Česko – Norsko 1:2 (0:2 po s.n.) | Kanada – Švédsko 10:1 (kon.) | USA – Itálie 5:1 (kon.)

Kanada právě vstřelila branku!
    Tak jsme se dočkali desítky. Jubilejní desátou branku Kanady vstřelil ANTHON GALE. Asistence: Derek Whitson.

40:32
    A vzápětí je tu další branka a Kanada jde do vedení 9:1. Tentokrát se prosadil DOMINIC LAROCQUE. Asistence: Kevin Rempel.

40:12
    Kanaďané se v přesilové hře prosazují. Osmou branku celku ze zámoří vstřelil ADAM DIXON. Asistence: Kevin Rempel.

35:22
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    A pozor, protože první branky se dočkalo Švédsko, které snižuje na 1:7. Kanadského brankáře prostřelil PER KASPERI. Asistence: Niklas Rakos, Niklas Ingvarsson.

29:45
    Těsně před koncem druhé třetiny se ještě prosazuje GREG WESTLAKE a navyšuje tedy vedení Kanady. Asistence: Adam Dixon.

27:40
    Kanadská mašina se opět rozjela a je tu další branka. Tu vstřelil GRAEME MURRAY, který tak posílá svůj celek do vedení o šest branek. Asistence: Anthony Gale.

26:47
    Javorové listy se poprvé trefují ve druhé třetině a zvyšují své vedení na 5:0. Do šance se dostal ADAM DIXON, který nezaváhal a prostřelil Nilssona. Asistence: Greg Westlake, Marc Dorion.

13:03
    DOMINIC LAROCQUE zvyšuje už na 4:0 a potvrzuje, že Kanada bude na tomto turnaji nesmírně silná. Asistence: Adam Dixon, Kevin Rempel.

12:30
    Kanada zatím v tomto utkání zcela jasně dominuje a v polovině třinácté minuty už vede o tři branky. Na 3:0 totiž upravil ANTHONY GALE. Asistence: Tyler McGregor.

06:42
    A je to 2:0 pro Kanadu. Z přesilové hry sice nic nebylo, ale o chvíli později se prosadil BEN DELANEY, který tak zvýšil vedení svého celku. Asistence: Anthony Gale, Graeme Murray.

01:03
    Skvělý začátek v podání borců z Kanady, kteří se velmi rychle dostávají do vedení. První branku tohoto zápasu vstřelil BILLY BRIDGES. Asistence: Derek Whiston.

Jakub Kopřiva

Branky a nahrávky: 2. Bridges (Whitson), 7. Delaney (Gale, Murray), 13. Gale (McGregor), 14. Larocque (Dixon, Rempel), 27. Dixon (Westlake, Dorion), 28. Murray (Gale), 30. Westlake (Dixon), 41. Dixon (Rempel), 41. Larocque (Rempel), 42. Gale (Whitson) – 36. Kasperi (Rakos, Ingvarsson)

Kanada: St-Amand (Watson) – Dixon, Arsenault, Murray, Whitson, Gemmell – McGregor, Gale, Delaney, Westlake, Bridges, Bowden, Rempel, Dorion, Larocque, Ludwig
    Švédsko: Nilsson (31. Johnsson) – Ingvarsson, Lundgren, Holm, Hedberg, Wistrand – Kasperi, Rakos, Olsson, Ojala, From, Silvstrand Olsson, Andersson

Rozhodčí: Hegle – Heltman, Judakov