Čeljabinsk – N.Novgorod 0:1 (kon.) | Magnitogorsk – Kazaň 1:0 (kon.) | Ufa – Dynamo Moskva 1:3 (kon.)
Nižněkamsk – Viťaz 5:1 (kon.) | Atlant – Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Barys 2:1 (kon.)
Petrohrad – Jekatěrinburg 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Doněck 2:1 (2:0 po s.n.)
Minsk – Riga 5:2 (kon.) | HC Slovan – Spartak Moskva 0:3 (kon.) | Lev – Záhřeb 2:1 (po pr.)
po s.n. (2:0)
CSKA Moskva
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Donbass Doněck
Neděle 02.03.2014, 14:30 • CSKA Ice-Palace, Moskva (kapacita 5600 míst) • KHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám příjemný zbytek neděle a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (17:04:22)

Dnešní zápas se hrál od začátku v obrovském tempu, k vidění byla velká řada šancí, oba zámořští brankáři se dnes ale překonávali.

Po základní hrací době tak byl stav zápasu nerozhodný 1:1, když nejdříve v 17. minutě otevřel skóre domácí kapitán Alexej Morozov, aby pak v 38. minutě srovnal po parádní individuální akci Jevgenij Dadonov.

Další branka už do konce základní hrací doby nepadla, žádný střelec se neprosadil ani v pětiminutovém prodloužení. Na řadu tak museli přijít samostatné nájezdy, ve kterých bonusový bod vystřelil domácím Nikita Zajcev!

V samostatných nájezdech zvítězil tým CSKA Moskva.
    Autorem branky je NIKITA ZAJCEV.

Nikolaj Prochorkin vymíchal Leightona a puk zasunul do odkryté části branky!

Maxim Jakucenja se vyhnal až do moc velkého úhlu, ze kterého nedokázal trefit branku – 1:0.

Nikita Zajcev rozvážným tempem svůj nájezd nakonec s velkým štěstím proměnil – 1:0!

Robitaille se svou bekhendovou střelou neuspěl – 0:0.

Nájezdy začnou hosté, jako první pojede Randy Robitaille.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani v prodloužení jsme se branky nedočkali, o vítězi tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, které přijdou na řadu po krátké úpravě ledu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:42
    Grigorenko nevymyslel žádnou dobrou finální přihrávku.

64:05
    Už už to vypadá, že o dnešním vítězi budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

63:21
    Jakucenja se svou střelou nevyzrál na Glasse, na druhé straně se neprosadil Lisin.

62:43
    Prochorkinova rána provětrala Leightonovu vyrážečku.

62:10
    Enver Lisin se dostal ke střele, kterou Leighton zastavil.

61:13
    Na druhé straně se v podobné, ale ještě větší situaci ocitl Oleg Piganovič, Glass se ale vyznamenal parádními dvěma zákroky!

60:45
    Leighton měl plné ruce a nohy práce, po Morozovově střele musel zasahovat ještě proti dorážce, i té se dokázal ubránit.

60:01

Třetí třetina branku nepřinesla, po základní hrací době se tak CSKA Moskva s Donbassem Doněck rozešla smírně, o bonusovém bodu rozhodne prodloužení. Pokud ani nastavený čas nepomůže, na řadu přijdou samostatné nájezdy.

60:00

59:03
    Už běží poslední minuta základní hrací doby, domácí se ženou ještě za vítězstvím, hosté už se snaží udržet stávající stav.

58:20
    S největší pravděpodobností uvidíme v dnešním zápase prodloužení.

57:52
    Robitaille je na ledě, Doněck hraje v plném počtu.

57:32
    Hosté opět vyhazují.

57:17
    Morozov vzal zakončení na sebe, Leighton ale neměl sebevětší problém s jeho střelou.

56:38
    Nepříliš povedená kombinace domácích skončila slabou střelou, se kterou Leighton neměl absolutně žádný problém.

55:52
    Velká šance domácích na vítězství! Za hákování míří na trestnou lavici Randy Robitaille.

55:26
    Povedená individuální akce Olega Saprykina končí úspěšným zákrokem Michaela Leightona.

54:29
    Glass likviduje střelu Kagarlického.

53:17
    Jakucenja se ocitl v postavení mimo hru.

52:45
    Glass ustál další obrovský závar před jeho brankou, který si vytvořil po ráně Bartulise od modré čáry. Domácí hráči pak odklidili puk alespoň na zakázané uvolnění!

52:14
    Glass vyrazil střelu Wirtanena do ochranné sítě.

51:45
    Třetí třetina zatím nenabídla moc velkých šancí, vypadá to, že dnešní zápas směřuje do prodloužení.

50:03
    Michael Leighton schoval puk ve své lapačce, vhazovat se bude před jeho brankou.

49:13
    Lukáš Kašpar obkroužil branku CSKA, puk se mu ale do opuštěné klece zasunout nepodařilo.

48:35
    Petera Podhradského je dnes plný led, Glass nyní neudržel jeho střelu, kterou se slovenský obránce vydal ještě dorazit, domácí brankář si ale poradil.

47:47
    Leighton stáhl puk po střele Stanislava Jegorševa do své lapačky.

47:24
    Leighton raději pokryl kotouč před dotírajícími protihráči.

46:52
    Podhradského další střel v dnešním zápase opět likviduje Glass.

46:03
    Ránu Wirtanena zastavil Glass.

45:16
    Zakázané uvolnění Donbassu.

44:51
    Lukáš Kašpar se opět uvolnil, jeho střelu ale v klidu pokryl Jeff Glass.

43:32
    Po neuspořádané sekvenci hry se puk dostal ke Glassovi, který jej raději přitlačil svou lapačkou k ledu, vhazovat se bude před jeho brankou.

42:30
    Glass měl nyní velké problémy s krocením kotouče po střele Kašpara!

41:26
    Podhradský srazil puk do ochranné sítě, hosté tak mohou konečně vystřídat.

41:08
    Domácí se dostali do tlaku, Mišarinovu střelu likviduje Leighton.

40:50
    Střela Fefelova končí na zadním hrazení.

Nejvíce času na ledě: Georgij Mišarin 15:17 – Andrej Koněv 15:19

Druhá třetina se odehrála v obrovském tempu, hrálo se nahoru dolů. Chvíli měli více ze hry domácí, poté zase chvilku hosté. Velké šance byli opět k vidění na obou stranách, na začátku druhé třetiny neuspěli proti Leightonovi Ljubimov ani Fjodorov.

V polovině zápasu přišly také velké šance Doněcku, Glass nejdříve zastavil závar hostů a chvíli na to měl obrovské štěstí, že se puk po Kiiskinenově střele zastavil na břevně. Leighton pak vytáhl parádní zákrok lapačkou proti Saprykinovi.

Jedinou branku ve druhé třetině ale zaznamenali hosté, když se ve 38. minutě po skvělé individuální akci prosadil Jevgenij Dadonov! Vrátit vedení na stranu CSKA mohl náhle Lisin, Leighton se ale opět vyznamenal. Po čtyřiceti minutách hry tak CSKA Moskva hraje s Donbassem Doněck nerozhodně 1:1!

40:00

39:41
    Závěrečná minuta prostřední části hry se odehrává zcela v klidu.

38:55
    Ljubimov dostal parádní přihrávku mezi obránce, neměl ale dostatečnou rychlost, Wilson mu tak stihl sáhnout do puku.

38:35
    Němirovskému nesedla střela zrovna nejlépe, i tak měl ale Leighton plné ruce práce.

38:04
    Enver Lisin mohl vrátit vedení opět na stranu CSKA, proti jeho střele ale stál na poslední chvíli vytyčený beton Michaela Leightona!

37:31
    Doněck právě vstřelil branku!
    Ve chvíli, kdy domácí měli hru zcela pod kontrolou, se hosté poprvé v dnešním zápase prosazují! JEVGENIJ DADONOV předvedl další výbornou individuální akci, oklamal Gimajeva a rychlou střelou překonal také Glasse!

37:15
    Děnisov musel rychle odehrát puk před dotírajícím soupeřem, zvládl to skvěle.

36:37
    Jeff Glass si vychutnal zákrok lapačkou proti tvrdé ráně Olega Piganoviče od levého mantinelu.

35:43
    Sražená střela domácích končí vysoko nad brankou, Leighton puk pouze zkontroloval.

35:01
    Domácí hráči si paradoxně větší tlak vytvoří po skončení jejich přesilové hry než při ní.

34:37
    Po akci Žarkova je puk sražen na tribunu, o což se zasloužil Jan Kolář. Vhazovat se bude před Leightonem.

34:15
    Bartulis je na ledě, Doněck je kompletní.

34:05
    Oleg Saprykin dostal výbornou přihrávku před branku, Leighton ale vytáhl parádní zákrok lapačkou!

33:50
    Rána Děnisova se zastavila o nohu spoluhráče Saprykina.

33:36
    Filppula zavezl kotouč do útočného pásma, kde o něj ale rázem přišel.

33:19
    Domácím hráčům se v početní výhodě zatím absolutně nedaří.

33:00
    Úmyslný ofsajd domácích, hra se stěhuje před Glasse.

32:39
    Leighton v klidu zasáhl proti střele Derona Quinta.

32:15
    Přesilovku si zahrají také domácí, za sekání je vyloučen Oskars Bartulis.

31:36
    Randy Robitaille se dostával do slibné šance, na poslední chvíli mu ale do zakončení sáhli domácí hráči.

31:20
    Zajcev se rychle zapojil do útoku, jeho ránu zastavil Leighton!

31:14
    Zajcev je na ledě, CSKA hraje v plném počtu.

30:46
    Lisin srazil střelu Piganoviče, puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Glassem.

30:28
    Rána Andreje Koněva od modré čáry měla dobré parametry, skončila ale těsně nad brankou.

30:02
    Podhradského střela sražena, následně domácí vyhazují.

29:22
    Nyní měl Glass pořádný kus štěstí, když Kiiskinenova teč skončila pouze na břevně!

29:14
    Doněck si ale zahraje přesilovku, za podražení je vyloučen Nikita Zajcev.

28:50
    Glass nyní podržel domácí, když se roztáhl na brankové čáře a všechny střely hostů tak vyšli na zmar!

28:29
    Ilari Filppula na druhé straně nedokázal pořádně zakončit, hra má v posledních minutách pořádný spád.

28:05
    Laine nahazoval kotouč do brankoviště, Glass si ale ve svém území udělal pořádek.

27:44
    Poslední tak dvě minuty hosté nepůjčili svým soupeřům puk.

26:59
    Nepovedená střela Bartulise končí za brankou, následně pálil Podhradský, jehož střelu už musel Glass pokrýt!

26:32
    Přeci jen se ale hosté dostávají do tlaku v útočném pásmu.

25:23
    Oleg Piganovič prováhal nejlepší možnost pro zakončení, jeho ránu zblokovali domácí obránci, Glass tak zůstává ve druhé třetině bez práce.

24:49
    Snad vůbec první útok Donbassu ve druhé části hry skončil dříve, než vůbec začal.

24:12
    Čtvrtý útok CSKA se dostal opět do vynikající šance, Fjodorov ale nedokázal využít další skvělé přihrávky Němirovského!

23:56
    Aktivní Nikita Zajcev se dostal ke střele, která byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Leightonovou brankou.

23:07
    Nyní se na ledě přiostřilo, rozhodčí ale všechny situace nechali klidnými, v útočném pásmu s pukem opět moskevští.

22:00
    Na začátku druhé periody mají více ze hry opět domácí hokejisté.

21:24
    Po Němirovského výborné práci se do obrovské šance dostal Roman Ljubimov, který ale z bezprostřední blízkosti napálil pouze beton Michaela Leightona!

20:29
    Morozov se neprokličkoval mezi třemi protihráči.

Nejvíce času na ledě: Nikita Zajcev 8:32 – Clay Wilson 7:08

První třetina nabídla velice zajímavý bojovný hokej, na obou týmech je vidět velká chuť si do play off vybudovat co nejlepší sebevědomí a také pozici. Velké šance měli už na samém začátku zápasu Zajcev a na druhé straně Robitaille, který neuspěl v samostatném úniku.

V přesilovce Donbassu neuspěl ani Piganovič a když v 17. minutě to vypadalo, že se hosté ujmou vedení, Beluchinův gól rozhodčí po dlouhé konverzaci se svým kolegou u videa nakonec, pro mě z nepochopitelných důvodů, neuznal.

Do vedení tak šli ještě v téže minutě domácí, když přečíslení dva na jednoho parádně využila dvojice veteránů Oleg Saprykin a zakončující Alexej Morozov. Po první třetině tak vede CSKA nad Doněckem 1:0!

20:00

19:24
    Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje hostům z Doněcku.

19:08
    Vyloučení na obou stranách, za hrubost míří na trestnou lavici Vladimir Žarkov a Oskars Bartulis, hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

19:02
    Žarkov dostal puk do útočného pásma, v jeho snažení pokračoval Saprykin, hosté se ale zmocnili puku.

18:33
    Frolov vypálil z mezikruží, netrefil ale branku.

18:00
    Vstřelená branka domácí hráče výrazně nakopla, akce Lisina s Muršakem ale nekončí ani pořádným zakončením.

17:31
    Ofsajd Donbassu.

16:54
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Veteráni Morozov se Saprykinem tuto situaci vyřešili nejlépe jak mohli, Saprykin vrátil puk kapitánu ALEXEJI MOROZOVOVI, který našel místo pod Leighotnovou lapačkou! Asistence: Oleg Saprykin.

16:36
    Po dlouhé době se opět hraje, Filppula ozkoušel pozornost Leightona střelou z pravé strany.

16:04
    Branka nakonec k velkému údivu hostujících hráčů a především trenéra Nazarova není uznána!

16:04
    Situace se ještě probírá s videorozhodčím.

16:04
    Hosté zřejmě po výborné individuální akci Dadonova a následné dorážce Beluchina docílili branky!

15:22
    Alexander Frolov se sice dostal v rohu kluziště ke kotouči, jeho střela ale nebyla vůbec dobrá, Leighton ani nemusel zasahovat.

14:35
    Hosté pouze odevzdali puk soupeři, domácí mají v posledních minutách trochu více ze hry.

14:08
    Denis Děnisov dostal slušně nabito na modrou čáru, trefil ale pouze clonícího Alexandera Torjanika, který se ihned dostal do brejku, který zakončil štiplavou střelou, se kterou měl Glass menší problémy.

13:19
    Zajcev se svou kličkou vyhnal ze střelecké pozice, poté pouze nahrnul puk na Leightona.

12:50
    Zakázané uvolnění se píská až teď, ale na druhé straně. Hra se tak stěhuje před Leightona.

12:33
    Vypadalo to sice na icing domácích, rozhodčí nakonec ale vyhodnotili situaci jinak, oba týmy mezi tím střídají.

12:02
    Tuomas Kiiskinen se opět dostal ke střele, ani tentokrát ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

11:12
    Laine je na ledě, Doněck hraje v plném počtu.

10:59
    Až nyní Děnisov od modré čáry otestoval Leightonovu pozornost, brankář hostí si ale s jeho projektilem poradil.

10:28
    V porovnání přesilových her obou týmů zatím jasně ve prospěch Doněcku. Domácí totiž ještě nedokázali vystřelit, navíc se hosté opět osvobodili.

09:50
    Donbass se zatím brání skvěle, hosté už dvakrát dokázali vyhodit.

09:12
    A rázem si přesilovou hru zahrají také hráči CSKA, hosté totiž hráli v šesti, trest míří odpykat člen první "finské" formace Teemu Laine.

09:10
    Grigorenko je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

09:04
    Domácí vyhazují a prvnímu oslabení v dnešním zápase se už ubrání.

08:41
    Do velké šance si před Glassovu branku sjel Oleg Piganovič, z bezprostřední blízkosti ale domácího brankáře nepřekonal!

07:39
    Hosté začali přesilovou hru parádně, domácí hráči ale skvěle skáčou do střel, Glass tak nemusel ještě zasahovat.

07:10
    Bude se poprvé v dnešním zápase vylučovat, za držení hokejky je vyloučen domácí útočník Igor Grigorenko.

06:36
    Prochorkin dobruslil vyhození z vlastního pásma, bekhendovou střelou z velkého úhlu ale Leightona neměl šanci překonat.

06:28
    Peter Podhradský se vydal na odvážný výlet, jeho střelu ale srazili domácí hráči tak, že puk v klidu sebral Glass do své rukavice.

05:52
    Postavení mimo hru CSKA.

05:17
    Randy Robitaille se dostal za domácí obranu, svůj samostatný únik ale nezakončil zrovna šťastnou střelou, puk mu v poslední chvíli sjel z hole a mezi Glaasovy betony si cestu nenašel!

04:55
    Střela Quinta od modré čáry se zastavila na jednom z bránících hráčů.

04:19
    Dadonov se po levé straně k zakončení neprosadil, Donbass ale v posledních momentech převzal iniciativu zápasu na svou stranu.

03:56
    K další střele se dostal opět Kiiskinen, branku ale přestřelil.

03:37
    Teemu Laine se pokusil překvapit Glasse z nulového úhlu, domácí brankář připraven.

03:16
    Glass si připisuje první zákrok, když stáhl nahození Kiiskinena od levého mantinelu.

02:38
    Nikita Zajcev dostal slušně nabito zpoza branky do mezikruží, ze slušné pozice ale netrefil ani branku!

02:15
    Úvod utkání poznamenává hodně nepřesností na obou stranách, u puku tentokrát domácí CSKA.

01:37

01:11
    Doněck se dostal do menšího tlaku, rána Petera Podhradského byla sražena do rohu.

00:28
    Utkání začali lépe domácí, Mišarin se snažil vypálit od modré čáry, k Leightonovi puk ale nedošel.

00:01

Nyní už nic nebrání úvodnímu vhazování.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, právě zní státní hymny Ukrajiny a Ruska.

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Mišarin, Zajcev, Děnisov, Jegoršev, Quint, Pervyšin, Gimajev – Lisin, Muršak, Prochorkin – Filppula, Saprykin, Morozov – Grigorenko, Fefelov, Frolov – Žarkov, Ljubimov, Fjodorov – Němirovski
    Trenér: John Torchetti.

HC Donbass Doněck: Leighton (Laco) – Koněv, Piganovič, Wilson, Podhradský, Bartulis, Kolář, Silnickij – Wirtanen, Kiiskinen, Laine – Jakucenja, Beluchin, Dadonov – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Varlamov, Zacharov, Torjanik
    Trenér: Andrej Nazarov.

Rozhodčí: Gofman, Ronn – Zacharenkov, Sivov.

Pokud byste měli k dnešnímu online přenosu jakékoliv otázky, připomínky nebo dotazy, nebojte se mě kontaktovat na mém Twitteru!

STÁLE JE DNES, O CO HRÁT!

Oba dnešní soupeři už sice mají dlouho své pozice v play off zajištěné, v posledních dvou zápasech se ale bude rozhodovat o tom, kdo se s kým potká v prvním kole. Je jasné, že sedmý celek konference půjde na velmi silný Petrohrad, o což by rozhodně v CSKA nestáli.

Moskevští by se tak chtěli dostat před Medveščak Záhřeb. Pokud by se jim to povedlo, tak by se s největší pravděpodobností utkali jako loni s pražským Lvem! Donbass naopak bojuje o udržení čtvrtého místa před Dinamem Rigou, které by ukrajinskému týmu zajistilo začátek série na domácím ledě.