NY Rangers – Arizona 4:3 (po pr.) | Philadelphia – Los Angeles 2:3 (kon.) | Tampa – Ottawa 3:4 (0:1 po s.n.)
Boston – Montreal 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – Winnipeg 2:1 (kon.) | Calgary – San Jose 2:1 (1:0 po s.n.)
po s.n. (0:1)
Boston Bruins
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Montreal Canadiens
Úterý 25.03.2014, 00:30 • TD Garden, Boston • NHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Montreal Canadiens.
    Branku vstřelil ALEX GALČENJUK.

Hostující Galčenjuk dává! Trefil se přesně nad beton domácího brankáře. Montreal vítězí!

61:38
    Iginla našel na hranici brankoviště dobře postaveného Krejčího, ten však svoji teč nasměroval jen do připraveného brankáře Budaje!

54:34
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí se přeci jenom dočkali a pět minut před koncem svoji první brankou v zápase srovnávají skóre. Bránící čtveřice již byla velmi unavená, puk se nakonec dostal na modrou čáru k obránci Hamiltonovi, který napřáhl a jeho ránu ztečoval PATRICE BERGERON mezi betony jinak skvělého Budaje . Asistence: Dougie Hamilton, Loui Eriksson.

52:36
    Bouillon (MTL) je vyloučen za vysokou hůl. Je tu tak další početní výhoda pro domácí celek. Možná jedna z posledních klíčových situací v celém zápase.

48:39
    Další přesilová hra pro Boston. Gallagher (MTL) musel na poslední chvíli zatáhnout za záchranou brzdu proti unikajícímu Campbellovi. Vyloučen je za hákování.

47:45
    Před hostující brankou momentálně dorážel Bergeron, beton Budaje ale přetlačit nedokázal.

46:48
    Krejčí se natlačil z pravého křídla až před hostujícího brankáře, bekhendem si však na něj nepřišel.

46:26
    Další přesilovka pro Boston. Murray (MTL) je vyloučen za držení.

40:43
    Za krosček je vyloučen Tomáš Plekanec (MTL). Přesilovka pro Boston.

38:33
    Galčenjuk chtěl využít zmatků před domácí obranou, nabruslil si před Raska, bekhendem mu však nedokázal poslat puk do brány.

37:12
    Důležité ale také je, že domácí se budou bránit dvojnásobné přesile 5 na 3. Trvat bude maximálně 44 vteřin.

37:12
    Domácí jsou již lehce frustrovaní z toho, že se jim nedaří vstřelit branku. Bojčuk (BOS) napadl Subbana, který nejevil žádné známky, že by se chtěl prát a putuje tak na dvě minuty na trestnou lavici. A může být rád, že to byly jen dvě minuty.

35:56
    Iginla (BOS) je vyloučen za sekání.

32:13
    Solderberg (BOS) je vyloučen za nedovolené bránění. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

31:50
    Obrovská šance Lucice! K tomu se na pravém křídle dostal vyražený puk, domácí střelec ho však nedokázal poslat do volné části hostující brány. Místo toho trefil padajícího obránce Montrealu.

30:56
    Bournival (MTL) je vyloučen za držení. Další přesilovka pro Boston.

28:19
    Znovu obrovské zmatky před Budajem. Bergeron ale skákající puk nedokázal trefit a dopravit ho za záda zcela dezorientovaného Budaje!

26:44
    Přesilovka pro Boston. Za držení je vyloučen Bourque (MTL).

23:09
    Přesilová hra pro Montréal. Za útočná faul je vyloučen Marchand (BOS). Pykat bude za vysokou hůl, kterou trefil do obličeje hostujícího Subbana.

20:28
    Domácí vlétli do druhé třetiny ve stejném tempu, v jakém končili část první. Bartkowski z levého křídla vyslal nepříjemnou ránu, která skončila až na tyči hostující brány!

19:05
    Obrovský tlak Bostonu pokračuje nadále, velmi blízko byl Bergeron, skákavý puk ale bekhendem netrefil přesně. Hosté již pohlíží po hodinách, rádi by si šli odpočinout do kabin.

17:15
    Parádní akce českého útočníka Davida Krejčího! Pardubický odchovanec se dokázal vymotat od levého mantinelu až mezi kruhy, jeho následnou střelu ale dokázal se štěstím ztlumit na své výstroji Budaj.

06:39
    Montreal právě vstřelil branku!
    Hostující tým využívá přesilovou hru a jde do vedení! Na modré čáře se k puku dostal ALEXEJ JEMELIN, který okamžitě poslal touš směr brána a ten zapadl přesně do branky střežené Raskem. Asistence: Daniele Briere, Brian Gionta.

04:50
    Tresty budou rozděleny následně:
    Miller (BOS) – 2 min krosček + 5 min souboj
    Moen (MTL) 5 min souboj.

Výsledkem tak je klasická přesilová hra pro Montreal.

01:17
    Chára (BOS) tak vidí dvě minuty za hrubost, původně ale mstil jen útok na svého spoluhráče. Každopádně nás teď čeká přesilovka Montrealu.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 55. Beregron (Hamilton, Eriksson) – 7. Jemelin (Briere, Gionta), rozh. náj. Galčenjuk

Boston Bruins: Rask – Chára, Boychuk, Hamilton, Miller, Bartkowski, Krug – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, Thornton.
    Montreal Canadiens: Budaj – Markov, Jemelin, Murray, Subban, Tinordi, Bouillon – Pacioretty, Desharnais, Vanek – Galčenjuk, Plekanec, Gallagher – Bourque, Briere, Gionta – Moen, Eller, Weise.

Rozhodčí: Rehman, O'Halloran – Amell, Sericolo