Zlín – Slavia 2:3 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 3:4 (0:1 po s.n.)
Olomouc – Chomutov 3:4 (0:2 po s.n.) | Třinec – HC Plzeň 4:1 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 2:0 (kon.)
po s.n. (0:1)
BK Mladá Boleslav
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 01.03.2014, 16:30DHL Extraliga juniorů

Vítkovice nakonec ze svého "zmrtvýchvstání" vytěžily dva body. Boleslavským zůstává jen jeden. Pro domácí to byl po Spartě další zápas s pokaženým koncem. Tentokrát to ale stálo Boleslav body. (19:08:42)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Steel.
    Jakub Frolík dává puk jen do betonů v bráně zalezlého Svobody. Střelcem rozhodující branky je tedy VOJTĚCH TOMI.

Jakub Illés u levé tyče neuspěl.

Ladislav Marek pokazil kličku a buď mu puk utekl z hole, nebo mu puk golman vypíchl.

Vojtěch Tomi prostřelil Růžičku mezi nohy.

Zdeněk Borovec blafákem neuspěl a nezvedl puk přes beton.

Rimmel jel první a nedal.

Samostatné nájezdy začínají.

A konec, rozhodnou nájezdy.

Nutno pochválit vítkovický tým. V prodloužení i předtím ve třetí třetině byl hodně nebezpečný.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:55
    Ještě jedno vzepjetí domácích.

64:10
    Kotala získal puk a od mantinelu nahrával před bránu Markovi. Toho si ale brankář Svoboda pohlídal.

63:51
    Bailovo nahození po vhazování od modré Růžička chytá.

63:20
    Hosté nakonec ztratili po tlaku pásmo.

62:10
    Nejprve skvělá teč domácích, potom Toni ve výborném úniku. Nedokázal však pořádně nahrát dojíždějícímu spoluhráči a puk tečoval rovněž dojíždějící obránce Boleslavi.

61:39
    Charvát zabránil rozehrávce domácích, sebral Ďuračovi kotouč, ale pu pak skončil mimo kluziště.

60:57
    Růžička bez hokejky nakonec nějak situaci zvládnul!

60:40
    Hawlík od modré tvrdě pálil do Růžičky. Ten se opět pokusil puk zalehnout. V závaru měl zase velké štěstí!

60:01

To bylo drama, vážení. Hosté se výrazně zlepšili a Boleslav předvedla ukázkový výpadek, kdy nedokázala udržet slibně rozehraný zápas. Rozhodne buď prodloužení, nebo nájezdy.

60:00

59:59
    Po vhazování trefili Vítkovičtí mask Jana Růžičky!

59:58
    A ještě jednou. Asi se už nic nezmění.

59:43
    Zakázané uvolnění domácích.

59:20
    Ďuračovi se povedlo puk vyvézt z obranného pásma Boleslavi. Ne na dlouho.

58:50
    Výtečně Růžička, sice se stěstím, ale přece zabránil katastrofě!

58:04
    Boleslav vjela do pásma, ale zpětná přihrávka na Kotalu byla ... šitá horkou jehlou a puku se zmocnil soupeř.

57:39

57:27
    Ollender a poté Jonáš oba těsně od modré minuli branku!

56:54
    S obtížemi, ale nakonec přece se Boleslav z vítkovického tlaku vymaňuje.

56:22
    Hraje se 4 na 5.

55:39
    Jakub Frolík (MBL) – 2 minuty za sekání. Hosté hrají přesilovku 4 na 3.

55:09
    Protiútok soupeře končí ofsajdem.

54:56
    Ladislav Marek obkroužil zezadu bránu Vítkovic a jedovatě zakončil k tyči. René Svoboda měl s betonem co dělat, aby díru včas zacpal.

54:22
    Boleslav je nyní pod dost velkým tlakem. Ale z toho se nakonec osvobodila. Jan Lobo (MBL) – 2 minuty za krosček, Samuel Ollender (VIT) – 2 minuty za hrubost.

53:26
    Marek Charvát od modré nahazoval. Puk byl snad zblokován, ale objevil se u pravé Růžičkovy tyče. Výsledkem byl závar, v němž se brankář snažil neúspěšně puk zalehnout. Nakonec byla hra přesto přerušena. Hosté byli obratu dost blízko.

51:57
    Až nyní se dostal přes modrou celkem snadno Kotala, který vystřelil k tyči na Svobodu a rval se o možnost dorážet. To ale vítkovický brankář dostal už puk pod kontrolu.

51:10
    Hosté brání modrou čáru ve třech lidech, domácí mají potíže se vůbec dostat před Svobodu.

50:50
    Vítkovice držely přes minutu puk v útočném pásmu, ale moc nestřílely. Nakonec domácí vyhodili, aniž by se dopustili zakázaného uvolnění.

49:40
    Hra se hned poté přesunula na druhou stranu, kde puk zastavil u levé tyče Růžička.

49:22
    Domácí se snad trochu probrali. Od modré mířil na bránu Lobo, jenže jeho střela byla spíše propagační.

48:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A je tu to, o co si domácí zřejmě koledovali. Zpasivněli a toho využil nakonec DAVID BALLNER, jenž procpal v rychlé akci puk přes Růžičku. Asistence: David Sysala, Marek Bail.

47:49
    Škutchan v sólu uhlopříčně projel střední a útočné pásmo, objel obloukem okolo obránců Růžičku. Ten však betony utěsnil prostor.

47:33
    Zakázané uvolnění hostů.

46:43
    A znovu, tentokrát ve vlastním oslabení ujížděl Marek. Mezi kruhy ale neměl proti bránící dvojici mnoho šancí. Boleslav v plném počtu.

46:06
    Tomiho rána od kruhu byla zblokována a domácí šli do protiútoku.

45:43
    Po akci hostů je posunutá Růžičkova brána. Hra je vykázána do středního pásma.

45:20
    Boleslav se osvobozuje.

44:43
    Dmitrij Byakov (MBL) – 2 minuty za poražení.

Oddechový čas pro domácí.

44:37
    Tentokrát hosté už vystřelili. Nejprve sice Ollender jen nastřelil Růžičkův beton, pak z dorážky přes brankáře puk umístil do sítě VOJTĚCH TOMI. Asistence: Samuel Ollender, Ondřej Slováček.

44:29
    Netrval dlouho, zase se hraje před Růžičkou.

44:00
    Černínovo nahození od modré domácí zachytili a zahájili protiútok.,

43:00
    Hra se přesunula před Svobodu, ne na dlouho.

41:21
    Růžička lapačkou zastavuje hru. Vhazování po jeho levici.

41:13

40:59
    Adam Škutchan vypíchnul u modré domácím kotouč a uháněl vpřed. Domácí však puk dohnali dříve.

40:40
    Hraje se 5 na 4.

40:01

Ve druhém dějství to byl hned jinačí hokej, zejména poté, co naskočil stav 3:1. Mnohem více se střílí, mnohem více se jde před bránu, mnohem více práce mají brankáři s dorážkami. Boleslav je však v tomhle ohledu odvážnější než Vítkovice a zatím zaslouženě vede.

40:00

39:52
    Kotala vyslal bombu od modré a následný závar Svoboda také zvládá!

39:47
    Kryštof Kulhánek si sjel až přd Svobodu a cpal se k dorážce.

39:27
    Byakov u levé tyče v pádu neúspěšně!

39:12
    Ondřej Slováček (VIT) si došlápl na soupeře a jde na 2 minuty ven za nedovolené bránění. Boleslav jde hrát 4 na 3.

38:40
    Jakub Frolík (MBL) a Adam Škutchan (VIT) – oba 2 minuty za hákování.

37:10
    René Svoboda se vydal na výlet pro puk až k mantinelu a poslal ho riskantně přes brankoviště do bezpečí.

36:50

36:24
    A znova.

36:15
    Hosté se osvobozují.

35:47
    Kuťák obětavě vyrazil Nedbalovu ránu od modré.

34:50
    Tomu však předcházela sekera Ondřeje Slováčka (VIT), který přelomil soupeři hokejku – 2 minuty za sekání.

34:50
    Vojtěch Tomi se prosmýkl ze středního pásma až před Růžičku a po obloučku k pravé tyči zakončil. Ale jen nad.

33:46
    Hned ten hokej vypadá lépe.

32:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tomu se říká blesková odpověď. Krátce po vhazování prostřelil Svobodu LADISLAV MAREK. Asistence: Jakub Kotala, Dmitrij Byakov.

32:13
    Nakonec se dočkali i hosté MIKULÁŠ RIMMEL prudkou střelou prostřelil Růžičku. Asistence: Vojtěch Tomi.

31:30
    Frolík s Byakovem pronikli před Svobodu, ovšem chyběl jim klid k pořádnému zakončení.

30:29
    Obě mužstva v plném počtu. Boleslav dlouho ukupovala útočné pásmo, ale puk držela hlavně v rozích a za bránou. Vítkovice těsnou obranou v mezikruží zabránily téměř jakékoliv střelbě.

28:46
    Podsedníček s Kotalou u levé tyče ve stoprocentních šancích! Jeden zvedl puk nad beton a trefil tyč, druhý v dorážce trefil jen gólmana!

28:29
    Marek Bail (VIT) – 2 minuty za krosček. Boleslav hraje 4 na 3. Za 30 sekund pak už 5 na 3.

28:00
    Domácí ve čtyřech.

27:56
    Hosté po vhazování vrátili hru před Růžičku, který ji ale rychle zastavuje.

27:31
    Hawlík pálil nepříjemně od modré a Růžička situaci nakonec zvládl. A domácí i zažehnali bezprostřední hrozbu. Vojtěch Tomi (VIT) – 2 minuty za sekání.

27:17
    Sdí přerušil hru pro postavení útočícího hráče Vítkovic v brankovišti. Hra byla vykázána do středního pásma.

26:59
    Rimmel se tlačil k dorážce do poloprázdníé brány, neuspěl. V následujícím souboji byl ale jeden z vítkovických hráčů faulován a Ivan Ďurač (MBL) dostává 2 minuty za hákování. Minutu a sekundu budou hrát hosté přesilovku 5 na 3.

26:00
    Sudí dlouho signalizoval faul za sekání. Ondřej Štáva (MBL) – 2 minuty.

24:08

23:30
    Hezky a rychle sehranou kombinaci hosté nakonec pokazili a domácí vyhodili kotouč.

23:04
    Hawlíkovo nahození do vzduchu Růžička chytil snadno do lapačky.

22:08
    Lukáš Volf (MBL ) – dvě minuty za nedovolené bránění.

22:03
    Šťávova rána od modré vyprášila Svobodovy betony.

21:41
    Vzápětí v akci hosté. Od mantinelu vyslali nahození na Růžičku a do dorážky šel Jakub Gelnar. Domácí však situaci zvládli.

20:47
    DMITRIJ BYAKOV v následující akci dostal od Ladislava Marka přihrávku k levé tyči, odkud vypálil na připraveného Svobodu. Už to vypadalo, že vítkovický brankář kotouč má ve své moci, ale asi mu vypadl z výstroje do brány. Asistence: Ladislav Marek, Jakub Kotala.

20:33

20:19
    Byakův úder zblízka Svoboda zneškodnil.

20:02
    Domácí v plném počtu a hrají přesilovku.

20:01

Dnešní hokej zatím sice mnoho krásy nepřinesl a šancí bylo spíše poskrovnu, ale přesto jsme viděli nádherný gól, který dal Ďurač. Domácí celek se tedy ujal vedení. Vítkovice zase mají větší úzmní převahu, ale žádné výrazné šance si nevypracovaly.

20:00

19:16
    Kotala vyslal zblízka nepříjemnou ránu do Svobodovy výstroje.

18:33
    Konec vítkovické přesilovky. Marek Holý (VIT) – 2 minuty za podražení.

18:21
    A nyní se hosté z pásma vyhnali sami. Illéš pálil hodně nepřesně a puk se odrazil od mantinelu až za modrou.

17:57
    Adam Hawlík také vyslal pozdrav od modré. Ten byl také zblokovaný a hosté znovu přišli o pásmo.

17:02
    Ondřej Slováček vyslal od modré střelu, kterou Frolík obětavým pádem zlikvidoval, navíc osvobodil domácí ze sevření.

16:18
    Hosté v plném počtu. Nyní hrají přesilovku téměř 4 minuty. Dosud ale byli na puku více domácí.

15:27
    Popravdě, vůbec netuším, za co přesně ten trest dostal. Kontakt se soupeřem tam ale byl.

15:02
    Přesilovka domácím skončila, a nejen to. Jiří Kurka (MBL) – 5 + do konce utkání za napadení. Trest odpyká Marek Smrčka.

14:36
    Jiří Kurka dvakrát tvrdě vypálil. První výstřel zblokovaql soupeř, druhý zastavilo až plexisklo.

14:18
    A hosté jdou znovu ven. Michal Jonáš (VIT) – 2 minuty za hákování.

14:07
    Na druhé straně tuším, že Ladislav Marek, vyprášil Svobodovy betony.

13:40
    Gelnarův lob zpoza brány jeho spoluhráč v mezikruží nezahytil.

12:17
    Patrik Demel zabránil Davidu Chvátalovi na modré v rozehrávce a vybojoval puk. Ke smůle jeho a jeho spoluhráčů ne na dlouho. Pískán ofsajd Vítkovic.

11:33
    Hra začíná pomalu nabírat obrátky a hokejovost. Doufejme, že to vydrží.

10:32
    Frolík se se spoluhráči dostal do obrany soupeře jako nůž máslem a přeloboval brankáře. Ke své smůle však o kousek přehodil i bránu.

09:44
    A nyní ze stejného důvodu před Růžičku.

09:22
    Hra se pro zak. uvolnění přesouvá před Svobodu.

09:08
    Až nyní lehce prověřily pozornost Jana Růžičky.

08:44
    ...ale puku se o chvíli později znovu zmocnily Vítkovice. Jenže nic nevymyslely.

08:23
    Kotouč nakonec vybojovali domácí, hráči zatím vystřídali...

07:59
    Hráči obou celků zasekli puk mezi bruslemi u mantinelu v rohu u Růžičky.

06:39
    René Svoboda zastavuje hru. Před bránou bylo chvíli klubko hráčů, kde mohlo hrozit něco vypjatého, nakonec se v klidu rozešli a mohlo se vhazovat.

06:34

06:10
    Zatím to nevypadá, že by domácí hráli přesilovku. Hraje se více před Růžičkou než před Svobodou.

04:34
    Filip Kuťák (VIT) – 2 minuty za faul kolenem.

04:13
    Domácí hned po vhazování před Růžičkou zachytili puk a šli do brejku. Před bránou soupeře IVAN ĎURAČ natáhnul, zamířil, vypálil a trefil se bezchybně do sítě. Asistence: Jakub Frolík, Patrik Podsedníček.

03:43
    Domácí po průniku Vítkovic získali puk a snažili se ho vyhodit. Na vítkovické modré ho však soupeř zachytil a vrátil tak hru zase do obranného pásma Boleslavi.

02:36
    Jonášovu střelu Boleslavští vyblokovali do rohu.

02:36
    Kurkovi se nepovedlo obehrát Filipa Kuťáka, nakonec z toho byl ofsajd Boleslavi.

02:01
    Ofsajd Vítkovic.

01:30
    Během prvních 90 sekund se nic, co by stálo za zmínku, nestalo.

00:01

BK Mladá Boleslav: Růžička (Ašenbrenner) – Lobo, Souček, Kulhánek, Hes, Kurka, Adamík, Šťáva, Nedbal – Byakov, Ďurač, Marek, Pätoprstý, Chvátal, Podsedníček, Borovec, Frolík, Volf, Kotala, Smrčka, Sonnek

HC Vítkovice Steel: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Černín, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Kuťák, Ollender, Rimmel, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kajínek.

Závod o play-off se přesunul do druhé poloviny a odveta za zápas z 1. kola skupiny B, jenž skončil 5:1 pro Vítkovice, bude stát za to. Vždyť Boleslav v této skupině doma ještě neprohrála. Ještě větší náboj bude zápas mít i z toho důvodu, že oba celky mají shodně po 6 bodech. Výhra by za ideálních okolností mohla znamenat pro kteréhokoliv ze soupeřů posun na 2. nebo 3. místo v šestičlenné minitabulce a prohra naopak sešup na poslední místo.

Bude to jistě hodně zajímavé.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Ďurač (Frolík, Podsedníček), 21. Byakov (Marek, Kotala), 33. Marek (Kotala, Byakov) – 33. Rimmel (Tomi), 45. Tomi (Ollender, Slováček), 49. Ballner (Sysala, Bail), rozh. náj. Tomi

HC Vítkovice Ridera: Svoboda (Horváth) – Hawlík, Demel, Jonáš, Puzič, Charvát, Černín, Bail – Ballner, Tomi, Holý, Illéš, Kuťák, Ollender, Rimmel, Slováček, Sysala, Škutchan, Gelnar

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Kajínek