3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Lev Praha
Úterý 08.04.2014, 17:00 • Arena 2000 • Play-off KHL

To je z dnešního utkání vše. Přeji hezký zbytek večera!

Vítěze dnešního zápasu musel určit až závěr prvního prodloužení. Během prvních šedesáti minut jsme sledovali vyrovnané utkání, které po třetí třetině skončilo 2:2. V prodloužení byli aktivnější domácí, kteří rozhodli. Série se tedy stěhuje do Prahy, kde se sehraje další duel. Lvi si tedy musejí na výhru v Západní konferenci počkat minimálně do pátého klání.

79:45
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! SERGEJ PLOTNIKOV vypálil z úhlu, na tuto i další střelu ještě Vehanen zareagoval. Pak se ale kotouč opět dostal na hokejku Plotnikova, který rozhodl bekhendem. Asistence: Vladislav Kartajev, Staffan Kronwall.

79:31
    Petrov ukázal, kolik má ještě sil, když pebruslil několik obranců a zvládl si přehodit puk na forhend. Hostující obrana ho měla zastatvit, vše nakonec musel vyřešit Vehanen.

79:06
    V závěru zajímavě pálil Řepík. Sanford ale chytá v podobné pohodě jako muž s maskou na druhé straně ledu.

78:26
    Vehanen opět kraluje ve svém brankovišti. Galimov před ním byl úplně sám. "Veha" odololal i následnému nahození z hokejky Vasilijeva.

77:34
    Teď zase chyba na druhé straně. Sanford nedokázal napoprvé přikrýt kotouč, s menším problémem to nakonec zvládnul.

76:47
    O'Byrne ztratil puk za brankou a Jeff Platt mohl nasměrovat puk před branku, tam již stál připravený Redlihs. Vehanen ale s ledovým klidem a velkou parádou zasáhl.

76:14
    Petr Vrána svou střelu provedl skvěle, chybělo mu jen štestí. Sanford totiž vytáhl ještě povedenější zákrok.

75:19
    Plotnikov se již hnal do šance, Ševc ho ale dokázal zastavit.

75:03
    Další vhazování v útoku Lva.

74:58
    Ridderwall dokázal trefit jen lapačku gólmana Jaroslavle.

74:08
    Zackrisson minul Oystrickův pokus, a kanadský gólman tak mohl v klidu zasáhnout.

73:55
    Oba týmy hrají především pečlivě. Sanford raději přikrývá další nahození.

73:08
    Řepík nadějně vypálil, ovšem Sanford nemusel zasahovat.

72:45
    Lvi dokázali dostat puk ze třetiny i ve čtyřech hráčích s hokejkou. Němec dobře zasáhl i bez hole.

72:07
    Nahození Plotnikova po teči končí mimo hlediště. Buly před Vehanenem.

David Soumar

Branky a nahrávky: 35. Jakovlev, 54. Konkov (Holos, Kartajev), 80. Plotnikov (Kartajev, Kronwall) – 25. Novotný, 39. Oystrick (Vrána, Thörnberg)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasilijev, Ljubuškin, Višněvskij, Holos, Gorochov (C) – Averin, Apalkov, Plotnikov – Redlihs, Platt, Kapustin – Konkov, Galimov, Kartajev – Černikov, Petrov, Musatov – Sprukts.
    Lev Praha: Vehanen (Engren) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, O'Byrne, Nakládal – Ridderwall, Novotný (C), Azevedo – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Birner, Kapanen, Řepík – Matai, Zackrisson, Kubalík.

Rozhodčí: Gašilov, Galimov – Birin, Morozov