2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 04.04.2014, 19:00 • O2 Arena, Praha • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Přeji příjemný večer všem fanouškům Kontinentální hokejové ligy, kteří se dnes rozhodli sledovat konferenční finále. Páteční utkání Lva Praha a Lokomotivu Jaroslavl bude v sérii druhé v pořadí.

V prvním duelu uspěl pražský Lev. Novotný a spol. dokázali přehrát soupeře z Jaroslavle poměrem 3:0. Základy první výhře položil bezchybný Vehanen, který musel řešit více střel než muž s maskou v opačném brankovišti. Rozhodující branku zaznamenal Ondřej Němec, který se prosadil podruhé během dvou duelů. Stav série je po prvním utkání 1:0 pro domácí lvy.

Ovšem s takovou situací se již hosté z Jaroslavle dokázali dvakrát vypořádat. Lokomotiv musel na cestě do finále konference vyřadit dva po základní části nejvýše postavené týmy. Dynamo společně s SKA bylo v sérii s Jaroslavlí velkým favoritem. Lokomotiv ale pokaždé překvapil a postoupil až do série, ve které mu v cestě stojí lvi.

Na druhé straně Lev prošel do této série o něco jednodušeji. Po výhře 4:0 na zápasy nad Medveščakem je čekala náročnější série. Doněck ovšem nedokázal uhrát více než dva duely, a lvi tedy měli před prvním utkáním s Lokomotivem o něco více času na odpočinek a přípravu.

Lvi již zlomili "prokletí" libeňského stadionu. Do středečního utkání na ledě O2 Areny prohráli všech pět předchozích zápasů, ve středu to ale proti Lokomotivu vyšlo. Novotný a spol. tedy mohou v dnešním duelu přidat druhou výhru a poslat sérii do Jaroslavle za stavu 2:0.

Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Klepiš.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Jakovlev, Kronwall, Višněvskij, Holos, Vasiljev, Gorochov (C), Pašnin, Ljubuškin – Averin, Platt, Plotnikov – Petrov, Apalkov, Galimov – Musatov, Kartajev, Černikov – Konkov, Sprukts, Redlihs.

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov.

V pražské O2 Areně již finišují přípravy na zahájení dnešního utkání. Do úvodního buly chybí něco málo přes pět minut.

Na led již pomalu nastupují oba celky!

Zazněly obě hymny, utkání může za malý okamžik začít.

00:01

00:26
    Úvodní buly vyhrál Lokomotiv a za vlastní brankou rozehrává.

01:28
    Po Vehanenovi si první zákrok připisuje také Sanford. Sekáč mířil do horního rohu branky.

01:56
    První přesilovka pro lvy! Galimov přidržel protihráče a míří na dvě minuty na trestnou lavici.

02:23
    Po krátké kombinaci vypálil Azevedo, trefil ale jen betony Sanforda.

02:43
    Lokomotiv se osvobozuje.

03:31
    Pražané zatím předvedli v přesilovce jedinou střelu, už hrají zase za vlastní brankou.

03:53
    V závěru početní výhody se dostal do dobré pozice Řepík, puk ovšem minul.

04:01
    Útok Jaroslavle zastavuje ofsajd.

05:03
    Ridderwall zavezl puk do útočné třetiny. Místo nahození na branku puk skončil v hledišti. Vhazování v útoku Lva.

05:16
    Sekáč z levého kruhu trefil jen dobře postavené obránce hostů.

06:04
    Lev se musí pokusit založit akci zpoza vlastní branky.

06:20
    Kartajev ukořistil puk ve střední třetině a hnal se na Vehanena. Jeho střelecký pokus zastavila brusle jednoho z vracejících se obránců.

06:29
    Vehanen se dostal do nelehké situace, když se na něj řítil Ljubuškin. Fin s maskou odolal a po posunutí branky následuje vhazování v obranném pásmu lvů.

07:12
    Vehanen si připusuje další důležitý zákrok. Redlihs se k němu dostal s pukem úplně sám, finský gólman ale vytáhl svůj levý beton.

08:14
    Vhazování ve středním pásmu.

08:38
    Nahození z modré čáry ukrývá Sanford ve své rukavici. Řepík jen dobruslil a čekal, jestli náhodou kotouč z brankáře nevypadne.

09:31
    Jaroslavl se moc nehnala do založení útočné akce, a tak je lvi obrali o puk.

10:04
    Z levé strany najíždějící Nakládal otestoval pozornost brankáře Sanforda, když vypálil zápěstím. Bude se vhazovat.

10:21
    Protiútok Lokomotivu nevyšel – ofsajd.

10:52
    Druhá přesilová hra pro lvy. Averin si odpyká dvě minuty za vražení na hrazení.

10:59
    Mäenpää vypálil z modré čáry. Obrana Lokomotivu vyhazuje.

11:36
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využita a lvi se ujímají vedení! Vrána našel přesným pasem na druhé straně útočné třetiny volného NATHANA OYSTRICKA, který svou tvrdou střel propálil Sanforda. Asistence: Petr Vrána, Mikko Mäenpää.

12:42
    Zákrok si na druhé straně připisuje Vehanen a přerušuje hru.

12:50
    Po nepozornosti v obraně domácích se puk dostal na hůl Redlihse. Forvard hostů na nic nečekal a ihned vyslal prudkou ránu směrem na Vehanena, který musel zasáhnout.

13:38
    Vrána přenechal puk Thörnbergovi, jehož střelu Sanford vyrazil do rohu.

14:18
    O'Byrne poslal rychlý puk na branku hostů.

14:59
    Hráči Lokomotivu v postavení mimo hru.

15:48
    Lokomotiv získal vhazování v útočné třetině.

16:20
    Bude se poprvé vylučovat i na straně Pražanů. Ponechaná výhoda pro Jaroslavl.

16:39
    Ševc již sedí na trestné, jelikož zahákoval hráče hostů.

17:02
    Na pravé straně branky zůstal úplně volný Platt, Vehanenův beton byl ale dostatečně rychlý.

17:40
    Po další střele na Vehanena se udělují další tresty. Sprukts sekl Vehanena a Němec mu to šel vysvětlit. Oba již sedí na tresné lavici.

18:39
    Lvi oslabení přečkali a třetina se již dohrává ve volnějším tempu.

20:00

První dvacet minut utkání je již za námi. Úvodní perioda nám předvedla na obou stranách vyrovnanou hru. Z jediné branky se radovali lvi, ti měli k dispozici dvě přesilové hry a druhou z nich dokázali využít. Oystrick se v prostoru levého kruhu opřel do puku a poslal lvy do vedení. Druhou třetinu tedy svěřenci trenéra Jalonena začnou ve vedení 1:0.

Další třetina začne přibližně v 19:53.

20:01

20:16
    První útok lvů vedl Azvedo, ovšem bez úspěchu.

21:04
    Lvi poslali puk až moc rychle do útočné třetiny a je z toho icing.

21:38
    Sekáčovi utekl puk ve středovém kruhu a Černikov se dostal do dobré pozice. Vehanen musel vytáhnout zákrok betonem.

22:21
    Kapanen hledal pře bránou jednoho ze svých spoluhráčů, puk ale ukořistili obránci Lokomotivu.

23:12
    Pašninovo nahození bylo ještě před Vehanenem tečováno. Finský gólman tak neměl jednoduchou práci, ale obstál.

23:28
    Ridderwall přešel do útok až moc rychle a lvy zastavuje ofsajd. Následně ještě vznikla menší potyčka.

23:28
    Gorochov si počínal až moc agresivně a dostává dvě minuty za hrubost.

23:38
    Lokomotiv hned v úvodu oslabení vyhazuje puk.

24:09
    Lvi si zahrají přesilovku 5 na 3! Kronwall dostává další trest, když zahrál vysokou holí.

24:27
    Oystrick se pokusil vstřelit druhou přesilovkovou branku. Sanford ale po jeho střele švihem zasáhl lapačkou.

25:00
    Lvi dlouze kombinovali, Němec nakonec vypálil mimo.

25:14
    Kapanen vystřelil z pdobné pozice jako Oystrick při první brance. Puk ale po teči skončil v ochranné síti. Kapanen měl puk na holi v dobré pozici.

26:15
    Thörnberg vypálil z mezikruží, k dorážce se ještě dostal Vrána, ani jeden ze lvů ale neuspěl.

29:06
    Po menší strkanici se vhazuje ve středovém kruhu.

30:09
    Ridderwall v dobré pozici těsně před bránou bekhendem neuspěl.

30:37
    Sanford zákrokem lapačkou přerušuje hru a bude se vhazovat v útočné třetině Pražanů.

31:17
    Po zákroku finského gólmana rozehrávají lvi za vlastní brankou.

31:17

31:50
    Redlihs si sjížděl na pravou stranu branky, puk dostal, ale bekhendem nezakončil přesně.

33:01
    Vehanen musel řešit několik střel, vždy ale zůstal dobře připravený a drží dále čisté knto.

34:02
    Mäenpää dostal hodně prostoru mezi kruhy, vypálil ale jen do dobře postaveného Sanforda.

34:16
    Lvům se nepodařilo vytvořit si v útoku větší tlak a s pukem poslali sami sebe za branku.

34:54
    Hodně nepovedný byl pokus o další útok Pražanů. Postavení mimo hru.

35:46
    Musatov najel hodně tvrdě do Vehanena. Obránci Pražanů mu šli vystvětlit, že takhle tedy ne. Po hromadné potyčce udělují rozhodčí tresty. Musatov dostal 2 minuty za nedovolené bránění a dvě za hrubost + osobní trest na pět minut. Oystrick obdržel dvě minuty za hrubost.

36:51
    Lvi hráli v šesti a dlouhá přesilovka se jim zkrátí o dvě minuty.

37:59
    Ještě necelou minutu se bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Poté bude následovat asi čtyři minuty dlouhá přesilová hra lvů.

38:17
    Sekáč zavezl puk až do útočné třetiny. Zvládl i ohrozit Sanforda, který puk vyrazil jen před sebe. Tam již ale byl dobře připravený PATRIK ZACKRISSON, který bekhendem dokázal poslat puk nad betony Sanforda. Asistence: Jiří Sekáč.

39:58
    V závěru třetiny další šance pro lvy! Zackrisson za brankou dostal puk na hůl a okamžitě ho nasměroval před Sanforda, kde byl postavený Thörnberg. Neměl ale tolik štěstí jako jeho švédský krajan.

40:00

Po druhé části mohou být opět šťastnější Pražané. Lvi předvedli opět další povedenou třetinu, tu v závěru hodně ovlivnil svým faulem Musatov. Faul na Vehanena a následná potyčka znamenala pro lvy sedm minut dlouho přesilovku. Jedním gólem se již lvi pomstili a další necelé tři minuty budou v početní převaze hrát ve třetí části.

40:01

40:48
    V úvodu třetí části se ani jeden z týmů nežene bezhlavě do útoku. Lev hraje za vlastní brankou.

42:34
    Pas na Azveda končí po teči v ochranné síti.

43:01
    Po ukončení dlouhého oslabení kombiniují hosté ve středním pásmu.

44:37
    Apalkov osamocený před brankou dostal přesný pas. Času ke střele měl dostatek, ale trefil jen výborného Vehanena.

45:38
    Hosté hrají nyní více s pukem. Plotnikov porvěřil Vehanena další střelou.

46:30
    Vehanen ukrývá další nahození ve své lapačce.

47:10
    Azevedo předvedl otočku za brankou, puk ovšem ztratil. Hra se zase přesouvá před Vehanena.

47:17
    Justin Azvedo dostává dvě minuty za sekání. Pražané si zahrají ve čtyřech.

47:48
    Puk již ale letí až k Sanfordovi.

48:27
    Kapanen zahákoval ve vlastní třetině a je z toho přesilovka 5 na 3 pro Lokomotiv.

48:27
    Lokomotiv si bere time-out. V přesilovce by rád poprvé udeřil.

48:51
    Zackrisson se položil do střely a vyhazuje. Podobný kousek předvedl i Novotný.

49:20
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomtiv v přesilové hře snižuje! JEGOR AVERIN dostal puk ideálně na hůl a osamocený u pravé tyče dokázal překonat Vehanena. Asistence: Sergej Plotnikov a Stefan Kronwall.

50:30
    Gragnani nahazoval puk z modré čáry, několik hráčů jeho pokus tečovalo, ale nic z toho nebylo.

51:35
    S nahozením si musel poradit i na druhé straně Vehanen. Puk přikryl a bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

Dnešní utkání sleduje 9519 diváků.

52:35
    Po neúspěšném útoku rozehrávají hosté za vlastní brankou.

53:02
    Kapanen v plné rychlosti vypálil, trefil ale jen prvního obránce před ním.

53:50
    Lokomotiv spíše čeká na nějakou chybu v obraně Lva, žádný útok nezakldá bez rozmyslu.

54:07
    Nyní ale museli hosté myslet i na obranu. Sanford přikryl střelu příklepem z pravého kruhu.

54:35
    Novotný nahazuje a jede se svojí formací střídat.

55:11
    Vehanen opět zasahuje.

55:59
    V dobré pozici přestřelil Justin Azevedo.

56:30
    Lokomotiv začíná útočit. Začíná se hrát ve větším tempu, jelikož Jaroslavl musela otevřít obranu.

56:57
    Nepříjemná situace v brankovišti Pražanů. Do Vehanena najelo několik hráčů. Fin již v brankovišti jen ležel, ale i rozhodčí u videa potvrdil, že puk nepřešel brankovou čáru.

57:26
    Finský gólman ve službách Lva musel opět vytáhnout svůj beton.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Lokomotiv má již jen krátký čas na vyrovnání.

58:49
    Platt prudce nahodil kotouč, Vehanen vyráží do rohu.

59:01
    Hosté hrají bez brankáře a zkoušejí to v šesti!

59:06
    Domácí pálí puk přes všechny čáry, prázdnou branku minuli – icing.

59:50
    Je rozhodnuto! Nakládal ukořistil puk a Oystrick může vyhodit.

60:00

Pražané dnešní zápas dotáhli do vítězného konce! Ve třetí třetině sice inkasovali, ale vyrovnat soupeře nenechali a mohou si užít hlasité děkování fanoušků. Série se tedy do ruské Jaroslavle stěhuje za stavu 2:0 pro Pražany! Novotný a spol. v pražské O2 Areně v této sérii zatím nezaváhali.

To je z dnešního utkání vše. Přeji vám hezký páteční večer a u dalších onlajnů na shledanou! (21:29:58)

David Soumar

Branky a nahrávky: 12. Oystrick (Vrána, Mäenpää), 39. Zackrisson (Sekáč) – 50. Averin (Plotnikov, Kronwall)

Rozhodčí: Bulanov, Zacharov – Michel, Šichanov