Olomouc – Pardubice 7:1 (kon.) | Jihlava – Kometa Brno 0:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Letňany 1:2 (0:2 po s.n.)
Chomutov – Vítkovice 1:3 (kon.) | Sparta – Slavia 3:5 (kon.) | Č. Budějovice – Zlín 3:2 (kon.)
Havířov – HC Litvínov 3:5 (kon.) | Vsetín – Hr. Králové 1:4 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 6:2 (kon.)
Kladno – Třinec 0:10 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 2:7 (kon.) | Písek – K. Vary 1:3 (kon.)
Piráti Chomutov
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 08.03.2014, 12:30 • SD ARÉNA Chomutov - hala • Extraliga staršího dorostu

V závěrečné třetině se každý z týmů trefil po jedné brance. Nejdříve hosté zvýšili na rozdíl tří gólů a poté se dočkali také domácí. Jedinou branku v zápase zaznamenal Jakub Hierman. (14:45:34)

60:00

59:40
    Tlak domácích trvá, ale již je pomalu jisté, že výhru budou slavit hosté z Vítkovic.

58:50
    Hraje se před brankou Vítkovic.

58:29
    Štěpán Lukeš přerušuje hru po zakrytí puku lapačkou.

58:08
    Vhazuje se v útočné třetině Chomutova.

58:00
    Posledních 120 sekund základní části.

57:25
    Vítkovice se uvelebily před domácí bránou.

56:44
    Hraje se v plném počtu.

56:10
    Jan Páleník se pokoušel o střelu z dálky. Ta byla následně vyražená gólmanem.

55:50
    Piráti se pokoušejí s výsledkem něco provést...

54:44
    Vyloučení na obou stranách.
    Jakub Hierman (CHM) – nedovolené bránění
    Matouš Stupka (VIT) – držení protihráče.

54:04

53:08
    Hosté budou hrát zkrácenou přesilovou hru,.

52:40
    Vyčkává se na chybu soupeře.

52:04
    Domácí si sami zkomplikovali situaci. Tom Polák (CHM) – nedovolené bránění.

51:40
    Bojuje se v rohu hřiště u gólmana Vítkovic.

50:50
    Hosté vyhazují.

50:15
    Jakub Hierman tvrdě střílel od modré. Brankář vyrazil.

49:17
    Hostující gólman Wanecki, drží chomutovské střelce na uzdě. Zatím nepřipouští žádné drama.

48:08
    Adam Charvát (VIT) – trest ve hře, bodnutí špičkou hole. Chomutov má před sebou dlouhou, pětiminutovou přesilovou hru.

47:10
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí se konečně prosadili v přesilové hře. O horní tyčku se puk dostal do brány. Úspěšným střelcem je JOSEF TOMAN. Asistence: František Wágner a Alan Lyszczarczyk.

46:21
    Ondřej Hartmann (CHM) – sekání.

45:59
    Chomutovu se přesilové hry nedaří... Ani jednu zatím nevyužili.

44:55
    Domácí jsou v útoku, ale jak se říká bezzubí...

43:59
    Marek Čechman (VIT) – napadení. Domácí si vytvořili obrovský tlak, při kterém dokonce trefili tyč hostující brány!

42:48

41:00
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    V přesilovce se hosté prosazují potřetí v zápase. Raduje se VLASTIMIL MALINA, který zužitkoval přihrávku od Tomáše Jáchyma. Asistence: Tomáš Jáchym a Dominik Rudl.

40:48
    Daniel Novák (CHM) – podražení.

40:20
    František Wágner (CHM) měl na holi snížení na rozdíl jednoho gólu.

40:01

Po druhé vedou hosté z Vítkovic o dvě branky. Obě zaznemanal Daniel Spratek, který následně mohl přidat ve vyložené šanci i třetí. Rozhodčí dnešního zápasu jsou bohužel nejslabším článkem. Dost nepřesností na obou stranách a nesmyslná vyloučení. Další třetina začne přibližně v 14:07.

39:06
    Chomutov má dneska smůlu a jak se říká, vypije si ji, až do úplného dna. Ani na třikrát se nepodařilo překonat brankáře Michala Waneckého.

36:33
    Domácí dvakrát zahráli na zakázané uvolnění.

35:15
    Dva hostující útočníci uháněli na samotného gólmana Lukeše. Daniel Spratek si chtěl dát evidentně hattrick v zápase a nepřihrál lépe postavenému spoluhráči. Ze šance, žádný gól není.

34:32
    Hosté v plném počtu. Domácí si nevytvořili žádnou šanci. Pouze kombinovali, ale ke střele se nedostali.

32:32
    Ondřej Hartmann (VIT) – podražení.

32:30
    Štěpám Lukeš v brance Chomutova opět v permanenci... Puk proletěl brankovištěm, těsně u jeho výstroje.

30:44

29:55
    Domácí měli možnost přečíslení dva na jednoho. Útočníci Chomutova si nerozuměli a špatně si přihráli.

29:44
    Minuta z přesilové hry pryč a hosté jsou mimo útočnou třetinu.

28:44
    František Wágner (CHM) -. nedovolené bránění.

27:29
    První pokus Dominik Kafka neproměnil. Druhý pokus DANIEL SPRATEK zakončil do prázdné branky. Asistence: Dominik Kafka a Martin Stoklásek.

26:53

26:50
    Chomutov svou kombinaci překombinoval a přenechal puk hostujícím hráčům. Ti vyhodili mimo obranné pásmo.

25:40
    Vítkovice vyhodily puk.

25:32
    Domácí mají tlak.

25:11
    Domácí vsítili branku, ale rozhodčí gól neuznávají. Rozhodčí to odůvodnili tím, že dříve pískli, než se dostal puk do brány.

24:53
    Jan Fajkus (VIT) – hákování.

22:39

24:35
    Šimon Stránský (VIT) střílel z většího úhlu na domácího gólmana. Brankář puk chytil do lapačky.

23:50
    Větší šanci jsme v přesilovce nezaznamenali.

22:39
    Marcel Hlaváček (CHM) – napadení.

22:15
    Hosté jdou v zápase do vedení. Střelu Daniela Krenželoka, jemně tečoval před gólmanem DANIEL SPRATEK. Asistence: Daniel Krenželok.

21:30
    Obrovské šance na obou stranách. Hosté nedali prakticky gól do prázdné branky, když překonali i gólmana. Domácí v podobné šanci neuspěli na druhé straně.

20:30
    Hostující gólman Wanecki měl hodně práce s tečovanou střelou domácího obránce, nakonec vše vyřešil.

20:20
    Pokračuje přesilovka Pirátů.

20:01

Po první třetině je stav zápasu vyrovnaný 0:0. Více šancí měly hostující Vítkovice, které doslova ovládly celou 1.třetinu. Uvidíme, jak si týmy povedou ve třetině druhé. Ta začne přibližně v 13:15.

20:00

19:40
    Vítkovice vyhodily puk. Chomutov se snaží znova dostat do útoku.

19:00
    Šimon Stránský (VIT) – krosček.

18:35
    Tom Polák zahrozil střelou švihem. Brankář Vítkovic vše jistil a puk chytil do lapačky.

18:04
    Přerušeno pro přihrávku rukou od domácího hráče. Hra se uklidnila a začíná se více odzadu se zajištěnou obranou.

16:38
    Jinou šanci si domácí nevypracovali. Přesilovka končí a hosté jsou v pěti.

15:20
    Pokus Josefa Tomana mířil těsně vedle pravé tyče.

14:38

14:06
    Dominik Kafka sám před brankářem. Puk namířil pouze do výstroje gólmana Lukeše.

13:10
    Další obrovská šance hostů! Pokus bekhendem si domácí Štěpán Lukeš pohlídal a puk vyrazil.

12:30
    Tomáš Jáchym (VIT) se mohl dostat do dobré šance. Domácí hráči šanci zabránili.

Po krátké konzultaci s lékařem odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku.

11:22
    Na ledě se teď nepříjemně svírá bolestí Lukáš Horvát (VIT).

10:30
    Domácím dneska nejde bránění útočících hráčů na modré čáře. Hosté si momentálně na hřišti dělají, co chtějí.

09:30
    Trochu odpočinku pro Piráty. Chvíli se hraje v obranném pásmu Vítkovic.

07:40
    Petr Šendera obešel dva hráče Chomutova a zakončoval do horní části branky. Brankář Štěpán Lukeš, vyrazil puk koncem lapačky na zadní mantinel.

07:10
    Dominik Raška sám před gólmanem, šanci nedal,

07:10
    Piráti jeli do útoku, ale zastavil je zapískaný ofsajd.

06:56
    Zakázané uvolnění Chomutova. Hráči domácích si opět neoddechnou.

06:23
    Ani druhý pokus hostům v přesilovce nevyšel. Domácí v plném počtu.

05:30
    Tomáš Jáchym nebezpečně vybruslil před brankáře Lukeše, ale ten pokus hostujícího útočníka kryl svou výstrojí.

05:00
    Domácí drží puk v útočné třetině.

04:23
    Aleš Macháček (CHM) – hákování. Vítkovice mají druhou přesilovou hru v krátké době.

03:58
    Matouš Stupka se sám ocitl před gólmanem, když se k němu odrazil puk. Svoji střelu zamířil do betonů domácího gólmana.

03:45
    Domácí se úspěšně ubránili a hrají v pěti.

02:40
    Hosté kombinují v útočné třetině. Zatím pouze jedna střela byla vyprodukována, ze strany Vítkovic.

01:45
    Roman Rohla (CHM) – napadení. První přesilová hra, pro hostující Vítkovice.

01:30
    Po několika nepřesnostech se přerušuje. Puk skryl pod lapačkou domácí Štěpán Lukeš.

00:55
    Domácí se osvobodili a přecházejí do útoku.

00:30
    Hra u domácí branky.

00:07
    První pokus Alana Lyszczarczyka.

00:01

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Dvořák, Páleník(C), Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák, Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, P. Macháček, Rohla, Veselý, Toman, Wágner, Strunz.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Daňa) – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl, Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Korec, Slánský, Raška, Spratek, Jáchym (C), Stupka, Hartmann, Stránský..

Dobrý den z Chomutova.
    Na led Pirátů přijíždí soupeř z dalekých Vítkovic.
    Zápas to nebude jednoduchý, ale určitě zajímavý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Václav Mohelník

Branky a nahrávky: 48. Toman (Wágner, Lyszczarcyk) – 23. Spratek (Krenželok), 28. Spratek (Kafka, Stoklásek), 41. Malina (Jáchym, Rudl)

Piráti Chomutov: Lukeš – Dvořák, Páleník(C), Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák, Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Adámek, P. Macháček, Rohla, Veselý, Toman, Wágner, Strunz.
    HC Vítkovice Ridera: Wanecki – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl, Beneš, Malina, Stoklásek, Kafka, Horvát, Korec, Slánský, Raška, Spratek, Jáchym (C), Stupka, Hartmann, Stránský.