NY Islanders – Minnesota 0:6 (kon.) | Columbus – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Boston 2:4 (kon.)
Pittsburgh – Dallas 5:1 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 4:8 (kon.) | Montreal – Colorado 6:3 (kon.)
Detroit – Toronto 3:2 (kon.) | Philadelphia – Chicago 3:2 (po pr.) | Calgary – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Nashville 5:1 (kon.) | Anaheim – Washington 2:3 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (kon.)
Calgary Flames
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Buffalo Sabres
Středa 19.03.2014, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Příjemnou noc při sledování podrobného online přenosu ze zápasu nejlepší hokejové ligy světa. V kanadské provincii Alberta nás čeká utkání mezi Calgary Flames a Buffalo Sabres.

Fanoušci Plamenů už jsou několik týdnů smíření s tím, že se jejich oblíbený tým do playoff opět nepodívá. Calgary čtrnáct kol před koncem základní částí patří v západní konferenci předposlední třináctá pozice. Získaných 61 bodů stačí kanadskému mužstvu na šesté místo v Pacifické divizi.

Mužstvo Calgary v posledních dnech a týdnech trápí výrazná marodka. Nejisté další působení v aktuální sezóně má brankář Karri Ramo a také David Jones s Dennisem Widemanem. Na listině zraněných se nachází i mladý finský útočník Markus Granlund.

Bohužel pro české fanoušky ani dnes nemůže Plamenům vypomoct český útočník Jiří Hudler. Třicetiletého rodáka z Olomouce nepustí do hry zranění v horní polovině těla.

S. Monahan – 30 bodů (19+11)

Šavle se od začátku sezóny nachází ve velké herní i výsledkové krizi a tak tomuto mužstvu již několik měsíců patří poslední místo v celé soutěži. Z 68 odehraných zápasů Buffalo vyhrálo za dva body v základní hrací době pouze desetkrát, dalších devět výher si tým ze státu New York připsal po prodloužení anebo samostatných nájezdech.

Oproti začátku sezóny se toho v Buffalo hodně událo, změny nastaly jak na soupisce tak také na postu trenéra. Ze Sabres odešlo několik opor, mezi které patří například Thomas Vanek, Steve Ott anebo brankář Ryan Miller. Do nejhoršího týmu NHL se naopak stěhovali Torrey Mitchell, Michal Neuvirth nebo Chris Stewart.

K dispozici na zápas proti Calgary nebudou dlouhodobě zranění Kevin Porter, Zemgus Girgensons a také Chris Stewart, kterého trápí zranění ruky. Hlavní kouč Ted Nolan dnes naopak už může počítat se službami Torrey Mitchella, který kvůli zranění ve spodní části těla musel vynechat šest minulých utkání.

Menší zdravotní problémy má také český brankář Šavlí Michal Neuvirth, jenž bude moci nastoupit až v zápase proti Olejářům z Edmontonu. Své první utkání v NHL tak dnes má pravděpodobně před sebou mladý gólman Nathan Lieuwen.

Vzájemné zápasy

Dnešní střetnutí těchto dvou týmů je v této sezóně druhé v pořadí. Poprvé se hrálo v polovině prosince minulého roku na hřišti Buffala, které ale na svého soupeře nestačilo a prohrálo s Calgary 1-2 po prodloužení. Největší zásluhu na tom měl hostující Paul Byron, jenž zaznamenal jednu branku a asistenci.

Posledních 5 vzájemných zápasů:
    14.12.2013 Buffalo – Calgary 1:2 po prodl.
    05.11.2011 Buffalo – Calgary 2:1
    28.12.2010 Calgary – Buffalo 5:2
    14.11.2009 Buffalo – Calgary 2:1 sn.
    29.01.2009 Calgary – Buffalo 5:2

Československá stopa v utkání

Kvůli zdravotním problémům Jiřího Hudlera a Michala Neuvirtha se nám dnes představí pouze jeden český zástupce. V sestavě Calgary Flames nebude chybět bývalý obránce Edmontonu Oilers Ladislav Šmíd.

Calgary Flames: Ortio (MacDonald) – Brodie, Giordano (C), Wotherspoon, Šmíd, Butler, Russell – Byron, Backlund, Bouma – Colborne, Monahan, Cammalleri (A) – McGrattan, Stajan, Glencross (A) – Westgarth, Galiardi, Hanowski Trenér: B. Hartley

Buffalo Sabres: Lieuwen (Hackett) – Ehrhoff (A), Ristolainen, Talinder (A), Ruhwedel, Weber, McBain – Stafford (A), Ennis, Conacher – Foligno, Flynn, Hodgson – D´Agostini, Leino, Mitchell – Scot, Ellis, Deslauriers Trenér: T. Nolan

Rozhodčí: Devorski, Martell – Cameron, Wheler.

Obě mužstva pomalu vjíždějí na hrací plochu, po hymně USA a Kanady samotné utkání odstartuje.

00:01

00:10
    Úvodní vhazování zápasu obstaral Tyler Ennis a Matt Stajan, úspěšnější byl hostují hráč.

00:13
    O první střelu zápasu se postaral Cory Conacher, který trefil jen zadní mantinel za brankou Ortia.

01:05
    Domácím se zatím nepodařilo dostat se s pukem do útočné třetiny, beci Flames drží puk na vlastní polovině.

01:27
    Ani tentokrát se Plamenům nezdařila rozehrávka, dlouhý pas končí zakázaným uvolněním.

02:00
    Ortio nemusel zasahovat po střele D´Agostiniho, který těsně netrefil branku soupeře.

02:14
    Buffalo hodně rychle vytěsnilo Calgary z útočné třetiny, aktivněji vstoupili do zápasu právě hosté.

02:34
    Střela z levé strany byla zablokovaná obráncem Šavlí, od kterého se puk odrazil na hůl Sabres.

03:05
    Obě mužstva střídají, kotouč se nachází v bezpečí za brankou finského brankáře Ortia.

03:26
    Giordano posílal přihrávku před branku, žádná střela domácího mužstva ovšem Lieuwena neohrozila.

04:02
    Dobrou defenzivní práci předvedl Brodie, který dokázal u modré čáry získat kotouč.

04:20
    Teď už musel Ortio zasahovat, střela švihem Flynna však pro gólmana Flames nebezpečná nebyla.

04:45
    Ristolainen nahazoval puk na branku soupeře, prudký pokus od modré zamířil za branku.

05:20
    Úvod zápasu je hodně opatrný z obou stran, k vidění je hlavně boj o puk.

05:40
    Ani D´Agostinimu se nepodařilo zamířit přesně, další střela hostů byla nepřesná.

06:02
    Cammalleri také nezamířil mezi tři tyče, brankáři zatím moc zásahů na svém kontě nemají.

07:01
    Čtvrtá řada Calgary se dostala do kombinace v útočné třetině, obrana Sabres si však dokázala poradit a následně vyhodit na zakázané uvolnění.

07:40
    Bouma to zkoušel ze slušné vzdálenosti, Lieuwen dokázal kotouč vyrazit před sebe.

08:05
    O další střelu se postaral kapitán domácích Giordano, ani on však skóre zápasu neotevřel.

08:32
    Pokus od pravého mantinelu byl nepřesný, Lieuwen se pouze ohlédl.

08:57
    Flynn se s pukem nepáral a nahodil ho za branku, tam však byl připravený Ortio.

09:08
    Lieuwen raději podržel puk ve své výstroji, následuje první komerční přestávka.

09:08
    Hráči jsou na svých místech, vhazování se odehraje po levé ruce nováčka v brance Buffala Lieuwena.

09:35
    Buffalu se nepodařilo začít svou útočnou akci, hosté si pomohli jen vyhozením.

09:50
    Sabres se sami vyhnali s pukem až za svou brankou, kde se čeká na dostřídání.

10:20
    Stafford sice bojoval u branky o kotouč, ten ale získal jeden ze soupeřů.

10:29
    Rozehrávka obránce Calgary byly příliš zbrklá, píská se tedy zakázané uvolnění Flames.

10:55
    Pokračuje nepříliš pohledný hokej, úvod zápasu přináší hodně nepřesností.

11:00
    Hra se vrátí před branku Ortia, domácí mužstvo se provinilo icingem.

11:17
    Dlouhá přihrávka hledala Boumu, na něho však přilétla příliš vysoká nahrávka, s kterou si útočník Flames nedokázal poradit.

11:49
    Buffalo pouze odevzdalo puk, hosté dali přednost kompletní výměně hráčů na ledě.

12:09
    Pěkná individuální akce finského obránce Ristolainena, který přijal na modré přihrávku, kličkou obalamutil soupeře a také vystřelil. Ortio nadvakrát dokázal jeho střelu švihem zneškodnit.

12:29
    Ellis to zkoušel z otočky, následnou dorážku nedovolil Šmíd.

12:55
    Oba týmy zkouší dostat se do útoku častými nahozeními, které však moc nebezpečí nepřináší.

13:21
    Sabres právě vstřelili branku!
    Z nepříliš nebezpečné situace přichází první branka zápasu! Ben Hanowski si zajel s pukem až za vlastní branku, kde chtěl zadovkou přihrát na Giordana. Jeho zadovku však vystihl DREW STAFFORD, který se nijak nerozmýšlel a ihned s pukem objel branku a zasunul puk za záda bezmocného Ortia. Ten se nestihl přesunout ke své pravé tyči. Bez asistence.

13:50
    Buffalo se ihned snaží o další útok, který je však pozdržený kvůli špatně zpracované přihrávce na modré čáře.

14:14
    Backlund sám vysunul puk do útočné třetiny, následná rána Russella skončila na betonu Lieuwena.

14:50
    Hosté se už radovali z branky poté, co Flynn umístil puk do branky po odražené střele Ristolainena. Sudí však viděli faul na brankáře a proto tento gól neuznali.

14:50
    Domácí hráči se můžou uklidnit, přichází totiž krátká reklamní přestávka.

14:51
    Vhazovalo se u modré čáry, úspěšnější byli na buly domácí.

15:15
    Giordano místo střely zvolil stahovačku, až po ní ohrozil Lieuwena, který s tímto pokusem neměl moc starostí.

15:20
    Střela z nápřahu, kterou předvedl obránce Wotherspoon mířila hodně vysoko nad horní tyč.

15:50
    Cammalleri byl sice ve velkém úhlu, i přesto se pokusil o bekhendovou střelu. Lieuwen byl opět pozorný.

16:07
    Bude se vylučovat, za brankou Ortia sudí viděli nějaký faul. Buffalo hraje chvíli v šesti.

16:21
    Prvním vyloučeným hráčem zápasu je Galiardi, který poslal na led Deslaurierse.

16:40
    Bouma dokázal vyvézt puk z obranné třetiny, přesilovka Buffala se odehrává ve středním pásmu.

17:00
    Německý obránce Ehrhoff vyslal přihrávku, která byla ovšem tečovaná a puk skončil v náruči jednoho z fanoušků.

17:10
    A další vyhození Calgary, kotouč se nachází za brankou Lieuwena.

17:24
    Šmíd šikovně osvobodil svůj tým, tato přesilová hra se hostům nedaří.

17:52
    Až Leinovi se podařilo vypálit z dobré pozice, betony Ortia zaklaply včas.

18:21

18:40
    Hodgson snadno přišel o puk, který mu ve středním pásmu přeskočil čepel hole.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:10
    Foligno se dostal s pukem až k mantinelu, odkud ohrozil Ortia, jenž vyrazil kus gumy do rohu hřiště.

19:30
    Stajan sice obral soupeře o puk, který se však odrazil zpátky k hráčům hostů.

19:53
    Stajan dostal od protihráčů spoustu prostoru a tak zkusil vypálit z velkého nápřahu. Ani ten však nepomohl kotouči doputovat mezi tři tyče.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka zápasu nepřinesla žádný oslnivý hokej, přesto jsme mohli vidět jednu vstřelenou branku. O tu se ve čtrnácté minutě zápasu postaral Stafford, který využil velké zaváhání v rozehrávce Calgary. Doufejme, že se úroveň hry trochu zlepší a i fanoušci začnou být hlasitější, dosud se hraje v divadelní atmosféře. Druhá třetina začne zhruba ve 3:00

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 6 – 4
    Bodyčeky: 8 – 5
    Vyhrané vhazování: 8 – 7
    Zablokované střely: 3 – 5
    Trestné minuty: 2 – 0.

Buffalo v této sezóně odcházelo po první třetině do kabin s vedením v zádech celkem desetkrát, z toho šestkrát se Sabres přesto nepodařilo zvítězit.

Start druhé třetiny se nezadržitelně blíží, hráči jsou zpátky na ledové ploše.

20:01

20:05
    V prvním buly druhé třetiny zvítězil Matt Stajan nad Tylerem Ennisem.

20:11
    Kotouč, který letěl hodně vysoko lapil do své lapačky Lieuwen, který přerušil hrul

20:24
    Hned dva hráči se snažili dostat se k puku, Lieuwen mohl zůstat v klidu, jeho obránci si poradili.

21:10
    Foligno nabil Hodgsonovi, který hodně prověřil Ortia, kterému vypadl puk z výstroje, k dorážce se však Sabres nedostali.

21:40
    Monahan vracel kotouč Cammallerimu, jehož střela byla hodně nepřesná.

22:10
    Úvod druhé části se nese ve stejném duchu jako první třetina, puk se nachází daleko od obou branek.

22:32
    Šmíd si pohlídal puk před Leinem, který ho stínoval.

22:43
    Zakázané uvolnění Calgary Flames znamená návrat před branku finského gólmana Ortia..

23:07
    Tečovaná střela Ehrhoffa hodně vystrašila přítomné fanoušky, kotouč však zamířil mimo branku Ortia.

23:53
    Z dobré pozice dokázal Glencross trefil pouze clonícího soupeře, který získal puk.

24:15
    Lieuwen betonem raději vyrazil puk, který se chvíli na to ocitl až u druhého brankáře Ortia.

24:41
    Nejtěžší zákrok dne musel Lieuwen předvést po nebezpečné střele Backlunda!

25:07
    Také v případě střely Cammalleriho si dokázal nezkušený gólman poradit na výbornou.

25:13
    Po šesti vteřinách je hra opět přerušena, tentokráte kvůli zakázanému ovolnění Šavlí.

25:25
    Z nenápadné akce vypálil Joe Colborne, který však na Lieuwena nevyzrál.

25:40
    Hra je hodně kouskovaná, v tomto případě se přerušuje kvůli ofsajdu hostů.

26:04
    Dva střelecké pokusy Buffala nebezpečné nebyly, u puku však zůstávají hráči v bílém.

26:40
    Backlund posunul na Boumu, po jehož střele se před brankou Lieuwena ocitlo hned několik hráčů. Srovnání však z domácí strany zatím nepřichází a následuje komerční brejk.

26:45
    V posledních minutách má Lieuwen na pilno, přesto si však zatím počíná brankář hostů zkušeně.

27:03
    Autor úvodní branky zápasu Stafford dostává za podražení Brodieho dvě minuty. Domácí mají k dispozici první přesilovku v zápase.

27:11
    Na začátek přesilovky Calgary přichází snadné vyhození Buffala.

27:38
    Šavle se dostali k puku a u pravého mantinelu našetřili několik cenných sekund ze svého oslabení.

28:08
    Flames zatím pouze přihrávají, gólman soupeře zasahovat zatím nemusel.

28:24
    Americký obránce Weber se dobře zorientoval a poslal puk přes celé hřiště do bezpečí.

28:45
    Vyborná střelecká pozice Byrona se v branku nepřeměnila, Lieuwen předvedl výborný zákrok betonem.

29:03

29:15
    Talinder trošku zazmatkoval ve vlastní třetině, naštěstí pro hosty z toho domácí nic nezískali.

30:08
    Calgary se dostalo k několika střelám, které však letěly převážně mimo branku.

30:26
    Unavení hráči Buffala střídat nemůžou, jeden z obránců totiž vyhodil puk přes všechny čáry.

30:26
    A právě proto si hostující trenér Ted Nolan bere v půlce zápasu oddechový čas.

30:32
    Giordanovi se přihrávka nepodařila, kotouče se lehce zmocnili hráči Šavlí.

30:50
    Domácí se opět sami dostali z útočného pásma, Calgary se příliš nedaří.

31:06
    Z menší rozmíšky po odpískání nic nevzniklo a tak může přijít na scénu komerční přestávka.

31:06
    Můžeme pokračovat D´Agostini vyhrál vhazování u modré čáry.

31:21
    Glencross krátkým pasem hledal nějakého spoluhráče před brankou Lieuwena, žádného ovšem nenašel.

31:30
    Hra se rychle přesunula na druhou stranu Joni Ortio musel zasahovat po střele jednoho ze soupeřů.

31:59
    Hodně potíží nyní měl Ortio, který skákal po ledě bez toho aby věděl kde je puk, vše pro něj dopadlo nakonec dobře.

32:23
    Kotouč vyletěl ze hřiště a chvíli nikdo nevěděl zda se bude vylučovat anebo nikoli, sudí si nevšimli ani šesti hráčů na ledě a tak se pokračuje pět na pět.

32:54
    Sabres kombinují před brankou Ortia, který musí být ve střehu.

33:11
    Z této akce hosté nic nevytěžili a zaútočit tak můžou domácí hráči.

33:22
    Z rychlého protiútoku se pokusil srovnat stav zápasu Cammalleri, to se mu ale nepovedlo.

33:44
    Colborne se zjevil sám před gólmanem soupeře, Lieuwen si však vyjel z branky a puk vyrazil.

34:03
    Pokračuje bezprostřední nebezpečí, Lieuwen předvedl dva anebo tři úspěšné zákroky. Na hráčích Flames už začíná být vidět frustrace z neproměněných šancí.

34:28
    Nyní už se podařilo hostům uklidnit hru, po nahození Foligna podržel kotouč ve své výstroji Ortio.

34:51
    Chris Butler chtěl přenechat puk spoluhráči, žádný kolem něj ale nebyl a tak se mezi kruhy dostali ke kotouči hostí.

35:35
    Sabres se příliš nedaří usadit se v útočné třetině, většina útočných akcí končí po pár vteřinách.

33:45
    Mikael Backlund jen přestřelil branku Lieuwena, kotouč se odrazil od zadního mantinelu.

36:09
    Český bek Šmíd, který to moc často nezkouší se pokusil přestřelit vše co mu stálo v cestě, což se mu nepovedlo.

36:26
    Colborne zablokoval střelu Conachera a vyrazil tak puk ze své obranné třetiny.

36:40
    O pár vteřin zahrozilo také na druhé straně, Lieuwen se však stihl přesunout a chytit kotouč.

37:10
    Čtvrtá řada hostů nic nevymyslela, Calgary získalo u modré čáry kotouč.

37:47
    Zajímavě vypadající útok přerušuje svým hvizdem čárový rozhodčí, který viděl postavení mimo hru Plamenů.

37:53
    Ani aktivnímu Cammallerimu se nepodařilo srovnat skóre, Lieuwen jistě zasáhl svou lapačkou.

38:03
    Foligno jen posunul puk do útočné třetiny, tam už ale číhali jeho soupeři.

38:19
    Obě mužstva míří na střídačky, hra je po ofsajdu domácího mužstva opět přerušena.

38:40
    Leino neprošel přes skupinku protihráčů, kotouč se stěhuje na druhou stranu hřiště.

38:58
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Teď už Lieuwen o své čisté konto přichází, Calgary dokázalo vyrovnat. Střela od modré, o kterou se postaral Brodie se odrazila od zadního mantinelu před brankoviště, kde před Lieuwenem stáli hned dva domácí hráči. Monahan úspěšný nebyl a tak to zkusil JOE COLBORNE, kterému se podařilo propasírovat puk přes ležícího brankáře do branky. Asistence: Sean Monahan, TJ Brodie.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Calgary se pokusilo o bleskový zvrat skóre, proti však byl Lieuwen.

39:30
    Půl minuty před koncem třetiny přichází na řadu vhazování po pravé ruce Ortia.

39:44
    Ehrhoffovu střelu z pravé strany úspěšně zablokoval Giordano, který ukázal svou obětavost.

39:55
    Puk je ve středním pásmu, ve druhé části se už nic nestane.

40:00

Prostřední periodu jasně ovládli domácí, kteří vyslali na Lieuwena spršku střel. Když už to vypadalo, že ve druhé části nepadne branka tak se o slovo přihlásil Colborne, který z dorážky poprvé překonal brankáře soupeře, který v této třetině příliš nebezpečný nebyl. Třetí třetina začne zhruba ve 3:50.

Statistiky po 2. třetině:

Střely na branku: 17 – 9
    Bodyčeky: 14 – 10
    Vyhrané vhazování: 18 – 17
    Zablokované střely: 7 – 10
    Trestné minuty: 2 – 2.

Když byl před třetí třetinou vyrovnaný stav, tak Buffalo nakonec vyhrálo jedenáctkrát, Calgary pouze šestkrát.

Třetí třetina v pětatřicátém domácím utkání Calgary může začít, všichni jsou zpět na svých místech.

40:01

40:05
    Na buly se postavil Tyler Ennis a Mikael Backlund, puk na svou stranu získal prvně jmenovaný.

40:30
    Puk dvakrát přeletěl celou délku hřiště, žádný zvláštní moment se nestal.

40:53
    Stále se ani jeden tým nemůže dostat do útoku, obránci si hlídají střední pásmo.

41:30
    Buffalo dlouho drželo puk, který ale dokázal získat Šmíd ve spolupráci s Wotherspoonem.

41:45
    Dnešní utkání sleduje 19 289 přítomných diváků.

42:00
    Dvě minuty třetí třetiny uběhly bez jediné střely, hraje se hodně opatrně.

42:25
    Po levé straně to nyní zkoušel autor první branky Stafford, který však gólmana soupeře nepřekvapil.

42:47
    Brodie zablokoval hned dva střelecké pokusy soupeře, který tak Ortia neohrozil.

43:10
    Obě mužstva střídají a tak sledujeme rozháranou část hry.

43:32
    Šmíd nabral slušnou rychlost, jeho následná střela ale přesná vůbec nebyla.

43:55
    Nepřesná rána také na druhé straně, puk je u Ortia.

44:10
    Jen to na tribunách zahučelo při šanci hostů, kteří puk za Ortia neprocpali.

44:32
    Dělovka Codyho Hodgsona prověřila pouze tvrdost mantinelů za brankou Ortia, jenž se pouze ohlídl.

44:41
    Hra je po zákroku Ortia přerušená, vhazovat se bude po pravé ruce finského gólmana Plamenů.

44:59
    Byron se rozjel proti přesile, což neměl dělat. Buffalo se v poklidu ubránilo.

45:18
    Backlund se v pádu pokusil o střelu, která se mu ale nepovedla.

45:38
    Lieuwen je ve třetí třetině stále bez zákroku, aktivnější je rozhodně tým Sabres.

46:04
    Buffalo tahá v útočném pásmu puk po mantinelech, odkud jen těžko ohrozí domácí branku.

46:24
    Monahan přihrávku ze zadního mantinelu našel před brankou Curtise Glencrosse, který však svou střelou z první jen vyprášil výstroj Lieuwena, který byl dobře postavený. Po velké šanci přichází uklidnění v podání reklamní pauzy.

46:30
    Talinder to nevyřešil úplně ideálně, jeho vyhození končí zakázaným uvolněním.

46:50
    Cody Hodgson vyvezl puk za modrou čáru, kde posunul černý kus gumy za branku.

46:54
    D´Agostini dostal od bránících borců Calgary až příliš prostoru, přesto z dobré pozice Ortia nepřekonal.

47:20
    Ennis nevěděl co s pukem, tak ho poslal jen za branku domácích.

47:33
    Lieuwen už byl překonaný, hosty ale nyní zachránila tyčka, která se rozezvučela po střele Giordana, jehož prudké střele švihem chybělo pár milimetrů.

48:12
    Foligno ztratil kotouč, následné přečíslení se však Plamenům hrubě nevydařilo.

48:32
    Coburn hledal lépe postaveného Glencrosse, tomu se však nepovedlo zpracovat prudkou přihrávku na paty.

49:02
    Hra se přelévá ze strany na stranu, konečně sledujeme pohledný hokej.

49:11
    Lieuwen podržel kotouč a následuje tak přerušení hry a vhazování před brankou Buffala.

49:16
    Flames se poprvé v utkání dostávají do vedení! Krátce po vyhraném vhazování Backlunda se kotouče ujal Chris Butler, jehož střelu před brankou úspěšně do branky tečoval MIKE CAMMALLERI. Lieuwen nemohl ideálně zasáhnout, moc toho totiž vidět nemohl. Asistence: Chris Butler, Mikael Backlund.

49:49
    To není dobrá zpráva pro hosty, kteří ovládali průběh třetí periody, na srovnání má Buffalo už jen deset minut.

50:14
    Prudké nahození nikdo nedokázal tečovat, po icingu se hra vrátí před Lieuwena.

53:20
    A další přerušení, tentokráte kvůli odraženému puku, jenž skončil u jednoho ze šťastných diváků.

50:28
    Po komerční pauze se může pokračovat, čeká nás jistě dramatická koncovka zápasu.

50:46
    D´Agostini netušil že se nachází v postavené mimo hru, což rozhodčím neuniklo. Vhazovat se bude u modré čáry.

51:34
    Stajan se chystal ke střele, tu ale kvůli hvizdu rozhodčího nepředvedl.

51:38
    Matt Stajan podrazil Ehrhoffa, za což dostává dvě trestné minuty, které si odsedí na trestné lavici.

52:00
    Ennisovu střelu vyrazil Ortio pouze před sebe, dorážka hráče Buffala se kvůli zaškobrtnutí nepovedla.

52:27
    Jeden z hráčů zahrál vysokou holí, hra je pochopitelně přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:41
    Další útočnou akci rozjíždí Sabres až zpoza vlastní branky.

52:57
    Conacher hledal ideální střeleckou pozici, tu sice našel, branku ale netrefil.

53:11
    Opět je kotouč až u branky Lieuwena, tato přesilovka není příliš povedená.

53:27
    A to nyní platí ještě více, Calgary dává gól ve vlastním oslabení! Deslauriers si najel na osu hřiště, odkud chtěl švihem vystřelit, puk mu ovšem na poslední chvíli vypíchl Chris Butler, od kterého se kotouč odrazil k PAULU BYRONOVI. Ten bleskurychle zamířil do útoku, přičemž ujel všem soupeřům. Útočník Calgary před Lieuwenem zamíchal s kotoučem, který následně poslal mezi betony padajícího brankáře Sabres. Asistence: Chris Butler.

53:58
    Tohle už bude pro hosty hodně těžké, v posledních šesti minutách musí Šavle dát minimálně dva góly.

54:27
    Inkasovaná branka hosty asi zaskočila, Buffalu se nedaří přejít alespoň přes červenou čáru.

54:56
    Ehrhoff musel předvést přihrávku naslepo, nebezpečně ho totiž pronásledoval jeden ze soupeřů.

55:23
    Russell se pěkně uvolnil a také vystřelil, jeho ránu zastavilo až tvrzené sklo za brankou Sabres.

55:57
    Boumovu střelu vyrazil na poslední chvíli do rohu Lieuwen, který viděl puk až na poslední chvíli.

56:20
    To je dobré střídání Calgary, které nepouští soupeře do útoku.

56:40
    Bouma už byl dlouho na ledě, přesto ještě jednou vystřelil na Lieuwena, jenž podržel puk a zapříčil tak start komerční pauzy.

57:18
    Hosté se usadili v útočném pásmu, jejich útok však zastavil Cammalleri.

57:36
    A byl to právě Mike Cammalleri, který na druhé straně prověřil Lieuwena.

57:54
    Taktika nahazovaných puků nepřináší ovoce, Calgary dojíždí rychle letící kotouče.

58:23
    Buffalo nemůže odvolat gólmana, Galiardi dovezl puk do útočné třetiny.

58:45
    Mat Stajan a po něm ani Galiardi nedokázali procpat puk za rozhozeného Lieuwena, kterému nyní rozhodně nepomohli jeho obránci.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:12
    Hosté jsou asi smíření s porážkou, příliš útočné snahy v závěru neukazují.

59:34
    Calgary se dokázalo osvobodit, Lieuwen tak nemůže vyjet z branky.

59:50
    Za deset sekund dva góly snad ani padnout nemůžou, asi je již rozhodnuto.

59:58
    Brodie ještě potáhl kotouč k červené čáře, kde dnešní utkání končí.

60:00

Utkání dvou týmů, které již nemají téměř žádné šance postoupit do playoff končí vítězstvím domácího Calgary, které dokázalo rozhodnout o své výhře především ve třetí třetině, ve které se o branky podělili Cammalleri a Byron. Buffalo až na pár výjimek nebylo v útoku příliš nebezpečné, Ortio musel zasahovat v pouhých čtrnácti případech.

Sabres si připisují sedmou porážku v řadě, která je ještě více přišpendlila na samotném dnu celé soutěže. Také Calgary zůstává na svém předposledním místě v konferenci, ztráta na dvanáctý Nashville se však o dva body snížila.

Ladislav Šmíd (CAL) 0+0, 0 střel na branku, 1 bodyček, čas na ledě 15:49

Více už vám z tohoto zápasu přinést nemůžu, přeji Vám buď dobrou noc, anebo krásné středeční ráno. (04:36:49)

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 39. Colborne (Monahan, Brodie), 50. Cammalleri (Butler, Backlund), 54. Byron (Butler) – 14. Stafford

Rozhodčí: Devorski, Martell – Cameron, Wheler

Diváci: 19 289