Magnitogorsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:1 (kon.)
Doněck – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Záhřeb 5:2 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Sobota 08.03.2014, 12:00 • Sport Complex • Play-off KHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou. (15:35:13)

Zápas nakonec skončil v 81. minutě, kdy o vítězství rozhodl domácí obránce Savčenko střelou od modré čáry. Duel mezi Astanou a Jekatěrinburgem byl klasickým prvním zápasem v play-off, byl hodně opatrný, nervózní, nikdo nikam nespěchal. I proto se muselo rozhodovat až tak pozdě.

Stav série je tedy po prvním zápase příznivější pro Astanu 1:0.

Zápas je u konce.

80:41
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí z kraje druhého prodloužení střílí rozhodující branku a je tu konec utkání! Na modré čáře se k puku dostal ROMAN SAVČENKO, naznačil střelu, popojel si s pukem dále a až pak vypustil svůj projektil. Kovář měl zakrytý výhled a nakonec mu puk skončil za jeho zády. Bez asistence.

Začalo druhé prodloužení.

Další třetina začne přibližně v 15:28.

V prodloužení mnoho šancí k vidění nebylo, oba týmy hrály velmi opatrně, až jim chyběla patřičná odvaha a touha strhnout výsledek na svoji stranu.

První prodloužení je u konce, branku jsme v něm neviděli. Oba celky znovu odchází do kabin, čekat nás tak po přestávce bude čekat další dvacetiminutová pasáž. Pokud ovšem jeden z týmů skóruje, bude tahle část kratší.

První prodloužení skončilo.

79:53
    Další vyhozený puk. Přesilovka nepřinese vůbec nic.

79:26
    To je zmar domácích hokejistů. Vůbec se jim nedaří usadit se v útočném pásmu, diváci začínají mírně popiskovat.

78:57
    A další puk putuje pryč z pásma, do konce prvního prodloužení nás čeká poslední minuta.

78:42
    Další vyhození hostí. Astana se nemůže usadit v útočném pásmu.

78:15
    Rána Barekra od modré, následně se hosté osvobozují.

77:59
    V závěru prvního prodloužení bude čekat na domácí celek přesilová hra. Za podražení je vyloučen Lepistö (JEK). Dočkáme se ukončení utkání?

77:24
    Ofsajd teď na druhé straně.

76:35
    Postavení mimo hru brzdí zajímavě se vyvíjející přečíslení domácího celku. Hráči Astany i jejich fanoušci se pochopitelně vztekají. Nervy pracují na plné obrátky.

76:18
    Lepisto nastartoval ve středním pásmu, ve středu pásma útočného se dostal ke střele. Tu však tlumí na své hrudi pozorný Jeremejev.

75:13
    Postavení mimo hru hostujícího týmu. Buly ve středním pásmu.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 24. Starčenko, 45. Starčenko (Savčenko), 81. Savčenko – 21. Černov, 47. Lepistö (Černov, Viklund)

Barys Nur-Sultan: Ahonen (od 68. Jeremejev) – Barker, Lundin, Savčenko, Litvniněnko, Kudroč, Semjonov, Grebeščikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Poliščuk, Sagadějev, Gavrilin, Rachmanov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Lobanov) – Gusev, Žuravljov, Viklund, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Trjamkin – Lewandowski, Deveaux, Jemelejev – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Fjodorov, Simakov – Golyšev, Vyglazov, Gorbunov, Arkalov.

Rozhodčí: Sergejev, Čerenkov – Golovljov, Palej