Estonsko – Belgie 6:1 (kon.) | Island – Izrael 4:3 (1:0 po s.n.) | Austrálie – Srbsko 0:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Island
4:3 (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Izrael
Úterý 15.04.2014, 16:30 • Ice Rink Pionir • Mistrovství světa - II. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Vítám tu všechny fanoušky, které zajímá i trochu exotičtější hokej. V úterý je na programu poslední hrací den Mistrovství světa 2. divize skupiny A, a já Vás provedu utkáním mezi Islandem a Izraelem. Zatímco Islandu patří v průběžné tabulce druhá příčka, Izrael je se třemi body na posledním šestém místě a pokud se chce v A skupině druhé divize udržet, musí bezpodmínečně zvítězit. Očekávat tedy můžeme velice zajímavý zápas.

Izrael
    Izraelští hokejisté uhráli ze čtyř zápasů jen tři body a v tabulce A skupiny 2. divize se tak usadili až na posledním šestém místě. Pokud se chtějí vyhnout sestupu, musí Izrael bezpodmínečně porazit Island. Izraelský tým vstoupil do šampionátu senzačním obratem proti Austrálii, kdy prohrával už 1:3, ale nakonec zvítězil 4:3 v prodloužení. Poté ovšem židovský stát padl 6:10 se Srbskem, 3:4 po prodloužení s Belgií a vysoko 3:16 s již jistě postupujícím Estonskem.

Island
    Seveřané zvládají šampionát v Srbsku velmi dobře a před posledním hracím dnem jim patří druhá příčka za suverénními Estonci. Hned na úvod turnaje Island podlehl 1:4 právě Estonsku, ale poté už jen vítězil. Nejprve zdolal 6:3 Belgii a poté vydřel výhru 3:2 v prodloužení nad Austrálií a 4:3 po nájezdech nad domácím Srbskem. Proti Izraeli tak budou Islanďané hájit stříbrné medaile.

Emil Alengard – 8 bodů (3+5)
    Robin Hedström – 6 bodů (5+1)
    Jon Gislason – 4 body (2+2)

Brankáři:
    Dennis Hedström – 4 zápasy, průměr 2.93, úspěšnost 91.43%

Před chvíli skončilo první utkání hracího dne, ve kterém Estonci přehráli 6:1 Belgii a za celý šampionát tak neztratili jediný bod.

Island disponuje pouze 62 dospělými hokejisty, ale také hned 445 hráči v mládežnickém věku. Hokej v zemi gejzírů hraje také 104 žen a dívek.

Izrael má k dispozici hned 270 dospělých hráčů a 374 juniorů. Naopak v zemi působí pouze 9 registrovaných hokejistek.

Island: D. Hedstrom (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), Palsson, Jakobsson, I. Arnason, Blondal, Eliasson, B. Arnason – Maack, Alengard (A), Gislason (A) – R. Hedstrom, Bjornsson, Leifsson – Magnusson, Bergmann, Reynisson – Andresson, Mikaelsson, Sverrisson. Trenér: Tim Brithen (SWE)

Izrael: Sorotzki (Amromin) – Spivak (A), Frenkel (A), Margouliz, Kniter, S. Levy, Moscovich, Raiter – Avneri, A. Eizenman, O. Eizenman – Šerbatov, Mazour, Erlich – I. Levy, Rosenthal, Geller (C) – Golodnizky, Lebeděv, Ben Tov. Trenér: Jean Peron (CAN)

Rozhodčí: Kepa – Smura (oba POL), van den Berg (NED).

00:01

0:05
    Island hraje v modrých dresech, Izrael v bílých.

0:31
    Izraelci se dostali do postavení mimo hru.

1:02
    Seveřané zahráli na icing, hra se stěhuje před Hedströma.

2:03
    Izraelci v postavení mimo hru. Zatím jsme neviděli střelu na branku.

3:32
    První dva zákroky si připsal Hedström, nyní po střele od modré přidržel kotouč a přerušil hru.

4:26
    Islanďané se usadili v útočném pásmu a na kotouč si již sáhl také Sorotzki.

4:44
    Izrael právě vstřelil branku!
    Izrael statečně bojuje o udržení a ujímá se vedení! OREN EIZENMAN dostal přihrávku od bratra Alona a střelou z mezikruží otevírá skóre zápasu. Asistence: Alon Eizenman.

6:00
    Island právě vstřelil branku!
    Favorit duelu však rychle vyrovnáná. Palsson poslal do šance EMILA ALENGARDA, který nabídnutou příležitostí nepohrdl a překonal Sorotzkiho. Asistence: Robert Palsson.

7:48
    Islanďané dokonce otáčí skóre! Autorem trefy je ROBERT PALSSON – 2:1. Asistence: Jon Gislason a Emil Alengard.

9:45
    Izraelci zápas dobře začali, ale nyní je na koni jejich soupeř. Uvidíme, kam se bude utkání ubírat dál.

10:01
    Na střely vede Izrael 5:7, skóre však zatím hovoří pro Island.

12:03
    Od modré nahazoval Oren Eizenman, Hedström kotouč přikryl před dojíždějícími protihráči.

12:26
    Na druhé straně si po akci Islandu sáhl na kotouč Sorotzki. Bude se vhazovat po jeho levici.

12:54
    Útok Izraelců zastavil odpískaný ofsajd.

13:42
    Od modré střílel Jakobsson, Sorotzki pokus islandského beka vykopl.

14:17
    Závar před Izraelskou brankou. Vše ale vyřešil Sorotzki, který má kotouč pod sebou.

14:47
    Jeden z hráčů Izraele se ocitl osamocen mezi kruhy, ovšem netrefil prostor mezi tyčemi.

15:08
    Postavení mimo hru Seveřanů.

16:11
    Nejlepší lajna Izraele udeřila! Celá trojice hezky zakombinovala a na konci pohledné akce byl DANIEL ERLICH, který objel gólmana a zasunul kotouč do odkryté klece. Erlich si tak k osmi asistencím připisuje svou vůbec první trefu na turnaji. Asistence: Daniel Mazour a Eliezer Šerbatov.

18:24
    Sorotzki kryje střelu z pravé strany a přerušuje hru.

18:43
    Velké šance Izraelců, kteří se dostali hned k několika dorážkám z bezprostřední blízkosti. Kotouč za záda Hedströma však neprotlačil ani Oren Eizenman!

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:24
    Jonas Magnusson vyloučen za sekání, Izrael si zahraje první přesilovku zápasu.

19:56
    Izraelci se usadili v pásmu, ale už nemají čas nic velkého vymyslet.

20:00

V první třetině se hrál naprosto vyrovnaný hokej a tomu odpovídá i průběžný stav. Skóre otevřeli již v čase 4:26 Izraelci, trefil se Oren Eizenman, ovšem favorizovaní Seveřané dokázali vývoj brankami Alengarda a Palssona rychle otočit. Hokejisté Izraele, kteří dnes potřebují zvítězit, aby se udrželi v divizi 2b, se však nevzdali a v 17. minutě tak vyrovnal Erlich.

Střely na branku v 1. třetině – 10:12
    Statistika na vhazování v 1. třetině – 13:12

Další třetina začne přibližně v 17:17.

V úvodu druhé třetiny bude Izrael dohrávat téměř minutu a půl z přesilové hry.

20:01

21:06
    Už jsem chtěl napsat, že Izraelci sice hezky kombinují, ale schází jim střelba, ovšem teď rána přišla a skončila za zády Hedströma! Vše, co měl před sebou, propálil DANIEL ERLICH. Asistence: Oren Eizenman a Daniel Mazour.

22:39
    Islandu odpískáno postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

23:05
    Je vidět, že Izraeli jde dnes opravdu o vše. Hráči zatím posledního týmu tabulky statečně bojují.

23:28
    Sorotzki nyní vytěsnil nebezpečnou ránu z levého kruhu a udržel svému týmu těsné vedení.

23:54
    Vyloučen Geller za sekání, přesilovka pro Island.

24:03
    Seveřané se hned dostali ke střele, kotouč drží Sorotzki.

24:29
    Kapitán Islandu Jonsson napřáhl od modré, kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou.

24:40
    Izraelci vyhazují.

25:08
    Nádherně to udělal Frenkel, který vyvezl kotouč až před branku Islandu, tam si položil obránce a byl sám před Hedströmem. Brankáře soupeře už však překonat nedokázal.

25:55
    Izrael v plném počtu.

27:03
    Své individuální kvality ukázal Daniel Erlich, který nastupuje v kanadské univerzitní soutěži. Z levé strany projel až před Hedströma, jenž však svůj tým podržel a bekhendové zakončení útočníka Izraele zlikvidoval.

28:54
    Zasahovat musel také Sorotzki. I on svou práci odvedl dobře a přerušil hru.

29:42
    Až před Hedströma se natlačil šikovný Šerbatov. Celá akce však skončila pouze srážkou s islandským brankářem a rozhodčí hru vykázali do středního pásma.

30:04
    Začíná druhá polovina zápasu. Izrael drží trochu překvapivé, ale nutno říci, že i zasloužené vedení.

30:38
    Zahrozil národní tým ze země gejzírů. Robin Hedström se mezi kruhy dostal ke kotouči, ale jeho rána byla sražena mimo branku.

31:54
    Izraelci chybovali při střídání a pustili do šance jednoho z hráčů soupeře. Sorotzki však Islanďana dobře vybruslil a střelu z úhlu pokryl.

32:44
    Islanďané navýšili tempo a zatlačili soupeře do jeho obranného pásma.

33:36
    Do otevřenější obrany Izraele vlétl Magnusson. Jeho střelu z pravého kruhu však našel ve výstroji Sorotzki.

34:23
    Z ostrého úhlu otestoval Sorotzkiho Palsson, brankář Izraele puk vyrazil lapačkou.

34:23
    Branka Izraele se mírně vychýlila ze svého postavení a technická četa nyní pracuje na jejím uchycení.

34:30
    Hra znovu pokračuje.

35:14
    Daniel Erlich v souboji s obráncem tentokrát neuspěl. Protihráč mu kotouč vypíchl z hole.

35:47
    Izrael zahrál na icing.

35:58
    Střelu od modré pokryl Sorotzki. Další buly před jeho brankou.

37:03
    Island vede ve druhé třetině na střely 9:7.

37:31
    Levy trefil z ostrého úhlu boční síťku.

38:08
    Na trestnou lavici míří Ulfar Andresson za podražení. Přesilová hra pro Izrael.

38:34
    Islanďané v oslabení zahrozili, ale Sorotzki si připsal úspěšný zákrok.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:36
    Izraelci v pásmu, ale zatím bez střelby.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól, který vstřelil hned v jejím úvodu v přesilovce Daniel Erlich a Izrael tak po čtyřiceti minutách překvapivě vede 2:3. Připomeňme si, že Izraelci dnes zvítězit musí, pokud se chtějí v A skupině 2. divize světového šampionátu udržet.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:9, celkem – 20:21
    Statistika na vhazování ve 2. třetině – 11:9, celkem – 24:21

Další třetina začne přibližně v 18:03.

40:01

40:09
    Skončila přesilová hra Izraele, Island v plném počtu.

41:01
    Po průniku Palssona musel zasahovat Sorotzki, který si pohlídal prostor u své tyče.

43:19
    Zakázané uvolnění Islandu.

43:33
    Hedström zachytil střelu od modré a připisuje si svůj druhý zákrok v této třetině.

43:52
    V dobré pozici se ocitl Leifsson, trefil však jen betony Sorotzkiho.

45:10
    Izraelci se teď spíše věnují defenzivě a čekají na případné brejky.

45:35
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazuje se v obranném pásmu Izraele.

46:13
    Po chybě izraelské obrany si vyjel až před branku Hedström a jen díky Sorotzkimu Izrael stále vede.

47:49
    Teď sledujeme nevýraznou pasáž hry, kdy se kotouč pohybuje hlavně ve středním pásmu.

48:40
    Šance Seveřanů nakonec vyústila jen v posunutou branku za Sorotzkim.

48:51
    Hra je v posledních minutách hodně kouskovaná. Další přerušení.

49:10
    Postavení mimo hru Izraelců, které bylo posouzeno jako úmyslné. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Islandu.

49:41
    Hedström si sáhl na kotouč po nahození ze středního pásma.

50:22
    Z pravé strany vypálil Erlich a kotouč jen prolétl kolem vzdálenějšího horního růžku branky, ve které stojí Hedström.

50:48
    Robert Palsson vyloučen za podražení, přesilovku si zahraje Izrael.

51:17
    Alon Eizenman se dostal ke střele z pravého kruhu, Hedström vyráží.

51:51
    Šerbatov dostal bolestivou sekeru přes ruce, ale další vyloučení na straně Islandu se konat nebude.

52:49
    Island v plném počtu. Do konce třetí části schází něco přes sedm minut.

53:51
    Sorotzki si během chvilky připsal hned čtyři zákroky, Island usiluje o vyrovnání.

54:08
    Po buly prošel až před Hedströma Lebeděv. Kotouč je pod islandským gólmanem.

55:23
    Šerbatov dostal přihrávku před branku, ale Hedström se proti němu stačil včas přesunout a udržel svůj tým ve hře o body.

55:43
    Dobré střídání Izraele, jeho hráči drželi puk v útočném pásmu a zaměstnávali Hedströma.

56:34
    Rána jednoho z islandských hokejistů byla sražena vysoko nad branku. Buly před Sorotzkim.

56:37
    Alengard vyhrál vhazování na ROBINA HEDSTRÖMA, který pohotovou střelou překonal Sorotzkiho. Je vyrovnáno! Asistence: Emil Alengard.

57:55
    Mezi kruhy si s kotoučem vyjel Šerbatov, Hedström zaklapl mezírku mezi betony včas.