Slovinsko – Ukrajina 5:3 (kon.) | Maďarsko – Rakousko 4:5 (po pr.) | Japonsko – J. Korea 4:2 (kon.)
Maďarsko
4:5 (0:0, 3:3, 1:1- 0:1)
Rakousko
Čtvrtek 24.04.2014, 09:00 • Goyang Ice Rink • Mistrovství světa - I. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 9:00.

Pěkné čtvrteční ráno při sledování podrobné online reportáže z duelu Mistrovství světa Divize I, v němž změří síly Maďarsko proti Rakousku.

Rakousko

Rakouskou ve třech dosud odehraných duelech ztratilo jediný bod a neohroženě míří za svým cílem, postupem do elitní skupiny. Naši jižní sousedě nejprve porazili Ukrajinu 3:2 v prodloužení, poté zdolali Japonsko 4:1 a včera si poradili s Jižní Koreou v poměru 7:4. Rakušané však nemají ještě zdaleka nic jisté, pronásledovatelé ztrácí pouze dva body. Nejlepšími výkony se v dresu středoevropského týmu prezentuje trojice Brian Lebler (8 bodů), Thomas Koch (7 bodů) a Thomas Hundertpfund (5 bodů).

Maďarsko

Hokejisté Maďarska získali ve třech dosud odehraných duelech tři body. Svěřenci trenéra Richa Chernomaza se potýkají se slabou produktivitou. V prvním utkání sice nastříleli sedm gólů Jižní Koreji (výhra 7:4), poté však nevstřelili gól ani Ukrajině (prohra 0:3), ani Slovinsku (prohra 0:2). Jestli se chtějí Maďaři ještě poprat o postup do elitní skupiny, musí dnes bezpodmínečně vyhrát.

Maďarsko: Hetenyi (Sevela)- M. Vas, Huffner, Tokaji (C), Pozsgai, Groschl, Sziranyi, Varga, Orban- J. Vas (A), Magosi, Kovacs (A)- Sofron, Hari, Bartalis- Sebok, Benk, Azari- Nagy, Koger, MIhaly

Rakousko: Strakbaum (Swette)- Altmann, Schuming, Heinrich, Schlacher, Mühlstein, Bacher, Peter, Mitterdorfer- Lebler, Koch (C), Hundertpfund (A)- Komarek, Oberkofler (A), Iberer- N. Petrik, Schiechl, B. Petrik- Fischer, S. Geier, M. Geier.

00:01

00:24
    Lebler poslal Schumingovu rozehrávku do hlediště, hra je přerušena.

00:58
    První šance utkání pro Rakousku, Komarek našel před bránou dobře postaveného Iberera, který však Hetenyiho nepřekonal.

01:52
    Ofsajd Maďarska, které se před přerušením dokázalo usadit v útočném pásmu.

02:16
    Maďaři opět dokázali zatlačit svého soupeře k ohrožení Starkbaumovy brány se však nedostali.

02:33
    Velká chyba v maďarské rozehrávce málem vyústila v úvodní trefu utkání, Hundertpfund měl spoustu času a prostoru ke střele, Hetenyi však podržel své mužstvo.

03:41
    Mihaly vjel do útoku a vystřelil bekhendem přes obránce, Starkbaum neměl se zákrokem žádný problém.

03:58
    Iberer sice narušil maďarskou kombinaci v útočném pásmu, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.

04:06
    Sebok zkoušel překvapit Starkbauma střelou zpoza brány, rakouský gólman se nenechal překvapit.

04:30
    Kotouč se po střele Kovacse odrážel k Magosimu, který však kotouč nezasáhl ideálně, stejný útočník se poté dostal i k dorážce z bezprostřední blízkosti rakouské brány, Starkbaum však zatím všechno kryje.

06:20
    Maďaři se poprvé v zápase dostali do přečíslení, Bartalis prováhal ideální moment k přihrávce na svého kolegu Hariho, který zasáhl kotouč jen bruslemi, s čímž si Starkbaum poradil.

07:00
    Na druhé straně pálil z dobré pozice Komarek, jeho střela zamířila těsně vedle Hetenyiho bránu.

07:28
    Hodně zvláštní rozhodnutí čárových rozhodčí, Sebok doslova naservíroval kotouč do jízdy Komarekovi, který mohl jet praktický sám na gólmana, rozhodčí celou situaci posoudili jako ofsajd.

08:07
    Sofron nahazoval kotouč obloučkem do útočného pásma, Starkbaum radši jeho nahození skryl v lapačce.

08:09
    Varga pálil z první po vhazování, jeho rána zaplachtila hodně mimo rakouskou bránu.

08:55
    Rozhodčí budou poprvé v zápase vylučovat, Benjamin Petrik dostal dvě minuty za hrubost na Azariho.

09:25
    Martin Vas pálil prudce od modré, Starkbaum jeho pokus vyrazil betonem.

10:13
    Maďaři hráli přesilovku velmi solidně, Rakušanům se povedlo vymanit z tlaku vyhozením přes všechny čáry až teď.

10:55
    Petrik skáče na led, Rakousko hraje v plném počtu.

11:29
    Andras Benk mohl otevřít skóre utkání, Starkbauma nedokázal překonat ani nadvakrát.

11:53
    Maďarů je plný led, velmi často se tlačí k zakončení, rakouská obrana v čele se Starkbaumem zatím odolává.

12:47
    Nagy zkoušel štěstí z pravého kruhu, svůj pokus poslal na zadní mantinel.

13:28
    A opět maďarská aktivita, Sebok ani Koger však úvodní branku utkání nevstřelili.

14:51
    Bartalis se dokázal prokličkovat do útočného pásma, na druhé straně hledal Hariho, jehož střelu však zblokovala rakouská obrana.

15:08
    Daniel Koger objel bránu, natlačil se do brankoviště, Starkbaum jeho přihrávku na druhou tyč vystihl a kotouč hokejkou vyrazil pryč.

15:29
    Maďarský tlak se stupňuje, Azari nahrával před bránu, odkud pálil Varga, Starkbaum dokázal zasáhnout.

15:47
    Rakušané navíc budou hrát v oslabení, Nicolas Petrik dostal dvě minuty za hrubost a oslabí své mužstvo.

16:23
    A další velká šance Maďarska a další kvalitní zákrok Starkbauma, tentokrát se neprosadil Hari, který pálil z mezikruží.

16:47
    Klid při rozehrávce neměl Vas a ve vlastním oslabení poslal kotouč přes všechny čáry. Hra se vrátí před Hetenyiho a Rakušané ušetří cenné vteřiny.

17:37
    Rakušané se opět osvobozují.

17:47
    Nicolas Petrik opouští trestnou lavici, Rakušané se ubránili i druhému oslabení.

18:56
    Hra se před koncem první třetiny poněkud uklidnila.

20:00

Hodně překvapivý průběh měla první třetina tohoto utkání. Jasně lepším mužstvem byli Maďaři, kteří v úvodní periodě svého soupeře dostali místy až pod drtivý tlak. I když Rakušany přestříleli v poměru 16:3, do kabin oba týmy míří za nerozhodného stavu 0:0. Vynikající výkon podal v rakouské bráně Bernhard Starkbaum, který své mužstvo několikrát podržel. Následující průběh utkání slibuje určitě zajímavou podívanou, nenechte si ho ujít od zhruba 9:50 na onlajnech.

20:01

20:45
    Rakousku se na úvod druhé třetiny bude muset bránit v oslabení, Thomas Hundertpfund nepohlídal svou hokejku a dostal dvě minuty za hru vysokou holí.

21:07
    Koger zkoušel překvapit Starkbauma střelou k bližší tyči, rakouský gólman se překvapit nenechal.

21:28
    Martin Vas pálil prudce od modré, Nicolas Petrik jeho projektil zblokoval.

22:06
    Rakušané podruhé během chvíle vyhazují přes všechny čáry a vypadá to, že Maďaři se v přesilovce opět neprosadí.

22:45
    Je to tak, Rakušané se ubránili bez větších problémů a nyní hrají v plném počtu.

23:37
    Koch dostal čas i prostor, vjel do útočného pásma, v klinči dvou obránců vystřelil z úhlu, Hetenyi si svou pravou tyčku pohlídal.

23:56
    Hokejisté Maďarska mají problémy s přechodem do útočného pásma, chyba při rozehrávce teď rezultovala v icing.

24:33
    Iberer pálil z hranice kruhu, Hetenyi připraven.

24:56
    Další důležitý zásah Starkbauma na druhé straně, ten si teď připsal kvalitní zákrok ramenem proti Bartalisovi.

26:20
    Rakušanům se ve druhé třetině daří srovnat hru, hráči ze země našich jižních sousedů se poměrně často dokážou usadit v útočném pásmu.

26:59
    Nyní se ovšem budou Rakušané opět bránit, Mattias Iberer podrazil v útočném pásmu Kovacse a jde si odpykat dvouminutový trest.

27:11
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Maďaři se po dlouhém dobývání rakouské brány konečně prosazují. Sziranyiho střelu od modré usměrnil mezi Starkbaumovy betony ISTVAN BARTALIS. Asistence: Bence Sziranyi.

28:27
    Maďary prolomení dlouhého střeleckého půstu očividně povzbudilo. Andras Benk objel bránu, naservíroval kotouč BALAZSI SEBOKOVI, který doklepl kotouč do odkryté klece. Asistence: Andras Benk.

30:00
    Trestné střílení pro Rakousko, Schiechl byl při svém samostatném průniku nedovoleně zastaven a může za malou chvíli snížit.

30:00
    Schiechl Hetenyiho nepřekonal, maďarský gólman ukryl střelu rakouského útočníka v lapačce.

30:44
    Rakušané pochopili, že totální pasivitou se zápasy nevyhrávají a nyní se ženou do útoku.

30:57
    Oberkofler se natahoval po dorážce Heinrichovy střely, ležícího Hetenyiho však nepřekonal.

31:16
    Na druhé straně pálil přes hradbu těl Bartalis, Starkbaum jeho nepříjemný pokus vyrazil betonem.

31:51
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Jedním slovem nádhera, to, co si teď dovolil THOMAS HUNDERTPFUND, nebude chybět v sestřihu nejhezčích akcí šampionátu. Rakouský útočník se dokázal přes čtyři hráče prokličkovat před Hetenyiho, kterého překonal střelou mezi vyrážečku a beton. Asistence: Brian Lebler.

33:34
    Rakušané mají na tomto šampionátu patent na rychlé srovnání velmi nepříznivého stavu. Včera během čtyř minut smazali tříbrankové manko, dnes za dvě minuty dvoubrankové. Thomas Koch naservíroval kotouč DOMINIQUE HEINRICHOVI, který už s doklepnutím kotouče do prázdné brány problém neměl. Asistence: Thomas Koch, Thomas Hundertpfund.

34:52
    Hra se po turbulentních momentech uklidnila.

35:43
    První přesilovou hru v zápase si zahrají Rakušané. Bence Sziranyi podrazil Oberkoflera a dnes poprvé oslabí své mužstvo.

35:52
    To je neuvěřitelné, Rakušané během čtyř minut otáčejí z 0:2 na 3:2. Thomas Koch stejně jako před chvílí našel nikým nehlídaného DOMINIQUA HEINRICHA, kterému opět stačilo trefit odkrytou branku, tentokrát však z většího úhlu než před chvílí. Asistence: Thomas Koch, Thomas Hundertpfund.

36:48
    Maďaři mohli vyrovnat. Balasz Sebok jel sám na brankáře, Starkbauma však nepřekonal.

36:48
    Maďaři si tak alespoň zahrají přesilovou hru, dvě minuty za podražení dostal Stefan Geier.

37:34
    Rakušané se úspěšně brání, obránci dokážou blokovat střely ještě před Starkbaumem.

38:08
    Obrovskou šanci měl Sofron, který dostal spoustu prostoru v mezikruží, rakouský gólman si připsal další výtečný zákrok.

38:48
    Rakušané hrají v plném počtu.

39:13
    Velká šance i na druhé straně, Hundertpfund vjel do útoku počkal až se na jeho úroveň dostane Iberer, kterému přihrál. Proti Ibererovi vytáh l parádní zákrok lapačkou Hetenyi.

39:59
    Rozhodčí ani po poradě s videosudím neví, zda gól padl po konci druhé třetiny či před a vidíme tak nesmírně kuriózní okamžik. Videorozhodčí celou situaci vyřeší až o přestávce. To se vůbec nelíbí fanouškům v hale, kteří bučí. Nicméně hráči zamířili do kabin a na verdikt si musíme počkat. Rozhodčí branku uznává! V samotném závěru třetiny se se prosadil BALAZS SEBOK, který kotouč propasíroval mezi Starkbaumovy betony. Asistence: Zsolt Azari, Andras Benk.

40:00
    Druhá třetina právě skončila.

Velmi neobvyklá byla druhá třetina utkání mezi Maďarskem a Rakouskem. Velmi nezvyklé také je, že nevíme jakým výsledkem skončila. Rozhodčí budou o osudu třetí maďarské branky rozhodovat během přestávky. Jisté je, že Maďaři se sice během minuty dostali do dvoubrankového náskoku, který však během následných pěti minut ztratili a od 36. minuty dokonce prohrávali. Nenechte si ujít třetí třetinu tohoto utkání, která slibuje hodně zajímavé momenty.

Rozhodčí nakonec branku uznává a na úvod třetí třetiny tak platí nerozhodný stav 3:3

40:01

40:56
    Velká šance Oberkoflera, který se protáhl přes Sziranyiho a hnal se sám na Hetenyiho, maďarský gólman však nadvakrát šanci rakouského útočníka zhatil.

41:55
    Maďarskou útočnou akci zhatila posunuta rakouská brána.

42:30
    V posledních chvílích se bojuje především ve středním pásmu.

42:51
    Benk byl v útočném pásmu dříve než puk- ofsajd.

43:31
    Kovacs najel za bránu odkud přihrával do brankoviště, Magosi se dostal k zakončení, přes Starkbaumovy betony však kotouč nepropasíroval.

44:35
    Sofron dostal dost prostoru pro zakončení z hranice levého kruhu, Starkbaum vyrazil jeho projektil vyrážečkou do rohu.

46:00
    Stefan Geier zkoušel štěstí od modré, nepříliš razantní ale poskakující střelu do rohu vyrazil betonem Hetenyi.

47:03
    Oba týmy si ve třetí třetině dávají větší pozor na defenzivní činnost.

47:40
    Rakušané našli okno v maďarské obraně a dostávají se do vedení, Oberkofler přihrál zpoza brány MATTHIASI IBEREROVI, jehož střela se odrazila od tyčky do brány. Asistence: Daniel Oberkofler.

49:39
    Chybu v defenzívě vyrobili i hokejisté Rakouska, Sebok se dostal do výhodné palebné pozice z mezikruží, Starkbaum podržel své mužstvo.

50:51
    Harri najel do útočného pásma, přičemž přihrál dozadu na Martina Vase. Ten však byl ještě ve středním pásmu, rozhodčí píská postavení mimo hru.

51:45
    Maďarům jakoby dochází dech, nedaří se jim zdaleka tolik jako v předcházejícím průběhu utkání dostat se do zakončení.

52:35
    To tak úplně neplatilo, když Groschl vypálil od modré čáry, Starkbaum zasáhl.

52:56
    To jsem hodně zakřikl, Maďaři teď měli obrovskou šanci a začali se radovat z branky, jeden z hráčů maďarského týmu překonal bekhendem Starkbauma, obránce Schuming však zastoupil svého krajana a vyrazil kotouč z brankové čáry. Po krátké poradě s videorozhodčím, hlavní sudí dnešního utkání gól neuznal, ani nemohl.

53:51
    Maďaři hráli jako polití živou vodou, což vyústilo ve vyrovnávací branku. CSABA KOVACS svou střelu švihem poslal přes obránce neomylně pod víko Starkbaumovy brány. Je zaděláno na hodně zajímavý konec třetí třetiny. Asistence: Balint Magosi, Tamas Pozsgai.

54:45
    Heinrich vyslal do velké šance Leblera, nejproduktivnější hráč turnaje tváří tvář Hetenyimu přestřelil.

56:15
    A další velká šance Rakouska, Stefan Geier se ocitl sám před Hetenyim, maďarský gólman však vysunul svou hůl a celou situaci zneškodnil.

57:12
    Na druhé straně situaci dva na dva vyřešil Hari střelou švihem, která však byla sražena do ochranné sítě.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Dočkáme se rozdílové branky v normální hrací době?

58:18
    Azari se dostal před bránu, Starkbauma nepřekonal, následně se do velké šance dostal Benk, Starkbaum vytáhl zákrok betonem.

58:55
    To je závěr jako hrom, co střela, to obrovská šance. Tentokrát se proti Hetenyimu neprosadil Lebler, který stál na levém kruhu sám ani dorážející Hundertpfund.

59:07
    Bartalisův ofsajd.

59:17
    Trenér Maďarska Rich Chernomaz si bere oddechový čas, Maďaři potřebují dnes získat tři body, aby si udrželi reálnou naději na postup.

59:28
    Obrovská šance Hariho, který dorážel přes klečícího Starkbauma, rakouského brankáře nepřekonal.

59:48
    Maďaři budou hrát přesilovou hru, dvě minuty za napadení dostal Thomas Koch.

59:51
    Rakušané se osvobozují.

60:00

V infarktovém závěru, kdy každé mužstvo mohlo vstřelit klidně tři branky, žádný gól nepadl a tak je na řadě prodloužení. Remíza prakticky znamená konec maďarských nadějí na postup, v ohrožení jsou i Rakušané, pokud nezvládnou prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:00
    Maďaři budou hrát ještě 1:48 minut přesilovou hru čtyři na tři.

60:34
    A pozor, Rakušané budou hrát v dvojnásobném oslabení, Mario Altman dostal dvouminutový trest.

61:17
    Maďaři hráli dlouho svou dvojnásobnou početní převahu profesorsky, nakonec Starkbaumovu bránu ohrozily Mihaly.

61:26
    Tokajiho prudká střela zaplachtila nad bránu.

61:46
    Dvojnásobná početní převaha Maďarů je u konce, dvě minuty za hákování dostal Sziranyi.

61:48
    Rakušané hrají ve čtyřech, Thomas Koch se vrátil na led.

62:48
    Momentálně se hraje tři na tři, kdo využije velkého prostoru na ledě?

62:49
    Rakušané hrají ve čtyřech, začíná jím zkrácená přesilová hra.

63:30
    Obrovské šance Rakouska v přesilové hře, Koch ani Hundertpfund však Hetenyiho nepřekonali, ten teď doslova čaroval ve své bráně.

63:37
    Oddechový čas Rakouska.

63:45
    Rakušané přece jen zužitkovali svůj tlak, těsně před návratem Sziranyiho vstřelili rozhodující branku a radují se z důležité výhry 5:4 v prodloužení nad Maďarskem! Hetenyiho překonal BRIAN LEBLER, který tak potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče turnaje. Asistence: Dominique Heinrich.

Dnešní vzrušující utkání mezi Maďarskem a Rakouskem plné zvratů a netradičních okamžiků je za námi. Výhru na svou stranu nakonec strhli favorizovaní Rakušané, kteří se po výhře 5:4 v prodloužení radují ze zisku důležitých dvou bodů. Naopak Maďaři po dnešní prohře už nemají ani teoretickou šanci na postup do elitní skupiny. O této skutečnosti se však nerozhodovalo dnes, pokud by Maďaři podali podobný výkon jako dnes i v předcházejících duelech, s největší pravděpodobností by teď byli jinde.

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a u hokeje brzy zase napočtenou. (11:34:47)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 28. Bartalis (Sziranyi), 29. Sebok (Benk), 40. Sebok (Azari, Benk), 54. Kovacs (Magosi, Pozsgai) – 32. Hundertpfund (Lebler), 34. Heinrich (Koch, Hundertpfund), 36. Heinrich (Koch, Hundertpfund), 48. Iberer (Oberkofler), 64. Lebler (Heinrich)

Rakousko: Starkbaum (Swette)- Altmann, Schuming, Heinrich, Schlacher, Mühlstein, Bacher, Peter, Mitterdorfer- Lebler, Koch (C), Hundertpfund (A)- Komarek, Oberkofler (A), Iberer- N. Petrik, Schiechl, B. Petrik- Fischer, S. Geier, M. Geier

Rozhodčí: Anisimov, Koch- Kack, Buese