Kladno – Most 3:1 (kon.) | Vlašim – Jihlava 3:1 (kon.) | Letohrad – Ústí n/L 1:3 (kon.)
Karviná – Třinec 2:1 (kon.) | Pardubice – Plzeň 5:3 (kon.) | Kert Park Praha – Hr. Králové 2:4 (kon.)
HC Kert Park Praha
2:4 (0:3, 0:1, 2:0)
HBC Hradec Králové 1988
Sobota 12.04.2014, 16:00 • Lužiny • CROSSDOCK Extraliga

Viděli jsme zajímavý zápas nadstavbové skupiny B. V ní mají zatím Kladno a Hradec po 3 bodech, Kert Park a Most 0. Kert dnes vstoupil do zápasu dobře, ovšem po individuálních chybách pustil soupeře do vedení 4:0. V závěru roztočil útočný kolotoč, jenž stačil jen na snížení 2:4. Příští týden jede Kert do Mostu, Hradec má doma Kladno. přeji hezký zbytek odpoledne. (17:50:57)

45:00

44:58
    Hradec v pohodě dohrává u mantinelu.

44:43
    6 hráčů z Kertu se ještě po vhazování v úto pásmu pokusí o zázrak.

44:07
    Kert bez brankáře.

44:06
    Krtičkova nebezpečná střela, nikdo ji do brány netečoval. Vhazování u brány Hradce.

43:51
    Time-out domácích.

43:51
    Nedočkali se jí. Vhazuje se v pásmu Hradce.

43:50
    Hraje se za strážcem hradecké svatyně, Pospíšil a Kuna čekají na modré na nahrávku.

43:10
    Martin Kruček procpal míček do pásma a Kert jde znovu do útoku.

42:23
    Pražský půlmaraton se konal minulou sobotu, ale nasazení hráčů je nyní podobné. Hra má ohromný spád.

41:35
    Hradecký Hora je asi očkován proti bolesti. Adamovu pumelici, do níž padl, v pohodě rozdýchal a šel hned do sprintu za míčkem.

39:49
    Kert Park právě vstřelil branku!
    A JAN KRTIČKA se nakonec prosadil i gólově. Asistence Tomáš Sikora.

39:30
    Krtička vyhrává buly ve středním pásmu a Kert zahajuje pokus o zvrat.

38:41
    Myslivec se snažil vyvézt, ale je z toho ofsajd. Kert prahne po gólu, ale nemůže se dlouho dostat do pásma.

37:39
    Adam ani Sikora nestačí rychlostně Hrubému, který teď v obraně Kertu jezdí slalom jako Štěpánka Hilgertová.

37:15
    A už je zase na hřišti.

36:50
    Neuvěřitelné se stalo skutkem. Martin Kruček jde střídat.

36:48
    Tři hradečtí mušketýři přežili i propagační střelu Sikory. Hradec v pěti.

35:40
    Kručkové, Krtička, Hradecký, Kuna, to je pětice, která se snaží v pásmu Hradce něco vymyslet. Pokusy ani jednoho z Kručků ale za záda Mroviece nemířily.

34:41
    Bacovský teď poslal Krtičku k zemi a na trestnou jde i Hrabica za sekání. Hradec ve třech mužích v poli.

34:07
    Všechno je u Kertu jinak. Na hrotu teď operuje bek David Rozenberg.

32:38
    Hradecký Novák chybně přihrál, ale vzápětí si vzal míček od soupeře zpátky a od modré krásně vystřelil. Sup střelu zkrotil.

31:52
    Zvoní břevno hradecké brány!

31:49
    Martin Kruček nechodí ze hřiště.

31:01
    MARTIN KRUČEK se prosazuje! Domácí se od začátku tlačili dopředu a elitní formace skórovala. Asistence Jan Krtička a Tomáš Sikora.

30:01

Kert nasazuje neobvyklou sestavu čtyř útočníků (Kruček, Kruček, Krtička, Hradecký) a bývalého útočníka Kuny. Domácí hrají vabank.

Kert ve druhé třetině setrvačník z první třetiny přeměnil v dieslový motor a nasazení bylo opravdu znát. V několika pasážích celé minuty nepustil hosty z třetiny, ale sám inkasoval a nakonec i prohrál na střely 8:11.

Jan Krtička z Kertu se teď rozčiluje na rozhodčí, že přehlížejí fauly hostů a jeho poslali sedět za podle něj čistý zákrok. Snad takové nasazení jako při diskuzi se sudími předvede i ve třetí třetině, která začne v 17:18.

30:00

29:58
    Domácí neproměnili nadějnou akci, do protiútoku šel hradecký Lux (kdo také jiný, že?). Dvakrát nicméně trefil jen nohy domácích obránců.

29:09
    Mroviec teď chtěl ukrýt míček před běžícím Pražanem Hradeckým a skočil po něm jako Petr Čech. Při tom se ale lehce zranil a vysloužil si 2 minuty za zdržování.

27:17
    Lux dostal baseballovou přihrávku a řítil se na Mikla, obránce Sikora ovšem skvěle zakročil.

25:48
    Martin Kruček váhal s rozehrávkou, démon dnešního utkání Lux mu vzal míček a šel tísněn Kručkem na Mikla, brankáře Kertu ale nepřekonal.

25:18
    Tomáš Hora, obránce Hradce místo dříví sekal jednoho z útočníků Kertu. Vysloužil si za to 2 minuty.

24:31
    Kert v pěti.

23:55
    2 nebezpečné přesilovkové střely Štěpánka. Ta druhá skončila v síti Kertu, ale až po odpískání.

22:41
    Do brány domácích jde Martin Sup.

22:41
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hned z první akce v přesilovce se prosadil JAN BACOVSKÝ! Asistence Jan Hrabica a Petr Novák.

22:31
    Na trestnou jdou Krtička za napadení a Adam za sekání. Kert ve třech.

22:31
    Hostující Krejčík jde sám na brankáře a nedává! Byl ale zastaven nedovoleně!

21:58
    Hráči se teď hodně drží, přetlačují a předvádějí spíše úpornou než krásnou hru.

20:42
    Kert se hodně tlačí do brány, z obranného pásma se nemůže dostat ani elitní hradecký útok Novák, Lux, Bacovský.

19:20
    Václav Petr teď po dlouhé době dostal Hradec do útoku, za Miklovou bránou dostává thajskou masáž zad od Kuny.

18:58
    Nahození Jiřího Kručka (KERT) prověřilo pozornost Mroviece, Hradec si chce vydechnout a odpaluje na icing.

18:15
    Sikorova střela cloněná Kočkou teď prosvištěla kolem brány Hradce, vzápětí hrozil Marti Kruček, obě střely těsně vedle.

17:22
    Už se nehraje 4 na 4, ale zase 5 na 5.

16:25
    Bacovský (HK) asi nemůže, tak si sedl na útočníka Kertu Krtičku, jiný útočník Kertu pálí na Mroviece, ten vyráží.

15:40
    Kezký střelecký pokus jednoho z útočníků útoku Luďka Hradeckého, ovšem z postavení mimo hru.

15:22
    Domácí Korynta a hostující Fišer teď divákům předvedli wrestling u mantinelu u trestných lavic, na které si jdou hned oba sednout.

15:01

Zatímco minulý týden Hradec prohrál na Kladně první třetinu 0:4, dnes v Lužinách vyhrál 3:0.

V prvním dějství rozhodly individuální chyby Kertu. Nedá se říct, že by Hradec domácí vyloženě přehrál, ačkoliv na střely zvítězil 10:7.

Druhá třetina začne asi v 16:41.

15:00

14:40
    JAN ŠTĚPÁNEK posílá Hradec do třígólového vedení. Asistence Miroslav Hudeček.

14:26
    Nespoléhejme na to, že Martin Kruček dá 4 góly, křičí domácí trenér Kurfürst. Dobrá taktika.

13:45
    Bacovský (HK) zavezl do rohu Pražanů a Hrabicovi bylo úplně jedno, že je z úhlu a nebezpečně štípl Mikla do vyrážečky.

12:38
    Mroviec likviduje další střelu, pálil Krtička. Kert zvyšuje aktivitu.

12:21
    Pražský Michetschläger nepříjemně dotíral před Mroviecem,který raději odpálil na zakázané uvolnění.

11:11
    Pavlík odpálil pryč z pásma a Krtička se vrací do hry.

10:51
    Bacovský pálil zblízka Miklovi do betonu!

10:35
    Kert skvěle brání.

09:52
    Kert nepouští Hradec do pásma, Pospíšil teď odpálil míček směrem k soupeřově bráně.

09:25
    Za nedovolené bránění jde na trestnou domácí Jan Krtička.

09:11
    Pospíšil (KERT) pálil od modré, ale bez efektu.

07:53
    Skončila přesilovka, ve které i při početní převaze Kert inkasoval.

07:46
    Dlouhý pobyt Kertu v útočném pásmu, teď ale Ondřej Lux hosty osvobozuje a vyváží míč.

06:34
    Další hrubou chybu domácí obrany trestá ONDŘEJ LUX ve vlastním oslabení. Asistence Jan Bacovský.

05:53
    Na trestnou jde Lukáš Fišer (HK).

05:49
    Kert zavřel Hradec v pásmu a ten se osvobozuje nedovoleně. Kert bude hrát přesilovku.

05:20
    S Koryntovým nahozením neměl hradecký brankář moc práce.

04:33
    Martin kruček suverénně ovládl bodování základní části a možná i proto ho dnes trenér Kurfürst spolu s celou lajnou posílá velmi často na hřiště.

03:55
    Lux je při chuti. Teď dotíral před gólmanem Kertu a ten nevěděl, co s míčkem. Nakonec ho úspěšně rozehrál.

02:19
    ONDŘEJ LUX posílá Hradec do vedení! Domácí obrana udělala chybu a hostující útočník šel od modré sám na Mikla. Krásně zavěsil. Asistence Jan Hrabica.

01:48
    Zatím se hraje opatrně, bez střel.

00:01

Zápas za chvilku začne, ve slunečném počasí jde vše trochu pomaleji.

Hradec tentokrát přijel i se svou celebritou Petrem Novákem. Bez něj tu před několika týdny prohrál 1:4.

Nemáme s tím zkušenosti, nikdo neví, jak to dopadne, ale těšíme se na to. Atmosféra před nadstavbovou částí, jež premiérově nahradila čtvrtfinále, je jako před prvním sexem.

Druhý duel před třemi týdny tady v pražských Lužinách provázel mohutný slejvák, tlak Hradce, který domácí přestřílel a gólová efektivita Kertu. Domácí zvítězili 4:1.

První zápas sezóny těchto soupeřů se odehrál v říjnu při jednom ze dvou letošních dvojzápasů. Hradec měl z předešlého dne v nohách derby v Pardubicích, zatímco Kert odpočíval díky kontumaci zápasu s Mostem. Pražané nakonec vyhráli po bezbrankové remíze a rozhodujícím samostatném nájezdu Martina Kručka.

KERT PARK PRAHA obsadil v základní části třetí místo i díky závěrečné domácí výhře nad Třincem. Na pěti brankách Kertu se podíleli hráči všech formací. Bude kádr takto vyrovnaný i v nadstavbě?

HRADEC KRÁLOVÉ si v posledním kole základní části přijel do Kladna s 12 muži do pole pro "bůra". Nezvládnutá první třetina mu zlomila vaz, takže ze souboje o druhé místo a účast v o něco méně vyrovnané skupině rychle vycouval. Uvidíme, zda se východočeský tým za týden vzpamatoval.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Švestka

Branky a nahrávky: 32. M.Kruček (Krtička, Sikora), 40. Krtička (Sikora) – 3. Lux (Hrabica), 7. Lux (Bacovský), 15. Štěpánek (Hudeček), 23. Bacovský (Hrabica, Novák)

HC Kert Park Praha: Mikl (23.Sup) – Sikora (C), I.Adam, Rozenberg, Pospíšil, Pavlík, Kuna – M.Kruček, Krtička, Kočka – J.Kruček, Myslivec, Hradecký – Bošák, Korynta, Michetshläger
    HBC Hradec Králové 1988: Mroviec – L.Fišer, Chudý, Hrabica, Jiřík, T.Hora, Švanda (C), Veselý – Hrubý, Ježek, Krejčík – Novák, Bacovský, Lux – Štěpánek, Petr, Hudeček – Tesař.

Rozhodčí: Kettner, Záhora