A Davidu Grígerovi střela mezi betony nevyšla a hostě vítězí.

Stěpanov vypíchl Zadražilovi puk a stav je 0:1.

Nikita Kardašev je prvním kdo střílí gól v nájezdech.

Všichni už jásali, vypadalo to, že dal, udělal pěkný blafák, ale špatně zasunul puk a raduje se Stěpanov.

Za domácí Koblasa.

A nedal, jeho střela ani nenašla branku.

Jako první pojede Alexandr Karakulko.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se žádný tým nepustil do většího útoku a nikdo nechtěl nic riskovat. Rozhodnout tedy musí až nájezdy. Ten úvodní pojede jeden z běloruského celku.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:49
    Domácím nevyšel přechod do útoku a už se nic nestihne.

68:45
    Už to vypadá spíše na nájezdy. Hraje se klidný hokej.

67:38
    Flek se ocitl v dobré příležitosti, ale šťastně to pro něj neskončilo, usmívat se může pouze Stěpanov.

66:23
    Koblasa s Tomeček teď vytvářejí tlak na obrnu hostů, ale úspěšně to nekončí.

65:56
    Vhazuje se před Stěpanovem.

65:10
    Domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

64:19
    Domácí rozehrávají z vlastního obranného pásma.

64:03
    Hosté si berou oddechový čas.

64:02
    Zakázané uvolnění hostů.

62:09
    Hraje se převážně ve středním pásmu, nikdo nechce nic riskovat a zatím je k vidění klidný hokej.

61:07
    Velkou šanci měl teď Gorčík, který mohl dorážet stojící sám před gólmanem. Stěpanov je však dnes výborný a tuto šanci pokryl.

60:23
    Prodloužení zatím probíhá na holích hostů, ale pouze v obranné třetině.

60:01

Ani třetí třetina nedokázala rozhodnout o vítězi a tak budeme letos poprvé v Karlových Varech svědky desetiminutového prodloužení.

60:00

59:44
    Zakázané uvolnění teď energetiky osvobozuje.

59:36
    Teď útočí spíše hosté a domácí jen s těží stíhají jejich přesným přihrávkám.

59:13
    Puk se odrazil k Honzíkovi, který ho jen tak tak zlikvidoval. Na domácích už jde vidět nervozita.

58:35
    Tomeček se opět dral před branku soupeře, ale tentokráte puk ztratil a ani nevystřelil.

57:59
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a domácí stále okupují útočnou třetinu.

57:22
    Sám před Stěpanovem teď stál Kohout, než si však prudkou přihrávku zpracoval o kotouč přišel.

56:59
    Škvor rozehrává od Honzíkovy svatyně.

56:19
    Další zmatek před Stěpanovovou brankou, ale vše končí jen vyhozením.

55:42
    Trochu aktivnější jsou zatím v poslední třetině domácí, ale i přes velké šance se nedokáží zatím prosadit.

54:31
    Vachutka se snažil přihrát v rychlém přechodu k Stěpanovově brance před ní, puk nakonec našel jen hůl obránce Vorobeje, ale od ní se odrazil nebezpečně do branky a Stěpanov předvedl své parádní reflexy a teč lapačkou zlikvidoval.

53:38
    Harkabus teď z pravého kruhu protáhl hostujícího gólmana, který se za pukem musel pořádně natáhnout, ale jeho lapačka nakonec byla na správném místě.

52:51
    Domácí měli plno šancí, ale žádnou nevyužili a Minsk už je v plném počtu.

52:03
    Flek s Koblasou měli obrovské příležitosti, jednou dokonce rozezvučili tyč, ale nic z toho.

51:34
    Domácí se snaží hosty rozhýbat, ale zatím se jim to moc nedaří.

50:58
    Parfejevcovi se podařilo dvakrát po sobě vyhodit a domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

50:50
    Obrovská šance pro energetiky. Hosté jdou po faulu Zalamaje (JMI) do tří. Domácí si berou oddechový čas.

50:09
    Nikita Mickevič (JMI) na dvě minuty oslabí svůj tým za nedovolené bránění.

49:22
    Kvapilova střela od modré, byla kotníkem jednoho z hostujících hráčů sražena do rohu kluziště.

49:09
    Po zmatku ve středním pásmu si touš přivlastnili hosté a vystřelili na připraveného Honzíka.

47:29
    Domácí měli skvělo příležitost, po Zadražilově přihrávce jel sám přímo na brankáře Kohout, rozhodčí však odpískal ofsajd a hráči společně s domácími fanoušky jsou s tímto verdiktem velice nespokojeni.

46:50
    Kohout zavezl puk do útočného pásma po pravém křídle, ale vzápětí o něj hned přišel.

46:37
    Domácí jsou v plném počtu a po zakázaném uvolnění se vhazuje před Honzíkem.

46:14
    Tomeček z těží vyhodil, ale oslabení zatím vypadá pro domácí slibně.

45:22
    Tentokrát Flek dokázal svůj tým osvobodit. Kotouč musel nakonec před přijíždějícím Tomečkem přikrýt Stěpanov.

44:50
    Energetikům se podařilo vyhodit a skvěle napadají.

43:27
    Vrána (KVA) se snažil zastavit soupeře při přechodu do útočného pásma namáčknutím na mantinel. Rozhodčí jeho počínání posoudil jako nedovolené bránění.

43:27
    Aktivnějším týmem jsou zatím ve třetí třetině hosté, kteří teď zakládají akci od své branky.

43:03
    Hosté zaslali puk k Honzíkovi a oba celky v klidu vystřídali.

42:34
    Běloruští hosté se dostávají do protiútoku dva na dva.

42:08
    Kotouč končí mimo kluziště, přímo na střídačce Minských juniorů.

41:58
    Vhazování ve středním pásmu.

41:36
    A je tu další icing v podání domácích.

40:23
    Tlak hostů končí zakázaným uvolněním Západočechů.

41:10
    Hosté operují na polovině soupeře.

40:36
    Oba týmy už hrají v plném počtu.

40:28
    Energetici se snaží zabydlet v útočném pásmu, zatím se jim to však nedaří.

40:01

První pětky obou celků už jsou seřazeny na ledové ploše a třetí třetina začíná.

Závěrečná perioda začne přibližně ve 14:30.

Statistiky zápasu po druhé třetině:

Střely na branku: 26:10
    Vhazování: 25:17
    Vyloučení: 2:4

Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, ale žádné branky nepadly. Do dobrých šancí se dostali například Vachutka, který dorážel Šimkovu střelu do betonu Stěpanova, nebo třeba Škvorovy, který se v přesilové hře ocitl sám před hostujícím gólmanem, ale nakonec ani dorážka mu nepomohla k tomu, aby dostal svůj tým do vedení. Ale i hosté měli šance, pěkné střely vyslal například Džig, Parafejevec, či Gerasimovič. O všem tak rozhodne třetí třetina.

40:00

39:09
    Domácí operují v útočném pásmu, běží poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Vyloučení na obou stranást za krosček odcházejí Karakulko (JMI) a Kohout (KVA).

38:07
    Džig vyslal střelu ze středního pásma, Honzík ji však vyrazil betonem.

37:30
    Vhazování před Stěpanovem, vyhráli domácí, ale vyhnali se z útočné třetiny a zakládají akci ze své půlky.

36:10
    Karakulko operoval za Honzíkovou svatyní, Fronk ho kotouče zbavil, ale vzápětí ho sám ztratil a hosté se drží v útočném pásmu.

36:14
    Rozhodčí píská ofsajd hostů, při přechodu do útočné třetiny.

35:19
    Koblasa nedokázal vystřelit a touš se od brusle Džiga odrazil na polovinu domácích.

34:47
    Rychle přešli do útočného pásma a poté vystřelili. Stěpanov střelu chytli do lapačky a vhazuje se před ním.

34:32
    Domácí rozehrávají od vlastní branky.

33:54
    Maxim Parfejevec ujel domácí obraně a nakonec bekhendem vystřelil na Honzíka. Už byl však ve velkém úhlu a Honzík jeho střelu v klidu pokryl.

33:02
    Šimek nebezpečně vystřelil od modré, ale Stěpanov puk vyrazil. K ještě nebezpečnější dorážce se poté dostal Vachutka, který trefil pouze brankářovo beton.

32:58

32:25
    O kotouč se bojuje za Honzíkovou brankou.

31:44
    Gorčíkovo pokus o střelu končí to teči soupeře v síti za brankou a vhazuje se před Stěpanovem.

31:17
    Domácí jsou už v bezpečí v útočné třetině a v plném počtu.

30:30
    Po jednom souboji na mantinelu se zprudka chytil za obličej Kaškar, který v bolestech odjel na střídačku. Rozhodčí nikoho nevylučují.

30:04
    Tečovaná Kardaševova střela končí v síti za Honzíkovou brankou.

29:27
    Energetikům se naskytl jeden únik a jedno vyhození, ale teď už hosté operují v obranné třetině domácích.

29:16
    Přesilovou hru si zahrají také hosté. Na trestnou lavici odchází Tomáš Dvořák (KVA), který při jednom souboji za brankou držel protihráči hůl.

29:03
    Beránek při souboji s Kardaševem nechtíc vyhodil puk na zakázané uvolnění.

28:49
    Dlouhou dobu se teď bojovalo v rohu kluziště na polovině domácích.

28:04
    Hroch šikovně prostrčil puk do útočné třetiny a Beránek rozehrává z poza branky gólmana Stěpanova.

27:52
    Početní výhoda domácích teď početní výhodu vůbec nepřipomínala a praktikovala se hra nahoru dolu. ke střelám se v ní dostali jak zvýhodnění energetici tak běloruští hosté.

27:38
    Junosť je opět v plném počtu.

27:07
    Gerasimovič uprchl v oslabení, ale ke střele se nedostal.

26:30
    Běloruským hostům se zatím daří držet domácí na uzdě a tahají čas v útočné třetině.

25:33
    To by nebyl Maxim Parfejevec (JMI), kdyby se vyhnul dalšímu vyloučení. Nejtrestanější hráč svého týmu si teď odsedí dvě minuty za hákování.

25:11
    Opět Vachutka si dovolil prokličkovat střední pásmo a domácí teď díky němu operují v útočné třetině.

24:41
    Domácí rozehrávají zpoza Honzíkovy svatyně.

24:07
    Junosť se tentokráte ubránila a už hraje v plném počtu.

22:54
    Škvor střílel po pěkné přihrávce před branku, ale gólman soupeře jeho střelu vyrazil. dostalo se mu ještě přihrávky, ale ta už směřovala mimo.

22:01
    Na trestnou lavici odcházejí Valerij Kubrakov (JMI) za vražení na hrazení a Pavel Kazakevič (JMI) za nesportovní chování do konce utkání.

21:15
    Vrána špatně najel na přihrávku pro rozehrání od své branky Koblasovy a u puku jsou hosté.

20:41
    Zadražil ujížděl sám po levém křídle ale v rychlosti netrefil ani branku.

20:06
    Buly vyhráli hosté, ale okamžitě o puk přišli a domácí už se to směřují na polovinu Minsku.

20:01

Všichni potřební pro začátek druhé třetiny už se rovnají na ledě a druhá perioda může začít.

Druhá část zápasu začne přibližně ve 13:42.

Statistiky zápasu po první třetině:

Střely na branku: 12:3
    Vhazování: 12:6
    Vyloučení: 1:1

V první třetině byl daleko aktivnějším týmem ten domácí, který hostů skoro nic nedovolil. Energetici svůj tlak a plno nadějných akcí však nedokázali zužitkovat a oba týmy vstřelili po jedné brance v početních výhodách.

20:00

19:03
    Vachutka opět prokličkoval střední pásmo a vyslal střelu zápěstím, která však cestu mezi tři tyče nenašla.

18:10
    Skvěle sehraná akce domácích, kdy už stačilo jen přihrát osamocenému Grígerovi před branku, končí na holích soupeře.

17:31
    Energetici nakonec vystřelili, ale Stěpanov svou svatyni prozatím uchránil a vhazuje se před ním.

17:14
    O puk se bojuje za Stěpanovovou brankou.

15:54
    O střelu v přechodu na polovinu soupeře se teď pokusil Beránek, jeho střela však byl tečována pouze za branku jedním z obránců Junostě.

15:04
    Gríger našel před brankou Tomečka, kterému ale touš sjel z hole a nedokázal pořádně vystřelit.

13:59
    Domácí se snaží přejít zpět do útočného pásma, namísto toho však kotouč získal soupeř a snaží se vytvořit si pozici pro střelu.

12:29
    Flek hledal někoho před brankou nakonec se však rozhodl pro lépe postaveného obránce Vránu, který měl však se zpracováním prudké přihrávky velké problémy a nakonec vystřelil pouze bekhendem mimo Stěpanovovu branku.

11:58
    Hosté z Minsku konečně dokázali kus černé gumy vyhodit ze svého obranného pásma a mohou vystřídat.

11:12
    Už to vypadalo, že se hosté osvobodí, ale soupeř jim touš sebral a pokračuje s okupací útočné třetiny.

10:15
    Dá se říci, že aktivnějším celkem jsou prozatím domácí, kteří většinu času, stejně jako teď, operují v útočném pásmu.

09:35
    Matěj Zadražil hledal své spoluhráče před brankou, ale namísto toho vyhnal svou pětku z útočné třetiny a musí zakládat akci znovu od své branky.

09:05
    Skvělou střelu při přechodu do útočné třetiny vyslal od modré čáry Vachutka. Stěpanov však kotouč pokryl a skóre zůstává nepozměněno.

07:56
    Beránkovi se naskytla výborná příležitost dostat svůj tým zpět do vedení, ale rozezvonil pouze tyč.

07:04
    Junosť právě vstřelila branku!
    Hosté vyrovnávají, i oni svou přesilovou hru využili. Skoro z brankové čáry vystřelil Valkov. Honzík puk dlouho držel, ale poté k němu přijel DMITRIJ ŽELNEROVSKIJ, který puk do brány dorazil. Honzík se zlobí, ale není mu to nic platné, 1:1. Asistence: Maxim Valkov

06:08
    Sebastian Gorčík (KVA) si odpyká dvě minuty za faul loktem.

04:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A karlovarští junioři přesilovou hru využívají. Vojtěch Tomeček přihrál za branku jednomu ze svých spoluhráčů a poté si před ní najel, a když dostal puk zpět na svou hůl, vystřelil. Před brankou několikrát dorážel DAVID GRÍGER, který zaznamenal první gól domácích v play-off. Bez asistence.

04:05
    A je zde první vyloučení zápasu. Na dvě minuty si půjde odpočinout kapitán běloruského celku Maxim Parfejevec (JMI), který podrazil jednoho za karlovarských hráčů, to mu rozhodčí poprvé odpustil, ale podruhé už ne.

03:13
    Domácí sehráli poměrně pěknou akci, kdy ve středním pásmu přebral puk Vachutka a poté přihrál z mezikruží volnému Flekovi, ten však nedokázal puk zpracovat a musel si pro něj do rohu kluziště.

02:28
    Hosté nemohli při výborném napadání domácích rozehrát a vše končí zakázaným uvolněním.

02:03
    Domácí zakládají akci po pravém křídle, ta končí Fronkovou střelou z velkého úhlu. Vhazuje se před Stěpanovem.

01:39
    Po zmatku ve středním pásmu končí kotouč v Honzíkově náruči a vhazuje se před ním.

01:16
    Na puku byl Minsk, ale domácí je o něj rychle připravili.

00:50
    Energetikům se nepodařilo rozehrát a ve středním pásmu přebírají puk hosté.

00:39
    Hosté se po rychlém úvodu Západočechů raději osvobozují zakázaným uvolněním.

00:07
    Utkání už je v plném proudu a první akci zápasu zakládají ze své třetiny domácí.

00:01

Česká hymna je u konce, na ledě zůstávají pouze brankáři a první pětky obou týmů a vše je připravené k utkání, které co nevidět začne.

Do začátku zápasu zbývají dvě minuty.

Celky už jsou seřazeny na modrých čarách, aby si vyslechli své národní hymny.

Dále dnes energetikům oproti včerejšímu a většině předchozích letošních zápasů pomůžou hráči pravidelně nastupující za karlovarský A-tým, Petr Koblasa a Vojtěch Tomeček.

Karlovarští junioři mají rozsáhlou marodku mezi obránci a tak si můžete dnes všimnout zvláštnosti v podobě nastoupení klasického útočníka Lukáše Vrány, který je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem domácích, v obranných řadách.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Frček) – Kvapil (A), Dvořák, Bahounek, Vrána (A), Škvor, Šimek, Troška – Tomeček, Flek (C), Beránek, Koblasa, Gríger, Harkabus, Vachutka, Kohout, Gorčík, Hroch, Zadražil Fronk. Trenér: Tomáš Mariška

Junosť Minsk: Stěpanov (Ruban) – Filippov, Kozlov, Mickevič, Zalamaj, Vorobej, Timoščenko, Kardašev, Kazakevič (A) – Kaškar, Karakulko (A), Valkov, Parafejevec (C), Želnerovskij, Kubrakov, Kogalev, Gridjuško, Gerasimovič, Džig, Dunajev. Trenér: Igor Andrjuščenko

Rozhodčí: Jevgenij Gamalej, Denis Solovjov – Tomáš Gerát, Daniel Hynek.

O včerejším duelu poskytl rozhovor karlovarský útočník Lukáš Vrána. Ten si nemyslí, že by energetici byli horším týmem, ale běloruský celek z hlavního města prostě jen víc chtěl a byl trochu dravější a vyhecovanější play-off a jim chyběla bojovnost a srdce. Odehrál takzvaný Play-off zápas, do kterého se musí vložit daleko více sil a navíc mu ještě přálo potřebné štěstí. Nechal se však slyšet, že do dnešního klání naskočí úplně jiná smečka. Celý rozhovor s Lukášem Vránou najdete zde.

Celky se spolu utkaly již včera v pro ně prvním zápasu play-off. Domácí Západočeši nedokázali na brankáře Stěpanova vyzrát ani jednou a po třech inkasovaných gólech opouštěli kluziště po úvodním duelu vyřazovacích bojů smutně.

Do dalších zápasů jdou tak zvýhodněni běloruští junioři, kteří už jednu ze tří potřebných výher k postupu mají v kapse. Bilance předchozích vzájemných střetnutí těchto dvou týmů však mluví příznivěji spíše pro karlovarskou Vlčí smečku, která v žádném z nich neztratila ani bod. Historicky poprvé s Juností tedy prohrála až včera.

Základní část

Sluší se začít hosty. Ti do play-off postoupili s kapkou štěstí, nevyhráli v základní části ani polovinu odehraných zápasů. Těch prohraných se v jejich statistikách najde více. Stejně tak jejich statistika +/- sahá až do záporných čísel, ale na druhou stranu, po celou základní část sezony, předváděli vyrovnané výkony se stabilní formou. Nakonec se usadili na dvanácté příčce Západní konference, která je zaslala pro osmifinále play-off do lázeňského města na západu Čech. Jejich největším tahounem a zároveň nejvýraznějším hráčem byl Maxim Parafejevec, který ovládl jak ty lichotivé tak i ty nelichotivé statistiky. Získal sice největší počet bodů (46), ale také nejvíce trestných minut (72).

Energetikům se v základní části dařilo poněkud lépe. Ze začátku sezony předváděli průměrné výkony, ale v listopadu jejich forma obrovsky vzrostla a odměnou byla série, ve které bodovali ve třinácti zápasech v řadě a ani poté jim forma rozhodně neklesla. Výborné výkony se jich držely stále a tak se ze středu tabulky dostali nakonec až na páté místo tabulky Západní konference. Největším tahounem byl především Tomáš Harkabus, který v průběhu sezony nasbíral 32 bodů. Avšak bylo by hloupé nezmínit skvělé brankáře Davida Honzíka a jeho jmenovce Davida Feča, kteří svůj tým vždy drželi, co to jen šlo. A samozřejmě je nutné připomenout si jediného karlovarského reprezentanta na Challenge Cupu, obránce Tomáše Dvořáka, který patří k nejlepším v MHL a domácím je dost výraznou oporou..

Vítám vás z KV Areny u dnešního onlajn přenosu druhého zápasu osmifinále play-off mezi juniory HC Energie Karlovy Vary a Junosť Minsk. S průběhem utkání vás bude seznamovat Daniel Kot.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.