NY Rangers – Arizona 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – Winnipeg 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Boston Bruins
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Úterý 25.03.2014, 00:30 • TD Garden, Boston • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání NHL mezi domácím Bostonem Bruins a hosty z Montreal Canadiens. Úvodní buly je naplánováno od 00:30 SEČ.

Favoritem zápasu by měli být domácí hokejisté, kteří se 103 body na kontě vévodí Východní konferenci a již mají zajištěný postup do play-off. Dobré vyhlídky na účast ve vyřazovacích bojích mají ovšem i hosté. Ve stejné konferenci nasbírali 85 bodů, což jim přisuzuje aktuálně čtvrtou příčku.

Bostonu navíc hraje do karet jeho vítězná šňůra zápasů. Bruins vyhráli posledních dvanáct zápasů, další korálek by do své sbírky rádi navlékli i v zápase s Montréalem.

Československá stopa v utkání

Zápas se odehraje s tradičně bohatou kulisou hokejistů ze střední Evropy. V týmu domácích nalezneme českého útočníka Davida Krejčího, který vede týmovou produktivitu. Obranu Bruins pak vyztužují slovenští zadáci Zdeno Chára s Andrejem Meszárošem.

V týmu hostí se pak jedná o českého forvarda Tomáše Plekance a slovenského gólmana Petera Budaje.

Boston Bruins: Rask – Chára, Boychuk, Meszároš, Miller, Bartkowski, Krug – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Thornton.

Montreal Canadiens: Budaj – Markov, Jemelin, Murray, Subban, Tinordi, Bouillon – Pacioretty, Desharnais, Vanek – Galčenjuk, Plekanec, Gallagher – Bourque, Briere, Gionta – Moen, Eller, Weise.

Oba týmy jsou seřazeny na svých modrých čarách, domácí nastoupí v černých dresech, na hosty čekají barvy bílé.

00:01

00:07
    Domácí začínají icingem, jejich kombinace se jim nevyvedla.

00:15
    Za dalším vyhozeným pukem spěchal domácí Marchand, Budaj si ale ze své brány hodně povyjel a u puku tak byl rychleji.

00:45
    Střela Gionty z pravého křídla byla nepřesná, Rask nemusel ani zasahovat.

01:17
    Chára si ve středním pásmu počkal na Jemelina, kterého nevybíravým zákrokem poslal k ledu. Hra je přerušena a bude se vylučovat.

01:17
    Chára (BOS) tak vidí dvě minuty za hrubost, původně ale mstil jen útok na svého spoluhráče. Každopádně nás teď čeká přesilovka Montrealu.

01:50
    Rána Subbana od modré čáry, Rask betonem vyráží mimo.

02:02
    Z pravého křídla se ke střele dostal Vanek, jeho pokus byl ale domácím obráncem sražen mimo. Rask tentokrát zasahovat nemusel.

02:06
    Následně se domácí ihned po buly osvobozují.

02:21
    Další vyhození Bruins přes všechny čáry.

02:52
    Další rána Subbana od modré, Rask na puk sice moc dobře neviděl, nakonec ho ale trefil.

03:19

04:50
    Emoce na ledě planou již od prvních minut a první pěstní souboj je zde! Miller (BOS) složil poměrně rychle k ledu Moena (MTL), který musel za dopomoci spoluhráčů dojet na střídačku.

04:50
    Tresty budou rozděleny následně:
    Miller (BOS) – 2 min krosček + 5 min souboj
    Moen (MTL) 5 min souboj.

Výsledkem tak je klasická přesilová hra pro Montreal.

05:28
    Střela Desharnaise z pravého křídla končí na pozorném Raskovi, následně se domácí osvobozují.

05:57
    Střela Bourquea švihem z levého kruhu končí na pozorném Raskovi.

06:39
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hostující tým využívá přesilovou hru a jde do vedení! Na modré čáře se k puku dostal ALEXEJ JEMELIN, který okamžitě poslal touš směr brána a ten zapadl přesně do branky střežené Raskem. Asistence: Daniele Briere, Brian Gionta.

07:52
    Hosty první branka pořádně nastartovala a nadále pokračují v okupaci domácího pásma.

08:45
    Aktivní Gionta před bránou Bostonu, Rask na svém místě.

09:15
    Domácí Kelly si na druhé straně hřiště vybruslil zpoza branky, jeho střela z otočky ovšem končí na slovenském brankáři Budajovi.

09:27
    Rána od modré v podání Boychuka, Budaj má puk ve své moci a raději může přerušit hru.

09:51
    Rána Plekance od pravého mantinelu končí v náruči připraveného Raska.

10:09
    Pokus Krejčího přes obránce Montréalu, Budaj na svém místě.

11:24
    Rána Boychuka od modré nemířila mezi tři tyče hostující brány, domácí ale zůstávají na puku.

12:50
    Domácí si vytvořili v útočném pásmu pořádný kolotoč. Celou akci zakončila až střela Erikssona z levého kruhu, kterou dokázal Budaj ztlumit na svém betonu.

12:54
    Ihned po vyhraném buly v útočném pásmu napřáhl na modré Chára, jeho pokus končí v lapačce Budaje.

13:27
    Bekhendové nahození Pailleho od pravého mantinelu, Budaj nakonec zasahovat nemusel, puk trefil jednoho z jeho obránců.

14:10
    Rychlá střela Plekance z levého křídla. Český útočník ale nedokázal trefit domácí bránu, Rask tak nemusel zasahovat.

15:34
    Nepříjemná střela švihem Erikssona z pravého křídla. Budaj byl však pozorný a jeho puk vytáhl vyrážečkou mimo.

16:20
    Střela Campbella z levého křídla končí také na slovenském brankáři Canadiens. Domácí navyšují obrátky, hosté se musí stále hlavně bránit.

17:15
    Parádní akce českého útočníka Davida Krejčího! Pardubický odchovanec se dokázal vymotat od levého mantinelu až mezi kruhy, jeho následnou střelu ale dokázal se štěstím ztlumit na své výstroji Budaj.

17:19
    Ihned po buly vypálil znovu Krejčí. Budaj opět přeruší raději hru.

18:00
    Dělovka Bourqueho od modré končí na výstroji Budaje. Ten měl však s touhle ránou mnoho problémů.

18:40
    Další rychlá kombinace domácích zakončená střelou Kruga těsně mimo.

19:05
    Obrovský tlak Bostonu pokračuje nadále, velmi blízko byl Bergeron, skákavý puk ale bekhendem netrefil přesně. Hosté již pohlíží po hodinách, rádi by si šli odpočinout do kabin.

20:00

Další třetina začne přibližně v 1:34.

První třetina je minulostí, viděli jsme v ní po jedné brance. O tu se postarali v sedmé minutě hosté, od té soby se ale z vyrovnané hry stala jednoznačná záležitost. Domácí se tlačili za vyrovnáním, měli více šancí a daleko více ze hry, recept na brankáře Budaje se jim ale ještě najít nepodařilo.

Střely na bránu: 10 – 5.

20:01

20:28
    Domácí vlétli do druhé třetiny ve stejném tempu, v jakém končili část první. Bartkowski z levého křídla vyslal nepříjemnou ránu, která skončila až na tyči hostující brány!

21:13
    Hosté pod obrovským tlakem vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

21:58
    Soderberg se dostal mezi kruhy do další slibné pozice. S příklepem však trefil jen hostujícího brankáře.

22:25
    Další práce pro Budaje. Tentokrát si musel hodně povyjet ze své brány proti střele a nápřahem v podání Thorntona. Další úspěšný zákrok pro Budaje.

22:56
    Další střela domácích vyvolala drobnou strkanici před brankářem Budajem. Vylučovat se ale nebude.

22:59
    Ihned po buly napřáhl na modré čáře Chára, i po jeho ráně končí puk ve výstroji Budaje.

23:05
    Icing hostí.

23:09
    Přesilová hra pro Montréal. Za útočná faul je vyloučen Marchand (BOS). Pykat bude za vysokou hůl, kterou trefil do obličeje hostujícího Subbana.

23:22
    Vanek z první na levém kruhu nedokázal zamířit přesně. Rask se stihl přesunout.

23:58
    Domácí se zatím dobře brání, hosté se těžce usazují v útočném pásmu.

24:49
    Domácí hrají oslabení velmi aktivně. Bránit se musí částečně i hosté.

25:09
    Zakázané uvolnění hostů. Hokejisté Montréalu byli ve své početní výhodě sami pod tlakem, že jim nezbylo nic jiného než poslat puk přes všechny čáry. To jen dokumentuje územní nadvládu Bruins.

25:09

25:55
    Gallagher s Plekancem se utrhli do rychlého protiútoku dva na dva. Gallagher vzal zodpovědnost na sebe a vystřelil, jeho pokus však dokázal Rask zkrotit na betonech.

26:10
    Pokus Bergerona byl sražen mimo, Budaj tentokrát zasahovat nemusel.

26:44
    Přesilovka pro Boston. Za držení je vyloučen Bourque (MTL).

26:52
    V oslabení se ihned do protiútoku utrhl Plekanec, jeho rána z pravého křídla ale byla sražena mimo.

27:24
    Střela Kruga od modré trefila jen clonícího hráče Bostonu.

27:40
    Hosté se dostali na puk a osvobozují se.

28:19
    Znovu obrovské zmatky před Budajem. Bergeron ale skákající puk nedokázal trefit a dopravit ho za záda zcela dezorientovaného Budaje!

28:49

29:11
    Hosté raději vyhazují puk přes všechny čáry, potřebují se trochu uklidnit, přečkali další klinickou smrt.

29:14
    Na modré ihned po buly napřáhl Miller, puk končí v lapačce připraveného Budaje.

29:51
    Subban vyzkoušel od modré čáry pozornost domácího brankáře, ten však s jeho nahozením neměl mnoho problémů.

30:56
    Další rána Kruga od modré, Budaj však dokázal puk zkrotit ve své výstroji a nenechal ho spadnout zpátky na led.

30:56
    Bournival (MTL) je vyloučen za držení. Další přesilovka pro Boston.

31:50
    Obrovská šance Lucice! K tomu se na pravém křídle dostal vyražený puk, domácí střelec ho však nedokázal poslat do volné části hostující brány. Místo toho trefil padajícího obránce Montrealu.

32:13
    Budaj dnes prostě čaruje. V pádu dokázal zkrotit následující střelu Soderberga.

32:13
    Solderberg (BOS) je vyloučen za nedovolené bránění. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

32:57

33:52
    Hosté se až teď dokázali usadit v útočném pásmu, z přesilové hry jim ale již mnoho času nezbývá.

34:05
    Subban pálí ihned po buly od modré, Rask má puk ve své moci a znovu raději přeruší hru.

34:30

35:55
    Hosté si ovšem také dokáží vytvořit tlak v útočném pásmu. Střela Gallaghera z levého křídla však skončila na náruči Raska.

35:56
    Iginla (BOS) je vyloučen za sekání.

36:06
    Domácí začínají oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.

36:57
    Hosté se v útočném pásmu nemohou dostat k vážnějšímu ohrožení domácí brány, obránci Bostonu dobře pracují.

37:12
    Domácí jsou již lehce frustrovaní z toho, že se jim nedaří vstřelit branku. Bojčuk (BOS) napadl Subbana, který nejevil žádné známky, že by se chtěl prát a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici. A může být rád, že to byly jen dvě minuty.

37:12
    Důležité ale také je, že domácí se budou bránit dvojnásobné přesile 5 na 3. Trvat bude maximálně 44 vteřin.

37:54
    Markov pálí z levého křídla z příklepu, rána se mu ale moc nevyvedla. Snadná práce pro Raska.

38:06
    Domácí již ve čtyřech.

38:33
    Galčenjuk chtěl využít zmatků před domácí obranou, nabruslil si před Raska, bekhendem mu však nedokázal poslat puk do brány.

39:12

39:24
    Krejčí se z ničeho nic zjevil sám před hostující bránou, ani on ale nedokázal srovnat. Jeho bekhend mířil mimo.

39:47
    Ještě jeden icing hostujícího celku.

40:00

Další třetina začne přibližně v 2:34.

Druhá třetina branku nepřinesla, k vidění ale bylo mnoho šancí. Ty první patřily domácímu Bostonu, který byl ve větší části třetiny lepším týmem, branku ale vstřelit nedokázal. V závěru se o slovo přihlásili se svoji aktivitou i hosté, ani jim se ale nepodařilo rozvlnit síťku za zády skvěle chytajícího Budaje!

Střely na bránu:
    ve druhé třetině: 10 – 10
    celkem: 21 – 15.

40:01

40:30
    První střelu třetí třetiny si připsal hostující Gallagher, Rask však byl na svém místě.

40:43
    Za krosček je vyloučen Tomáš Plekanec (MTL). Přesilovka pro Boston.

40:55

41:19
    Domácím se zatím nedaří usadit se v útočném pásmu.

41:49
    Chára špatnou přihrávkou připravil svůj tým o útočné pásmo.

42:18
    Bostonu se tahle početní výhoda nedaří, Budaj neměl vůbec tolik práce jako v minulých přesilovkách.

42:43
    Hosté v plném počtu. Domácí v přesilovce nevystřelili ani jednou na bránu Petera Budaje.

43:44
    Bekhendová střela z otočky v podání Plekance končí na pozorném domácím brankáři.

44:58
    Pasáž bez žádné větší šance, hraje se převážně ve středním pásmu.

45:41
    Zakázané uvolnění domácího celku, vhazovat se bude před Raskem.

46:02
    Střela Soderberga od levého mantinelu, snadná práce pro Budaje.

46:26
    Další přesilovka pro Boston. Murray (MTL) je vyloučen za držení.

46:48
    Krejčí se natlačil z pravého křídla až před hostujícího brankáře, bekhendem si však na něj nepřišel.

47:16
    Následně se hosté osvobozují, čekají je ale určitě krušní chvíle.

47:45
    Před hostující brankou momentálně dorážel Bergeron, beton Budaje ale přetlačit nedokázal.

48:26

48:39
    Další přesilová hra pro Boston. Gallagher (MTL) musel na poslední chvíli zatáhnout za záchranou brzdu proti unikajícímu Campbellovi. Vyloučen je za hákování.

48:45
    Hosté začínají oslabení tím, že se osvobozují.

49:20
    Hosté se dobře brání, domácí mají problém se v útočném pásmu vůbec udržet.

50:08
    Rána Hamiltona od levého mantinelu mířila těsně mimo. Budaj nemusel zasahovat.

50:40

51:12
    Puk po teči skončil mimo ledovou plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

51:44
    Desharnais se z levého křídla tlačil do šance, ke koncovce se nakonec ale nedostal.

52:15
    Bergeronova střela z prostoru mezi kruhy mířila mimo, Budaj nemusel tentokrát zasahovat.

52:36
    Bouillon (MTL) je vyloučen za vysokou hůl. Je tu tak další početní výhoda pro domácí celek. Možná jedna z posledních klíčových situací v celém zápase.

52:50
    Střela Kruga od modré končí na betonech Budaje.

53:23
    Po další ráně od modré trefil Krug jen bránícího Giontu. Následně může Plekanec vyhodit.

53:43
    Puk je opět ve středním pásmu, hostům se ho podařilo vytlačit pryč.

54:34
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se přeci jenom dočkali a pět minut před koncem svoji první brankou v zápase srovnávají skóre. Bránící čtveřice již byla velmi unavená, puk se nakonec dostal na modrou čáru k obránci Hamiltonovi, který napřáhl a jeho ránu ztečoval PATRICE BERGERON mezi betony jinak skvělého Budaje . Asistence: Dougie Hamilton, Loui Eriksson.

55:16
    Domácí následně vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.

56:40
    Následně okamžiky jsou již velmi opatrné z obou stran. Nikdo se nikam nežene, oba týmy vědí, že zápas je již jen čekáním na chybu.

57:36
    Puk se dotkl domácí lavičky, buly ve středním pásmu.

58:45
    Zápas pomalu ale jistě spěje do prodloužení. Žádný z týmů nejeví větší známky či touhu rozhodnout zápas již v základní hrací době. Oba týmy se soustředí hodně na obranu.

59:29
    Ještě jedny zmatky kolem hostující branky, oba týmy to ale již zvládnou a utkání spěje k prodloužení.

60:00

ve třetí třetině: 6 – 5
    celkem: 27 – 20.

Třetí třetina přinesla jednu branku, o kterou se postarali domácí hokejisté a i díky tomu srovnali stav na 1:1. O vítězi tedy bude muset rozhodnout následující prodloužení či až samostatné nájezdy.

60:01

60:59
    První minuta žádnou vážnou situaci nepřinesla, oba celky hrají velmi opatrně.

61:19
    Desharnais se snažil těsně před Raskem tečovat nahození od levého mantinelu, puk však neodkázal trefit přesně.

61:38
    Iginla našel na hranici brankoviště dobře postaveného Krejčího, ten však svoji teč nasměroval jen do připraveného brankáře Budaje!

62:42
    Rána Gionty z pravého křídla, Rask má puk ve své moci a stihne ho ještě rozehrát.

63:33
    Pokus Marchanda od pravého mantinelu, Budaj připraven.

63:51
    Další ránu vyslal od levého křídla Bergeron, Budaj si opět na nedostatek práce nemohl stěžovat.

64:40
    Prodloužení se již jen dohrává, vše nasvědčuje tomu, že oba celky vyčkávají na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Prodloužení branku nepřineslo, o vítězi tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy. Ty začnou po krátké úpravě ledu.

v prodloužení: 2 – 2
    celkově: 29 – 22.

Samostatné nájezdy začínají.

První se rozjel domácí Bergeron, puk však mezi betony Budaje neprocpal.

Za hosty se k nájezdu rozjel Vanek, ani on však neuspěl. Zastavily ho betony Raska.

Domácí Iginla nedává, z pravé strany puk do branky pohotovou střelou neprocpal.

Desharnais také nedává, Rask jeho pokus zničil.

Domácí Marchand nevymíchal Budaje, rozhodnout tak může Briere.

Briere nedává, zastavila ho levá tyčka domácí brány. Nájezdy tak pokračují dále!

Obrací se pořadí a na řadu jde Krejčí!

Ani on však na Budaje recept nenašel.

Hostující Galčenjuk dává! Trefil se přesně nad beton domácího brankáře. Montreal vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Branku vstřelil ALEX GALČENJUK.

Zápas je u konce, mnoho branek jsme v něm nakonec neviděli. Sledovali jsme spíše skvělé výkony obou brankářů, o vítězi se muselo rozhodovat až nakonec v samostatných nájezdech. Ty se více povedly hostujícímu mužstvu, které také díky tomu vyhrálo.

3. Kevan Miller (BOS) 0+0

Ode mne je to vše, přeji vám pěkný zbytek noci. (03:33:30)

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 55. Beregron (Hamilton, Eriksson) – 7. Jemelin (Briere, Gionta), rozh. náj. Galčenjuk

Boston Bruins: Rask – Chára, Boychuk, Hamilton, Miller, Bartkowski, Krug – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Thornton.

Rozhodčí: Rehman, O'Halloran – Amell, Sericolo