Mexiko – Jihoafrická rep. 3:1 (kon.) | Čína – Turecko 4:6 (kon.) | Španělsko – Nový Zéland 6:2 (kon.)
Mexiko
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Jihoafrická republika
Pátek 11.04.2014, 13:00 • Pabellon de Hielo, Jaca (ESP) • Mistrovství světa - II. B Divize

To je z mé strany již vše. Vy ale dnes můžete sledovat i zbylé dva zápasy šampionátu v Jace. Od 16:30 se utká Čína s Tureckem a ve 20:00 si zahrají domácí Španělé s Novým Zélandem. (15:20:53)

Střely na branku ve 3. třetině – 10:2, celkem – 38:13
    Statistika na vhazování ve 3. třetině – 11:7, celkem – 33:28

Mexičané zakončili své účinkování na šampionátu čtvrtou výhrou z pěti zápasů a obsadí druhou příčku za domácím Španělskem. JAR se umístí na předposlední páté pozici, která ovšem znamená udržení v B skupině II. divize i pro příští ročník.

Ve třetí třetině se Jihoafrické republice podařilo z ojedinělé akce vyrovnat, když se ze samostatného úniku trefil Samaai. Mexičané však rychle opět strhli vedení zpět na svou stranu, na začátku poslední desetiminutovky se v přesilovce ranou od modré prosadil Escandon. V čase 56:07 pak zasloužené vítězství středoamerického celku pečetil Arroyo. Mexiko bylo většinu zápasu jasně lepší a JAR držel dlouho ve hře předevšým výborně chytající Jack Nebe.

Dnešní utkání sledovalo 138 diváků.

Mexičané si nyní poslechnou svou státní hymnu.

Nejlepším hráčem zápasu ze strany JAR je vyhlášen kapitán Andre Marais. Za Mexiko si cenu přebírá Miguel Colas.

60:00

59:32
    Mexiko nepouští soupeře do útočného pásma.

59:01
    Poslední minuta, JAR to zkouší bez brankáře!

58:56
    Time-out pro JAR.

58:56
    Za obranu Mexika se dostával Samaai a Luis David Gonzales raději sáhl k faulu. Jihoafričané si tak ještě zahrají přesilovku.

58:00
    Hokejisté JAR již nemají energii na dramatizaci duelu. Hraje se v útočném pásmu Mexika.

56:07
    Mexiko právě vstřelilo branku!
    Necelé čtyři minuty před koncem je to již 3:1 pro Mexiko. Po průniku Gomeze ještě zasáhl Nebe, ovšem volný kotouč si jako první našel BRIAN ARROYO a uklidil ho za záda gólmana JAR. Asistence: Carlos Gomez.

54:51
    Nebezpečnou střelu na branku soupeře vyslal Arroyo, Nebe vyráží.

54:32
    Mexičané kompletní.

54:03
    Mexičané brání oslabení s přehledem, Jihoafrická republika si v přesilovce nevytvořila žádnou příležitost.

52:47
    Nebe pokryl nahození ze středního pásma a raději přidržel puk. Mexiko tak získalo vhazování v útočné třetině.

52:31
    Za držení vyloučen hráč Mexika Cristofer Kelo.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Cervantes (Majul), 51. Escandon (Colas), 57. Arroyo (Gomez) – 48. Samaai (Marais)

Mexiko: de la Garma (od 31. minuty de Alba) – Escandon, Colas, Ugarte (C), Gonzalez, Martinez, Padilla – Ramirez, Arroyo, Gomez – Sierra (A), Cervantes (A), Majul – Ehlers, Kelo, Ortega – Carrero, Cuevas, Smithers. Trenér: Diego de la Garma.
    Jihoafrická republika: Nebe (Bock) – Giot, Marais (C), Magmoed, Ashworth, Watson, Forsyth, Gonsalves – Reeves, Woolf, Carelse – Krotz, Birrell, Samaai – Valadas, Miller, Bremner – Jeavons, Botha, Lyon. Trenér: Bob Mancini

Rozhodčí: Fazekas (SRB) – Furet (FRA), Garcia Banos (ESP)