Slavia – Sparta 3:2 (po pr.) | Třinec – Kometa Brno 10:2 (kon.) | Plzeň – Zlín 1:2 (kon.)
Liberec – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Chomutov 2:0 (kon.) | Litvínov – Kladno 2:3 (kon.)
K. Vary – Pardubice 1:4 (kon.)
Mountfield HK
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Piráti Chomutov
Neděle 02.03.2014, 17:30Tipsport extraliga

59:07
    Kubinčkák se ocitl zcela osamocený před Kantore, mohl se ho klidně zeptat kam chce kus černé gumy poslat, ale hradecký gólman se štěstím jeho pokus schovává ve své lapačce.

58:19
    Piráti to zkouší v šesti bez brankáře!

58:19
    Ten chomutovské nahození vyráží mimo hřiště a trenér hostujícího celku si bere oddechový čas.

57:11
    Dnešnímu utkání přihlíží 3 898 diváků.

57:09
    Uprostřed hřiště zůstal ležet Hřebejk a je tomu tak způsobeno vysokou holí Michala Tvrdíka, který si tam "užije" dvě minuty slávy na lavici hanby. Přesilovka pro Chomutov.

54:36
    A Račuk se dostal do zajímavé pozice, kdy se z vrcholu kruhů pokusil tvrdou dělovkou překonat Kantora, ten byl ale opět na správném místě.

53:02
    Chomutov už nedal Hradci 190 minut branku. Bude jejich trápení pokračovat až do konce dnešního zápasu?

50:17
    Dej ujížděl ve vlastním oslabení na Růžičku, zkoušel ho překonat střelou mezi betony, ale gólman Pirátů byl neoblomný.

49:17
    Piráti si zahrají v početní převaze jednoho muže v poli. Na lavici hanby odchází Jiří Šimánek, který se provinil hákováním.

45:23
    Harant našel u pravé tyče stojícího Pospíšila, který ale napálil už skoro překonaného Růžičku, tedy alespoň to tak vypadalo.

44:53
    Tvrdík obral o kotouč Kubinčáka a hned pálil z mezikruží. Růžička černou pryž vyrazil do rohu.

44:34
    Červený to zkoušel z ostrého úhlu a Růžičku tento nahozený puk očividně překvapil, ale chomutovský gólman nakonec gólovou šanci zažehnal.

42:27
    Už to vypadalo, že to bude gól, ale Červeného pokus bekhendem z bezprostřední blízkosti končí na boční síti chomutovské branky.

38:56
    Půlpán pálil z první z vrcholu kruhů a Knator mu jeho ostrou bombu vyrazil pravým betonem.

38:49
    Šimánek si v útoku počínal až moc důrazně a odsedí si tak dvě minuty za sekání. Je tu další příležitost pro Chomutov v početní převaze.

38:38
    Kudrna se hned po buly prodral s pukem za branku Chomutova, odkud našel před brankou o prostor bojujícího Šimánka a ten se vehementně snažil dotlačit černou pryž za záda Růžičky. Ten ale předvedl fotbalový skok a pokus Šimánka zneškodnil.

35:32
    Chomutovští si vykoledovali vyloučení. Na trestnou lavici míří Michal Tvrdík, který se provinil nedovoleným bráněním. Piráti si tak zahrají v početní převaze.

32:09
    Kudrna střílel do poloodkryté klece, ale Růžička se natáhl jak dlouhý, tak široký a gólu překazil.

31:32
    Domácí družina si zahraje třetí přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Stehlík a obdržel dvě minuty za podražení. Využije Hradec i třetí přesilovku v řadě?

29:49
    Mertl se vytočil zpoza branky a Růžička s velkou dávkou štěstí jeho pokus zastavil.

28:25
    Pláněk pálil hned po buly a Růžička jeho bombu vyrazil přímo na Červeného, který ale neposedný kotouč za záda chomutovského gólmana dostat nedokázal.

26:49
    Hned po odpískání se strhla mela za brankou Pirátů, ve které byl nejvíce namočený Pospíšil (MHK) a Stehlík (CHM). Oba si tak zchladí hlavy na trestné lavici a odpykají si dvě minuty za hrubost. Hraje se tak 4 na 4.

26:49
    Tvrdík našel na modré čáře stojícího Deje, který puk hned napálil směrem růžičkova svatyně, kde se marně pokoušel dorazit do poloodkryté klece Chomutova poskakující černou pryž Mikuš.

25:49
    Mountfield právě vstřelil branku!
    Domácím se podařilo využít i druhou přesilovku a dnes jsou v této činnosti tak stoprocentní! Kudrna nejdříve zachytil vyhození Pirátů, aby posléze našel mezi kruhy stojícího Mertla, který hned přistrčil puk JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI a ten prostřelil marně se natahujícího Růžičku – 2:0. Asistence: Tomáš Mertl, Jaroslav Kudrna.

25:27
    Hradec si zahraje dnes druhou přesilovku. Na trestnou lavici usedá Pulpán za sekání.

25:13
    Kudrna si krásně prohodil chomutovského beka a pokusil se Růžičku překonat střelou mezi betony, tam ale mezírka nebyla.

20:10
    Bartečko se hned po buly prodral až před Kantora, který mu jeho střelu bekhendem se štěstím zlikvidoval.

18:43
    Kudrna se statečně vrhl s pukem do brankoviště gólman hostujícího celku však ucpal všechny mezírky v jeho kleci.

17:14
    Domácí hokejisté početní převahu využívají! Pospíšil se zmocnil za brankou Růžičky puku, poohlédl se po MICHALU TVRDÍKOVI, který stál před brankou Chomutova zcela osamocený a pohodlně zasunul puk za záda bezmocně se ohlížejícího Růžičky. Asistence: Tomáš Pospíšil, František Ptáček.

16:12
    Hradec Králové si zahraje přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Kaše, který si odpyká dvě minuty za faul kolenem.

14:52
    Račuk si položil Kantora na záda a mohl bekhendem zasunout puk za jeho záda, nicméně ten mu z čepele sjel a nic z toho nebylo.

12:13
    Balej předvedl ukázkovou prohazovaču, ale ke střele se nakonec nedostal.

09:17
    Bomersback se obtočil kolem hradecké svatyně a pokusil se zasunout černou pryž mezi betony Kantora. Ten je ale včas secvakl a následuje buly po jeho pravici.

08:48
    Chomutovští si zahrají přesilovou hru. Za katr míří František Ptáček a odsedí si dvě minuty za hákování.

07:09
    Straka se prodral kolem levé strany až před Kantora, kterého vystrašil bekhendovou střelou. Ta si místo v síti hradecké klece však nenašla.

04:34
    Pospíšil se prokličkoval ze středu hřiště až mezi kruhy chomutovského obranného pásma, odkud vypálil švihem a Růžička se musel vytasit zákrokem vyrážečkou.