Carolina – NY Rangers 2:4 (kon.) | Florida – Buffalo 2:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 7:4 (kon.)
Calgary – NY Islanders 4:3 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 2:3 (2:3 po s.n.) | Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.)
Colorado – St. Louis 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
New York Islanders
Sobota 08.03.2014, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji, že jste spolu se mnou ponocovali a u dalších onlajnů z NHL se opět těším na počtenou! (06:14:54)

Československá stopa v utkání:
    Ladislav Šmíd (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:24
    Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:10

1. Joe Colborne (CGY) 2+0
    2. T. J. Galiardi (CGY) 0+1
    3. Mark Giordano (CGY) 0+2

To byl tedy závěr! Hráči New Yorku Islanders ztratili téměř vyhraný zápas a z Calgary odjíždějí s porážkou 4:3, i když ještě necelých devět minut před koncem 1:3 vedli. Flames totiž dokázali v poslední desetiminutovce nastřílet tři góly za čtyři minuty a nepříznivé skóre tak otočit. V 52. minutě snížil na rozdíl jediné branky Colborne, poté srovnal Monahan a v čase 55:41 to byl opět Joe Colborne, který dokonal skvělý obrat Flames. Oslavenec Joe Nieuwendyk tak může z hlediště svým následovníkům spokojeně zatleskat.

Střely na branku ve 3. třetině – 9:7, celkem – 23:26

Po závěrečné siréně se ještě popral kapitán Calgary Giordano s Okposem. Rozhodčí museli oba kohouty roztrhnout.

60:00

59:55
    Tohle už hosté nestihnou, Plameny dnes zvítězí.

59:35
    Domácí soupeře nepouští k odvolání brankáře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, vhazovalo se ve středním pásmu, takže Nilsson je zpět v brance.

58:50
    Ostrované to zkouší bez gólmana!

58:49
    Před Ortiem se objevil Nielsen, ale domácí brankář zázračně chytá!

57:58
    Monahan se v přečíslení 2 na 1 snažil protlačit přihrávku na Galiardiho, ale úmysl mu nevyšel.

56:20
    Od modré vypálil Hamonic a za Ortiem zvonila tyčka!

55:41
    Hosté reagují oddechovým časem.

55:41
    Calgary právě vstřelilo branku!
    To je neskutečný obrat Flames! Brodie posunul kotouč po modré čáře na Giordana, který vystřelil. Letící puk ještě stačil před brankou tečovat JOE COLBORNE a černý kus gumy se převalil přes Nilssona až za brankovou čáru. Domácí otáčejí skóre z 1:3 na 4:3! Asistence: Mark Giordano a T. J. Brodie.

55:10
    Bouma za brankou dohrál de Haana a domácí publikum je ve varu!

54:48
    Ortio pokryl střelu ze středního pásma.

54:22
    Domácí dokázali během tří minut smazat dvoubrankové manko! Galiardi poslal od zadního mantinelu chytrou zadovku do brankoviště, kde se nejlépe zorientoval SEAN MONAHAN, který puk protlačil skrz Nilssonovu výstroj za brankovou čáru – 3:3! Asistence: T. J. Galiardi a Lance Bouma.

53:09
    Závěr zápasu se nám přeci jen zdramatizoval, ožilo i publikum.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Granlund (Byron, Ortio), 52. Colborne (Giordano, Cammalleri), 55. Monahan (Galiardi, Bouma), 56. Colborne (Giordano, Brodie) – 16. McDonald (Strome, Hickey), 27. Okposo (Grabner), 33. Nelson (Bailey, Donovan)

Calgary Flames: Ortio (MacDonald) – Giordano, Brodie, Butler, Russell, Wotherspoon, Šmíd – Bouma, Backlund, Cammalleri – Colborne, Monahan, Galiardi – Reinhart, Granlund, Byron – McGrattan, Knight, Hanowski. Trenér: Bob Hartley
    New York Islanders: Nilsson (Nabokov) – Hamonic, de Haan, Višňovský, Hickey, Donovan, Strait – Okposo, Nielsen, Grabner – Clutterbuck, Nelson, Bailey – McDonald, Strome, Lee – Halmo, Cizikas, Martin. Trenér: Jack Capuano

Rozhodčí: St. Laurent, Walsh – Henderson, Wheler

Diváci: 19289