Lev Praha
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 04.04.2014, 19:00 • O2 Arena, Praha • Play-off KHL

To je z dnešního utkání vše. Přeji vám hezký páteční večer a u dalších onlajnů na shledanou! (21:29:58)

Pražané dnešní zápas dotáhli do vítězného konce! Ve třetí třetině sice inkasovali, ale vyrovnat soupeře nenechali a mohou si užít hlasité děkování fanoušků. Série se tedy do ruské Jaroslavle stěhuje za stavu 2:0 pro Pražany! Novotný a spol. v pražské O2 Areně v této sérii zatím nezaváhali.

60:00

59:50
    Je rozhodnuto! Nakládal ukořistil puk a Oystrick může vyhodit.

59:06
    Domácí pálí puk přes všechny čáry, prázdnou branku minuli – icing.

59:01
    Hosté hrají bez brankáře a zkoušejí to v šesti!

58:49
    Platt prudce nahodil kotouč, Vehanen vyráží do rohu.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Lokomotiv má již jen krátký čas na vyrovnání.

57:26
    Finský gólman ve službách Lva musel opět vytáhnout svůj beton.

56:57
    Nepříjemná situace v brankovišti Pražanů. Do Vehanena najelo několik hráčů. Fin již v brankovišti jen ležel, ale i rozhodčí u videa potvrdil, že puk nepřešel brankovou čáru.

56:30
    Lokomotiv začíná útočit. Začíná se hrát ve větším tempu, jelikož Jaroslavl musela otevřít obranu.

55:59
    V dobré pozici přestřelil Justin Azevedo.

55:11
    Vehanen opět zasahuje.

54:35
    Novotný nahazuje a jede se svojí formací střídat.

54:07
    Nyní ale museli hosté myslet i na obranu. Sanford přikryl střelu příklepem z pravého kruhu.

53:50
    Lokomotiv spíše čeká na nějakou chybu v obraně Lva, žádný útok nezakldá bez rozmyslu.

53:02
    Kapanen v plné rychlosti vypálil, trefil ale jen prvního obránce před ním.

52:35
    Po neúspěšném útoku rozehrávají hosté za vlastní brankou.

Dnešní utkání sleduje 9519 diváků.

51:35
    S nahozením si musel poradit i na druhé straně Vehanen. Puk přikryl a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

50:30
    Gragnani nahazoval puk z modré čáry, několik hráčů jeho pokus tečovalo, ale nic z toho nebylo.

49:20
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomtiv v přesilové hře snižuje! JEGOR AVERIN dostal puk ideálně na hůl a osamocený u pravé tyče dokázal překonat Vehanena. Asistence: Sergej Plotnikov a Stefan Kronwall.

48:51
    Zackrisson se položil do střely a vyhazuje. Podobný kousek předvedl i Novotný.

48:27
    Lokomotiv si bere time-out. V přesilovce by rád poprvé udeřil.

48:27
    Kapanen zahákoval ve vlastní třetině a je z toho přesilovka 5 na 3 pro Lokomotiv.

47:48
    Puk již ale letí až k Sanfordovi.

47:17
    Justin Azvedo dostává dvě minuty za sekání. Pražané si zahrají ve čtyřech.

47:10
    Azevedo předvedl otočku za brankou, puk ovšem ztratil. Hra se zase přesouvá před Vehanena.

46:30
    Vehanen ukrývá další nahození ve své lapačce.

45:38
    Hosté hrají nyní více s pukem. Plotnikov porvěřil Vehanena další střelou.

44:37
    Apalkov osamocený před brankou dostal přesný pas. Času ke střele měl dostatek, ale trefil jen výborného Vehanena.

43:01
    Po ukončení dlouhého oslabení kombiniují hosté ve středním pásmu.

42:34
    Pas na Azveda končí po teči v ochranné síti.

40:48
    V úvodu třetí části se ani jeden z týmů nežene bezhlavě do útoku. Lev hraje za vlastní brankou.

40:01

Po druhé části mohou být opět šťastnější Pražané. Lvi předvedli opět další povedenou třetinu, tu v závěru hodně ovlivnil svým faulem Musatov. Faul na Vehanena a následná potyčka znamenala pro lvy sedm minut dlouho přesilovku. Jedním gólem se již lvi pomstili a další necelé tři minuty budou v početní převaze hrát ve třetí části.

40:00

39:58
    V závěru třetiny další šance pro lvy! Zackrisson za brankou dostal puk na hůl a okamžitě ho nasměroval před Sanforda, kde byl postavený Thörnberg. Neměl ale tolik štěstí jako jeho švédský krajan.

38:17
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Sekáč zavezl puk až do útočné třetiny. Zvládl i ohrozit Sanforda, který puk vyrazil jen před sebe. Tam již ale byl dobře připravený PATRIK ZACKRISSON, který bekhendem dokázal poslat puk nad betony Sanforda. Asistence: Jiří Sekáč.

37:59
    Ještě necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Poté bude následovat asi čtyři minuty dlouhá přesilová hra lvů.

36:51
    Lvi hráli v šesti a dlouhá přesilovka se jim zkrátí o dvě minuty.

35:46
    Musatov najel hodně tvrdě do Vehanena. Obránci Pražanů mu šli vystvětlit, že takhle tedy ne. Po hromadné potyčce udělují rozhodčí tresty. Musatov dostal 2 minuty za nedovolené bránění a dvě za hrubost + osobní trest na pět minut. Oystrick obdržel dvě minuty za hrubost.

34:54
    Hodně nepovedný byl pokus o další útok Pražanů. Postavení mimo hru.

34:16
    Lvům se nepodařilo vytvořit si v útoku větší tlak a s pukem poslali sami sebe za branku.

34:02
    Mäenpää dostal hodně prostoru mezi kruhy, vypálil ale jen do dobře postaveného Sanforda.

33:01
    Vehanen musel řešit několik střel, vždy ale zůstal dobře připravený a drží dále čisté knto.

31:50
    Redlihs si sjížděl na pravou stranu branky, puk dostal, ale bekhendem nezakončil přesně.

31:17
    Po zákroku finského gólmana rozehrávají lvi za vlastní brankou.

31:17

30:37
    Sanford zákrokem lapačkou přerušuje hru a bude se vhazovat v útočné třetině Pražanů.

30:09
    Ridderwall v dobré pozici těsně před bránou bekhendem neuspěl.

29:06
    Po menší strkanici se vhazuje ve středovém kruhu.

26:15
    Thörnberg vypálil z mezikruží, k dorážce se ještě dostal Vrána, ani jeden ze lvů ale neuspěl.

25:14
    Kapanen vystřelil z pdobné pozice jako Oystrick při první brance. Puk ale po teči skončil v ochranné síti. Kapanen měl puk na holi v dobré pozici.

25:00
    Lvi dlouze kombinovali, Němec nakonec vypálil mimo.

24:27
    Oystrick se pokusil vstřelit druhou přesilovkovou branku. Sanford ale po jeho střele švihem zasáhl lapačkou.

24:09
    Lvi si zahrají přesilovku 5 na 3! Kronwall dostává další trest, když zahrál vysokou holí.

23:38
    Lokomotiv hned v úvodu oslabení vyhazuje puk.

23:28
    Gorochov si počínal až moc agresivně a dostává dvě minuty za hrubost.

23:28
    Ridderwall přešel do útok až moc rychle a lvy zastavuje ofsajd. Následně ještě vznikla menší potyčka.

23:12
    Pašninovo nahození bylo ještě před Vehanenem tečováno. Finský gólman tak neměl jednoduchou práci, ale obstál.

22:21
    Kapanen hledal pře bránou jednoho ze svých spoluhráčů, puk ale ukořistili obránci Lokomotivu.

21:38
    Sekáčovi utekl puk ve středovém kruhu a Černikov se dostal do dobré pozice. Vehanen musel vytáhnout zákrok betonem.

21:04
    Lvi poslali puk až moc rychle do útočné třetiny a je z toho icing.

20:16
    První útok lvů vedl Azvedo, ovšem bez úspěchu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:53.

První dvacet minut utkání je již za námi. Úvodní perioda nám předvedla na obou stranách vyrovnanou hru. Z jediné branky se radovali lvi, ti měli k dispozici dvě přesilové hry a druhou z nich dokázali využít. Oystrick se v prostoru levého kruhu opřel do puku a poslal lvy do vedení. Druhou třetinu tedy svěřenci trenéra Jalonena začnou ve vedení 1:0.

20:00

18:39
    Lvi oslabení přečkali a třetina se již dohrává ve volnějším tempu.

17:40
    Po další střele na Vehanena se udělují další tresty. Sprukts sekl Vehanena a Němec mu to šel vysvětlit. Oba již sedí na tresné lavici.

17:02
    Na pravé straně branky zůstal úplně volný Platt, Vehanenův beton byl ale dostatečně rychlý.

16:39
    Ševc již sedí na trestné, jelikož zahákoval hráče hostů.

16:20
    Bude se poprvé vylučovat i na straně Pražanů. Ponechaná výhoda pro Jaroslavl.

15:48
    Lokomotiv získal vhazování v útočné třetině.

14:59
    Hráči Lokomotivu v postavení mimo hru.

14:18
    O'Byrne poslal rychlý puk na branku hostů.

13:38
    Vrána přenechal puk Thörnbergovi, jehož střelu Sanford vyrazil do rohu.

12:50
    Po nepozornosti v obraně domácích se puk dostal na hůl Redlihse. Forvard hostů na nic nečekal a ihned vyslal prudkou ránu směrem na Vehanena, který musel zasáhnout.

12:42
    Zákrok si na druhé straně připisuje Vehanen a přerušuje hru.

11:36
    Přesilovka je využita a lvi se ujímají vedení! Vrána našel přesným pasem na druhé straně útočné třetiny volného NATHANA OYSTRICKA, který svou tvrdou střel propálil Sanforda. Asistence: Petr Vrána, Mikko Mäenpää.

10:59
    Mäenpää vypálil z modré čáry. Obrana Lokomotivu vyhazuje.

10:52
    Druhá přesilová hra pro lvy. Averin si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

10:21
    Protiútok Lokomotivu nevyšel – ofsajd.

10:04
    Z levé strany najíždějící Nakládal otestoval pozornost brankáře Sanforda, když vypálil zápěstím. Bude se vhazovat.

09:31
    Jaroslavl se moc nehnala do založení útočné akce, a tak je lvi obrali o puk.

08:38
    Nahození z modré čáry ukrývá Sanford ve své rukavici. Řepík jen dobruslil a čekal, jestli náhodou kotouč z brankáře nevypadne.

08:14
    Vhazování ve středním pásmu.

07:12
    Vehanen si připusuje další důležitý zákrok. Redlihs se k němu dostal s pukem úplně sám, finský gólman ale vytáhl svůj levý beton.

06:29
    Vehanen se dostal do nelehké situace, když se na něj řítil Ljubuškin. Fin s maskou odolal a po posunutí branky následuje vhazování v obranném pásmu lvů.

06:20
    Kartajev ukořistil puk ve střední třetině a hnal se na Vehanena. Jeho střelecký pokus zastavila brusle jednoho z vracejících se obránců.

06:04
    Lev se musí pokusit založit akci zpoza vlastní branky.

05:16
    Sekáč z levého kruhu trefil jen dobře postavené obránce hostů.

05:03
    Ridderwall zavezl puk do útočné třetiny. Místo nahození na branku puk skončil v hledišti. Vhazování v útoku Lva.

04:01
    Útok Jaroslavle zastavuje ofsajd.

03:53
    V závěru početní výhody se dostal do dobré pozice Řepík, puk ovšem minul.

03:31
    Pražané zatím předvedli v přesilovce jedinou střelu, už hrají zase za vlastní brankou.

02:43
    Lokomotiv se osvobozuje.

02:23
    Po krátké kombinaci vypálil Azevedo, trefil ale jen betony Sanforda.

01:56
    První přesilovka pro lvy! Galimov přidržel protihráče a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

01:28
    Po Vehanenovi si první zákrok připisuje také Sanford. Sekáč mířil do horního rohu branky.

00:26
    Úvodní buly vyhrál Lokomotiv a za vlastní brankou rozehrává.

00:01

Zazněly obě hymny, utkání může za malý okamžik začít.

Na led již pomalu nastupují oba celky!

V pražské O2 Areně již finišují přípravy na zahájení dnešního utkání. Do úvodního buly chybí něco málo přes pět minut.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Klepiš.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Gorochov (C), Pašnin, Ljubuškin – Averin, Platt, Plotnikov – Petrov, Apalkov, Galimov – Musatov, Kartajev, Černikov – Konkov, Sprukts, Redlihs.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov.

Lvi již zlomili "prokletí" libeňského stadionu. Do středečního utkání na ledě O2 Areny prohráli všech pět předchozích zápasů, ve středu to ale proti Lokomotivu vyšlo. Novotný a spol. tedy mohou v dnešním duelu přidat druhou výhru a poslat sérii do Jaroslavle za stavu 2:0.

Na druhé straně Lev prošel do této série o něco jednodušeji. Po výhře 4:0 na zápasy nad Medveščakem je čekala náročnější série. Doněck ovšem nedokázal uhrát více než dva duely, a lvi tedy měli před prvním utkáním s Lokomotivem o něco více času na odpočinek a přípravu.

Ovšem s takovou situací se již hosté z Jaroslavle dokázali dvakrát vypořádat. Lokomotiv musel na cestě do finále konference vyřadit dva po základní části nejvýše postavené týmy. Dynamo společně s SKA bylo v sérii s Jaroslavlí velkým favoritem. Lokomotiv ale pokaždé překvapil a postoupil až do série, ve které mu v cestě stojí lvi.

V prvním duelu uspěl pražský Lev. Novotný a spol. dokázali přehrát soupeře z Jaroslavle poměrem 3:0. Základy první výhře položil bezchybný Vehanen, který musel řešit více střel než muž s maskou v opačném brankovišti. Rozhodující branku zaznamenal Ondřej Němec, který se prosadil podruhé během dvou duelů. Stav série je po prvním utkání 1:0 pro domácí lvy.

Přeji příjemný večer všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy, kteří se dnes rozhodli sledovat konferenční finále. Páteční utkání Lva Praha a Lokomotivu Jaroslavl bude v sérii druhé v pořadí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 12. Oystrick (Vrána, Mäenpää), 39. Zackrisson (Sekáč) – 50. Averin (Plotnikov, Kronwall)

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov