3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 27.04.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám všechny fanoušky ledního hokeje! Play-off NHL je již v plném a dnes nás čeká další várka zápasů. Jedním z nich bude i utkání mezi celky Columbus Blue Jackets a Pittsburgh Penguins. Úvodní vhazování je naplánováno na 1. hodinu ranní a celým utkáním vás provede Tomáš Hála.

Všechna utkání této série byla vyrovnaná a všechna dopadla stejným výsledkem. Vítěz se vždy radoval za skóre 4:3, ať už po základní hrací době, či prodloužení. Jako první se radoval Pittsburgh, avšak Columbus dokázal v druhém utkání srovnat krok. Pittsburgh si vzal opět vedení, avšak v posledním zápase Columbus vyhrál opět 4:3 po prodloužení a srovnal sérii na 2:2.

1. zápas série – vítěz Pittsburgh 4:3

Branky a nahrávky: 18. Jokinen (Malkin, Maatta), 22. Bennett (Niskanen, Martin), 23. Niskanen (Malkin, Crosby), 49. Sutter (Bennett, Martin) – 7. Johnson (Dubinsky), 18. Letestu (Johnson, Jenner), 21. MacKenzie

Utkání si můžete připomenout zde.

2. zápas série – vítěz Columbus 4:3 pp

Branky a nahrávky:4. Gibbons (Niskanen, Crosby), 5. Gibbons (Martin, Orpik), 18. Niskanen (Martin, Crosby) – 6. Johansen (Savard, Murray), 28. Calvert (Anisimov, Savard), 54. Johnson (Johansen, Jenner), 82. Calvert (Atkinson, Dubinsky)

3. zápas série – vítěz Pittsburgh

Branky a nahrávky: 2. Jenner (Skille, Johansen), 4. Johnson (Dubinsky, Savard), 42. Atkinson (Dubinsky, Calvert) – 40. Orpik (Bennett, Martin), 46. Sutter (Martin, Bennett), 48. Stempniak (Kunitz, Crosby), 49. Jokinen (Maatta, Malkin)

4. zápas série – vítěz Columbus 4:3 pp

Branky a nahrávky: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno (Umberger, Wisniewski) – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Malkin)

3. R. Johansen – 5 bodů (2+3)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Letang, Niskanen, Maatta , Scuderi, Bortuzo– Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Bennett, Sutter, Vitale – Adams, Goc, Glass.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Prout, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie.

Do sestavy Pittsburghu se vrací Marcel Goc, své první utkání v play-off NHL si zahraje obránce Robert Bortuzo.

Důvěru v domácí brance získává opět Marc-André Fleury. Ačkoliv v minulém zápase předvedl 42 skvělých zákroků, předvedl také dvě obrovské chyby, které znamenaly vyrovnání a následný vítězný gól. Uvidíme, jak se mu bude dařit dnes, jestli už není čas na změnu.

Na led přicházejí hostující hokejisté, v čele Sergej Bobrovskij. Ihned po nich přicházejí také domácí hokejisté a hala bouří.

Ještě před vhazováním nás čeká americká státní hymna v podání Jeffa Jimersona.

00:01

00:13
    Úvodní vhazování spadlo do moci hostů, kteří se ihned derou kupředu.

00:39
    Calvert výborně bojoval o puk proti třem domácím hráčů, nakonec o něj ale přišel. Malkin měl ale velké problémy s rozehrávkou, a Fleury tak raději kotouč kryje ve své lapačce.

01:11
    Domácí se snažili dostat do útočné třetiny, hosté ale dobře ubránili modrou čáru, a domácí tak raději odjíždí střídat.

02:08
    Bobrovskij si připisuje první úspěšný zákrok, když doslova ukradl kotouč Crosbymu přímo z hole.

02:24
    Nepovedené rozehrávka hostujícího týmu končí až za Fleurym, to znamená zakázané uvolnění.

02:34
    Kvůli Malkinově chybě se dostávají domácí sami z útočné třetiny.

02:54
    Martinovu svižnou střelu Bobrovskij kryje, sice s potížemi, ale kryje. Bude se vhazovat po jeho pravici.

03:42
    Hosté ale opět dobře brání střední pásmo a domácí se nemohou dostat přes modrou čáru.

04:08
    Umberger se pokoušel rozjet útočnou akci po pravém křídle, avšak nenabídl ani jeden jeho spoluhráč, a sám o puk rychle přišel.

04:54
    Glassova střela sice mířila mezi tři tyče, avšak Bobrovskij dobře zasáhl svou lapačkou.

05:34
    Fleury uklidňuje hru a schovává kotouč do své lapačky.

05:44
    První vyloučení v dnešním zápase Jenner (CBJ) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

05:53
    Avšak Kunitz (PIT) vyfasoval ihned poté dvě minuty za nedovolené bránění a bude se hrát ve čtyřech.

06:39
    Domácí si zatím přihrávají ve svém obranném pásmu a do útoku se nijak zvlášť nehrnou.

07:05
    Nyní už se hnali, avšak nemohli se opět dostat přes modrou čáru, a kotouč rychle přišli.

07:44
    Benner je na ledě, hosté mají krátkou přesilovku.

07:51
    Avšak na ledě už je i Kunitz a hraje se opět v plném počtu na onou stranách.

08:28
    Nepřesná rozehrávka Pens přesouvá hru před Fleuryho, vhazování po jeho pravici.

09:15
    Niskanen také pokazil rozehrávku, a hosté jsou tak stále usazeni v útočném pásmu.

09:22
    Po rychlém protiútoku, který založil Malkin, kryje Bobrovskij lehkou střelu z levého kruhu. Nyní si všichni oddechnou, na řadě je totiž komerční přestávka.

09:34
    Neal se po buly prokličkoval mezi obránci a vyslal na Bobrovského střelu tak skrytou, že opravdu nikdo nevěděl, kde puk je. Nakonec ho Bobrovskij objevil ve své výstroji, a připisuje si tak další úspěšný zákrok.

09:59
    Crosby dnes už po několikáté nastupuje v jedné formaci s Jevgenijem Malkinem. Uvidíme, co trenér vymyslel.

10:38
    Ani jeden tým se momentálně není schopná prodrat do útočného pásma a vše důležité se odehrává v neutrální zóně.

11:00
    Máme tady další vyloučení, za sekání si jde odpočinout do boxu časoměřičů Marcel Goc (PIT).

11:25
    Sutter u mantinelu ulovil kotouč a hnal se sám v oslabení kupředu, avšak skórovat se mu nepodařilo.

12:00
    Polovina přesilovky je pryč, Columbus se až nyní usazuje v útočné třetině.

12:18
    Dubinského střela končí zblokovaná v ochranné síti.

12:55
    Columbus právě vstřelil branku!
    Tak nakonec hosté přesilovku využívají! Puk se dostal před Fleuryho, několikrát se odrazil na všechny strany. Jako první se k němu ale dostal BOONE JENNER a s rychlostí blesku, a i přes bránění Maatty ho doklepl bekhendem do brány za bezmocného Fleuryho. Asistence: David Savard, Ryan Johansen

Bekhendová "Jonnerovka".

13:43
    Hostí nahazují kotouč do útočného pásma a vydávají se o něj bojovat.

14:31
    Malkinovi se dnes moc nedaří, už po několikáté udělal chybu v útočném pásmu, kvůli které se z něj Tučňáci sami vyhnali.

15:14
    Hosté mají momentálně poměrně velké problémy s rozehrávkou, a domácí toho využívají aktivním napadáním.

15:51
    Bobrosvkij chyboval a Crosby už mohl zakončovat do odkryté klece, avšak úplně minul puk.

16:36
    Pittsburgh je v závěru třetiny lepším týmem, stále se snaží skóre vyrovnat.

17:11
    Neal se natahoval po dorážce volného puku do odkryté klece, ke kotouči mu ale chyběl nějaký ten metřík.

17:51
    Domácí zahušťují prostor před bránou a hostující obránci mají plné rukavice práce.

18:21
    Bennett se protáhl do útočné třetiny po pravém křídle a vystřelil, Bobrovskij si ale prostor u své pravé tyčky pohlídal, a kotouč tak za svá záda nepustil.

18:28
    Calvert se hnal za pukem úplně zbytečně, hostům je odpískáno zakázané uvolnění.

18:51
    Hosté se na malou chvíli dostali zpod tlaku a zaútočili, na Fleuryho vyslali ale jen jednu střelu a ihned kmitají zpět do obrany.

19:28
    V poslední minutě jsou na puku domácí a snaží se o vyrovnání, moc jim to ale nejde.

20:00

První třetina veledůležitého zápasu je již minulostí. Zpočátku jsme viděli vyrovnanou hru, avšak Columbus stihl využít svou přesilovou hru, a ujal se tak vedení zásluhou Jennera. Pens nasadili v posledních minutách k drtivému tlaku, nějaké šance s vytvořili, avšak vyrovnat se jim nepovedlo. Druhá perioda začne přibližně ve 2:09.

20:08
    Pár vteřinek po rozehrání prostřední části musel zasahovat Fleury, kryl však pouze jen lehké nahození.

20:34
    Domácí se usazují s v útočném pásmu a na modré stojící Letang rozdává přesné pasy.

21:12
    Atkinson a Dubinsky se dostali do přečíslení dva na jednoho, avšak celou akci překombinovali, Crosby se stihl vrátit a kotouč odpálit.

22:16
    Goc hraje své první utkání v play-off NHL, avšak počíná si jako zkušený harcovník. Na ledě je dosti suverénní, nebojí se jít do jakéhokoliv souboje.

23:19
    Umberger zakončoval z prostotu mezikrruží, Fleury byl ale připraven a kotouč chytil dos své lapačky.

24:15
    Nyní už je ale touš v moci Columbusu, ti jsou nyní usazení v útočném pásmu.

24:27
    Hostujícímu týmu je odpískána přihrávka rukou, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

24:57
    Po Martinově špatné přihrávce pádil do útoku Dubinsky, avšak nedokázal svou příležitost přetavit v branku.

25:38
    Tempo hry nyní trochu polevilo, hraje se lehce ve středním pásmu.

26:00
    Fleury chytil tvrdou střelu od modré čáry, bude se vhazovat po jeho levici.

26:27
    Oba celky si nyní vytvořily slušné šance, ani jeden je ale nedokázal využít.

26:55
    První vyloučení ve druhé třetině, Wisniewski (CBJ) obdržel dvě minuty za krosček. Dobrá příležitost pro Pens jak vyrovnat.

27:14
    Crosby byl osamocený u pravé tyče, avšak nezareagoval dosti rychle a kotouč do brány nedostal.

27:42
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Přesilovku využívají také domácí! Crosby kroužil po třetině s pukem až vypálil z pravého kruhu. Puk se nejprve snažil tečovat CHRIS KUNITZ, to se mu ale nepovedlo. Skórovat se mu ale podařilo z následné dorážky forhendem – 1:1. Asistence: Sidney Crosby, Matt Niskanen

Grafická ukázka předešlé branky.

29:33
    Po vstřelení brance se ráze zvedla aktivita na ledě i v hledišti.

30:06
    Kotouč se po rychlé akci ocitá na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:29
    Comeau vypálil rychle u otočky a za Fleurym se rozezněla tyč!

31:19
    Sutter se probíjel přes dvojblok obránců, avšak nebyl úspěšný. Domácí ale v náporu pokračují.

31:28
    Nealova střela od modré čáry nadělala Bobrovskému velké problémy, nakonec ji ale kryje pod svým tělem.

32:17
    Malkin založil rychlý protiútok, na jeho výzvu ale nikdo nereagoval, a on tak zůstal sám mezi obránci soupeře.

33:16
    U puku jsou pět hosté, jsou usazení v útočné třetině a to dělá Tučňákům problém.

33:58
    Jokinenova střela z velkého úhlu nenadělala Bobrovskému žádné problémy, ten ji vyráží betony do rohu kluziště.

34:51
    Na pořadu je další vyloučení, za hru vysokou holí si jde sednout Wisniewski (CBJ).

35:27
    Domácí jsou usazeni v útočném pásma a pálí ze všech stran.

36:01
    Crosbyho dorážka neslavila úspěch a hosté se osvobozují.

36:26
    Další vyhození Jackets, avšak domácím jsou hned s pukem zpátky.

36:51

37:08
    Tučňáci stále ještě pokračují ve svém přesilovkovém náporu, zatím se jim ale skórovat nedaří.

37:58
    Domácí jsou stále v útočném pásmu, Stempniak se pokoušel o dorážku, avšak nebyl úspěšným.

38:38
    Do konce druhé třetiny zbývá něco málo přes jednu minutu.

39:14
    Na modré čáře chyběl domácím nějaký hráč, který by zachytil unikající kotouč. Takto se opět vyhánějí domácí z pásma.

39:45
    Domácí jsou schopni vystřelit z každé možné pozice, kupodivu jim vše míří na branku.

40:00

Statistiky druhé třetiny (celkem)

Střely na bránu: 21 – 8 (36 – 17)
    Vyloučení: 0 – 2 (2 – 3)
    Využití: 1 – 0 (1 – 1)
    Hity: 7 – 11 (25 – 26)

Ve druhé třetině jsme byli svědky opět velmi pěkného hokeje. Utkání dostalo nový náboj poté, co se důrazem na brankovišti trefil Chris Kunitz. Jak celé utkání dopadne můžete sledovat již ve 3:04, kdy začíná třetí třetina.

40:01

40:24
    Rozjela se již 15. třetina této série, u puku jsou domácí.

41:03
    Sutter se pokoušel o zakončení, jeho pokus ale zlikvidoval Bobrovskij.

41:31
    Umberger se protáhl po levém křídle od útočného pásma, jeho střelu vyráží Fleury betony.

42:05
    Pens vzali otěže zápasu do svých rukou a jejich styl působí trochu profesorsky.

42:56
    Goc bojuje u mantinelu a po krátké chvíli odjíždí jako vítěz. Domácí stále v tlaku.

43:28
    Johansen se pokoušel dorazit puk za Fleuryho, ten byl však pozorný a skulinku mezi betony si pohlídal.

44:04
    Domácí vedou na střely 40 – 20!

44:53
    Crosby našel mezi kruhy Bortuza, který pálil z první. Rána to byla sice silná a rychlá, ale také nepřesná, což je největší problém.

45:39
    Halou se ozývá "Let's go Pens" a fanoušci si žádají nějaké branky.

46:16
    A oni je vážně vyslyšeli! Ránu od modré Bobrovskij neudržel na své výstroji a puk mu vypadl před sebe. Tam ho jemně tečoval Nikitin, avšak pro něj tak nešťastně, jelikož se odrazil přesně na hůl JUSSIHO JOKINENA, který už se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Brandon Sutter, Lee Stempniak

46:47
    Domácí jsou při chuti a tlačí se stále více a více do brány. Hostům začínají téci nervy a uchylují se k trochu tvrdší hře.

47:10
    Tučňáci se pohodlně usadili v útočné třetině a hrají ve velké pohodě.

47:48
    Jackets tohle ale nestačí, stále jen vyhazují do středního pásma. To oni by měli řídit hru.

48:39
    Craig Adams se prokličkoval středem hřiště až ke střele, avšak Bobrovskij byl připravený a kotouč schoval do své lapačky.

49:38
    Neal by si také chtěl přidat nějakou branku a v posledních minutách je velmi aktivní.

50:00
    Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a domácí vedou na střely 47 – 21!

50:46
    Nyní se trochu polevilo na tempu, spíše se jen přejíždí z jedné strany na druhou a puk se šourá po rozích.

Dnešní utkání sleduje 18618 diváků.

51:08
    Fleury si také občas zachytá, za posledních deset minut musel zasahovat jen 4x.

51:35
    Sutter vybojoval kotouč na modré čáře, přespurtoval celé hřiště, avšak k zakončení se nedostal, zabránil mu v tom Murray.

52:47
    Neal pouze nahazuje kotouč do útoční třetiny a celám jeho lajna odjíždí střídat.

53:24
    Kunitz pálil před obránce NIkitina, a donutil tak Bobrovského přerušit hru.

53:52
    Hosté mají problém s rozehrávkou, a domácí tak toho hned využívají aktivním napadáním.

54:39
    Hosté se chvílemi zlepšují, avšak Pens jsou poměrně rozjetí. Hosté to budou hodně těžké.

55:05
    A budou to mít ještě těžší než se zdá! Blake Comeau (CBJ) je vyloučen na dvě minut za nedovolené bránění.

55:10
    Ihned na úvod hosté vyhazují přes všechny čáry.

55:56
    Malkin si ukázal kam chce puk, dostal ho tam, avšak ani v tomto zápase se mu nedaří, a stále tak čeká na svůj první gól v play-of.

56:49
    Hosté se opětovně osvobozují a to už asi zvládnou.

57:05

57:20
    Sergej Bobrovskij už má na kontě 48 zákroků!

58:08
    Columbus drží puk a je usazen v útočném pásmu.

58:11
    Tod Richards (CBJ) si bere oddechový čas.

58:11
    Bobrovskij zůstává na střídačce, vhazování vedle Fleuryho.

58:25
    Crosbymu se také nedaří, nyní netrefil zcela prázdnou bránu!

58:59
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Adams se vrhl po puku, přistrčil ho KRISI LETANGOVI, který už neměl žádný problém trefit prázdnou bránu. Asistence: Craigh Adams, Chris Kunitz

59:45
    Hosté to stále zkouší v 6!

60:00

Kdo dá první branku, prohraje – stále to platí. Columbus šel dnes v utkání do vedení, avšak Pittsburgh předvedl perfektní výkon a utkání otočil. Stav série je tedy 3 – 2 pro Tučňáky, kteří v noci z pondělí na úterý budou moci rozhodnout.

Tři hvězdy utkání

1. Chris Kunitz (PIT) 1+1
    2. Marc-André Fleury (PIT) 23 zás., 95,8 %
    3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 48 zás., 96 %

Československá stopa v utkání

Jediným českým zástupcem byl Tomáš Vokoun, který utkání sledoval z tribuny v pozici brankářské trojky.

Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování a přeji dobrou noc, či dobré ráno. Těším se někdy příště na počtenou. (03:55:51)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 28. Kunitz (Crosby, Niskanen), 47. Jokinen (Sutter, Stempniak), 59. Letang (Adams, Kunitz) – 13. Jenner (Savard, Johansen)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Letang, Niskanen, Maatta , Scuderi, Bortuzo– Stempniak, Crosby "C", Kunitz "A"– Neal, Malkin "A", Jokinen – Bennett, Sutter, Vitale – Adams, Goc, Glass.

Rozhodčí: Chris Lee, Chris Rooney – Derek Amell, Darren Gibbs

Diváci: 18618