Samara – Rostov 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – Zenit 1:0 (kon.) | Kubaň Krasnodar – Dynamo 1:1 (kon.)
FK Křídla Sovětů Samara
0:2 (0:1)
FK Rostov
Sobota 15.03.2014, 10:30 • Metallurg Stadion • Ruská Premier Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Samara má výsledky typického klubu ze středu tabulky – jednou přijde výhra, následuje porážka, tým uhraje bod za remízu a tak stále dokola v různém pořadí. To v konečném součtu stačí na 11. místo, 24 bodů na kontě a menší náskok na pronásledovatele.

Není tajemstvím, že ruská Premier Liga není příliš gólová, ale 21 gólů z 20 zápasů je opravdu hodně chabá bilance. Prakticky jednu čtvrtinu všech gólů obstaral nejlepší střelec Křídel Sovětů Luís Caballero, který se trefil už pětkrát. Pokud proti Rostovu vyjde naprázdno, šance domácích klesají na polovinu.

FK Rostov
    V duelu se Samarou se potkávají dva velice podobné týmy, co se týče počtu vstřelených a obdržených branek. Rostov o 2 více dal, o 1 méně dostal a v natěsnaném středu tabulky je s 25 body devátý.

Právě týmy na 8. – 11. příčce od sebe dělí pouhopouhý bod a jsou v izolaci od čela tabulky i sestupových příček. Hrají tedy jakési své malé play-off o to, na kterou část se přikloní.

O to, aby to bylo v tabulce směrem vzhůru, se seč mu síly stačí, snaží Artjom Dzjuba, s 12 góly nejlepší střelec týmu i celé Premier Ligy! I v tomto případě platí, že bez jeho přispění má tým – v tomto případě možná ještě méně než – poloviční sílu.

FK Křídla Sovětů Samara: Veremko – Brown Forbes, Yatchenko, Amisulashvili, Verkhovtsov – Nemov, Dragun – Adzhindzhal, Makhmudov, Goreux – Kornilenko
    Náhradníci: Mucha – Vavilin, Taranov, Kuzmichyov, Bozhin, Semchov, Chochiev, Maximov, Balyaikin, Delkin, Caballero Chamorro

FK Rostov: Pletikosa (C) – Logashov, Bastos, Dyakov, Milić – Fatullayev, Gačkan – Kalachyov, Kanga Kaku, Dzhano Ananidze – Dzyuba
    Náhradníci: Amelchenko – Margasov, Xulu, Khudobyak, Emelyanov, Kulishev, Gabulov, Yoo Byung-Soo, Sinama-Pongolle, Poloz

Rozhodčí: Igor Fedotov.

-1
    Utkání za okamžik začne, vše je připraveno.

1

1
    Domácí Samara hraje ve svých typických modrých dresech, hosté z Rostova tradičně ve žlutém.

3
    Rostov se s míčem dostal za brankovou čáru, avšak mimo tři tyče, a proto bude vykopávat Veremko.

5
    Rostov na okamžik uzamkl soupeře před jeho brankou, ale tlak nepřeměnil v gólovou tečku. Ve finální fázi obléhání se Samara ubránila a míč dopravila do bezpečí.

8
    Oba týmy hrají zatím hodně opatrně, v akcích se poměrně pravidelně střídají, ale často se hraje ve středovém pásmu.

8
    Balyaykin se snažil vyvést míč od branky Rostova, ale byl faulován soupeřem. Na rozehrávku tak bude mít více klidu.

9
    Míč se brzy vrátil k Pletikosovi, ten bude vykopávat.

11
    V prvních deseti minutách je zatím mírně aktivnější domácí tým Křídel Sovětů, k přímému ohrožení branky soupeře se ale ještě nedostal.

13
    Žlutou kartu dostává Brown Forbes (FK Křídla Sovětů Samara).

14
    Hosté jsou aktivnější, hovoří pro ně i držení míče: 46% – 54%

15
    Nyní je v držení míče Rostov, ale jen opatrně kombinuje na polovině hřiště.

17
    Samara zahrává přímý kop z nějakých 25 metrů.

17
    Exekuce se ujal Dyakov, ale jeho přímá střela skončila vedle pravé tyče.

19
    Po střetu se soupeřem zůstal na trávníku ležet Koroman, ale bude v pořádku, už se zvedá.

21
    Samara se několika krátkými přihrávkami dostala do brejku, proti čtyřem obráncům se ale ve stejném počtu neprosadil.

23
    Samara se snažila rozvinout kombinaci od své branky, tam ale míč ztratila. Alespoň tam byli modří v dostatečném počtu a soupeř se tak k střele nedostal.

24
    Žlutou kartu dostává Adzhindzhal (FK Křídla Sovětů Samara).

26
    Samara rozehrála roh na krátko a udržuje se před branou Rostova.

28
    V posledních minutách hrají především žlutí, Samara míč většinou brzy z kopaček ztrácí.

30
    Z 20 metrů napřáhl k pořádné dělovce další hráč domácích. Míč zazvonil o spojnici, od mí se odrazil na čáru, kde už si ho po chvilce zmatků Pletikosa pohlídal. Jednoznačně největší šance dosavadního průběhu zápasu.

32
    Samara v další šanci. Po pravé straně utekl Igor Kireev, ale zakončil jen do boční sítě.

34
    Žlutou kartu dostává Logashov (FK Rostov).

35
    Rostov právě vstřelil branku!
    Ačkoliv to vypadalo, že na síle začíná získávat Samara, je to Rostov, kdo otevírá skóre. Štastným střelcem je GUELOR KANGA KAKU.

39
    Rostov je po gólu nadále aktivnější.

41
    Po přímém kopu z 20 metrů se na penaltě dostal k zakončení Sergey Kornilenko, ale jeho střela byla zblokována. Domácí neuspěli ani z následného rohu.

43
    Samara nabírádech k poslednímu úderu a možnosti korigovat skóre.

45

V prvním poločase byli aktivnějším týmem hosté z Rostova a po zásluze se také ujali vedením, když se prosadil Kanga Kaku. Byť se tak stalo v době, kdy za sebou Samara měla největší šance prvního poločasu. Po inkasovaném gólu na svůj menší tlak nedokázala navázat a do šaten její hráči odcházeli se sklopenými hlavami.

Druhý poločas začne přibližně v 11:31.

Druhý poločas zápasu Samara – Rostov za okamžik začne.

46

46
    Po přestávce začala aktivněji Samara, která musí srovnat krok.

48
    Domácí se stále drží na dostřel soupeřovy branky. Rostov se po přestávce zatím jen brání.

50
    Tlak domácích sílí, to vycítili také fanoušci a tým začali pořádně povzbuzovat.

51
    Samara navíc po faulu dostala možnost zahrávat přímý kop z přibližně 20 metrů,ale nabídnuté šance nevyužila.

52
    Naopak na druhé straně soupeř mířil do brejku a Reginal Goreux tak i za cenu žluté karty zasáhl.

53
    Rostov se po standardce udržel v blízkosti branky soupeře.

55
    Nyní už je ale hra opět pod kontrolou Křídel Sovětů ze Samary.

57
    Další standardka pro fotbalisty v modrém. Tentokrát z levé strany a nějakých 20 metrů.

58
    Koromanova střela Pletikosu ohrozit nemohla. Nakonec skončila v autu snad 5 metrů od branky.

61
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Brown Forbes, přichází Caballero Chamorro.

65
    A další standardka pro Samaru, Rostov je po přestávce zcela uzamčen před vlastní branou.

65
    Střela skončila jen na hlavě prvního bránícího hráče Rostova.

68
    Je až k neuvěření, jak se dokázala Samara po přestávce zvednout, a jak naopak Rostov upadl. Teď si jeho hráči museli pomoci dalším faulem.

69
    Po standardce se míč dostal až na brankovou čáru, kde s ním měl Pletikosa hodně práce, ale nakonec míč za svá záda nepustil.

70
    Tak tohle je pro Samaru hodně kruté. Rostov se za 25 minut druhé půle nedostal k žádné šanci, prakticky celou dobu byl nucen bránit svou branku, ale v 70. minutě po jediném rohovém kopu zvyšuje na 0:2. Hlavou se prosadil stoper VITALIY DYAKOV.

73
    Samara to ještě nebalí a znovu buší do pevné zdi Rostova.

75
    Střídání v týmu FK Křídla Sovětů Samara: ze hřiště odchází Mahmudov, přichází Chochiev.

77
    Rostov se prodral k ojedinělé šanci, ta ale zas tak nebezpečná nebyla.

80
    Nyní už je Samara opět nastěhovaná před brankou modrých.

81
    Rostov teď Samaru vytlačil od své branky, domácí ale u míče zůstávají.

82
    Nutno říct, že Rostov největší nápor Samary v prvních 25 minutách po přestávce ustal a byl by to teď velký zázrak, kdyby Samara za necelých 8 minut dokázala ještě dvakrát skórovat.

83
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Fatullaev, přichází Sheshukov.

87
    Samara je stále u míče, ale její souvislý tlak se rozplynul. Hosté už si vítězství jistě pohlídají.

88
    Střídání v týmu FK Rostov: ze hřiště odchází Ananidze, přichází Poloz.

90
    Rozhodčí Igor Fedotov nastavuje 3 minuty.

90+2
    Rostov v samém závěru zápasu ještě takticky střídá. Ze hřiště odchází střelec nakonec vítězné branky Kanga Kaku, kterého nahrazuje Yoo Byung-Soo.

Po přestávce se na hřišti ukázaly úplně jiné týmy. Rostov, který v prvním poločase Samaru přehrával, zcela kapituloval na ofenzivní snažení, a do 70. minuty se jen bránil. Zdálo se, že je otázkou času, než Samara srovná stav, to se ale nestalo, a tak z první šance Rostov zvýšil na 0:2. Poté už tlak Samary nebyl tak drtivý a Rostov dvoubrankové vedení uhájil.

Já se s vámi loučím a někdy příště na shledanou. (12:24:11)