Omsk – Chanty-Mansijsk 5:1 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:0 (po pr.)
Traktor Čeljabinsk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Neftěchimik Nižněkamsk
Středa 19.03.2014, 14:00 • Yunost Sport Palace • KHL - Pohár naděje

Viděli jsem dramatický zápas až do úplného konce, ale úspěšnější byl tým domácí. Já se s Vámi loučím a příště napočtenou. (17:01:48)

Je rozhodnuto! Traktor Čeljabinsk postupuje do dalšího kola a to po vítězství série 3:2.

SN
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Rozhodují nájezd proměnil DENIS ABDULLIN.

2-1
    Denis Abdullin (CLJ) proměňuje samostatný nájezd a dává tak vítězný gól.

1-1
    Andrej Taraťuchin (NIZ) neproměňuje samostatný nájezd.

1-1
    Dmitrij Sajusťov (CLJ) neproměňuje samostatný nájezd.

1-1
    Igor Polygalov (NIZ) proměňuje samostatný nájezd.

1-0
    Anton Glinkin (CLJ) proměňuje samostatný nájezd.

0-0
    Petr Koukal (NIZ) neproměňuje samostatný nájezd.

Samostatné nájezdy začínají.

Jelikož se série vyrovnala na 2:2 rozhodnou samostatné nájezdy.

78:05
    Tvrdou ránu od modré se prezentoval MAXIM KONDRJAŤEV. Asistence: Anton Glinkin,Igor Čerkasov

77:10
    Hraje v útočném pásmu hostí.

76:12
    Nakonec ho na krátkou chvíli získal, jenže hosté vyhodili a oba celky střídají.

75:45
    Filippov bojuje v rohu útočného pásma o puk.

75:03
    Oba celky si nyní půjčují kotouč maximálně na pět sekund a pak ho ztratí. Tímhle způsobem se gólu nedočkáme.

74:00
    Demčenko lapil nahozený puk a vhazovat se bude po jeho pravici.

73:45
    Dnes velmi aktivní Zavaruchin obral o puk hostujícího obránce a z bezprostřední blízkosti Daltona nepřekonal!

72:30
    Těžiště hry se přesouvá sem a tam, hraje se ve vysokém tempu, ale bez střel.

71:15
    K Demčenkovi si to nasměroval odražený kotouč a ten ho raději přikryl a přerušil hru.

70:15
    Na druhé straně do protiútoku vyrazili dva na jednoho domácí! Zakončující Glinkin však nedokázal puk dostat za záda Daltona.

69:50
    Kulikov se pokoušel prokličkovat mezi dvěma obránci, ale ti mu čistě puk odebrali.

68:55
    Domácí vyhazují do středního pásma a mohou vystřídat.

68:03
    Nyní jsou v útočném pásmu, ale hosté zatím skvěle brání.

67:30
    Domácí vystřídali a zakládají další útok zpoza vlastní branky.

66:35
    Hosté vyhazují a už jsou v plném počtu.

66:03
    Přesilová hra přinesla spoustu střel, avšak Dalton všem odolává!

64:35
    Bude se vylučovat. Dvě minuty dostal Stanislav Alshevskij jako týmové vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

64:20
    Dalton raději pokryl odražený kotouč a přerušil hru.

63:10
    Zavaruchin se dostal k odraženému puku poblíž brankoviště Daltona a ve vyložené pozici trefuje pouze jeho výstroj!

61:59
    Přečíslení Traktorku dopadlo pro hosty dobře, Dalton si s celou situací poradil.

61:20
    Traktor se hned v úvodu prodloužení tlačí do útoku a výsledkem je je zakázané uvolnění hostů.

60:01

Třetí třetina nám nepřinesla vůbec nic zajímavého a já nemám co bych shrnul. Podle vývoje zápasu je prodloužení zcela na místě. Stav se nezměnil a prodloužení začne zhruba v 16:21.

60:00

59:20
    Třetina se dohrává.

58:31
    Obrázek hry se nemění, k vidění je spousta soubojů.

58:00
    Zbývají dvě minuty základní hrací doby a opatrnost zápas zcela ovládla.

56:22
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Sledujeme velmi nudou pasáž.

55:01
    S. Alševskij zachytil rozehrávku domácích a v protiútoku šel do souboje jeden na jednoho s jedním z obránců domácího celku. Zkusil na něj stahovačku, avšak úspěšný nebyl.

54:15
    Čas nám kvapem letí a zápas tímto pasivním stylem zřejmě spěje do prodloužení.

53:40
    Nyní zakládají útok zpoza vlastní branky.

53:02
    Domácí vyrazili do protiútoku, ale zmohli se pouze na odevzdání puku a jdou střídat.

52:17
    V posledních minutách jsou aktivnější hosté. Žádnou výraznou příležitost si však nevypracovali.

51:27
    Belousov nahazoval puk na branku domácích a Demčenko puk lapil a přerušuje hru.

50:45
    Přesilová hra nic zajímavého nepřinesla a domácí pokračují v plném počtu.

49:59
    Žádné nebezpečí zatím Demčenkovi nehrozilo a domácí stále vyhazují.

49:30
    V každém případě přesilovkové žně pokračují a stále čekáme na gól.

48:45
    Sudí po dlouhé konzultaci vyloučili Gubareva (CLJ) jako týmové vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě.

48:00
    Zakázané uvolnění Nižněkamsku.

47:10
    Hosté se usadili v útočném pásmu, avšak nestřílí.

46:14
    Nižněkamsk v plném počtu.

46:13
    A hosté opět vyhazují.

45:35
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Zatím bez efektu.

45:00
    Romanov vyhazuje přes všechny čáry.

44:14
    Za držení si půjde sednout Kosmačjov (NIZ) na dvě minuty.

43:35
    Mokinův pokus z úhlu Dalton vyráží betonem.

43:24
    Nadějně rozvíjející se akce Glinkina končí bohužel pro domácí ofsajdem.

42:43
    A Traktor je v plném počtu.

42:10
    Přesilová hra ale dál v podání Nižněkamsku úplně bezzubá.

41:11
    Domácí vyhazují a to už se vrací Osnovin a Traktor má tak nejhorší za sebou.

40:43
    Panov(CLJ) dostává menší trest za hákování a posílá domácí do třech!

40:30
    A znovu vyhazují.

40:20
    Domácí na úvod vyhazují.

40:01

Ani ve druhé třetině jsme neviděli branku. K vidění nebyl moc atraktivní hokej, za to bylo dost početních výhod, ale nikdo tuto situaci nedokázal využít a tak se do kabin po prostřední periodě odchází za stavu 0:0. Jestli v závěrečné periodě někdo převezme otěže a otevře skóre, je otázka, na kterou budeme hledat odpověď zhruba od 15:37.

40:00

39:40
    Kosmačjovova tvrdá bomba od modré končí na zadním mantinelu.

39:11
    Vyloučení na straně domácích. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Osnovin (CLJ) za hákování.

38:35
    Chlystov dostal ideální přihrávku mezi kruhy a ve vyložené pozici nedokázal prostřelit Daltona!

37:47
    Ten k ničemu nevedl a hrát mohou opět hosté.

36:30
    Domácí zakládají další útok v obranné třetině.

35:25
    Glinkin se na bližší tyči Daltonovy branky snažil několikrát protlačit kotouč za jeho záda, avšak Dalton dnes působí sebejistě a nedovolil mu to.

34:40
    Valejev si nerozuměl se svým spoluhráčem a v útočné třetině ztrácí puk.

34:17
    Domácí puk vybojovali a odevzdali a při zakládaní dalšího útoku Nižněkamsku došlo k zakázanému uvolnění.

33:45
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale i tady chybí střelba.

33:05
    Zavaruchinův bekhedový blafák postrádal kvalitnější provedení a Dalton ho v pohodě chytá.

33:05
    Pozor, je nařízeno trestné střílení!

33:05
    A bude se opět vylučovat. Sudí signalizují výhodu domácím.

31:45
    Tlak Traktoru v útočném pásmu končí přerušením hry, potom co Dalton vychytal jednoho z útočníků hostů a vhazovat se bude po jeho pravici.

30:51
    Osnovin střelou zápěstím od modré prověřil Daltona, ten však dával pozor a jeho pokus chytá.

30:22
    S. Alševskij si v útočném pásmu nabruslil mezi kruhy a z výborné pozice trefuje pouze Demčenkův hrudník.

29:50
    Celá pětka Nižněkamsku se teď nepochopila a je z toho zakázané uvolnění.

29:36
    Bryncev čeká s pukem za brankou a hosté střídají.

28:45
    Uspěchaný útok a Chochrjakov je v ofsajdu.

27:59
    I Vasilčenko se již vrací a hraje se znovu pět na pět.

27:30
    Početní výhody jsou dnes tedy slabým kafem obou mužstev.

26:40
    Série nepřesností teď nakazila hru.

25:59
    Vasilčenko (CLJ) je však dalším vyloučeným hráčem. Odsedí si dvě minuty za hákování.

25:24
    Borodkinův trest vypršel a začíná zkrácená přesilovka domácích.

24:40
    Čeljabinsk tlačí soupeře v jeho obranném pásmu, ale chybí tomu střelba.

24:19
    A poměr sil na ledě se brzy vyrovnává. Romanov (NIZ) dostává menší trest za sekání.

23:24
    Další vyloučení na straně Traktoru. Dvě minuty si odsedí Borodkin (CLJ) za podražení.

23:13
    Traktor hosty k ničemu nepustil a přesilovku ubránil s přehledem.

22:57
    Další vyhození.

22:25
    A nyní domácí dokonce mohli vyjet až do středního pásma, podržet kotouč a následně vyhodit znovu. Vteřinky utíkají.

22:05
    Domácí vyhazují.

21:13
    Na dvě minuty se půjde zchladit Čerkasov (CLJ) za hrubost.

21:02
    Je signalizována výhoda pro hosty a bude se vylučovat.

20:27
    Domácí začínají aktivněji.

20:01

V první třetině utkání mezi Traktor Čeljabinsk a Neftěchimik Nižněkamsk jsme branku neviděli. Hra je zatím velmi vyrovnaná, nicméně o trochu aktivnější byli hosté, kteří vyslali na Demčenka o něco více střel než Traktor na Daltona. Ovšem gólový střelecký prach si zatím obě mužstva schovávají a tak se nechme překvapit, co nám nabídne druhá třetina. Ta začne zhruba v 14:46.

20:00

19:45
    Třetina se dohrává v obranném pásmu domácích a ti si tam pouze předávají puk.

19:29
    Ještě Mokin poslal pozdrav Daltonovi, ten jeho střelu likviduje.

18:30
    Sledujeme velmi opatrný závěr třetiny. K vidění toho moc není, neboť nikdo nechce dostat hloupý gól do šatny.

17:59
    Ti čekali s rozehrávkou kvůli střídání a vyrážejí dopředu.

17:24
    Nakonec nijak vážně neohrozili Daltona a hrát mohou hosté.

16:27
    Hosté si vytvořili optický tlak v útočném pásmu, ale zatím bez efektu.

15:12
    Chochrjakov se dostal k odraženému puku a nenápadnou střelou zápěstím z kruhu ohrozil branku domácích. Demčenko jeho pokus vyrazil do rohu kluziště.

14:58
    Nakonec nahrál Kulikovi a jeho střelu Demčenko schoval v útrobách výstroje.

14:27
    S. Alševskij krouží v obranném pásmu domácích a snaží se najít spoluhráče pro ideální přihrávku a to se zatím nedaří.

13:50
    Gubarev zakončoval další přečíslení dvou na jednoho, jenže za pět minut dvanáct mu obránce hostí stačil vypíchnout puk, když se Gubarev chystal zakončit.

12:38
    A domácí jsou již v plném počtu.

12:20
    A hráči Traktoru opět vyhazují puk.

11:55
    Domácí brankář podržel další nahozený kotouč a přerušuje hru.

11:17
    Demčenko zatím kryje všechny pokusy a Traktor může vyhodit.

10:38
    Vasilčenko dostává dvě minuty za hákování. Možnost pro Nižněkamsk.

09:27
    Zavaruchin a Panov se dostali do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný nahrál Panovi a ten z gólové pozice nikým nebráněn přestřelil branku hostí!

09:05
    Zakázané uvolnění Traktoru.

08:27
    Domácí opět vyhodili a už jsou v plném počtu.

08:22
    Demčenko si počíhal na nahozený kotouč a přerušuje hru.

08:12
    A znovu domácí vyhazují.

07:50
    Chochrjakov vystřelil z kruhu, avšak jeho pokus nemířil mezi tři tyče Demčenka.

07:26
    Domácí zatím brání vzorově a vyhazují puk.

06:27
    Domácí dostali puk pod kontrolu a za držení si půjde sednout na dvě minuty Rjabykin (CLJ).

05:50
    Rozhodčí signalizují výhodu. Hosté si zahrají přesilovku.

05:19
    J. Alshevskij se dostal do dobré pozice v kruhu a pálí těsně mimo!

04:29
    Kotouč však ztratili a střídají. Na puku jsou nyní hosté.

03:58
    Demčenko chytil nahozený kotouč do rukavice, ihned rozehrál a domácí tak zakládají další útok.

03:10
    Gubarev se pokoušel projít mezi dvěma obránci Nižněkamsku. Ti ho však čistě odzbrojili.

02:30
    Sajustov vyhazuje omylem puk až na zakázané uvolnění.

01:51
    Obě mužstva střídají a puk mají domácí.

01:10
    Mokin se obtočil kolem Daltona a svou střelou z otočky ho neohrozil.

00:20
    Úvodní buly vyhráli domácí a hned se ženou do útočné třetiny.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišinv) – Rjabykin, Bondarev, Kondrjaťev, Vasilčenko, Borodkin, Katičev, Chlystov – Čistov, Bulis, Kosticyn – Glinkin, Sajusťov, Čerkasov – Zavaruchin, Panov, Mokin – Gubarev, Abdullin, Valejev

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Mamedov) – Kosmačjov, Berezin, Kurbatov, Šulakov, Lisov, Romanov, Mnacjan, Bryncev – Polygalov, Netík, Sexton – Chochrjakov, Taraťuchin, Zdunov – Kulikov, J. Alševskij, S. Alševskij – Koukal, Bělousov, Jakimov

Rozhodčí: Akuzovskij, Naumov – Koposov, Petrov.

Stav série 1:2

Předchozí zápasy:

14.03.2014 Nižněkamsk – Čeljabinsk 3:2
    15.03.2014 Nižněkamsk – Čeljabinsk 0:1
    18.03.2014 Čeljabinsk – Nižněkamsk 0:5

Statistiky posledního zápasu

Čeljabinsk – Nižněkamsk 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)

25. místo v celkové tabulce

Vítám všechny fanynky a fanoušky u sledování KHL Poháru naděje. V dnešním duelu vyzve Traktor Čeljabinsk hostující celek, a to Neftěchimik Nižněkamsk. Přeji příjemný sportovní prožitek.
    Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.