Carolina – NY Rangers 2:4 (kon.) | Florida – Buffalo 2:0 (kon.) | Detroit – New Jersey 7:4 (kon.)
Calgary – NY Islanders 4:3 (kon.) | Anaheim – Pittsburgh 2:3 (2:3 po s.n.) | Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.)
Colorado – St. Louis 1:2 (kon.)
po s.n. (2:3)
Anaheim Ducks
2:3 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Pittsburgh Penguins
Sobota 08.03.2014, 04:10 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.

Češi na ledě
    Dnes se na ledě nepředstaví žádný český hokejista.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral třiaosmdesát bodů za devětadvacet gólů a čtyřiapadesát asistencí a aktuálně vede pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě dvaašedesát bodů za osmnáct gólů a čtyřiačtyřicet asistencí, aktuálně mu patří dvanácté místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS

________________________________________

Penguins patří dlouhodobě k nejlepším týmům Východní konference a i aktuálně vedou pořadí o tři body před Bostonem a oba dva týmy již v tuto chvíli mají jistotu postupu do play-off. V rámci Metropolitní divize vede Pittsburgh s pohodlným náskokem čtrnácti bodů před Philadelphií, byť bilance z posledních zápasů není nijak oslnivá – tři prohry v řadě ukončila až výhra v posledním zápase v Nashvillu, ale v posledním utkání na ledě San Jose Penguins opět nestačili, když Sharks podlehli, byť ve skvělém zápase, 3:5.

Nejproduktivnějším hráčem Ducks je Ryan GETZLAF, který nasbíral osmašedesát bodů za devětadvacet gólů a devětatřicet asistencí, což ho aktuálně řadí za vedoucí duo Crosby, Kessel na třetí místo v bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Anaheimu je Corey PERRY, který má na svém kontě třiašedesát bodů za dvaatřicet gólů a jedenatřicet asistencí, aktuálně mu patří osmé místo v bodování NHL.

ANAHEIM DUCKS

Ducks jsou aktuálně jasně nejlepším týmem celé základní části. Ze třiašedesáti zápasů nasbírali dvaadevadesát bodů! V tvrdé konkurenci Západní divize to znamená dvoubodový náskok před druhými St. Louis Blues (ti mají ale o zápas méně). V pořadí celé ligy pak třetí Chicago ztrácí čtyři body, o bod více pak čtvrté Colorado. Nejlepší tým Východní konference a dnešní soupeř, Pittsburgh Penguins, je v ligovém pořadí "až" na šestém místě se ztrátou šesti bodů!

Předpokládané sestavy:

Anaheim Ducks: Hiller (Andersen) – Beuachemin, Lindholm, Lovejoy, Fowler, Allen, Sbisa – Palmieri, Getzlaf, Perry – Beleskey, Bonino, Selänne – Winnik, S. Koivu, Cogliano – Maroon, Silfverberg, Jackman

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Maatta, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo, Orpik, Despres – Kunitz, Crosby, Gibbons – J. Jokinen, Malkin, Neal – Pyatt, Sutter, Vitale – Glass, Goc, Adams.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Anaheim Ducks přivítá na svém ledě Pittsburgh Penguins.

Rozhodčí: L'Ecuyer, O'Rourke – Heyer, Sharrers.

00:01

00:38
    Puk míří za branku Penguins, ale hosté ho získávají zpět na své hokejky.

01:03
    Gerzlaf nepřesně přihrává, domácí ztrácí útočné pásmo.

01:15
    Hiller spěchá na střídačku, rozhodčí signalizuují vyloučení.

01:27
    A nyní se již píská, Chris Kunitz dostává dvouminutový trest za sekání, přesilová hra Anaheimu.

01:55
    Pittsburghu se daří dostat puk ze třetiny.

02:10
    Ducks nyní v přesilovkovém rozestavení.

02:45
    Další puk míří ze třetiny Penguins.

03:15
    Domácí nahazují do třetiny soupeře, ale vypadá to, že se Penguins ubrání.

03:27
    Ano, je to tak, hosté jsou již v plném počtu.

03:54
    Anaheim právě vstřelil branku!
    COREY PERRY se zapojil do útočné akce svého prvního útoku, po ráně Getzlafa z levé strany, kterou Fleury vyráží pouze před sebe, se k dostává k dorážce na pravé straně a pohodlně zasouvá puk do odkryté části branky. Asistence: Ryan Getzlaf a Saku Koivu.

04:39
    A další šance domácích, jenže Lindholmovi sjel puk z hole.

05:35
    Střely na branku – 5:0 pro Anaheim, jasná převaha domácích, k čemuž přispěla i přesilová hra.

06:09
    Hraje se dlouho bez přerušení, sledujeme strhující hokej.

06:21
    Až ofsajd Saku Koiva na útočné modré přerušuje hru a následuje komerční přestávka.

07:47
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    První šance hostů a Hiller se za maskou musí červenat! DERYK ENGELLAND ho překonává ne příliš tvrdou střelou mezi betony! Asistence: Jussi Jokinen a Jevgenij Malkin.

08:21
    Máme zde první bitku Maroon tam proklepává obličej Glasse.

08:21
    Oba dostávají pětiminutové tresty a nyní již sedí na trestných lavicích, hraje se v plném počtu na obou stranách.

08:41
    A na ledě to jiskří, Malkin nyní doslova zalehl Perryho u branky Ducks a drží ho pěkně u ledu.

09:25
    Snad první větší akce Penguins v útočném pásmu, domácí se brání.

09:44
    A po skvělém pasu Winnika se dostává ke střele Getzlaf, pálí z levé strany, těsně před Fleurym, ten chytá a přerušuje hru.

10:00
    Domácí Beauchemin dostává trest za podražení Malkina a hosté si zahrají první přesilovou hru.

10:08
    Crosby pálí pouze vedle branky.

10:18
    Domácí se brání se čtveřicí Fowler, Getzlaf, Winnik a Allen.

10:21
    Hosté to zkouší s pěticí Niskanen, Kunitz, Neal, Malkin a Crosby.

10:34
    Domácí dostávají puk ze třetiny, Ducks střídají.

10:50
    A Saku Koivu se málem dostal do samostatného úniku, ale skvěle se vrátil Neal a odebral mu puk.

11:18
    Puk až za brankou Penguins.

11:35
    Ani nyní to nevyjde, hosté opět ztrácí útočné pásmo.

12:00

12:30
    Icing Anaheimu, hra se stěhuje před Hillera.

13:00
    Komerční přestávka.

13:10
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Bryan Allen i hostující Joe Vitale usedají po vzájemné potyčce na trestnou lavici, oba dostávají dvouminutové tresty, hraje se ve čtyřech na obou stranách.

13:38
    Puk za brankou Fleuryho, hosté rozehrávají.

14:46
    Vyrovnaná hra při hře ve čtyřech, sledujeme hokej bez šancí.

15:10
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

15:45
    Nepřesnou přihrávkou ve středním pásmu se domácí připravují o možnost zaútočit.

15:57
    Rakell se dostává ke střele z pravé strany, Fleury v pohodě chytá přerušuje hru.

15:57
    Následuje komerční přestávka.

16:39
    Fleury chytá střelu Suttera od modré, z levé strany a přerušuje hru.

16:57
    Koivu v dobré pozici, jeho střela z mezikruží však míří vedle branky.

17:14
    A na druhé straně po střele Niskanena přerušuje hru domácí gólman Hiller.

17:42
    Velký závar ve třetině Penguins, který tam způsobila elitní řada Ducks, hosté faulují, James Neal usedá za hákování na trestnou lavici.

18:08
    Ofsajd Ryana Getzlafa na útočné modré, vhazovat se bude ve střední třetině.

18:38
    Puk míří ze třetiny Penguins.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:42

20:00

V první třetině jsme zaznamenali dva góly, po jednom na každé straně. Domácí se dostali do vedení ve 4. minutě zásluhou branky Perryho, který dorážel do branky střelu Getzlafa. Na odpověď si hosté počkali necelé čtyři minuty, když se nenápadnou střelou prosadil Engelland. Paradoxně jako by vstřelené góly poznamenaly úroveň zápasu, která se poté o něco snížila. I tak ale sledujeme velmi pohledný hokej.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Anaheim Ducks: 12

Pittsburgh Penguins: 3

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:04 hodin.

20:01

20:17
    V úvodu druhé třetiny se vylučuje, na trestnou lavici zamířil Lee Stempniak, přesilová hra Anaheimu.

21:05
    Perry zavezl puk do útočného pásma, po jeho střele se puk dostává opět ze třetiny.

21:30
    Hosté se zatím v pohodě brání.

21:50
    Selänne pálí z levé strany, ale netrefuje branku.

22:17

22:45
    Domácím pomohla přesilová hra v úvodu druhé dvacetiminutovky k "nastartování se".

23:18
    Čtyřikrát již musel v této třetině zasahovat Fleury, Hiller ještě ani jednou.

24:02
    Po střele Despreho zazvonila branková konstrukce za zády domácího Hillera!

24:35
    Niskanen předvedl velmi dobrý obranný zákrok ve vlastní třetině a nepustil soupeře do zakončení.

25:42
    Malkinův útočný výpad končí v rohu třetiny Ducks.

27:10
    Hraje se hodně "do těla" a poměrně svižně, na další gól ale stále čekáme.

28:59
    Hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:43
    Bekhendový pokus Engellanda, Hiller chytá a přerušuje hru.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání a zatím sledujeme ve druhé části spíše průměrné utkání.

31:06
    Koivu bojuje o puk za brankou Penguins.

31:12
    Nakonec pálí od modré Linholm, Fleury chytá a přerušuje hru.

32:34
    Puk ve třetině Penguins, Beleskey se snažil dostat ke střele, ale před ním zasáhl obránce hostů.

32:55
    Přesto nakonec Fleury musel zasahovat, předvedl se jeho pravý beton.

34:12

35:10
    Penguins chvíli ve třetině Ducks, ale nedostali se ke střele.

35:35
    Na obou stranách nyní dominují obrany, což se potvrzuje i nyní, kdy od modré pálí Despres, obránce Ducks jeho střelu zblokoval.

36:46
    Silfverberg nečekal na to, až mu dostřídají spoluhráči a i proti přesile tří bránících hráčů Penguins se dostal ke střele z mezikruží, Fleury chytá a přerušuje hru.

37:24
    Vylučuje se, na trestnou lavici putuje za hákování domácí Beauchemin.

37:48
    Hosté nahazují puk do třetiny Ducks, domácím se ale daří vyhazovat.

38:15
    Neal zaváží puk středem, hosté získávají útočné pásmo.

38:38
    Dobře se pohybující bránící čtveřice domácích však nenechává příliš prostoru.

38:47
    Lovejoy nabral puk a poslal ho ven ze třetiny.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:24

40:00

Druhá třetina je u konce. Domácí jsou sice lepší, mají převahu, ale celkově se úroveň zápasu ve druhé třetině "propadla", což dokazuje nejen neschopnost vstřelit gól. Oba týmy bojují o puk hlavně ve středním pásmu a do útočného pak směřují především nahozené kotouče. Doufejme, že se úroveň hry ve třetí třetině zvýší a dočkáme se dalších gólů.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Anaheim Ducks: 11

Pittsburgh Penguins: 4

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:56 hodin

40:01

41:10
    A hned v úvodu zafungovala opět spolupráce Getzlaf – COREY PERRY, kdy prvně jmenovaný zkoušel bekhendem překonat Fleuryho, ten jeho pokus z bezprostřední blízkosti vyráží, ale znovu je to Perry, kdo se dostává k dorážce. Asistence: Ryan Getzlaf a Kyle Palmieri.

41:59
    Doufejme, že tímto gólem se "odpíchneme" k lepší podívané.

43:11
    Bonino v dobré pozici, ale při pokusu o střelu padá, puk míří pouze vedle branky.

44:07
    Niskanen bojuje o puk ve vlastním pásmu a v souboji s Winnikem je úspěšný.

45:35
    Penguins hrají spíše takovou "udržovací" taktiku, hlavně nedostat další gól...

45:46
    Icing Pittsburghu.

46:04

46:49
    Puk za brankou Penguins, Cogliano tam bojoval jako lev o jeho udržení.

46:58
    Nakonec skončil puk mimo ledovou plochu, rozhodčí nařizují vhazování po pravici Fleuryho.

48:14
    Palmieri dostává dvouminutový trest a hosté si zahrají přesilovou hru.

48:35
    Penguins v přesilovkovém rozestavení.

48:49
    Malkin nezachytil puk na útočné modré s hosté ztrácí útočné pásmo.

48:57
    Jenže právě JEVGENIJ MALKIN se bleskově vrátil do útočného pásma a přesnou střelou do protipohybu Hillera dává vyrovnávací gól, je vyrovnáno. Asistence: James Neal a Sidney Crosby.

49:45
    Tak je opět vyrovnaný stav, dočkáme se dnes v Honda Center prodloužení?

50:24
    Nepřesná rozehrávka Penguins, puk míří na zakázané uvolnění.

50:37
    Allen pálí od modré, z levé strany, Fleury chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

51:04
    Getzlaf zkoušel dorážet u levé tyčky, po zákroku Fleuryho, ale puk skončil pouze za brankou Penguins.

52:18
    Selänne zaváží puk do útočného pásma, ale to je asi tak všechno.

53:18
    Zásah střídačky Anaheimu, rozhodčí přerušují hru.

53:44
    Dva "zlatí" reprezentanti Kanady, Getzlaf a Crosby, se nyní pohádali na buly ve třetině Ducks.

55:03

55:52
    Hodně opatrný hokej, oba týmy se již snad soustředí hlavně na ubránění stavu 2:2.

56:41
    Koivu se k puku v útočném pásmu nedostal.

56:59
    Getzlaf pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.

57:19
    Stejně jako nyní Palmieri střelou z mezikruží.