrytou část branky.

34:53
    Slezané střílí již šestou branku v této třetině. Hrehorčák prodloužil puk na ADAMA MATĚJKU, který nejprve trefil jen připravený beton gólmana, napodruhé už ale puk za jeho záda poslal. Asistence: Patrik Hrehorčák.

33:11
    Hanáci se po hororové desetiminutovce přeci jen trochu zvedli a připravili si již dvě zajímavé možnosti. Ani při jednom pokusu se ale nedostali do přímého ohrožení hostující svatyně.

29:15
    Kaukič se protáhl domácí obranou a podobně jako jeho spoluhráči před chvílí málem skóroval. Branku Mory ale netrefil ideálně.

27:04
    Tak to už je pro domácí celek kruté. Opět bez přispění spoluhráčů skóruje MATĚJ MACH, jehož první střelecký pokus se zastavil o brusle obránce, následná střela si už ale cestu do domácí klece našla. Bez asistence.

Miroslav Fantal

Branky a nahrávky: 7. Hajšman (Holiš, Beier), 47. Mádr (M.) – 22. Bárci (Mach, Kalus), 24. Matějka (Hrehorčák, Rufer), 26. Matějka (Hrehorčák), 26. Mach, 28. Mach, 35. Matějka (Hrehorčák), 40. Najsar (Radzienciak, Kaukič)

HC Olomouc: Schejbal (Urban T.) – Beutl (C), Štreit, Janků, Dajčar, Piska, Mádr, Holiš – Hubáček, Horký, Hajšman, Urban M., Pěcha, Skopal, Podlaha, Zabloudil, Beier, Husták.
    HC Oceláři Třinec: Ovčaří (18. – 20. Prokop) – Rufer, Klocek, Imrich, Marguš, Radzienciak, Mach, Krása, Valíček – Najsar, Plitko, Kaukič, Przybyla, Hrehorčák, Kalus, Matějka, Bárci (C).

Rozhodčí: Šimčík – Štreitová, Axman