Magnitogorsk – Vladivostok 3:1 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.) | Ufa – N.Novgorod 1:3 (kon.)
Kazaň – Novosibirsk 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 5:1 (kon.)
Doněck – Riga 3:1 (kon.) | Lev – Záhřeb 5:2 (kon.)
Dynamo Moskva
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 08.03.2014, 14:00 • Lužniki Palace of Sports • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Češi na ledě
    V sestavě Dinama nastupují obránce Filip NOVÁK a útočník Marek KVAPIL.
    Za Jaroslavl nehraje žádný český hokejista.

To Lokomotiv naopak, musel bojovat o play-off hodně urputně. Nakonec skončil na posledním možném místě, tedy na osmém, v rámci Západní konference, byť s dostatečným, šestibodovým, náskokem před nakonec devátým Atlantem.

Dinamo Moskva
    Moskevské Dinamo ovládlo nejen pořadí Západní konference, ale i celé ligy, jejíž základní část vyhrálo s náskokem sedmi bodů před vítězem Východní divize, Metallurgem Magnitogorsk. Do letošního play-off tak právě Dinamo vstupuje z pozice největšího favorita!

Vítejte u onlajn přenosu utkání 1. kola play-off KHL, v němž DINAMO MOSKVA přivítá na svém ledě LOKOMOTIV JAROSLAVL. Půjde o druhé utkání této série.

Dinamo Moskva: Jeromenko (Šaryčenkov) – Novák, D. Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Rjazancev, Mironov, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Volkov, Babenko, Kokarev – Pestunov, Sopin, Kvapil

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov, Kronwall, Holos, Vasiljev, Jakovlev, V. Višněvskij, Pašnin – Redhlis, Platt, Sprukts – Plotnikov, Averin, Apalkov – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Kapustin

Rozhodčí: Gusev, Olenin – Morozov, Sazonov.

00:01

00:58
    Hosté začali aktivně, Plotnikov se snažil dostat do zakončení, ale obrana Dinama zapracovala výtečně.

01:33
    Karpov pálí z levé strany, Sanford jeho pokus vyráží ramenem.

02:45
    Hosté nahazují do útočného pásma, tam ale mají puk domácí.

03:50
    Černikov (JAR) nemůže pokračovat v utkání, ve čtvrté lajně ho nahradí Achmetov.

04:55
    Hosté v útočném pásmu, domácí se brání, publikum píská.

05:19
    Hra přerušena, po komerční přestávce se bude vhazovat po pravici Sanforda.

06:29
    Hraje se svižný hokej, bez častého přerušování, ale také bez šancí.

07:15
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici míří domácí Cvetkov za nebezpečnou hru vysokou holí.

08:04
    Domácí dostávají puk ze třetiny.

09:03
    Ještě dvanáct vteřin se budou domácí bránit při vlastním oslabení.

09:15

10:00
    Je za námi úvodních deset minut tohoto utkání, mírně aktivnější jsou zatím hosté, pomohla jim i přesilová hra.

11:12
    Po střele Redhlise zasahuje domácí gólman Jeromenko.

11:26
    Puk směřuje na zakázané uvolnění.

12:25
    Lokomotiv stále aktivnější, domácí se těžko dostávají přes střední pásmo.

13:27
    Jegor Jakovlev v zatím největší šanci zápasu, je sám před Jeromenkem, kterého ale nedokázal překonat!

13:55
    Branka by rozhodně dnešnímu zápasu prospěla.

14:35
    Riskantní přihrávka Dinama ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří ale nikam nespěchají a střídají.

15:10
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se přece jenom prosazují, MAXIM SOLOVJOV trochu zaskočil Sanforda střelou z pravé strany, gólman Jaroslavle puk vůbec neviděl a ani na střelu nezareagoval, domácí vedou 1:0. Asistence: Dmitrij Pestunov a Janne Jalasvaara.

15:17
    Komerční přestávka.

15:45
    Filip Novák pálí od modré, z pravé strany, to nebyla vůbec špatná střela, ale Sanford byl tentokrát pozorný a jeho střelu chytá.

16:19
    Závar před Jeromenkem, dobře to dopadlo pro Dinamo.

17:29
    Vhazování po pravici Sanforda, domácí mohou ohrozit branku soupeře.

18:31
    O puk se nyní bojuje za brankou Dinama, ale tam domácí Mironov získal puk a rozehrává.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:28
    Hosté vyhazují přes všechny čáry, není to zakázané uvolnění, domácí musí hrát.

20:00

První třetina je za námi. Z jednobrankového náskoku se mohou těšit domácí hokejisté, a to doslova – Dinamo totiž rozhodně lepší v úvodní části nebylo. Byli to naopak hosté, kteří diktovali tempo hry, hráli lépe, než jejich dnešní soupeře, nicméně z ani jedné šance se jim skórovat nepodařilo. To domácí se prosadili v 16. minutě, kdy se trefil Solovjov.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Dinamo Moskva: 10

Lokomotiv Jaroslavl: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 14:50 hodin.

20:01

21:02
    Hosté vlétli do druhé třetině velmi aktivně, Jeromenko zasahuje a přerušuje hru.

21:25
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají domácí, kteří ale vzápětí nepřesně rozehrávají.

22:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici za hákování odchází hostující Konkov.

22:47
    Puk ve středním pásmu, domácí nahazují za branku Sanforda.

23:27
    Mironov pálí z mezikruží, Pestuško se snažil dorážet, ale puk končí v rohu třetině Lokomotivu.

23:58
    Komarov pálí z pravé strany, po rychlém brejku Dinama, Sanford skvělým zákrokem vyráží.

24:12
    Vteřinu před návratem vyloučeného Konkova rozhodčí přerušují hru, závar u branky Lokomotivu, bude se vhazovat.

24:13

24:50
    Podruhé se dnes prosazuje MAXIM SOLOVJOV a znovu to bylo v momentě, kdy měl Sanford zakrytý výhled, tentokrát Maxim pálil z levé strany, domácí vedou již 2:0! Asistence: Janne Jalasvaara a Maxim Karpov.

25:43
    Další dobrá útočná akce Dinama, které znovu po vstřelení gólu přehrává svého soupeře.

26:32
    Puk za brankou Sanforda, ale hosté se osvobozují a sami nyní díky Kapustinovi útočí.

27:27
    Zakázané uvolnění Jaroslavle.

27:27
    Komerční přestávka, po ní se bude vhazovat po pravici Sanforda.

28:04
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Pestuško a hostující Platt usedají na trestnou lavici, bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

28:35
    Povedená střela Rjazanceva, který pálí od modré, ale posílá puk pouze vedle branky.

29:19
    Domácí rozehrávají od vlastní branky.

29:38
    Jegor Averin nyní donutil Jeromenka k přerušení hry, Jaroslavl získává útočné pásmo.

30:04
    Oba týmy jsou v plném počtu.

31:36
    Sanford nyní vyráží střelu z pravé strany, domácí svírají svého soupeře v jeho třetině.

31:55
    A Lokomotiv se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

32:27
    Další skvělý zákrok Sanforda, Kokarev měl na holi třetí gól Dinama, proti gólmanovi Jaroslavle neuspěl.

32:43
    Plotnikov tam v souboji u mantinelu, za brankou Dinama, svalil k zemi domácího Volkova.

32:43
    Na trestnou lavici usedá domácí Babenko, který dostává osobní desetiminutový trest.

34:20
    Nervózní poslední minuty, hráči se do sebe pouští opravdu hodně často. Nyní se již vylučuje, hostující Plotnikov a domácí Komarov dostávají dvouminutový trest.

35:45
    Zatím se hraje hodně opatrně, bez šancí na jedné, či druhé straně.

36:20
    Oba týmy hrají v plném počtu.

36:55
    Redhlis drží puk, ale krouží ve třetině Jaroslavle.

37:57
    Všechny akce nyní končí v prostupném středním pásmu.

38:12
    Sanford chytá před důrazným Sopinem a přerušuje hru.

38:41
    Dinamo se drží v útočném pásmu.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Jeromenko chytá nahozený puk a Novák tam dal "za vyučenou" hostujícímu Petrovovi, který se tam snažil dorážet na gólmana.

39:10
    Filip Novák již sedí na trestné lavici, dvě minuty za hrubost.

39:10
    Dvě minuty dostává i hostující Petrov, bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

39:47
    Vypadá to, že se snad druhá třetina nedohraje, zase se do sebe hráči pustili, tentokrát ve třetině Jaroslavle.

39:47
    Jakovlev ostře narazil jednoho z domácích na hrazení a dostává zasloužený trest, přesilová hra čtyři na tři pro Dinamo.

40:00

Druhá třetina nabídla velmi nervózní hokej, oba týmy se hlavně po druhém gólu domácích, který vstřelil ve 25. minutě Solovjov, více "naháněly" po ledě, než hrály hokej. Na výsledném obrazu hry to je znát.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Dinamo Moskva: 13

Lokomotiv Jaroslavl: 3

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 15:48 hodin.

40:01

40:55
    Dohrává se přesilová hra Dinama čtyři na tři.

41:47
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

42:10
    Tak i v úvodu je patrné, že hráči si nic nedarují, jdou tvrdě do sebe, doufejme, že se na ledě nestrhne nějaká hromadná bitka.

43:35
    Galimov ztratil puk na vlastní modré a domácí mohou zaútočit.

43:43
    Alexander Rjazancev pálí z pravé strany, ale trefuje pouze dobře postaveného Sanforda.

44:54
    Sanford opět zasahuje, tentokrát před dotírajícím Volkovem, opět se bude vhazovat ve třetině Lokomotivu.

46:22
    Bude se vylučovat, to vše ale až po reklamní přestávce.

46:22
    Domácí Pestunov dostává dvouminutový trest a hosté si zahrají přesilovou hru.

46:53
    Jeromenko vyráží střelu soupeře a domácí obrana dostává puk ze třetiny.

47:41
    Plattova střela končí v lapačce Jeromenka, který přerušuje hru.

48:22

49:40
    Volkov neprošel do útočného pásma.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, hosté stále nedali ani jeden gól.

50:24
    Sergej Plotnikov navíc oslabuje svůj tým, Jaroslavl se bude bránit v oslabení.

51:42
    Hosté se zatím dobře brání.

52:01
    Dinamo se sice drží v útočném pásmu, ale je to všechno bez pohybu, bez střel.

52:10
    Až nyní musel Sanford zasahovat a přerušit hru.

52:24

53:31
    Redhlis v dobré pozici, z mezikruží ale trefuje pouze Sanforda, který chytá.

53:31
    A jeho spoluhráči si před brankou Dinama vedli v rozporu s pravidly, na trestnou lavici odchází hostující Platt, zároveň i domácí Babnko.

53:44
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Jeromenko čekal spíše přihrávku, ale ALEXANDER ČERNIKOV bleskově vybruslil zpoza branky a pohotovou střelou snižuje vedení Dinama na 1:2. Asistence: Ilja Gorochov.

54:43
    Před dotírajícím Galimovem přerušuje hru Jeromenko.

55:00
    Posledních pět minut třetí třetiny, domácí v nich budou mít těžký úkol – ustát snahu soupeře o vyrovnání!

55:31
    Oba týmy jsou v plných sestavách.

56:03
    Komarov v útočném výpadu, ale netroufl si na střelu.

57:45
    Snad poprvé jsou dnes slyšet domácí fans, kteří skandují "Dinamo, Dinamo".

57:58
    Je to jasné, jsme v samém závěru třetí třetiny a domácí potřebují podporu svého publika.

58:30
    Jaroslavl zaútočila, ale Jeromenko všechno dokázal pochytat.

58:46
    Karpov na druhé straně ve vyložené šanci, ale z pravé strany netrefuje odkrytou branku!

58:48
    Ilja Gorochov dostává dvě minuty a šance hostů na zvrat se tak posunuly do roviny sci-fi.

58:48

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:26
    Hosté to zkouší v pěti, branka prázdná, vhazování ve třetině Dinama.

59:46
    Puk míří ze třetiny Dinama, zdá se, že je rozhodnuto.

60:00

Je dobojováno, druhý bod v sérii proti týmu Lokomotiv Jaroslav přidávají po dnešní výhře 2:1 domácí hokejisté. Hosté neodehráli špatný zápas, ale na více, než jeden gól, to dnes prostě nestačilo.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Dinamo Moskva: 32

Lokomotiv Jaroslavl: 28

3. třetina:

Dinamo Moskva: 9

Lokomotiv Jaroslavl: 15

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:34:53)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 16. Solovjov (Pestunov, Jalasvaara), 25. Solovjov (Jalasvaara, Karpov) – 54. Černikov (Gorochov)

Dynamo Moskva: Jeromenko (Šaryčenkov) – Novák, D. Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Rjazancev, Mironov, Barancev, Korjagin – Gorovikov, Pestuško, Komarov – Karpov, Cvetkov, Karsums – Volkov, Babenko, Kokarev – Pestunov, Sopin, Kvapil
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Ljubuškin, Gorochov, Kronwall, Holos, Vasiljev, Jakovlev, V. Višněvskij, Pašnin – Redhlis, Platt, Sprukts – Plotnikov, Averin, Apalkov – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov (4. Achmetov), Petrov, Kapustin

Rozhodčí: Gusev, Olenin – Morozov, Sazonov

Diváci: 6 824